|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Потење навечер
4.6.2011 9:55:41   
mamadeja
Јас мислам дека не е ништо загрижувачко. И Павел се поти многу кога спие синојка јастучето му беше жива вода . Сум приметила дека се поти првите саат-два од кога ќе заспие.

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Потење навечер
4.6.2011 10:07:16   
Maca25
И Нина многу се поти додека спие. Има и долга коса која се прави жива вода и треба да ја сушиме со фен.

Гледам да ја истуширам пред спиење, да и го подоладам телцето, не ја наоблекувам многу, пижамчиња до колена, боди горе по кратки ракави и многу тенко ја покривам и помалку се поти.

Сум забележала дека најмнгу и се поти главата и рамената. Затоа косата мора да и ја врзувам во репче за спиење.


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот mamadeja)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Потење навечер
4.6.2011 11:02:04   
skorpijana
istiot problem go imam so site tri deca se potat mnogu i denje i noke ne gi oblekuvam mnogu site koga gi vidat velat lele ladno im e oblecigi i pak se poteme i lete i zima imam citano na drugi forumi deka potenjeto bilo od nedostatok na vitamin b ne znam od sto e ama mnogu se potime

_____________________________

zivej go sekoj dena kako posleden

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Потење навечер
4.6.2011 11:03:50   
Maca25
витамин Б или Д?!?!

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот skorpijana)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Потење навечер
4.6.2011 14:25:32   
penelopa
И моето user posted image многу се поти и преку ден и навечер незнам по колку пати го преслекувам 3-4 сигурно а само по боди е облечено по домаuser posted image

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Потење навечер
4.6.2011 17:01:22   
skorpijana

ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca25

витамин Б или Д?!?!


moja greska vitamin D

_____________________________

zivej go sekoj dena kako posleden

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Потење навечер
5.6.2011 13:28:16   
Pepelaska *
Мартин се поти само на главчето жива вода е а не е облечен многу ни па покриен ептен, незнам зошто може од косичката му е жешко

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот skorpijana)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Потење навечер
6.6.2011 10:49:57   
zapce
I Matej mnogu se poti i toa na glava, kosickata mu e ziva voda i na vratceto i za dva dena pocnuva da mu zamirisuva vraceto na kiselo, inaku se poti samo prviot cas dva otkako ke zaspie, a isto i ne go pokrivam mnogu. A i mnogu mi se otkriva vo tekot na nokta, pa koga ke go vidam taka vednas go pokrivam a neznam kolku vreme spiel taka otkrienuser posted image

_____________________________

Ако не сум за себе - кој ќе биде за мене?
Ако сум само за себе - што сум јас?
Ако не сега - кога?

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Потење навечер
9.6.2011 15:26:11   
lady m
И син ми се поти понекогаш при спиење.Имам забележано дека има врска со облекувањето и загревањето.Во зима загреваме во спалната,но не повеќе од 17-18 степени,а ако забележам дека тоа му смета,гонамалувам греењето.А што се однесува до облекувањето,тука е стандардно:чорапчиња,фротирски пижамчиња и понекогаш и две маички една без ракави една со краток ракав.Летно време е малку повеќе проблем затоа што не можеме да го намалиме греењето user posted image user posted image но се облекуваме потенко:без чорапи и понекогаш само со маичка,а се покриваме со чаршавче или јорганска навлака.Па така се прилагодуваме некако,се ориентирам спрема нас,но повеке спрема татко му,ми се чини дека машкиве не трпат многу топлинаuser posted image user posted image

(Одговор на членот Јасминка)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Потење навечер
11.6.2011 15:39:28   
Felly RR
Кај нас уште не фатиле нкои големи жештини, и навечер убаво се спие. А минатото лето кога беа жештините, спиеше само по боди, и пак секоја ноќ ја преслекував барем еднаш од што се потеше многу.


_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот lady m)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Потење навечер
16.7.2011 1:09:25   
mami2
Моиве двајцава се потат, големово повеќе. Не дека сега времево е пекол, туку тоа ни е нормална ситуација.
Сега сум на ум да земеме Дормео перници. Имате ли искуство дали помалку се потат децата навечер со промена на обична перница со некоја друга, од Дормео или од друг производител?

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Потење навечер
16.7.2011 1:42:28   
Џесика
Јас имам дормео перница, и откога фатија жештиниве не му ја давам на син ми, пошто се поти, и јас кога се разбудив пред некоја вечер бев утоп, мислам дека поти тоа пената, за удобноста немам збор, совршени се, не одам никаде без перницата, ама мислам дека потат, кај мене бар така било... а па ако се поти и без перница, немаш разлика user posted image

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот mami2)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Потење навечер
16.7.2011 9:51:21   
Felly RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: lady m

се ориентирам спрема нас,но повеке спрема татко му,ми се чини дека машкиве не трпат многу топлинаuser posted image user posted image


Тоа ич не важи за ммuser posted image user posted image user posted image , ако се ориентирам јас спрема него нема да може user posted image да спие од жешкоuser posted image user posted image user posted image Не можам дури ни да го убедам со отворен прозорец да спиеме. А ова лето помалку се поти user posted image од лани. Лани мислам дека беше малечка и цело време лежеше на грб, нон стоп беше жива вода, и ја преслекував. И сега се поти (спие само со боди) ама повеќе кај раменцата зошто спие на страна.


