|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  4 5 [6] 7 8   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Кај кој доктор за IVF?
30.4.2011 16:40:56   
Olivia
Dafne bez grizi vo sigurni race si, dr.HadzLega i visoko strucen dokrtor vo ovaa oblast.

_____________________________

"Trust takes years to build , only seconds to break , and forever to repair"

(Одговор на членот dafne1)
Непосредна врска до пораките: 126
   RE: Кај кој доктор за IVF?
30.4.2011 20:54:35   
dafne1
fala OLIVIA za odgovorot bas me ohrabri

(Одговор на членот Olivia)
Непосредна врска до пораките: 127
   RE: Кај кој доктор за IVF?
30.4.2011 21:37:07   
veckasr
hadzi lega i pravese ivf na edna moja prijatelka i  uspea bremena e so bliznaci 

(Одговор на членот dafne1)
Непосредна врска до пораките: 128
   RE: Кај кој доктор за IVF?
30.4.2011 23:56:16   
bebabeba
Koleshka na mojot soprug bila kaj istiot doktor,Dr.Hagi Lega,vcera mi kazuvashe,i taa od prvo ostana bremena i mislam deka nosi bliznaci:-).
DAj boze i kaj tebe da e takauser posted image

(Одговор на членот dafne1)
Непосредна врска до пораките: 129
   RE: Кај кој доктор за IVF?
23.7.2011 16:04:44   
biba983
Драги Рингерајки,
Дали некоја од вас или ваша блиска има искуство со Др. Митко Ивановски од Св. Лазар? фала однапред

(Одговор на членот bebabeba)
Непосредна врска до пораките: 130
   RE: Кај кој доктор за IVF?
24.7.2011 11:50:27   
maj25
Jas imam iskustvo so Dr. Mitko Ivanovski. Mi pravese IVF i postapkata bese uspesna od prv pat. Za doktorot imam samo pofalni zborovi i toplo go preporacuvam.

(Одговор на членот biba983)
Непосредна врска до пораките: 131
   RE: Кај кој доктор за IVF?
24.7.2011 12:09:28   
biba983
maj25 и јас го имам слушнато истото за др.Ивановски, една пријателка веке почнуваат со собирање документација и сл. и многу е задоволна од односот доктор - пациент, тука е во секое време да го конултира за било што.

(Одговор на членот maj25)
Непосредна врска до пораките: 132
   RE: Кај кој доктор за IVF?
25.7.2011 22:02:58   
pinokio2010
Ivanovski porano rabotese vo Sistina i bese najdobar za invitro zaedno so Lazarevski. Toplo go preporacuvam.Iako smetam licno deka za IVF golemo znacenje imaat i embrilozite kolku se tie strucni a sekako i samiot kvalitet na gametite.

_____________________________

4 x IUI =0
1.ICSI (02/2011) -:(
2.ICSI (07/2011) -:(
3.ICSI prir.ciklus + FET - :(

(Одговор на членот biba983)
Непосредна врска до пораките: 133
   RE: Кај кој доктор за IVF?
26.7.2011 9:06:25   
blue_blue
Потпис.

Јас да треба пак да одам ќе одам само кај Др Петановски. Мислам дека многу пати сум пишувала дека прво бев пациент на Д-р Лазаревски чија стручност никогаш не ја оспрувам, секоја чест на се што направи - се беше како што треба, ама мене неговиот однос и односнот во Систина ми беше стресен. Можеби затоа и немаше успех. Секој пат ког атребаше да се јавам да закажам ми беше ноќна мора целата ниван постапка и испрашување зошто закажувам...Д-р Петановски е друга приказна - толку ведар и позитивен лик немам видено, а воедно е и перфектно стручен. И докторката ембриолог која работи со него е многу многу добра...Е сега најважно е ТИ како ќе се осеќаш, однсоно дали ти и докторок ќе имате некоја „хемија“, дали ќе се најдете на иста бранова должина зошто твојата вреба во него многу влијае на целиот исход. Јас би одела и кај Таше и кај Петановски и кај уште некој на консултација па ќе се одлучам после кој ќе ме води. Инаку за низок FHS nikoj nema odma da te prati na IVF.

