|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Апликации за андроид
19.1.2014 12:37:45   
Bethany
Дефне90, можно е телефонот да фати вирус. Мене ми се има случено со мојот, само што мојот се исклучи и нејќеше повеќе да се вклучи.
Мислам (ама не сум сто посто сигурна) дека со апликациите од Гугл плеј стор не може со апликацијата да закачиш и вирус, ама со пребарување по интернет дефинитивно може. Јас инсталирам антивирус на телефон и си врши работа, секоја апликација ја скенира. Отиди во Плеј стор и барај некој антивирус за андроид.

< Поракaта ја уредил Bethany RR -- 19.1.2014 12:38:26 >


_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Апликации за андроид
19.1.2014 14:20:10   
Defne90 RR
Dever mi mi instalirase antivirus i ukluciv scan i pocna da se skeniraat aplikaciite i mi se napisa threats detekted dali toa znaci deka virusot e detektiran i iscisten.Inaku sega nemam problem so telefonot se si e vo red se nadevam deka se iscisti virusot

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Апликации за андроид
19.1.2014 14:43:46   
Bethany
Да, детектиран е проблем, и највероватно дека автоматски антивирусот ги бриши.
Прочепкај по опциите на програмчето (на антивирусов) да не има некоја опција и за Делете, ама мислам дека би требало автоматски да е избришано непожелното, инаку ќе ти дадеше опција да ги избришеш.

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Апликации за андроид
31.1.2014 12:41:01   
Melanija RR
Пак ќе гњавам со техникава
Прв проблем-не е за апликација ама незнаев каде да пишам.На мобилниот сндроид се имав логирано со мој меил на гмаил ,врти сучи нема опција да се одлогирам и да внесам друг меил.На едната апликација на Гугл се одлогирав ама на таа за Gmail никако.Дава опција сејтинг и кога ќе кликнам на називот на меилот ништо од опции.
Овие паметни глупи телефони ,при меморирање на број бараат опција да одбереш на кои меил и се нуди овој кој е регистриран.

Втор проблем,апликацијата за Фејсбук си работеше ок, се одлогирав да влезам на феис на мм ,внесувам меил и пасворд и пишува Conect lost .Ќе ја избришам пак нсталирам пак исто.Гледав во подесувања и незнам каде е грешката.

Засега толку user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Апликации за андроид
31.1.2014 13:02:08   
ivoni4ka
melanija rr jas go imav toj problem se bese ok dodeka vnuka mi ne mi go blokira mob so neznam kolku pati pogresen patern. e sega nedaj boze ova da ti se desi nemozes da vlezes vo mob, ti bara email i bidejki nema opcija da se smeni jas nikako ne mozev da vlezam vo mob. pa pravev fabricki reset. moj sovet ti e zacuvaj si broevi na sim karticka, sliki i dr raboti na memoriska i odi na opcii fabricki reset. togas odnovo ke si ja pises tocnata email adresa.

_____________________________



(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Апликации за андроид
31.1.2014 15:09:27   
Bethany
Меланија, баш вчера нешто читав во врска со фејсбук апликациите дека имаше пријавени такви проблеми.
Едно од решениа е ако ти е телефонот наместен на македонски јазик, да земеш и да го подесиш на англиски (Ук) или (уса).

Друго, за првото прашање во врска со гмајлот, преку тој акаунт ти си регистрирана за плеј стор, од таму ги симнуваш апликациите, преку тој профил. И освен да удриш фабрички ресет на телефонот немам друго решение.

Види пробај, па пиши, што си направила.

Всушност, да се исправам, може да додадеш друг акаунт.
Не знам за бришење, немам пробано.

< Поракaта ја уредил Bethany RR -- 31.1.2014 15:11:57 >


_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот ivoni4ka)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Апликации за андроид
31.1.2014 15:19:48   
Melanija RR
Фала user posted image
Ќе пробам, ме фати инает како неможе да се одлогирам од мејлот толку ли незнам да се снајдам user posted image
Еден меик на гмаеил ,друг за фб беше ,,затоа не верувам да е поврзаноста со сторотuser posted image

Затоа викам секој со свој мобиленuser posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Апликации за андроид
31.1.2014 15:25:40   
vezilka RR
Фејсбукот икај мене од пред некој ден се изгуби, и исто ми вика нема конекција. Не знам што е работата..
user posted image

_____________________________

НАУЧЕТЕ ГО ДЕТЕТО КАКО ДА РАЗМИСЛУВА, А НЕ ШТО ДА МИСЛИ!

