|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Рачни творби
14.12.2009 20:07:01   
Bogdancanka
Прекрасно Палешкаuser posted image user posted image user posted image немам зборови алал да ти е бараво уште еднашuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Рачни творби
14.12.2009 20:13:09   
Maria
Ajde Paleska se blizi denot,pa ke moze Mia da si go nosiuser posted image .Prekrasno euser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Рачни творби
14.12.2009 20:25:15   
Весна
Туку, чек и јас да ви покажам што си правиме со маж ми во доцните часови :) Додуша тој ги прави јас само му висам над глава и се восхитувам, па во тој занес направив и јас 3-4 :) А тој има направено едно стотина user posted image
user posted image
user posted image         user posted image
user posted image     user posted image

(Одговор на членот Весна)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Рачни творби
14.12.2009 20:28:00   
Bogdancanka
Браво баш убави се браво за маж ти и за тебе што му висиш на главаuser posted image user posted image

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот Весна)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Рачни творби
14.12.2009 23:22:14   
Палешка РР
Колку убавооооо !!!
А не би било толку да не стоиш над него. user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Рачни творби
15.12.2009 8:32:34   
arh_diz
user posted image user posted image super e

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Рачни творби
15.12.2009 8:51:59   
vezilka RR
Браво Весна за сопругот и за теба :)) прекрасни се, ги свиѓам :)))

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Рачни творби
15.12.2009 8:57:13   
caci20
od sto se napraveni?

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Рачни творби
15.12.2009 8:58:02   
mami
Палешка- прекрасно џемперче...ептен со мерак правено..user posted image user posted image user posted image
Весна- сакам едно такво за Лука за во соба..да ме имаш на ум, ептен се убавиuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Рачни творби
7.9.2012 23:10:30   
Snowhite RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: crochetlove

Би купиле ли рачно изработено капче или шалче за вашето бебе и ако да која е цената која би си ја дозволиле?_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Рачни творби
28.10.2012 16:25:33   
Maca25
еве нешто што јас планирам да го направам:
user posted image

user posted image

user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Рачни творби
12.3.2013 22:38:10   
Felly RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: elenaile

Ne sum sigurna dali imame nesto na ovaa tema, pa zatoa sakav da spodelime nesto so nasite ringerajki. Obozavam racno da izrabotuvam nakit, dali uste nekoj se zanimava so ova, pa da razmenime iskustva. Del od mojot nakit mozete da vidite vo mojot album " moeto hobi i mojot mal biznis". Obozavam da si pletam salcinja, gi imam mnooooguuuu...


ИЗВОРНА ПОРАКА: niki

jas sum ljubitelka
sekoja godina me faka manija za nesto
lani pravev nakit
godinava pletev djemperi
pred toa slikav na platno, heklav
nemam sliki i ne go rabotam toa zaradi biznis tuku kako hobi za sebe vo slobodno vreme


ИЗВОРНА ПОРАКА: elenaile

i kaj mene pogolemiot del od mojot nakit e vsusnost napraven samo za mene, sakam da bide unikaten, pa dokolku nekoj zeme nesto ne sakam po vtor pat da go pravam istoto..._____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Рачни творби
24.11.2014 16:50:42   
caciana
Сега се трудам да изработам ланче и обетки од хартија.
1.
user posted image
2.
user posted image
3.
user posted image
На крај премачкајте ги со проѕирен лак за нокти, и поврзете ги со конец или метални алчиња и добивате обетки, белезица или ланче. Стварно се прекрасни и делуваат како школки.
user posted image

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Рачни творби
1.12.2014 2:12:51   
caciana
https://www.youtube.com/watch?v=lBlzVCaX7HU

Toplo salce za studenata zima user posted image

(Одговор на членот caciana)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Рачни творби
1.12.2014 8:54:28   
scared RR
Јас сама си изработувам мартинки user posted image а стрината на мм секое зимо ми плете по некое шалче, некогаш поклон од неа, некогаш јас и купувам волница па ќе сплете нешто :)

(Одговор на членот caciana)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Рачни творби
1.12.2014 9:14:37   
Felly RR
Јас многу сакам да плетам (не дека знам многу - нешто што ме научила баба ми) ама ептен ми е мерак кога ќе си направам нешто за мене или сега за М. Лани успеав да и сплетам џемперче, сега ова зимо планирам пончо. ГИ сакам рачните изработки, не само плетено, кога бев тинејџерка многу и си шиев работи, и имав некои уникатни парчиња. Дури и на другарките им шиев. user posted image Летово и на М и направив фустанче по нејзина желба. Само што се нема многу време, па не можам многу да се посветам на таквите работи.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Рачни творби
1.12.2014 9:28:04   
caciana
Jas najcesto si izrabotuvam nakit.Obetki,gerdani .si kupuvam monistri I nizam.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Рачни творби
3.4.2015 12:02:36   
marchi
jas sum pocetnik vo pletenjeto ama imam ogromna zelba da se usovrsam.mnogu interesni pletki najdov na internet sto me motivira da pocnam da ucam od ovoj "zanaet" user posted image

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 43
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2]
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Оди на:


Анкета

Dali?
Jana9

Dali ste nekade kumovi?

Da (60%)

Ne (40%)


Број на сите гласови: 5

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!