|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Проверка на проодност на каналите
3.5.2010 20:29:47   
Bogdancanka
да преку крв се проверува....поззззз

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот iki82)
Непосредна врска до пораките: 76
   RE: Проверка на проодност на каналите
3.5.2010 20:32:11   
iki82
Богданчанка срцка, а знаеш ли колку треба да ти биде нормална седиментација? мислам кој се границите?

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 77
   RE: Проверка на проодност на каналите
3.5.2010 20:53:32   
Bogdancanka
ау срц неможам да се сетам за жива глава знам само кога ги виде резултатите ми рече дека ми е супер седиментацијата и ведаш ми закажа за проверка на продност на каналите .....а кои се границите ако имаме некоја рр вклучена сигурно ќе ти одговори незнам....позззззз срц али ако проверуваш сигурно твојот матичен ќе ги провери......и ќе ти каже како се....

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот iki82)
Непосредна врска до пораките: 78
   RE: Проверка на проодност на каналите
5.5.2010 9:31:45   
none
znaci ti pravat segmentacija i odma odis na proverka na kanali istiot den lie toa i kade si pravela koja e cenata

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 79
   RE: Проверка на проодност на каналите
5.5.2010 10:38:44   
nadezda
none sedimentacija ti proveruvaat za da ne dojde do krvarenje posle ispituvanjeto na kanali,a toa kade i koga se ispituva zavisi od tebe .jas ispituvav kaj tolovski vo sk i si plativ 5200 denari za samo 2 minuti rabota , a sesimentacija imav ispitano prethodno no ne mi ja vazaes pa se vrakav vo sistina da se preispitam,i vrednosta ne znam kolku bese samo mi rece deka imale razlicen kriterium privatnite i dokumentot jas sto go odnesov od drzavna.ete toa e samo perenje pari i nisto drugo.ama kaj ima sila nema pravda.

(Одговор на членот none)
Непосредна врска до пораките: 80
   RE: Проверка на проодност на каналите
5.5.2010 11:18:25   
Bogdancanka
јас проверив седиментација во Валандово на државно и кога ги виде резултатите докторот ми закажа за другиот ден во Ск кај Толовски и платив 4000 илјади денари.....позззз

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот none)
Непосредна врска до пораките: 81
   RE: Проверка на проодност на каналите
5.5.2010 19:49:06   
none
lele mnogu ste platile jas prasav vo drzavna znaci segmentacija i proverka odma za kanalite mi rekoa do 1000 denari najveke epa privatno toa ti e user posted image

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 82
   RE: Проверка на проодност на каналите
5.5.2010 20:34:08   
iki82
decki a sto se proveruva vsusnost, sedimentacija ili segmentacija? posto sedimentacija znam sto e, a za segmentacija prv pat slusam? gledam nekoi pisuvaat sedimentacija a drugi segmentacija.

(Одговор на членот none)
Непосредна врска до пораките: 83
   RE: Проверка на проодност на каналите
6.5.2010 10:46:21   
veskucame
Zdravo devojki.I jas treba da ispituvam proodnost na kanalite.Doktorkata mi kaza da odam na klinika.Da procedurata bila deka ti zemaat krv za sedimentacija i potoa vednas te ispituvaat.Mnogu mi e strav.Mi rece da se napijam spazmenks i vitamin B6 za smiruvanje da ne mi e strav i da se opustam duri i diezipam od 2mg.Sega cekam da dobijam za da odam stom ke mi zavrsi no ne posle 11den.Strav mi e da ne dojde do nekoi komplikacii bidejki imav zgrutcuvanje na krvta i primav Clexsan.Pozdravce 

(Одговор на членот none)
Непосредна врска до пораките: 84
   RE: Проверка на проодност на каналите
6.5.2010 10:55:39   
lila_mk
devojki, jas imampraveno HSG (ispituvanje proodnost na kanali), privatno kaj dr. tolovski 3800 den kostase. edno ke vi kazam , postapkata boli dokolku ima nekoe zapusuvanje,ako se proodni kanalite nema bolka. pred mene imase nekolku devojki glas ne se slusna. jas..user posted image cela ordinacija ja krenam , mazot mi mislel dekla me kolat. mnogu me bolese, megutoa mora da se istrpi toa trae kratko nekoi 40 sek , kakva i da e bolka za toj kratok period ke ja istrpite. posle HSG - to   doktorite vikaat deka  se otstranila preckata koja bila pricina da ne dojde do bremenost, i vo 90 % od slucaevite doaga do bremenost. jas posle 4 mesec otkoga go napraviv toa ostanav bremena. znaci nemojte da se plasite, taa bolka mora da se istrpi zatoa sto posle toa doagaa najprekrasnoto nesto - bebence. ajde so sreka , bidete spremni deka ke ima bolka no taa tre kratko.

(Одговор на членот veskucame)
Непосредна врска до пораките: 85
   RE: Проверка на проодност на каналите
7.5.2010 19:28:05   
none
jas pisuvav segmentacijauser posted image user posted image ne mi zameruvajte od brzanje,eve jas odam vo ponedelnik mi pakja 10  den da ne e kasno neznam ama sto da pravam sabota nedela ne rabotat

(Одговор на членот lila_mk)
Непосредна врска до пораките: 86
   RE: Проверка на проодност на каналите
7.5.2010 22:41:43   
ELENA25
Женски јас проверував проодност на каналите (ХСГ) во февруари, на 16,02 ми проверија седиментација треба да е помалку од 10( мојата беше 4) и одма ми заказаа за утредента значи за 17,02 се прави од 3 до 7 ден од циклусот. Јас правев во државна и милсам дека беше 550 денари кај др. Алулоски Игор. Не е ништо страшно немој да ве плашат и да ве паничат без потреба како мене што ке ми се слошеше од сето тоа што се изнаслушав пред тоа. Болките се минимални (менструални) ништо сто немоземе да го претрпиме. Сето тоа трае 2 минути.Поздрав и со лесно.