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Апликации за андроид
31.1.2014 15:33:57   
Bethany
Меланија, без гмаил акаунт немаш пристап до плеј сторот, нема врска што на фејсбук имаш друга имајл адреса.
А еве еден текст во врска што зборев.


Огромен баг: Facebook повеќе не работи на Android!

Facebook денес ја направи достапна 5.0 верзијата од својата апликација за Android оперативниот систем, но голем број на корисници започнаа да пријавуваат проблеми со неа...


Според информациите од нашиот форум и тестирања на членови од GSM тимот, Facebook 5.0 апликацијата воопшто не функционира на одредени телефони на Samsung (Galaxy Note 2 и Galaxy S4), потоа на Alcatel Idol X и на одредени Xperia модели. Проблемот е што цело време се појавува нотификацијата дека апликацијата пробува да се конектира и тоа завршува неуспешно...иако има постоечка Интернет врска.

Од Facebook тимот на поинаков начин пристигаат апдејтите. Се случува одредени корисници со тотално ист телефон и софтвер, да имаат сосема различни верзии на Facebook апликација.
Така да во овој момент, обичните корисници ги имаат апликациите од верзија 3,4 и 5, а оние во beta програмата ја имаат верзијата 6. Проблемот се случува кај оние со 5.0 и 6.0 верзии, како што досега можеме да забележиме.

Членовите на нашиот форум го открија овој проблем и засега нема решение освен да останете на сегашната верзија и да не апдејтирате. Доколку имате опција за автоматско апдејтирање, тогаш исклучете ја барем привремено.



Доколку веќе ја имате симнато најновата верзија, тогаш можете да пробате и да ја реинсталирате постарата верзија, која можете да ја симнете од следниот линк. Ова сеуште не ни е испробано, а целата ситуација можете да ја следите и на нашиот форум, каде што корисниците пробуваат преку различни методи да го решат или заобиколат овој проблем.



НАДОПОЛНУВАЊЕ:



По укажувањето од еден од фановите на нашата страна, излезе дека проблемот настанува само кај моделите на Android на кои е одбрано да бидат на македонски јазик. За пак да ви работи Facebook апликацијата, доволно е да го промените јазикот на користење на телефонот:

во зависност од телефонот што го корситите, од менито со апликации ја одбирате апликацијата „Поставки“ или „Поднесувања“
листате надолу и одбирате „Јазик и внесување“
од „Јазик“ променувате во „English (United Sates)“ или „English (United Kingdom)“
Уште еднаш благодариме.

Izvor. gsm.mk

< Поракaта ја уредил Bethany RR -- 31.1.2014 15:34:21 >


_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Апликации за андроид
31.1.2014 15:40:03   
Melanija RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Bethany RR

Меланија, без гмаил акаунт немаш пристап до плеј сторот,


Ова не го знаев, уште да се одлогирамuser posted image

Значи ова со ФБ е глобално,па ќе пробам да префрлам на инглиш

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Апликации за андроид
9.7.2014 9:18:24   
Felly RR
Дали некој користи Clean Master? И колку ви е корисна апликацијата?

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Апликации за андроид
9.7.2014 9:53:37   
Defne90 RR
Фели јас користам и да ти кажам право ептен ми го чисти телефонот и навистина е многу од корист.Пред да ја инсталирам телефонот ми кочеше навистина многу и беше филозофија тоа да влезам и во менито.Така да ти препорачувам да си ја инсталираш,нема штета од таа апликација само корист.user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Апликации за андроид
9.7.2014 10:08:46   
kapina
I jas ja imam clean master I dobra e

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Апликации за андроид
9.7.2014 11:43:22   
SandraRo
Clean master користам и јас и многу сум задоволна исто користам whats app i viber...пошто имам роднини во странство и супер ми е...а баш би сакала да има и една апликација од рингераја пошто немам ком.user posted image

_____________________________

Жената може да ти биде најдобар
пријател,љубовница,најголем непријател или
ноќен кошмар... но се зависи од тоа како ќе се
однесуваш со неа...

