|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Леб
27.5.2011 6:27:04   
Палешка РР
Кај може Македонче без лебче user posted image
Миа исто грабнува парче леб кога јадеме и сето го пика в уста, изгледа сите деца прават така.
Инаку не и давам многу леб. И ставам во супа кога јаде, а и многу сака лебче мачкано со крем сирење - така ќе изеде и две среди од леб.


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Octavia)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Леб
27.5.2011 10:20:22   
Maca25
Нина едно време јадеше се без леб. А и мене ми беше повежно да изеде се што сум и спремила, а не да се најаде од лебот. Сега почна да бара лепче, па си го дроби во тањирчето или пак си мацка со лебот. Многу слатко си јаде.
А каков леб им давате на децата? бел, интегрален?! Ние дома само интегрален купуваме.


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Леб
28.5.2011 16:58:16   
AnnaMolly RR
И јас сакам на Филип да му давам интегрален леб, ама никој кај нас таков не јаде, а јас сум алергична на ’рж. Ако купам за него леб ќе ми се суши зашто и речиси не јаде лепче, повеќе си игра со него додека руча.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Леб
28.5.2011 17:07:11   
Maca25
Јас сега почнав да купувам Нутри и ми се виде добар. Битно не се рони па не морам и на чистење ронки да мислам. 

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Леб
28.5.2011 17:10:46   
AnnaMolly RR
Прееска имаше промоција на Нутри во Веро, ама не пробав, алергична сум.
А има ли некои такви мали лепчиња, како кифлички, интегрални?


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Леб
28.5.2011 17:12:14   
Maca25
Е тоа не знам, а радо би купувала нешто така малечко, да не мора да фрлам леб. Ние многу малку јадеме леб и тоа најчесто за доручек. 

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Леб
29.5.2011 12:49:08   
mama26
vo posledno vreme nautro koga ke stane odma korka leb bara toa celo ke go izede..posle dorucekot izbegnuva leb i do kraj na denot leb slabo jade,corbite kako supi mu se user posted image

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Леб
30.5.2011 7:47:29   
Snowhite RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca25

Е тоа не знам, а радо би купувала нешто така малечко, да не мора да фрлам леб. Ние многу малку јадеме леб и тоа најчесто за доручек. 


Има од Жито лукс мислам дека е, интегрален сечен пакуван е по 350 гр, ако не јадете многу леб мислам дека тој таман ќе ви е


_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Леб
30.5.2011 8:15:10   
anedespo
Moite ne jadat leb, a i ne gi forsiram. Bitno mi e da izedat edno parce meso i prilozite otkolku da se nabutaat so leb.

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Леб
28.1.2012 22:53:52   
Natuska85
Мамички каков леб им давате на вашите user posted image ?. Јас почнав со интегрален на Жито лукс,како поздрав од белиот.Се мислам дали е ок?Инаку user posted image си го јаде и тој и обичниот белиот што го јадеме дома,нема макаuser posted image

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот anedespo)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Леб
2.3.2012 18:17:35   
SkCura77
Завчера му дадов трошки од лепиња посна, од пченично брашно, со малку АБЦ сир, да видам дали ќе јаде и да не има алергиска реакција. Си излапа се убаво, демек му се свиѓаше. Се мислам и обичен бел леб да му дадам, здробен со АБЦ сир.
Белки нема да згрешам. user posted image

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Леб
2.3.2012 18:30:25   
Calypso
Najubavo e obicen bel leb da im davate, i SkCura, ne se plasi, slobodno davaj ako saka - a sigurno saka, ne sum videla dete koe ne saka leb. Moze veke i sam da grize korka leb, ama neka bide nekoj potvrd, sto ne se krsi lesno.

Pogore procitav deka kupuvate integralen leb od Zito Luks za decata - nemojte, voopsto ne e zdrav, poln e so aditivi i konzervansi. Mojata komsika vo Ohrid ima prijatelka tehnolog koja raboti vo Zito Luks - i taa prijatelka samata kaza deka godini nanazad ne kupuva leb od svojata firma, oti ne e voopsto zdrav.

Ako veke sakate na decata da im davate integralen leb, podobro pravete go sami, ama ne znam kolku moze kaj nas da se najde integralno brasno.

< Поракaта ја уредил Calypso -- 2.3.2012 18:31:19 >


_____________________________

All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost;
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by the frost.

(Одговор на членот SkCura77)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Леб
2.3.2012 18:51:26   
Maca25
Озбилно ова за лебов? Јас па само таков купувам.user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Calypso)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Леб
2.3.2012 19:16:14   
Calypso
Maca, pa logicno e... samo vidi go rokot na traenje... toj leb ne se rasipuva ni posle cela nedela cuvanje... jas barem imam iskustvo so toj leb... koga i jas mislev deka e zdrav.

_____________________________

All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost;
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by the frost.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Леб
2.3.2012 21:03:47   
bombica
Аааа и јас само интегрален на Жито Лукс купувам.Среќе сеуште на user posted image му немам дадено леб....Фала Calypso на информацијата

(Одговор на членот Calypso)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Леб
2.3.2012 21:47:22   
Natuska85
И ние купуваме интегрален на жито луксuser posted image . Па кој тогаш е најдобар леб за user posted image user posted image

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот bombica)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Леб
3.3.2012 10:44:03   
Luci
Јас му давам обичен бел леб на М, и тоа само во супа. Дали на жито лукс, дали на фурна Диме, сеедно, кој ќе ми падне во рака тој

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Леб
3.3.2012 11:48:39   
kikicka
И ние купуваме таков пакуван во МК мада да итуканекогаш зимаме .Инаку јас и имама давано ражен,пленкарен до сега и со семки од тиква .си ги јаде мислам дека белиот не го обичамнг зш и ние реткокупуваме бел

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Леб
4.3.2012 14:31:18   
Pepelaska *
И јас обичен му давам најчесто во супа и некогаш ако побара сам да касне неколку залачиња

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Леб
4.3.2012 15:51:16   
arh_diz
Mnogu retko mu davam leb , davam samo koga ke pobara sam

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Леб
9.3.2012 18:30:51   
Annet
me interesira za lebni troski dali smee da se dava ,oti uste nema zabi i neznae da zvaka??
ili ne smee?? neli e toa leb? jas ne sum dala ama sakam so kiselo mleko da i dadam lebce??

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Леб
9.3.2012 18:43:02   
kikicka
Анет земи обичен леб и малку к.млеко и со блендер после додади к.млеко пак. Јас така и давав леб дури сега почна да го џвака!
ИЗВОРНА ПОРАКА: Annet

me interesira za lebni troski dali smee da se dava ,oti uste nema zabi i neznae da zvaka??
ili ne smee?? neli e toa leb? jas ne sum dala ama sakam so kiselo mleko da i dadam lebce??




_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Леб
9.3.2012 18:54:58   
arh_diz
Lebot sam ke se raskisne vo kiseloto mleko treba da se uci da dzvaka deteto

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Леб
9.3.2012 19:22:30   
Natuska85
Јас лебот никогаш не сум го блендирала.Од откога почнав да му давам си го
џвака, и кога немаше заби исто.

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Леб
9.3.2012 19:51:50   
kikicka
ееее ке се учи ...мојава се давеше кога и дадов така надробено раскиснато со к.млеко ...затоа бленирав
ИЗВОРНА ПОРАКА: arh_diz RR

Lebot sam ke se raskisne vo kiseloto mleko treba da se uci da dzvaka deteto



_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?