|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  41 42 [43] 44 45   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Вештачко оплодување V дел
1.4.2014 19:07:46   
kapina
Milasteve I jas imav bolki vo stomakot prviot pat gall si go meseto sega I uzivaj

(Одговор на членот Karma)
Непосредна врска до пораките: 1051
   RE: Вештачко оплодување V дел
1.4.2014 20:21:15   
milasteve
vi blagodaram dusicki no voznemirena sum i isplasenauser posted image

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1052
   RE: Вештачко оплодување V дел
1.4.2014 20:38:16   
kapina
Ajde ne mu se plasi tolku misli pozitivno I se ke bide vo red

(Одговор на членот milasteve)
Непосредна врска до пораките: 1053
   RE: Вештачко оплодување V дел
4.4.2014 12:06:36   
LoveableMe RR
Milasteve, те чекаме во недела со убави вести user posted image user posted image user posted image Имаме ли други девојки што почнуваат со терапија? user posted image

*******2014*******
user posted image user posted image user posted image АКТУЕЛНОuser posted image user posted image user posted image


=========================
15.03 - skydiver = пункција/ 20.04 = ET





user posted image ИСЧЕКУВАЛКИuser posted image
04.05 -skydiver= ТЕСТ


ПОДДРШКА
user posted image

Kolachence,firenca didi, Adelle,gina,mesecina83,Bogdancanka RR, koki12 , skopjance, mimiiiiiiiiiiiii , taci14 ,Herco, trust, kapina, Tajci_pp, cacim, babyhope, LoveableMe RR, I LOVE, baby77, Anna78, Butterfly00, kate.., dzvezda, bubble, SOLE, butterfly00, snekki
=====================

2014 година
nataly86 user posted image Lina*user posted image Каrmauser posted image biljana87user posted image Anonimenuser posted image babylove**user posted image almushka user posted image avgustina2 user posted image milasteve user posted image



< Поракaта ја уредил LoveableMe RR -- 6.4.2014 18:17:13 >


_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1054
   RE: Вештачко оплодување V дел
5.4.2014 11:34:52   
milasteve
devojki eve me i mene.Jas sabajlevo pravev test i pokaza negativen,denes mi e 11ti den,trebase utre da pravam.Se slusnav so embriologot vika ne e mozno da ne si bremena,imase prekrasni embrioni,i bea 4 vrateni.Mi kaza da napravam ponedelnik pak.Jas mislam deka i ovoj pat nisto,ja izgubiv bitkata po 3 pat.Navistina ne mi e jasno,nema nikakov problem ni so mene ni so maz mi,imav prirodna bremenost a sega nejke i nejke.Mnogu sum razicaranauser posted image

(Одговор на членот dezdemona)
Непосредна врска до пораките: 1055
   RE: Вештачко оплодување V дел
5.4.2014 12:33:32   
Melanija RR
milasteve штом ти рекле сочекај до понеделник, некако рано е на 11 ден за тест.Ти ја пуштам сета среќа user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот milasteve)
Непосредна врска до пораките: 1056
   RE: Вештачко оплодување V дел
5.4.2014 12:58:41   
milasteve
Daj boze da si vi pravouser posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 1057
   RE: Вештачко оплодување V дел
5.4.2014 17:03:46   
butterfly 00
Milasteve ne se obeshrabruvaj i almushka koga pravese test na 11 den i pokaza negativen, a posle nekolku dena koga go povtori izleze pozitiven, taka da pocekaj i vidi ne se razocaruvaj pred vreme. Se zavisi ako ti vratile blastocisti togas nekogas moze porano da pokaze, a ako se poveke kletocni togas mora da pocekas, mene doktorot mi dava da pravam test posle 16 dena, a ova e premnogu rano, iscekuvanjeto znam deka ni e najtesko, no sekogas mora da se nadevame na user posted image user posted image
Ti ja prakam najgolemata sreka za nekolku dena da ni kazes deka si videla user posted image

_____________________________

3 inseminacii, 2 IVF = / , 2 FET = /

(Одговор на членот dezdemona)
Непосредна врска до пораките: 1058
   RE: Вештачко оплодување V дел
5.4.2014 17:11:57   
kapina
Jas sekogas pravam test na15den na11den mislam oti emnogu rano.

