|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  11 12 13 [14] 15   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Знаци на бременост II
18.1.2017 0:11:19   
nestrpliva31
fala kvisko utre kezakazam pregled pa ke pisam sto ke mikazat senadevam ubavi vesti pozdrav

(Одговор на членот Kvisko)
Непосредна врска до пораките: 326
   RE: Знаци на бременост II
19.1.2017 12:10:22   
вераинадеж
Девојки,јас бев на ехо и уште ништо не се гледа,бета ХЦГ 260. Ми рекоа по 2 недели пак да дојдам. Сакам да ве прашам,од вчера имам како жолтеникав исцедок,не многу густ. Нормално ли е или да се јавам кај матичната. Инаку не знам дали е заради специјалната диета што ми ја дадоа за дијабетичари или е од слабото железо, ама многу сум бледа и ми се врти како од настинка кога ви се врти или од грип. Не знам дали потполно да се придржувам кон диетава или да јадам повеќе. Се заснова на 16 лебни единици што треба да ги внесам во помали оброци во текот на денот.

< Поракaта ја уредил вераинадеж -- 19.1.2017 12:11:54 >

(Одговор на членот nestrpliva31)
Непосредна врска до пораките: 327
   RE: Знаци на бременост II
19.1.2017 22:03:32   
kapina
Bleda si od zelezoto sto ti e nisko

(Одговор на членот вераинадеж)
Непосредна врска до пораките: 328
   RE: Знаци на бременост II
20.1.2017 19:35:41   
nestrpliva31
ubava vest deneskauser posted image bev na pregled vo filip vtori mi potvrdija bremenost 6nedela i se e dobro mnogu sum srekna viposakuvam nasite da zabremenite pozdrav

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 329
   RE: Знаци на бременост II
20.1.2017 20:32:54   
kapina
Nestrpliva cestitki milicka imaj si lesna bremenost i zivo i zdravo bebce

(Одговор на членот nestrpliva31)
Непосредна врска до пораките: 330
   RE: Знаци на бременост II
20.1.2017 23:44:12   
nestrpliva31
fala kapina

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 331
   RE: Знаци на бременост II
23.1.2017 19:15:36   
вераинадеж
Честитки Нестрплива,ти посакувам лесна и безгрижна бременост user posted image

(Одговор на членот nestrpliva31)
Непосредна врска до пораките: 332
   RE: Знаци на бременост II
26.1.2017 15:30:26   
Sunshine88
Ајде едно вака малку глупо прашање..user posted image
Вие што сте бремени или си имате веќе детенце, кажете ми, сите велат дека симптомите се исти и ПМС и за бременост, и јас го знам тоа, и од искуство знам дека може да се помешаат. Но, бидејќи еве повеќе време се обидувам да останам бремена, а со симптомите се скарав пред некој месец(ме прелажаа) кажете ми за болката во јајниците, каква е, како може да се разликува, зошто јас сметам дека оваа болка што јас ја имам во ПМС не може да е нормална за бременост. Болка од која што ми се кочи цела нога. Иако гин, вика дека не е можно во ПМС да се кочи. Нормално ми почнува болката некаде со овулацијата, потоа може ден два да не боли и потоа не прекинува....Друго, градиве секој месец различно, некогаш не ги осеќам, последнива два душа ми извадија, сега па брадавиците некако ко повлечени и рапави ми се...Главоболки преку ден минимални навечер едвај издржливи. Мокрам стално многу во ПМС. Имав пишано, пред некој месец бев и со повраќање. Па мислев сепак да не има некоја каква таква разлика во симптомите???
Не ми е целта да ми кажете дали може да сум трудна или не...(коа ќе ми касни ќе си напраам што требаuser posted image ) туку сакам искуства.
Би сакала и јас лично да осетам, што побрзо, ама до тогаш ќе гњавам вака други луѓе.

