|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Ви паднал ли кондомот во текот на однос?
7.11.2009 10:21:42   
nelka
denes ke odam da gi kupam nor levo apcinjata.seuste nema 72 casa..se nadevam deka se ke bide vo red i deka ke nemam nesakani efekti od niv.aj vie sto gi imate koristeno pisete dali ima promeni vo raspolozenieto,bolki...kako se cuvstvuvavte koga gi pievte.

(Одговор на членот delfinka)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Ви паднал ли кондомот во текот на однос?
7.11.2009 10:35:59   
mother 29
на мене малку ми се гадеше,ништо друго...и ништо страшно!ајде купувај колку поскоро ги испиеш,толку се поефикасни!
позззззззз

(Одговор на членот nelka)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Ви паднал ли кондомот во текот на однос?
7.11.2009 10:36:11   
Mila na mama
Нелка, Нор лево порано беше терапија од 2 пилули а сега ги направија само една. Нема никакви несакани појави. Се сеќавам дека земав една 24ч по однос и една 48. Мислам дека колку повеќе се одложува земањето, толку се намалува процентот на сигурност на таблетата. Не е класично контрацептивно средство така што не би требало да имаш нус појави во секој случај во упатството пишува на што треба да внимаваш и со кои лекови се контраиндицирани. Не сум сигурна дека се препорачуваат при доење ама мислам дека се прескокнуваат 2-3 подои. Најубаво прашај си гинеколог. Своевремено Нор лево имаш само во Виола, сега не знам како се снабдени аптеките.

_____________________________

love u all

(Одговор на членот nelka)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Ви паднал ли кондомот во текот на однос?
7.11.2009 11:08:06   
nelka
zdravo da vi kazam deka stotuku ja ispiv tabletata.go prativ mazmi da ja kupi.ama samo edna e.pisiva deka e od 1,5mg grci pisuva so poteklo francija.taa e neli?i namalena e ne e kako sto pisavte 700,800...tuku 546 denari.aj so sreka neka mi euser posted image a da ve prasam ovde pisuva deka ciklusot posle e redoven ili so 5+-dena...no dali vi bese poobilna menstruacijata ili voobicaeno.inaku jas ne dojam taka sto ke nemam problem vo toj del.po raganjeto piev primulut za da dobijam i mi bese epten obilna menstruacijata,taman mi se normalizira....ajde sega.padnal kondiomot.ludnica e.kolku e dobar sehsot bez zastita,ama pusto se mora od drugi pricini.ke treba da prodolzime so kondom ama da smenime pozauser posted image user posted image .a da vi kazam od koga se sluci ovoj sok veke me e strav da imame odnosi.ve guskam i vi blagodaram na site za sovetite i poddrskata.pozdravuser posted image

(Одговор на членот Mila na mama)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Ви паднал ли кондомот во текот на однос?
7.11.2009 11:09:04   
mother 29
ДА ТАА Е.сега уживај! и водете љубов!user posted image

< Поракaта ја уредил mother 29 -- 7.11.2009 11:11:30 >

(Одговор на членот nelka)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Ви паднал ли кондомот во текот на однос?
7.11.2009 11:11:15   
mother 29
user posted image

хехехехеехех

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Ви паднал ли кондомот во текот на однос?
8.11.2009 21:28:07   
Боцко
нам тоа не ни се случило па не знам како да помогнам. камо да можев. но, еве читам има доста помош од искусни колешки...

_____________________________

Sometimes it is the people who no one imagines anything of, who do the things that no one can imagine.

(Одговор на членот delfinka)
Непосредна врска до пораките: 32
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2]
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?