|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Знаци на бременост II
18.9.2014 14:21:14   
marija055
Здраво девојки,како што напишав погоре мачнините и гадењето продолжуваат а до месечниот циклус има уште цела недела што да правам ме загрижува состојбава дали да барам лекарска помош, многу сме внимателни со дечкото кога е во прашање темата за брак и дете сметаме дека е се уште рано, дали можи да се случи “чудо“ за да бидам бремена сторед симптомиве... што ме советувате вие user posted image user posted image

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 76
   RE: Знаци на бременост II
18.9.2014 14:29:35   
Melanija RR
marija055 единствено ако си забременила предходен циклус, а за овој не е возможно.Ако е за овој циклус никако неможе да се види ниту тест да покаже

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот marija055)
Непосредна врска до пораките: 77
   RE: Знаци на бременост II
18.9.2014 14:45:09   
LoveableMe RR
marija055, би те посоветувала да почекаш циклус, а потоа за да бидеш мирна, отиди на гинеколог и посоветувај се за состојбата, сигурна сум ќе се најде објаснување. Лошење и гадење може да биде и од овулација и од промена на хормонит пред циклус, позз, пиши ни скоро

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 78
   RE: Знаци на бременост II
1.10.2014 18:05:10   
marija055
devojki eve me pak pocekav do ciklus i eve 4 den otkako mi docni, losenjata gi nema ama zato pak vrtoglavicite se zacesteni, koga da pravam test..help ...

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 79
   RE: Знаци на бременост II
1.10.2014 19:14:46   
kapina
Mozes veke da nalpraves test

(Одговор на членот marija055)
Непосредна врска до пораките: 80
   RE: Знаци на бременост II
1.10.2014 21:42:11   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: marija055

devojki eve me pak pocekav do ciklus i eve 4 den otkako mi docni, losenjata gi nema ama zato pak vrtoglavicite se zacesteni, koga da pravam test..help ...


марија055, направи тест и пиши ни позз

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот marija055)
Непосредна врска до пораките: 81
   RE: Знаци на бременост II
6.10.2014 21:31:25   
marija055
dobiv user posted image no posle ciklusot odma na ginekolog, bidejki situacijava me zagrizuva

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 82
   RE: Знаци на бременост II
6.10.2014 22:10:05   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: marija055

dobiv user posted image no posle ciklusot odma na ginekolog, bidejki situacijava me zagrizuva


Жал ми е, извести не што ќе ти кажеuser posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот marija055)
Непосредна врска до пораките: 83
   RE: Знаци на бременост II
16.10.2014 23:55:33   
sweet angel111
Zdravo devojki jas sum nova tuka ve citam celo vreme ama nikako da pisam, mislam ako pocnam uste tolku ke zbudalam po user posted image . Cela godina eve se obiduvame veke neznam se napnav skrosssss. Eve cekam da mi dojdi sega pa odam da ispituvam hormoni . Si imam simptomi za doaganje ama uporno se nadevam deka e mozno da ne mi dojdi ( zagreota ) user posted image to e so e. Citam deka nekoi si imale simptomi isti za idenje pa ne im doslo hm...... mozno e??

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 84
   RE: Знаци на бременост II
17.10.2014 9:13:53   
LoveableMe RR
Sweet angel111,дoбредoјде нa фoрумoв. Сите знaзи и симптoми се мoжни, тaкa штo те oчекувaме нaскoрo дa не известиш штo биднauser posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот sweet angel111)
Непосредна врска до пораките: 85
   RE: Знаци на бременост II
28.10.2014 14:05:14   
Vljubena
Здраво девојки, јас сум нова на форумов и имам едно прашање до вас. Овулацијата ми е завршена за месецов и за околу 7-8 дена треба да добијам. Меѓутоа последниве 2-3 дена имам бел густ исцедок (претпоставувам бело прање) во доста поголеми количини од вообичаено, всушност јас не ни имам дури ни во плодни денови ваков исцедок. Од време на време имам и како нешто многу бледо кафеавко на долната облека. Дали ова може да биде знак на бременост иако сеуште не сум баш блиску до датата на добивање? Прашувам бидејќи имав незаштитени односи баш во плодните денови а досега не ми се случило ваков исцедок да имам и ме интересира дали ако сум забременила за време на плодните денови може ова да се појави веднаш и дали е некој знак? Ви благодарам однапред.