(Одговор на членот вераинадеж)
Непосредна врска до пораките: 333
   RE: Знаци на бременост II
26.1.2017 21:41:55   
lara36
Sanshine 88 ne znam kolku godini si no eve jas ke ti go kazam moeto iskustvo.pred 35 normalni bolki vo stomak i gradi nisto drugo,posle 35 totalen presvrt glavobolki mnogu jaki so gadenje i povrakanje i traat nekoi dva dena pred ciklus i den dva posle ciklus.Gradite isto kako tebe nekogas bolat nekogas ne ama nervozata ne mozam da ti ja opisam strasno nesto vikanje za gluposti za sekoja sitbica placam i poslednive tri meseca uzasni bolki vo polivina na sabajle edvaj stanuvam i poslabo se dvizam oti veruvaj ne mozam poveke vreme minuvam vo lezenje.doktor vika deka e do godinite i ne treba da zamaram.pozdrav

(Одговор на членот Sunshine88)
Непосредна врска до пораките: 334
   RE: Знаци на бременост II
27.1.2017 13:20:22   
Sunshine88
Јас имам 28. И се исто вака како што опиша сега ти. Само сега правиме бебенце, па чисто сакав да знам за болките дали се исти со рана бременост или сепак ќе се јави некоја разлика, зошто ко што викаш повеќе сум во кревет самото стапнување на нога ми е проблем, и без апче не функционирам, некогаш и повеќе апчиња, а не сакам па некоја беља да направам.

(Одговор на членот lara36)
Непосредна врска до пораките: 335
   RE: Знаци на бременост II
28.1.2017 11:50:36   
lara36
Spored mene bolkite se bolki i ne bi trebalo da se isti so bremenosta.Imav 4 inseminacii i edno ivf i sekogas istite bolki i ednostavno si znaev deka nema uspeh mislam deka sepak treba da ima nekoja razlika

(Одговор на членот Sunshine88)
Непосредна врска до пораките: 336
   RE: Знаци на бременост II
28.1.2017 15:10:29   
Sunshine88
Па и јас така мислам, и кога ќе ме заболи викам еве готово, а сите ми викаат ее не можеш да знаеш, тоа исто боли, исти симптоми, а мене ме напнува малце тоа, познавајки си се. И не ми е верно дека може до толку исто да боли. Може тоа важи за оние кои немаат волкави болки.

(Одговор на членот lara36)
Непосредна врска до пораките: 337
   RE: Знаци на бременост II
28.1.2017 22:36:19   
kapina
sunshine ne se zamaraj so simptomi kaj sekoja zena se razlicni duri i dve bremenosti kaj edna zena se razlicni

(Одговор на членот Sunshine88)
Непосредна врска до пораките: 338
   RE: Знаци на бременост II
30.1.2017 9:23:15   
nina.darko
Sunshine88 имав две инвитра со позитивен резултат. Со првото инвитро немав никакви знаци дека сум бремена, ни ми се лошеше ни ме болеа градите.. апсолутно ништо и пак резултатот беше позитивен. Со второто инвитро имав болки во стомакот исто како пред добивање и толку бев разочарана и убедена дека ке добијам менструација. Дури несакав да одам да наоравам тест преку крв- маж ми ме натера. :) Значи нема некои знаци посебни за бременост.. Само со Господ напред и сите ќе се израдувате со бебево рака 😘 Ви посакувам среќа на сите и пто пискоро позитивен резултат :)
ИЗВОРНА ПОРАКА: Sunshine88

Јас имам 28. И се исто вака како што опиша сега ти. Само сега правиме бебенце, па чисто сакав да знам за болките дали се исти со рана бременост или сепак ќе се јави некоја разлика, зошто ко што викаш повеќе сум во кревет самото стапнување на нога ми е проблем, и без апче не функционирам, некогаш и повеќе апчиња, а не сакам па некоја беља да направам.


(Одговор на членот Sunshine88)
Непосредна врска до пораките: 339
   RE: Знаци на бременост II
30.1.2017 15:23:19   
Zbuneta123
Zdravo jas sum nova na forumov,dali vi se ima sluceno da vi kasni i posle da imate kafen iscedok,znaci ne emestruacija samo malku,dali toa znaci bremenost

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 340
   RE: Знаци на бременост II
30.1.2017 21:09:30   
kapina
Napravi test za bremenost vaka nisto nemoze da se kaze ispitaj preku krv dali si bremena najtocen rez e toj

(Одговор на членот Zbuneta123)
Непосредна врска до пораките: 341
   RE: Знаци на бременост II
30.1.2017 22:23:20   
nina.darko
Zdravo Zbuneta123 :) Koga ostanav bremena so vtoroto dete mi kasnese menstruacijata i imav kafeav iscedok i togas napraviv domasen test koj bese pozitiven :) Iscedokot ne bese obilen tuku kako po nekolku kapki dva dena :) Dali napravi test? So sreka i pisi da se izraduvame site :) Pozz
ИЗВОРНА ПОРАКА: Zbuneta12