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Апликации за андроид
1.12.2014 20:04:51   
caciana

ИЗВОРНА ПОРАКА: Defne90

Фели јас користам и да ти кажам право ептен ми го чисти телефонот и навистина е многу од корист.Пред да ја инсталирам телефонот ми кочеше навистина многу и беше филозофија тоа да влезам и во менито.Така да ти препорачувам да си ја инсталираш,нема штета од таа апликација само корист.user posted image

Clean Master

A od sto go cisti telefonot??? Jas koga go kupiv mob decko mi mi ja instalira ovaa aplikacija, a jas nemav hrabrost da ja aktiviram zasto mislev deka moze da mi se izbrisi nekoja slika video user posted image ? Se mesa vo toj del od mob ili ne? hehheh Posto mob mi koci mn vo posledno vreme pa sea ne znam dali da ja instaliram pak ... cela dilema mi e vo toa dali ke mi se izbrisat slikite user posted image

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Апликации за андроид
3.12.2014 22:45:02   
Felly RR
Па и ти го чисти телефонот од непотребни работи и со тоа ти ослободува простор. А нема никаква врска со фотографиите - не може да ти се избришат.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот caciana)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Апликации за андроид
4.12.2014 11:33:06   
Melanija RR
На мм телефонот знае на апликација за време најдоле да ми покаже 13 вируси.Ништо посебно не се користи моб, што да симнам од антивирус за андроид?

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Апликации за андроид
4.12.2014 11:37:27   
Bethany
Ако е за време додека ви е отворена некоја апликација, тоа не е вистина, обично така ги исфрлаат спамовите и пишува дека демек телефонот ти има вируси, и ти треба да кликнеш таму и те носи кој знае каде. Значи, нема врска тоа, и мене ми покажува.

Ми имаше кажувано дечкото што се бави со овие работи дека антивирус програма за телефоните нема никаква врска и дека андроид не може да фати вирус, а пак од друга страна имам носено стариот телефон на поправка, и токму таму ми кажале дека телефонот ми фатил вирус па затоа не можел да се упали. Е ајд сега user posted image

Јас ја имам симнато AVG Antivirus апликација.

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Апликации за андроид
4.12.2014 11:43:32   
Melanija RR
Фала Bethany, тоа и мене ми беше чудно на само таа апликација ми покажа па ајде кликнав нешто да симнам ова она и одкажав ми се виде сомнително.А дали може да фати вирус незнам ни јас што е точно

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Апликации за андроид
4.12.2014 11:53:42   
Hopeful RR
За жал, може да фати. Отворен оперативен систем е, може кој како сака да го менува, и како таков е податлив за вируси, баш вчера читав. Инаку и мене ми се појавуваат такви за вируси, ама тие се готови, издизајнирани рекламици, како линк банери на сајт - демек да ги кликнеш и те носи на некои софтвер или којзнае каде. Него мене ми се укочи play store и сега не можам да симнам антивирус... И тоа читав вчера, па излезе дека е нивен проблем со некој апдејт во периодов, не е до телефонот, па ми олесна.

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Апликации за андроид
9.3.2015 21:55:47   
Felly RR
Рингерајки, дали користите некаква апликација за следење на бременоста, и што би ми препорачале? Информации никогаш доста user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Апликации за андроид
10.3.2015 10:47:19   
Hopeful RR
Felly RR, Babycentre имаат супер андроид апликација - My Pregnancy Today! Уште од старт ја ставив и секој ден има по некаква интересна или корисна информација, а кога влегуваш во нова недела стига нотификација и детален опис што се случува. Има анимации, стрипчиња, совети, линкови за дополнителни информации, дури и линк до нивниот форум. Башка, не фаќа многу место од мемориски аспект user posted image

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Апликации за андроид
10.3.2015 13:53:59   
Felly RR
Да вчера баш кога разгледував ја сретнав таа My Pregnancy Today, исто препорака имаше за I'm Expecting. Битно ми е и тоа што викаш дека не фаќа многу место. Фала за советот. user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 48
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2]
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?