Inaku edna koleska se porodi vcera posle18godini borba so sterilitetot IVF pravese kajorgabdziski I ima devojce ova I bese treto IVF toa mi dava uste poveke nadez za da prodolzam ponatamu

< Поракaта ја уредил LoveableMe RR -- 6.4.2014 18:16:30 >

(Одговор на членот butterfly 00)
Непосредна врска до пораките: 1059
   RE: Вештачко оплодување V дел
5.4.2014 19:44:57   
milasteve
fala vi mnogu,daj boze da e taka,zdravje od Gospod ponedelnik ke odam preku krv da proveram.So li ne pominav za moite 27 god i navistina nemam veke sila i dusa ostanato,se molam na Bog od tie 4ri barem edno da mi podariuser posted image

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1060
   RE: Вештачко оплодување V дел
5.4.2014 22:29:39   
kapina
Mlada si mila steve jas imam 29 pa pak ne se predavam

(Одговор на членот milasteve)
Непосредна врска до пораките: 1061
   RE: Вештачко оплодување V дел
6.4.2014 11:57:23   
milasteve
devojkiiiii sabajlevo pravev test i pokaza vtora bleda linija user posted image embriologot mi kazw utre da proveram preku krv

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1062
   RE: Вештачко оплодување V дел
6.4.2014 12:28:22   
butterfly 00
devojkiiiii sabajlevo pravev test i pokaza vtora bleda linija embriologot mi kazw utre da proveram preku krv


Yeeee sto ti rekov da ne se razocaruvas pred vreme i najbleda da e stom se pojavila toa znaci deka si bremena, iskreno mnogu se izraduvav ajde samo da povtoris preku krv i da se raduvame, navistina mnogu mi e drago ne e lesno tri IVF da napravis, zasluzuvas da si uzivas vo bremenosta ovie 9 meseci i site nas ostanati da ne povleces za nos user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

< Поракaта ја уредил LoveableMe RR -- 6.4.2014 18:20:02 >


_____________________________

3 inseminacii, 2 IVF = / , 2 FET = /

(Одговор на членот milasteve)
Непосредна врска до пораките: 1063
   RE: Вештачко оплодување V дел
6.4.2014 13:12:58   
@bebe
milasteve yeeeeeeee i jas navistina se izraduvav user posted image user posted image user posted image , te pametam od minatiot pat i jas koga go pravev invitroto bas dvete se pgodivme vo isto vreme za test togas ne uspeavme no sega i dvete se raduvame, ti ke imas bebe vo stomaceto, a jas stotuku se porodiv, cestitki user posted image

(Одговор на членот butterfly 00)
Непосредна врска до пораките: 1064
   RE: Вештачко оплодување V дел
6.4.2014 14:03:13   
milasteve

ИЗВОРНА ПОРАКА: @bebe

milasteve yeeeeeeee i jas navistina se izraduvav user posted image user posted image user posted image , te pametam od minatiot pat i jas koga go pravev invitroto bas dvete se pgodivme vo isto vreme za test togas ne uspeavme no sega i dvete se raduvame, ti ke imas bebe vo stomaceto, a jas stotuku se porodiv, cestitki user posted image

Dusicke znaci se porodi,da ti e zivo I zdravo bebusceto,mnogu mi e milo.A jas edvaj go cekam utresniot den I mnogu vi blagodaram na site Za podrskatauser posted image

(Одговор на членот @bebe)
Непосредна врска до пораките: 1065
   RE: Вештачко оплодување V дел
6.4.2014 18:18:32   
LoveableMe RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: milasteve
devojkiiiii sabajlevo pravev test i pokaza vtora bleda linija user posted image embriologot mi kazw utre da proveram preku krv


Milasteve, честиткиииииииииии, имај убава и лесна бременостuser posted image user posted image

< Поракaта ја уредил LoveableMe RR -- 6.4.2014 18:19:43 >


_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот milasteve)
Непосредна врска до пораките: 1066
   RE: Вештачко оплодување V дел
7.4.2014 8:02:38   
Anna78
Честитки Milasteve, имај си прекрасна и лесна бременост и влечи не сите тука за нос user posted image

_____________________________

обиди = 5 год., 4 IUI = /, терапија еутирокс, 2 IVF = /, 3 FET = /

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 1067
   RE: Вештачко оплодување V дел
7.4.2014 11:39:58   
Lina*
Najprvin cestitki na site trudnici i golemo izvinuvanje sto me nemase dolgo na forumov no veruvajte mi nemav sila da otvoram i da pisam.Za zal i ovaa moja treta bremenost zavrsi so spontanuser posted image i povtorno kiretazi i povtorno traumi i veke nemam sila za bilo sto ponatamu.Doktorive zbiraat ramena i neznaat sto mozi da e pricinata.Definitivno se otkazuvam od invitra i ke probuvame po priroden pat,ako saka da bide arno a ako so mazot mi se pomirivme so sudbinata.Sakav da ve prasam posle kolku vreme posle kiretazata mozi da se obiduvame povtorno?