Zdravo jas sum nova na forumov,dali vi se ima sluceno da vi kasni i posle da imate kafen iscedok,znaci ne emestruacija samo malku,dali toa znaci bremenost


(Одговор на членот Zbuneta123)
Непосредна врска до пораките: 342
   RE: Знаци на бременост II
31.1.2017 12:54:35   
Kvisko
Zbuneta123 можно е да си бремена. Направи тест и така ќе бидеш сигурна.

(Одговор на членот nina.darko)
Непосредна врска до пораките: 343
   RE: Знаци на бременост II
8.2.2017 14:08:40   
вераинадеж

ИЗВОРНА ПОРАКА: вераинадеж

Капина,уште некако не можам да се опуштам и да си кажам дека да бремена сум,уште сум некако во неизвесност.Овие две недели ќе ми бидат мнооогу долги додека не се потврди дека има user posted image и user posted image реакција.Ти посакувам вака Дедо Мраз да те изненади и тебе,па да собираш документи само за породување user posted image


Епа Капина,ја повлекувам реченицата за Дедо Мраз...Не би сакала вака да те изненади,ни тебе,никому не му посакувам....Да се мачи еден месец по лекари,па има бременост,па да не била вонматерична или не,па не се гледало,чекај....па по две недели се гледало ама мало било.Кафеав исцедок,апчиња,лежење,крварење,болки... и....на крај да ти се урне светот.Мислев дека после 4 ипол години нервози,конечно заврши голготата и дека ќе станам мајка,и тоа природно,ненадејно.Беше новогодишно изненадување најубаво на целиот свет.....ама толку било.А ќе беше најсаканото бебе.

(Одговор на членот вераинадеж)
Непосредна врска до пораките: 344
   RE: Знаци на бременост II
8.2.2017 20:19:53   
kapina
Ajde mila stom ostanuvame bremeni pak ke ostaneme jas ti kazav samo sto da napraves

(Одговор на членот вераинадеж)
Непосредна врска до пораките: 345
   RE: Знаци на бременост II
8.2.2017 23:33:30   
kapina
Inaku mnogu dobro mi e poznata tvojata situacija dva pati pominav niz toj pekolll sega nolam boga da ne bide i po tret pat prviot pat imav 1 embrion vrateno vtoriot pat bea dva embrioni vrateni so ivf mi bea bremenostite sega rabotam na spermogramot na mm jas da bide sto e mozno podobar pie zensen i maticen mlec

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 346
   RE: Знаци на бременост II
15.2.2017 10:03:16   
sneshko
Здраво девојки!user posted image
Јас сум нова на форумот и сакам да прашам дали тестот за бременост може да даде точен резултат 2дена пред добивање?
Инаку се обидуваме за втора бременост,првата заврши со спонтан во 6та.недела

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 347
   RE: Знаци на бременост II
15.2.2017 12:33:48   
Sunshine88
Девојки јас не можам да дочекам да ви се пофалам...конечно видовме user posted image user posted image , имам за десетина дена закажано на преглед, да слушнеме срценце...леле не можам да ви опишам колку се возбудив. Ви посакувам на сите што чекате да си го доживеете ова чувство што поскоро...Ете се мислев за симптомите, излезе дека биле потполно исти...Јупиии user posted image

(Одговор на членот sneshko)
Непосредна врска до пораките: 348
   RE: Знаци на бременост II
16.2.2017 10:58:35   
sneshko
Честитки sanshine88 со лесно да си ја износиш бременоста user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Sunshine88)
Непосредна врска до пораките: 349
   RE: Знаци на бременост II
16.2.2017 13:22:42   
Sunshine88
user posted image ти благодарам многууу.. Ти што направи правеше ли тест?

(Одговор на членот sneshko)
Непосредна врска до пораките: 350
Страница:   <<   < Претходна страница  11 12 13 [14] 15   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  11 12 13 [14] 15   Следна страница >   >>
Оди на:


Анкета

Сезони.
Admin

Во која сезона е родено вашето дете?