|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  80 81 [82] 83 84   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: РР Плажа II
25.7.2014 23:57:57   
Defne90 RR
Здраво женски и од мене,јас само да си ве поздравам и секако да си земам од сокчето на Loveable me да се подосвежам малку.Инаку не ве дружам толку овие денови,пошо го преместивме компјутерот во спална оти синко почна да трепака ептен со очите од премногу седење пред него.Па им рековме дека е расипан и дека не може да се пушти.И јас само вечер откако ќе си легнат сите ако не ми се спие се уклучувам да разгледам што има овде.user posted image

Ништо,така е најарно сега за сега додека да се пододвикнат малку од дремење пред него.Па имајте убава вечер девојки мои и секако прекрасно и исполнето утро.user posted image

Ве user posted image user posted image user posted image сите.

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 2026
   RE: РР Плажа II
26.7.2014 11:15:31   
Snowhite RR
Здраво женски, одамна не сум ве поздравила тука, како сте ми?
Јас трета сабота по ред на работа, така ми се погоди јбг

Ај да ве почестам нешто мислам редно е, по едно сладоледче

user posted image

А ако е малку има и репете
user posted image
user posted image

Убав продолжен викенд ви посакувам, ние може ќе одиме до Крушево утре има интересен настан, ама ако го кандисам мм, зашто нешто ми мрчи, ама ептееен ми се оди, никаде не мрднавме цело лето

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 2027
   RE: РР Плажа II
27.7.2014 1:15:36   
Defne90 RR
Еве ме и мене повторно на сладолед овде,вакво уживање не се пропушта женски во никој случај.user posted image

И јас само да си ве поздравам ми фалите по цел ден,едвај чекам да заспијат децата па да ве читам.user posted image

Инаку јас овие денови малку нервозна и разочарана,на крај излезе дека ништо од одмор ни оваа година,решивме да се ангажираме околу куќата повеќе.А и така А ми е уште мал,па си се тешам,повеќе ќе се замориме отколку што ќе одмориме.user posted image

Ама ако па овде коктелите и сладоледот не ми бегаат,а богами и доброто друштво што верувам дека нема да го најдам на ниедна плажа.user posted image

Ве user posted image user posted image сите.user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 2028
   RE: РР Плажа II
28.7.2014 1:29:38   
bucko mal
Ajde devojki,redno beshe I jas da pocastam.
Doma sum so malovo,imashe malku tem.sabajle I ostanavme doma.

user posted image

_____________________________

You have to dream if before you can do it.

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 2029
   RE: РР Плажа II
28.7.2014 1:43:29   
Defne90 RR
Еве ме мене пак трета смена обавезно сум овде.user posted image

Фала фала за частовката јас ќе се напијам,касно е за кафе сега ама мене не ми делува така да нема страшно,ќе си спијам и без тоа ко бебе.Буцко мал тоа е вирус и малото имаше температура два дена и после му спадна и му помина.Ништо страшно,јас дури ни сируп не му давав ако не ја качеше над 38.Ајде до утре ќе биде здрав сигурно.

Туку да одам и јас накај детска,денеска си се подизморив,чистев низ дома,со децата цел ден трчаме надвор и сега само кревет ми се гледа,ама нема шанси да си легнам а да не ве поздравам.user posted image Ајде лека ви ноќ женски па се читаме утре пак.user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 2030
   RE: РР Плажа II
28.7.2014 23:08:03   
Melanija RR
Defne90 здравје догодина ќе надокнадите а годинава куќа ќе средите.Тоа е реален живот за што попрво user posted image

Ајде тука да си се почастиме и помуабетимеuser posted image
Најдоброто од ВЛАДО ЈАНЕВСКИ
user posted image


_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 2031
   RE: РР Плажа II
29.7.2014 9:43:46   
LoveableMe RR
Женски лелее бре, ме нема неколку дена и види овде софри, сладоледи, кафиња, пијачки user posted image .. и да знаете од се ќе се послужам. Дефне90, подобро да средите куќа еднаш како треба, за одмори секогаш има време. Меланија, ауу како ме мамат пијачкиве, ама тоа за попладне ќе оставам, имајте убав ден.user posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 2032
   RE: РР Плажа II
5.8.2014 9:43:15   
nataly86
Што е ова????Никој ни кафе вари ни нешто части user posted image Еве од мене

Тоа за освежување а како еве и крофни за user posted image user posted image

и на крај едно кафенцеuser posted image


< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 5.8.2014 16:09:25 >

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 2033
   RE: РР Плажа II
5.8.2014 10:02:44   
LoveableMe RR
nataly86, нема никој сите се кој ваму-кој таму и времето беше претходно за никаде, сите бевме некако нерасположени да ја отвориме плажава. Многу вкусно изгледаат крофниве, лелеее мераци.

Да те помачам малце, да одиш на ЛИНКОВ, види го постот на Елена РР како да поставиш слика, избери од фоткиве кои ти се допаѓаа и измени го твојот пост на Плажава, за да видат сите што нудиш.user posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот nataly86)
Непосредна врска до пораките: 2034
   RE: РР Плажа II
5.8.2014 10:17:24   
nataly86
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image nemozammm nikako ne izleguvaat

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 2035
   RE: РР Плажа II
5.8.2014 10:22:04   
nataly86
Ajde pak

user posted image -

user posted image -

user posted image -

(Одговор на членот nataly86)
Непосредна врска до пораките: 2036
   RE: РР Плажа II
5.8.2014 10:23:45   
nataly86
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Конечно!!1

Епа девојки повелете и јас не сум добро разположена но затоа сме тука

ВО ДОБРО И ЛОШО!!!