(Одговор на членот sale86)
Непосредна врска до пораките: 86
   RE: Знаци на бременост II
28.10.2014 14:07:37   
LoveableMe RR
Vljubena, многу е рано за било каков знак, мораш да почекаш до времето за добивање, па потоа да се види дали има нешто или не.

Ако се обидувате user posted image , среќно!

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Vljubena)
Непосредна врска до пораките: 87
   RE: Знаци на бременост II
28.10.2014 14:18:39   
Vljubena

ИЗВОРНА ПОРАКА: LoveableMe RR

Vljubena, многу е рано за било каков знак, мораш да почекаш до времето за добивање, па потоа да се види дали има нешто или не.

Ако се обидувате user posted image , среќно!

Знам дека е рано за знаци но ме збуни исцедоков и помислив дека може да значи тој нешто. :) Фала многу.

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 88
   RE: Знаци на бременост II
28.10.2014 15:39:27   
sashka123
Ajde i za mene sovet, mi docni 14 dena, gradite mi se poteceni, spijam nenormalno mnogu, i dosta mokram pogotovo navecer, dali ova bi trebalo da znaci nesto ?? Vi blagodaram

(Одговор на членот Vljubena)
Непосредна врска до пораките: 89
   RE: Знаци на бременост II
28.10.2014 15:54:03   
LoveableMe RR
Направи тест, па ќе си насигурно. Ако имаш редовен циклус, ова е долго време, сега веќе може да се утврди бременост. Среќно!user posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот sashka123)
Непосредна врска до пораките: 90
   RE: Знаци на бременост II
28.10.2014 15:57:54   
sashka123
Da, ciklusot mi bil redoven celo vreme, ali ova e vekje zagrizuvacki, zatoa i mi trebase vase mislenje.. Vi blagodaram

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 91
   RE: Знаци на бременост II
29.10.2014 0:14:53   
Vljubena
Јас пак да си прашам, има некој идеја од што би можел да биде овој исцедок? Ако веќе не може да биде симптом на бременост толку рано, тогаш од што имам волку зголемено бело прање? И тоа два пати помешано со кафено? Треба ли да посетам гинеколог или не е загрижувачко? user posted image

(Одговор на членот sashka123)
Непосредна врска до пораките: 92
   RE: Знаци на бременост II
29.10.2014 15:47:56   
Melanija RR
Vljubena секако ако е промена потребно е да се консултираш и да се изврши преглед

sashka123 сепак се 2 недели па би требало тие да се симптомите,најдобро на ехо ако има ќе се видиuser posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Vljubena)
Непосредна врска до пораките: 93
   RE: Знаци на бременост II
29.10.2014 23:52:13   
Vljubena
Ќе ја почекам датата за добивање која е на 7-ми и ќе направам тест, доколку нема бременост и ако сеуште имам бело прање, ќе посетам гинеколог. И немам веќе толку многу. Не знам зошто месецов не се обидувавме но не се ни пазевме многу но имам некое силно претчувство за user posted image но може и само онака ми се увртело во глава па ќе видиме. user posted image Ќе го направам тестот на 7-ми па баш на денот на славата да го израдувам, ќе има дупли повод за славење ако е така. user posted image Веројатно би покажало позитивен и на самиот ден, ако е така, иако знам дека е индивидуално. user posted image Поздрав до сите и фала на советите па ќе пишам. user posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 94
   RE: Знаци на бременост II
30.10.2014 14:09:53   
AnnaMolly RR
Вљубена, јас скоро недела дена пред терминот за добивање направив тест. ЗНАЕВ дека сум трудна, знаев едноставно. И ми покажа ненормално бледа втора цртка, дури и невидлива :) После 3-4 дена нов тест, пак бледа, ама поизразена :)
Ајде да се израдувате и нас да не израдуваш!

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Vljubena)
Непосредна врска до пораките: 95
   RE: Знаци на бременост II
30.10.2014 14:40:17   
Vljubena
Фала мила, но знам дека и да го направам сега нема да му верувам user posted image така да ќе почекам уште малце, сепак до 7-ми има и повеќе од една недела. user posted image Фала ти многу сепак и во секој случај ќе пишам обавезно. :* А вие се обидувавте или без посебна причина имаше силно претчувство? Навистина значи понекогаш може многу да значи претчувството. Дај Боже само за убаво да имаме претчувства.