_____________________________

Obidi-7,5godini,1bremenost-spontan,1 IFV-bremenost i povtorno spontan.Vo procedura vtoro IFV

(Одговор на членот Anna78)
Непосредна врска до пораките: 1068
   RE: Вештачко оплодување V дел
7.4.2014 13:27:38   
milasteve
Nisto izgleda od moeto 3 in vitro,hcg niska,embriologot vika Ako vcera testot pokazal pozitiven nema logika hcg da e samo 2.Kaza da povtoram Za 2,3 dena,Ako ne dobijam dotogasuser posted image

(Одговор на членот Lina*)
Непосредна врска до пораките: 1069
   RE: Вештачко оплодување V дел
7.4.2014 13:41:58   
Kvisko
Milasteve ајде стискаме палци да почне да расте бетата и се да биде како што треба. Не се разочарувај. Ќе дојде и твоето бебе.
Lina баш ми е жал. мене ми рекоа да почекам 6 месеци после киретажаат иако на други им викаат одма после привот циклус. Прашај си лекар. ти поаскувам многу среќа и се надевам твојата приказна ќе има среќен крај. Киретажите се најтешки и најболни.

Леле луѓе ако вие на 27 и 29 сте дошле до тоа да не се предавате што а кажам јас со 33. Имаме ние време за борба.

(Одговор на членот milasteve)
Непосредна врска до пораките: 1070
   RE: Вештачко оплодување V дел
7.4.2014 15:56:26   
milasteve
Mislis deka moze da pocne da raste?

(Одговор на членот Kvisko)
Непосредна врска до пораките: 1071
   RE: Вештачко оплодување V дел
7.4.2014 17:14:08   
kapina
Milasteve dva e negatvna beta znaci nema bremenost I moe mislenje e deka testot vcera ne si go napravila kako sto treba na mene mi se sluci toa so vtorata inseminacija

(Одговор на членот milasteve)
Непосредна врска до пораките: 1072
   RE: Вештачко оплодување V дел
7.4.2014 18:59:50   
milasteve
Kapina ova ne e inseminacija.Kako I da e mi kaza dr da pocekam Ako ne dobijam ke go povtoram testot,Zasto I mi se blizi termin Za menst

< Поракaта ја уредил milasteve -- 7.4.2014 19:01:22 >

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1073
   RE: Вештачко оплодување V дел
7.4.2014 20:41:12   
almushka
devojki eve me mene pak bev malku neprisutna pa mu se raduvav mnogu na mojata bremenost se pazam mnogu se uste jas poveke legnuvam pa pomalku rabotam no dosega da ne se urocam sama sebesi mnogu mi e dobro ni macnini ni nisto samo malku bolki vo stomak i vo gradite pazam mnogu i na jadenjeto jadam poveke ovoshje sallati supi i taka no super sum bebencata rastat utre mi e pervata kontrolla kaj petanovski pa ke vidime sto ke kazit kolku se user posted image iliuser posted image user posted image samo da se zdravi i zivi toa mi e vazno pa se nadevam kaj site sto cekat ke se sluci cudo kako kaj mene

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1074
   RE: Вештачко оплодување V дел
7.4.2014 21:25:42   
kapina
Moj sovet ti e povtori go pak sto si go pravela I daj boze da gresam jas no betahcg 2e negativna beta jas sum realna koleskata imala 44 godini mi kazaa sto se porodi e sega toa bese moeto iskustvo so testot bez razlika dali bremenost dali e postignata so ivf ili inseminacija. E ista daj boze jas da gresam ti da si vo pravo

(Одговор на членот almushka)
Непосредна врска до пораките: 1075
Страница:   <<   < Претходна страница  41 42 [43] 44 45   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  41 42 [43] 44 45   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?