|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: КафеРаја [chat]
16.12.2014 7:19:05   
Палешка РР
Мирис на кафе кој буди од сон...Па ако е тоа зачинето со цимет...мммм...

Ајде станувајте една по една и на зборното утринско место. Кафето е уште поубаво кога се пие во друштво user posted image user posted image

user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот caciana)
Непосредна врска до пораките: 101
   RE: КафеРаја [chat]
16.12.2014 8:30:26   
Melanija RR
Еве сум на кафе мммм убаво за очи а сигурно и за душа.Вообичаено магловито утро во СК и ладно.Рингерајки како е во другите градови и низ светот?user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 102
   RE: КафеРаја [chat]
16.12.2014 9:32:46   
deluxe
I za mene edno kafenceuser posted image Jas samo sto se razbudiv,Inaku sum se uspala.Vremevo e samo za spienje,maglovito,tmurno,nikakvouser posted image Lele mrazam zima bez sneg definitivnouser posted image

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 103
   RE: КафеРаја [chat]
16.12.2014 10:23:05   
LoveableMe RR
Лелее кафенце, со крем шлаг и цимет, мераци мх мх, јас ќе си земам. Како пројде со синко Палешка, сигурно убаво си се дружевте? Кас нас пукна цевка немаме парно, си имам донесено топло ќебенце и шмркам од кафето, а после и чајче ќе мавнам, биваше ли да цркне парново баш кога е ладно, па уште и магливо за никаде?

А од сабајле бев вредна, купив кори за баклава, ама золва ми ќе ја прави за славата на свеки.user posted image Позз женским, имајте убав ден

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 104
   RE: КафеРаја [chat]
16.12.2014 11:49:23   
Defne90 RR
Добар ден и од мене.Денеска богами времето нам овде ни се погоди.Сонце,топло,убавина е за шетање.user posted image Ама и јас најпрво ќе си земам од кафето,богами палешка се потрудила,па ќе му ја мислам што и каде да се оди и да се прави денес.user posted image
Поздравче рингерајки и имајте убав и пријатен ден.user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 105
   RE: КафеРаја [chat]
16.12.2014 12:14:22   
caciana
Zdravo ringerajki, kako ste se razmuabetile od po sabajle user posted image . Fala Paleska za kafenceto ke si zemam edno. I kaj mene ovde ima magla i e oblacno i grdo user posted image . Ama ke stegnam zabi i pak ke izlezam da prosetam user posted image

_____________________________

Life is party :D :*

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 106
   RE: КафеРаја [chat]
16.12.2014 13:44:25   
mama_06
Добар дееен. Палешке како ми го погоди циметот, алал вера. Најмногу сакам мирис на цимет, посебно во зима околу Нова Година и Божик. Прав божикен зачин, и ќе го имам во изобилие на колачите од визитата на велики синко.
Кај нас заврна дожд,цела ноќ ме виеше коленово, абе ми се чинит точак возев дури спиев.

(Одговор на членот caciana)
Непосредна врска до пораките: 107
   RE: КафеРаја [chat]
16.12.2014 20:59:34   
Палешка РР
mama_06 циметот ем вкусен, ем афродизијак е user posted image

Ете најубаво чајче кое сум го пробала е тоа од јаболко и цимет...ммм...

user posted image


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот mama_06)
Непосредна врска до пораките: 108
   RE: КафеРаја [chat]
17.12.2014 0:25:11   
deluxe
Mojata omilenata kombinacija jabolko I cimetuser posted image Ja obozavam,osven kako caj ,I pita si pravam so jabolko I cimet.Inaku ne sum gi znaela svojstvata na cimetot,iako I jas kako Mama_06 go obozavam negoviot miris.