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 96
   RE: Знаци на бременост II
30.10.2014 18:45:39   
sashka123
Pak jas :) .. Posle 15ta den dobiv, no, sepak sakam da ve prasham dali postoi nekoja moznost posle ova kasnenje da sum bremena.. Poso do sega celo vreme mi bil redoven ciklusot .. Vi blagodaram

(Одговор на членот Vljubena)
Непосредна врска до пораките: 97
   RE: Знаци на бременост II
30.10.2014 21:20:19   
Bethany

ИЗВОРНА ПОРАКА: Vljubena

Ќе ја почекам датата за добивање која е на 7-ми и ќе направам тест, доколку нема бременост и ако сеуште имам бело прање, ќе посетам гинеколог. И немам веќе толку многу. Не знам зошто месецов не се обидувавме но не се ни пазевме многу но имам некое силно претчувство за user posted image но може и само онака ми се увртело во глава па ќе видиме. user posted image Ќе го направам тестот на 7-ми па баш на денот на славата да го израдувам, ќе има дупли повод за славење ако е така. user posted image Веројатно би покажало позитивен и на самиот ден, ако е така, иако знам дека е индивидуално. user posted image Поздрав до сите и фала на советите па ќе пишам. user posted image

Кај мене бел секрет и во двете бремености ми значеше токму бременост.
Едноставно, веќе го знам телото како функционира и ми се познати сите фази и како секретот ми се менува во текот на еден циклус, и кога ми изостана тој жолтеникав секрет (и/или спотинг) кој го имам пред добивање и кога стана млечно бел знаев дека е нешто поинаку.

Е сега кај тебе е прилично рано, не сакам да ти давам лажна надеж, во секој случај сочекај па ќе сознаеш. Јас ти посакувам наскоро да биде токму тоа што го посакуваш ти. user posted image

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот Vljubena)
Непосредна врска до пораките: 98
   RE: Знаци на бременост II
30.10.2014 22:12:50   
Melanija RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: sashka123

Pak jas :) .. Posle 15ta den dobiv, no, sepak sakam da ve prasham dali postoi nekoja moznost posle ova kasnenje da sum bremena.. Poso do sega celo vreme mi bil redoven ciklusot .. Vi blagodaram


Ако се сомневаш по завршување на циклусот оди директно на ехо и ќе немаш сомнеж

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот sashka123)
Непосредна врска до пораките: 99
   RE: Знаци на бременост II
30.10.2014 23:40:56   
Vljubena

ИЗВОРНА ПОРАКА: Bethany


ИЗВОРНА ПОРАКА: Vljubena

Ќе ја почекам датата за добивање која е на 7-ми и ќе направам тест, доколку нема бременост и ако сеуште имам бело прање, ќе посетам гинеколог. И немам веќе толку многу. Не знам зошто месецов не се обидувавме но не се ни пазевме многу но имам некое силно претчувство за user posted image но може и само онака ми се увртело во глава па ќе видиме. user posted image Ќе го направам тестот на 7-ми па баш на денот на славата да го израдувам, ќе има дупли повод за славење ако е така. user posted image Веројатно би покажало позитивен и на самиот ден, ако е така, иако знам дека е индивидуално. user posted image Поздрав до сите и фала на советите па ќе пишам. user posted image

Кај мене бел секрет и во двете бремености ми значеше токму бременост.
Едноставно, веќе го знам телото како функционира и ми се познати сите фази и како секретот ми се менува во текот на еден циклус, и кога ми изостана тој жолтеникав секрет (и/или спотинг) кој го имам пред добивање и кога стана млечно бел знаев дека е нешто поинаку.

Е сега кај тебе е прилично рано, не сакам да ти давам лажна надеж, во секој случај сочекај па ќе сознаеш. Јас ти посакувам наскоро да биде токму тоа што го посакуваш ти. user posted image

Фала мила, знам дека е рано мене исцедокот ми се случи неколку дена по овулација но бидејќи никогаш сум немала вакво нешто и мене ми падна чудно... Денес па цел ден од време на време имам како болки во стомакот и позади во половината и не може да ми е замислено бидејќи се прилично јаки... не знам дали може да е знак на нешто или пак ме фаќа стомачниот вирус од брат ми, баш вчера се видовме. user posted image На сто ума сум, се на тоа мислам... ми останува само да си почекам. А во меѓувреме ако имала некоја слично искуство со симптомиве пред датата за добивање, добредојдено е да сподели. Поздравче до сите. user posted image

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 100
Страница:   <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Оди на:


Анкета

Фудбал.
пеперутка16

Кој ќе го освои ЕУРО 2024?