_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот lady m)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Потење навечер
21.9.2011 0:07:24   
Natuska85
Син ми навечер не се поти,ама затоа па додека цица,капки по чело му течат и цело главче водено му се прави,дали превише енергија вложуваuser posted image user posted image user posted image .А се поти  само на главчето,иначи ептен саклетчија е,навечер колку и да го покривам го бутка ќебенцето со нозете и пак откриен е.Затоа почнав само на половината да му го ставам ќебенцето, сега кога ќе залади незнам како ќе биде...


_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Потење навечер
21.9.2011 0:48:13   
*miki mami*
во зима не се открива ама во лето не трпи ниту една секунда да е покриен и стано е испотен фала му на бога до сега не настинал и спиеме со подотворен прозо.user posted image

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Потење навечер
21.11.2011 10:37:44   
miana
Kerkami nema sansi da zaspie a da ne se ispoti...Posle sekoe zaspivanje sledi presoblakanje..I zima i leto e taka....Ako ne ja pokrijam - se plasam i studi ( ladno e ) ako ja pokrijam se poti..Eden carsav da i prefrlam vrz nea ke se ispoti...

(Одговор на членот *miki mami*)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Потење навечер
17.2.2012 15:36:48   
Bububebe
Од кога се роди user posted image  секоја вечер по два пати ја пресоблекував,жива вода беше.И во ладно да спие,и во топло потеше. И тука на форумот прочитав за бебешка пудра.Пред спиење му ставам пудра околу вратот каде што најмногу се поти и сега веќе не ја преоблекувам.Воопшто не се поти.Така да ,кој има ваков проблем слободно да се намачка со бебешка пудра во прав user posted image

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Потење навечер
17.2.2012 15:59:09   
MERUSHKA
Bas deneska i se javiv na nasiot pedijatar. I kazav deka bebushot mnogu se poti,2-3 pati nokno vreme se presoblekuvame,a i preku den e isto.....Vika deka mu nedostasuva D vitamin.Sega po preporaka na ortoped mu davav eden den 1 kapka Vigantol,drugiot den dve kapki.Sega pedijatarot mi rece da mu davam sekoj den po 3 kapki.Pa ke vidime!


_____________________________

B.B.B.

(Одговор на членот Bububebe)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Потење навечер
17.2.2012 16:03:05   
Bububebe
Јас давам по 4 капки па пак потеше,мислам дека нема врска.Шо знам

(Одговор на членот MERUSHKA)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Потење навечер
18.2.2012 11:05:58   
Annet
leleee kaolku se potiiii,strasno kako banjata e,nokeska ne ja staviv vo vreka ,ne bese mn ispotena,izgleda vrekite ja potat,ama bese otkriena do kolena.cela nok ja pokrivav,a ona klocase se...................

< Поракaта ја уредил Annet -- 18.2.2012 11:06:38 >

(Одговор на членот Bububebe)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Потење навечер
18.2.2012 12:30:11   
Felly RR
И јас навечер ако е многу топло во собата, не и ставам вреќичка зошто знам дека ќе се испоти. Или и ја ставам подоцна кога ќе се подизлади, или воопшто не и ставам, ако е топло цела ноќ.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Потење навечер
14.3.2012 23:06:50   
bombica
Последниов месец Павел ужасно се поти кога спие и дење и ноќе.Заспива и за 5-10 мин е жива вода.Пробав да го покривам со тенко кебе, му облекувам боди на рамки се џабе.Се сеќавам дека постариот мој внук многу се потеше и една др. им рече дека треба да му ја зголемат дозата на АД капки.Мислите дека потењето може да е од тоа? Да не му се малку на П.ј 2 капки вигантолuser posted image

< Поракaта ја уредил bombica -- 14.3.2012 23:07:39 >

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Потење навечер
16.3.2012 10:59:55   
Annet
jas ja prasav dok nasa cveta,i kazav 2 kapki davam,ne mi odgovori nisto,kako zidot da go prasav,i kaj nas e isto bombica,isto
ИЗВОРНА ПОРАКА: bombica

Последниов месец Павел ужасно се поти кога спие и дење и ноќе.Заспива и за 5-10 мин е жива вода.Пробав да го покривам со тенко кебе, му облекувам боди на рамки се џабе.Се сеќавам дека постариот мој внук многу се потеше и една др. им рече дека треба да му ја зголемат дозата на АД капки.Мислите дека потењето може да е од тоа? Да не му се малку на П.ј 2 капки вигантолuser posted image


(Одговор на членот bombica)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Потење навечер
16.3.2012 17:04:15   
MERUSHKA
Mojot sin ima 8 meseci,pred 1 mesec mnogu se potese,5-6 pati vo denot i nokta se presoblekuvavme,ziva voda bese! Mojot pedijatar mi rece da gi zgolemam kapkite,od 1 na 3.Mu davav taka 2 nedeli i se normalizirase,sega ne se poti ic.Sega pak mu davam po 1 kapka dnevno.Probajte!!!

_____________________________

B.B.B.

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Потење навечер
16.3.2012 17:14:27   
Annet
eee meruske ke probame i ke piseme tuka,fala
ИЗВОРНА ПОРАКА: MERUSHKA

Mojot sin ima 8 meseci,pred 1 mesec mnogu se potese,5-6 pati vo denot i nokta se presoblekuvavme,ziva voda bese! Mojot pedijatar mi rece da gi zgolemam kapkite,od 1 na 3.Mu davav taka 2 nedeli i se normalizirase,sega ne se poti ic.Sega pak mu davam po 1 kapka dnevno.Probajte!!!


(Одговор на членот MERUSHKA)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?