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 109
   RE: КафеРаја [chat]
17.12.2014 10:47:57   
Bethany
Добро утренце.
Еве јас ве дружам и со мојот омилениот чај од јаболко и цимет :)
Уште пита со јаболки да имав мх мх, ама ме мрзи да правам.
Вчера синко дојде од градинка и право ми побара палачинки, направив и се најадов и јас, па денес мора малку полесна храна, инаку ќе станам трупче. А и мм. Кој што прави тој вечито гладен, му викам аман сега ручавме, а тој ми одговара: па нели си бремена user posted image

Тука магла и дожд, ладно никакво време, вчера гледав прогноза некоја долгорочна, ама снег ни во најава user posted image
Сакаме снег user posted image

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 110
   RE: КафеРаја [chat]
17.12.2014 11:15:38   
Defne90 RR
Добар ден женички вредни.Го намирисав и јас чајот,па еве ме идам да го поделите и со мене.Омилен ни е на сите по дома,па и јас често правам.Зимата ако ја сакам заради нешто тоа е заради топлите чаеви што секојдневно ги конзумираме.user posted image
И кај нас времево исто,тмурно,облачно,никакво со еден збор и готово да заврне.user posted image
Сакаме снег сите ама којзнае,нешто повеќе накај дожд ми иде.user posted image Ако не наврне до нова година навистина нема дабиде исто расположението и еуфоријата без снег.И синко секој ден станува и проверерува на прозорец да не има,ама одново и одново се разочарува.user posted image
Ајде јас да се засладам од чајчето и да почнувам со обврските.Сабајлево се успав па се ми стои.user posted image
Имајте убав ден.user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 111
   RE: КафеРаја [chat]
17.12.2014 12:13:56   
caciana
Eve od mene pita so jabolko user posted image
I kaj mene e mracno oblacno i maglovito. Defne i jas kako sin ti stanuvam na sabajle i proveruvam sneg dali ima...ama nikako da se izraduvam user posted image
Inaku jas denes imam 1 ton rabota user posted image se spremame za slavata, pa treba sarmicki da se vitkaat user posted image (tesko mene).
Imajte ubav den

_____________________________

Life is party :D :*

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 112
   RE: КафеРаја [chat]
17.12.2014 13:56:51   
LoveableMe RR
Е па убаво пити чајчиња, богати софри, се убаво уште да не израдуваше едно снегче да имаме вистинска нвогодишна атмосфера, денес денот турбо што работно што приватно, но мора да се издржи има и такви денови. Поздрав женички

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот caciana)
Непосредна врска до пораките: 113
   RE: КафеРаја [chat]
18.12.2014 13:33:16   
Melanija RR
Добар ден user posted image еве частовка од мене за поправениот лаптопот user posted image

user posted image
user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 114
   RE: КафеРаја [chat]
18.12.2014 13:37:49   
Bethany
Ah ekleri i tulumbi lelee
kolku gi sakam eklerite a tuka ne mozam da najdam da kupam, a ne mi se pravat, mnogu rabota ima okolu niv.
Kako so sum mrzovolna denes izgleda samo sekerot bi mi pomognal, vi golemi kolicini.

Neka te sluzi laptopot dodeka poubav ne kupis:)

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 115
   RE: КафеРаја [chat]
18.12.2014 13:38:17   
LoveableMe RR
Мммм мераци, слатки ајде да се почастиме навистина убав подов, конечно ќе можеш на раат да пишуваш и честуваш. Позз

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 116
   RE: КафеРаја [chat]
18.12.2014 13:38:31   
caciana
Dobar den.. Lele melanija me zastrvi ce si zemam i tulumba i ekler mh mh user posted image .
Jas denes rabotno ke go pominam denov, se spremame za slavata, i taka rastrcuvam niz doma so majka mi.user posted image . Imajte ubav den user posted image

_____________________________

Life is party :D :*

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 117
   RE: КафеРаја [chat]
18.12.2014 13:49:57   
Melanija RR
Обожавам еклери ама не ги правамuser posted image Bethany во Тинекс имаш едни убави пакувани за мерак.
Одам да средам и инсталирам што трба на лаптоп па здравје од утре на танане се читамеuser posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот caciana)
Непосредна врска до пораките: 118
   RE: КафеРаја [chat]
18.12.2014 14:19:13   
Cvekelencule
Леле жени што сте се мавнале олку на благо па и мрсно сега се пости дај честете за некој што пости .Поздрав женски имајте убав и среќен ден