(Одговор на членот none)
Непосредна врска до пораките: 87
   RE: Проверка на проодност на каналите
7.5.2010 23:11:05   
suzeto
jas koga proveruvav kanali ni segmentacija nisto ne mi praveja ...a za proverka bese mnogu bolno kaj sekogo e razlicno,od mene voda tecese nemozev da izdrzam do kraj i na doktorot mu vikav samo gotovo,gotovo.......nekoj vikaat stom e bolno deka se zatnati kanalite ama kaj mene bea proodni

(Одговор на членот ELENA25)
Непосредна врска до пораките: 88
   RE: Проверка на проодност на каналите
7.5.2010 23:15:26   
Bogdancanka
и мене многу ме болеше али не е страшно болката е многу кратка, а ние сме силни нели женички?кај секој има различна реакција и кај мене каналите беа продни,али имав болка.

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот suzeto)
Непосредна врска до пораките: 89
   RE: Проверка на проодност на каналите
9.5.2010 14:34:30   
vezilka RR
Стварно мислам дека тоа проодни, непроодни нема врска со болката. Мене не ми беа проодни, морав после да праам лапароскопија, па ич не ме болеше....

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 90
   RE: Проверка на проодност на каналите
9.5.2010 14:39:13   
kik@
Sakam da prasam dali ako ednas si gi proveril kanalite treba pak da se preproveruvaat.Jas za vestackoto pravev i mi bea proodni i sega po tret pat treba da pravam vestacko i dali ke treba da gi proveruvam?user posted image

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 91
   RE: Проверка на проодност на каналите
10.5.2010 14:25:53   
none
da vi kazam za site sto sakaat da proverat proodnost na kanali vo drzavna za sedimentacija i krvna slika mi zemaa smesni 20 denari a za utre mi zakazaa za proodnost kanali mnogu mi e strav samo mora napred pozdrav ke vi kazam uste kolku utre i za toa ke mi zemat a ne nekoj ceni 4000 ve odrale pozdrav

(Одговор на членот kik@)
Непосредна врска до пораките: 92
   RE: Проверка на проодност на каналите
10.5.2010 15:24:55   
arh_diz
ИЗВОРНА ПОРАКА: kik@

Sakam da prasam dali ako ednas si gi proveril kanalite treba pak da se preproveruvaat.Jas za vestackoto pravev i mi bea proodni i sega po tret pat treba da pravam vestacko i dali ke treba da gi proveruvam?user posted image

Mislam deka za vestacko nemoras da pravis proodnost na kanalite
A za vtorpat da pravis nemas potreba

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот kik@)
Непосредна врска до пораките: 93
   RE: Проверка на проодност на каналите
10.5.2010 15:37:48   
lilicka
kik@ за инвитро мислам дека не бараат да се провери проодноста на каналите мислам логично би било а за инсеминација да бараат!!Ноне ме интересира дали многу се чека да се закаже за проодност на канали или како оди тоа и јас треба да се испитам.....позз

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 94
   RE: Проверка на проодност на каналите
10.5.2010 16:39:18   
none
lilicka nemase guzva ,znaci otidov vo 9 sabajle mi zemaa krv i ke pocekas eden saat za rezultati,posle ti otvaraat istorija list koj treba da go popolnis i spremis za HSG ,samo gledaj toa da bide od 5 do 10 den od menstruacija eve mene utre ke mi pravat na 8,ke ti kazam kako pominav .poz

(Одговор на членот lilicka)
Непосредна врска до пораките: 95
   RE: Проверка на проодност на каналите
11.5.2010 15:41:58   
none
eve lezam odmaram jas napraviv HSG da boli no trae kratko se izdrzuva do site koj gi ceka toa.pozdrav

(Одговор на членот none)
Непосредна врска до пораките: 96
   RE: Проверка на проодност на каналите
12.5.2010 19:08:46   
none
ima nekoj da mi kaze primer dali posle HSG ostanale bremeniajde srcki ve cekam se mislam deka sega ke bideuser posted image user posted image

(Одговор на членот none)
Непосредна врска до пораките: 97
   RE: Проверка на проодност на каналите
18.5.2010 21:18:09   
suzeto
da ima none ajde samo pozitivno i ce bide user posted image

(Одговор на членот none)
Непосредна врска до пораките: 98
   RE: Проверка на проодност на каналите
27.5.2010 17:18:10   
mazule
Здраво на сите. И јас бев на гениколог и се беше супе, па одлу‘%’“„!~ив 

(Одговор на членот suzeto)
Непосредна врска до пораките: 99
   RE: Проверка на проодност на каналите
27.5.2010 17:21:18   
mazule
извинете.      да одам на снимање на каналите. Поздрав и држете срека да не боли.

(Одговор на членот mazule)
Непосредна врска до пораките: 100
Страница:   <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?