(Одговор на членот nataly86)
Непосредна врска до пораките: 2037
   RE: РР Плажа II
6.8.2014 15:42:17   
Melanija RR
nataly86 сега почесто да частиш user posted image

Од толку циклони,невремиња и електрични празнења user posted image што се десија што само на зборови останаа (,,Останете дома доаѓа циклон,,) сепак кафе на плажа ќе пијам user posted image user posted image

user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот nataly86)
Непосредна врска до пораките: 2038
   RE: РР Плажа II
8.8.2014 1:41:01   
Defne90 RR
Еве ме и мене,конечно да дојдам и јас до мојата омилена плажа.user posted image

Убави частенки сте принеле овде,си земам и јас од се.user posted image

Меланија имаш право со тие празнења,постојано на штрек да бидат исклучени сите телевизори и компјутери низ дома,и човек нема време ни да пише.user posted image

Па имајте си убав ден утре женски и минувајте го летото најубаво и секако опкружени со вашите најблиски.user posted image

< Поракaта ја уредил Defne90 -- 8.8.2014 1:42:11 >


_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 2039
   RE: РР Плажа II
8.8.2014 10:06:24   
LoveableMe RR
Јас мислам да ја затвориме плажава и да го отвориме кафематов стариов и да нудиме кафиња, белким времево ќе се оправи, да го збуниме user posted image

user posted image


_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 2040
   RE: РР Плажа II
8.8.2014 11:12:38   
Melanija RR
Defne90 поретко те читамuser posted image уживај си и ти
LoveableMe RR викаш на препад?user posted image Зимам едно кафе и летам во кујна да зготвар додека М лала user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 2041
   RE: РР Плажа II
8.8.2014 12:29:57   
Mihaela 2010
Zdravo zenski,kako ste mi...
Jas uste slednata nedela na rabota pa konecno na odmorce,se nadevam deka ke se odmoram nekoi si 20 dena...
Bitno se opremiv so novi knigicki, se nadevam deka ke najdam vreme da citnam nesto,da pustam mozok na pasenje..
Jas se uzasnuvam vekje od vremevo i od ovie grmezi,ako od nesto vo zivotov se plasam toa se grmotevicive,uff aman vekje neka vrne neka istura samo da ne grmi...
imajte ubav vikend

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 2042
   RE: РР Плажа II
8.8.2014 13:55:38   
elenak
Добар ден од мене, после долго време. Летово измислено за шетање, какво такво барем топло е. Кога ќе дојде зимата и да сакаме нема шетање. Ние си истеравме одмор, и тоа во две тури и завршивме со бањање за ова лето (се надевам).user posted image
Инаку не знам дали ви се имам пофалено ама од следна недела треба да почнам со работа во една фирма. И сега се спремам психички,а малава мислам дека ја сфаќа работата па уште повеќе се врза за мене периодов. user posted image ќе пробаме месец дена чување со деде па од септември планирам да ја пуштам во градинка. Којзнае како ќе биде, од мислите за неа не можам да и се радувам на новата ситуација, дека конечно ќе излезам од дома.

_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 2043
   RE: РР Плажа II
11.8.2014 13:56:22   
mommy_angels RR
Ete me i mene user posted image ,si se vrativme od odmor,napolnivme baterii ,e sega ostanuva raspakuvanje na kuferite user posted image .Ama neshto me mrzi,aj da se osvezime so kafence,pa moze ke me pusti toa mrzata
user posted image
Elenak cestitki za novata rabota,a za malata ne grizi se ,taa polesno ke se adaptira na novata situacija od tebe user posted image

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 2044
   RE: РР Плажа II
11.8.2014 15:15:16   
Felly RR
Мами, добредојдовте user posted image Еленак со среќа новата работа!!!
И ние удривме на шетање, па ме нема многу. Ама да го искористиме барем времево дур е топло, а и мене уште малку ќе ми заврши одморот, па ќе нема толку време за шетање. Ајде дур сум тука, да ве почестам сладолед. Грабајте сите по еден, и пак на шетање.
user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 2045
   RE: РР Плажа II
11.8.2014 17:22:24   
Melanija RR
Да шетаме додека можеме user posted image зимам сладолед и на здравје одмор mommy_angels RR , а Mihaela 2010 имај убав одмор user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 2046
   RE: РР Плажа II
13.8.2014 0:28:58   
Cvekelencule
Здраво женски значи ве изначитав незнам колку време ви немам пишано ви пишувам само да ве поздравам и се надевам ке имам повеќе време да седнам да пишувам ама со три деца ,малку тешко ,и маже на работа во друг град поздрав user posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 2047
   RE: РР Плажа II
13.8.2014 11:47:21   
Defne90 RR
Добар ден и од мене мили мои,и јас зафатена со шетање и со обврски околу домот и семејството,времето ми лета многу брзо и дури да видиш се стемнило.Редовно ве читам ама немам многу време да ви пишам.Ама ве мислам да знаете.user posted image user posted image

Еленак нека ти биде со среќа новото работно место и само позитивни впечатоци да имаш секогаш.user posted image

Ајде земам и јас од сладоледот и започнувам со обврските за денес.user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот Cvekelencule)
Непосредна врска до пораките: 2048
   RE: РР Плажа II
13.8.2014 12:02:54   
LoveableMe RR
Женски поздрав имајте убав ден, поретко сум уклучена но ве следам позз

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 2049
   RE: РР Плажа II
14.8.2014 1:09:41   
bucko mal
Eve sum i jasuser posted image
Nacekav malku labavo pa da ve pozdravam.Ubav den na siteuser posted image

_____________________________

You have to dream if before you can do it.

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 2050
Страница:   <<   < Претходна страница  80 81 [82] 83 84   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  80 81 [82] 83 84   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?