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 119
   RE: КафеРаја [chat]
18.12.2014 16:34:56   
Defne90 RR
Добра вечер женски,и јас ви се приклучувам на благата трпеза.Меланија што убаво што ти се поправил лаптопт сега можеш да здивнеш веќе. Ајде од мене нешто посно за сите оние кои постат и не можат да ни се придружат со еклерите и тулумбите.Поздрав женички и имајте убава вечер.user posted image user posted image
user posted image
И кога веќе му се нафрливме на благото редно е и по една лимонада да дрмнеме да се поизгасиме од толку шеќер.
user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот Cvekelencule)
Непосредна врска до пораките: 120
   RE: КафеРаја [chat]
19.12.2014 9:58:11   
Malecka23
Dobro zenski moi kako ste?
JAS sum super denes e poseben den na brat mi imenden pa da ve pocastam od bajaderite na majka mi:)
user posted image

A koj e za kafe neka poveli jas veke go pijam vtoroto posto cela nok ne sum spiena i denes epten turbo ke ni bide pa ke se setam so bokalot kafeuser posted image

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 121
   RE: КафеРаја [chat]
19.12.2014 10:18:49   
LoveableMe RR
Честито нека му е, се најубаво. Јас частам во Лонџ барот за славата на свеки. Честито име и слава на сите кои го слават Св. Никола, за многу годиниuser posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Malecka23)
Непосредна врска до пораките: 122
   RE: КафеРаја [chat]
19.12.2014 10:52:36   
Bethany
Ќе се послужам од бајадерите на Малечка по повод, ама само виртуелно. Ме влече благо ама слабо го поднесувам. Добро ли е тоа, да не сум болна? user posted image
Ми треба уште едно кафе, ова дете мое само е настинат, носот му е затнат ама се буди навечер ко бебе по сто пати. Глава не може да ми пројде од умор и напнатост... ај и тоа ќе помине, нема што не поминало.
Туку многу размислуван од сабајле колку потешко ја поднесувам ова бременост, немам сила, немам енергија, немам волја. Алал да им е на жените со повеќе бремености и повеќе деца!

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 123
   RE: КафеРаја [chat]
19.12.2014 13:27:41   
blue_blue
не знаев кај да го ставам постов па слободно преместете го во соодветна тема, ама морав да пишам. Вчера бев во игротеката во City Mall, уредно платив 200 ден по дете на влез, плус пијачка за мене и мајка ми која беше со мене. Децава си играа и по некое време почнува некоја си новогодишна прослава - родители со деца си викнале дедо мраз и Елза и пират и прават престава, забава, има некои грицки и на крај дедо мраз им дели на тие деца пакетчиња. И ова се дешава на сред игротека. Нормално, моите деца и останатите се набутаа да гледаат престава и да ги цртаат и да им напраат балон – куче. И живи среќни беа. И ми доаѓа онаа девојчицана и ми вика „да си ги приберете децата пош они не се за на забавата – ова е приватна забава“...ме остаи без текст не знаев што да направам. И реков дека сум им кажала да не сметаат ама дека они се шест годишни деца на кои ова им е интересно и не знам како веќе да им објаснам дека не е за нив кога е во просторот во кој сме и за кој сме платиле влезница. И уште ми рече „јадат од храната“...леле луѓе помизерно не сум се осетила одамна. Од една страна ми се идеше да и ја акнам една и да и кажам – колку треба за храната што ја изеле да платам, а следен пат ако има приватна забава да си ја зтворите игротекава и да не ми наплаќате....од друга страна толку ми беше криво за децава – како ме гледаа жално зошто не може да одат да ја догледаат претставата, а ме послушаа одма...ама тажни беа. Стварно не знам што требаше да направам, а мизерното чувство ме држи уште...Не ми сакала да стапнам веќе таму ама пустото моиве деца ја обожаваат игротеката и многу сакаат во неа да си играат

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 124
   RE: КафеРаја [chat]
19.12.2014 14:13:24   
vezilka RR
Лелеее не ми се верува. Богами јас да сум на твое место не би ги носела пак таму. И си требала да им го кажеш тоа што ти паднало на ум, оти навистина нивниот однос е без везе. Па сигурно не е најдобра игротека у Скопјево..

_____________________________

НАУЧЕТЕ ГО ДЕТЕТО КАКО ДА РАЗМИСЛУВА, А НЕ ШТО ДА МИСЛИ!

(Одговор на членот blue_blue)
Непосредна врска до пораките: 125
Страница:   <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?