ИЗВОРНА ПОРАКА: Gorde J

Za mene Petanovski e br. 1 vo Makedonija. istraen, pretpazliv, mozis da mu se javis koga treba vo bilo koe vreme ako imas problem. Covek posebno nadaren za ovaa profesija.
sekoja cest nemam poveke zborovi. Koga cuvstvuvav strav  velev e samo Petanovski da e tuka sega do mene se ke projde nema da mi se sluci nisto loso


(Одговор на членот Gorde J)
Непосредна врска до пораките: 134
   RE: Кај кој доктор за IVF?
26.7.2011 23:18:37   
maj25
da navistina znae da vospostavi dobar odnos so pacientot, da te opusti, da te soslusa, da ti odgovori na toa sto te interesira, da ti vlee dovebra i sigurnost. Jas celo vreme imav cuvstvo deka sum vo sigurni race. Posle IVF-to toj mi ja sledese i bremenosta.

(Одговор на членот biba983)
Непосредна врска до пораките: 135
   RE: Кај кој доктор за IVF?
26.7.2011 23:25:15   
maj25
maj25 и јас го имам слушнато истото за др.Ивановски, една пријателка веке почнуваат со собирање документација и сл. и многу е задоволна од односот доктор - пациент, тука е во секое време да го конултира за било што.

(Одговор на членот biba983)
Непосредна врска до пораките: 136
   RE: Кај кој доктор за IVF?
30.8.2011 0:40:51   
brankovic
Eve da g pofalam i jas Dr. Mitko Ivanovski, toj mene mi pravese in vitro, i deneska mi javija deka isoto e uspesno i deka sum bremena!!!!! Za covekot samo najpofalni zborovi, korekten vo odnesuvanjeto, i eve, od nevozmozen slucaj kako sto mi kazaa ginekolozite od mojot grad, DR. Mitko mi ovozmozi da eden den, zdravje i so gospod napred, da stanam mamaaaaaaaaaaaaaaa

(Одговор на членот maj25)
Непосредна врска до пораките: 137
   RE: Кај кој доктор за IVF?
1.10.2011 16:41:04   
LUBA
Dali nekoj ima iskustvo kaj ORGANZISKI vo Stip?

(Одговор на членот brankovic)
Непосредна врска до пораките: 138
   RE: Кај кој доктор за IVF?
6.11.2012 10:06:50   
cacisk
Zenski zakazav pregled kaj Dr Tase vo Ponedalnik, ama ne za In Vitro tuku onaka kontrola. Dali kaj nego samo za IN Vitro se odi ili ne? Jas izgleda najverojatno ce pravam ama sakam da pocekam uste nekoj mesec, barem posle Nova Godina.Citam razni mislenja i se odluciv da odam kaj nego iako mi me mnogu daleku jas od Tetovo sum. Kolku naplacaat pregled tamu? Zaboraviv da prasam. PPozdrav

(Одговор на членот LUBA)
Непосредна врска до пораките: 139
   RE: Кај кој доктор за IVF?
6.11.2012 22:09:38   
suzeto
jas bev pred nekolku meses kaj dr.tase i plativ 2500 den...........pregled i eho ..........

(Одговор на членот cacisk)
Непосредна врска до пораките: 140
   RE: Кај кој доктор за IVF?
6.11.2012 22:28:23   
cacisk
Zosto tolku skapo?? Vo Sistina i Remedika sum placala po 1500 den. Tuka mnogu skapo bilo user posted image

(Одговор на членот suzeto)
Непосредна врска до пораките: 141
   RE: Кај кој доктор за IVF?
6.11.2012 22:33:42   
gina
cacisk kaj d-r Tase pregled bese 2500 den a jas utre imam zakazano pregled pa ce ti pisam utre kolku sum platila

(Одговор на членот cacisk)
Непосредна врска до пораките: 142
   RE: Кај кој доктор за IVF?
7.11.2012 0:12:17   
Bububebe
Видете на нивната веб страна,таму има точни цени user posted image

(Одговор на членот gina)
Непосредна врска до пораките: 143
   RE: Кај кој доктор за IVF?
7.11.2012 10:02:31   
cacisk

ИЗВОРНА ПОРАКА: gina

cacisk kaj d-r Tase pregled bese 2500 den a jas utre imam zakazano pregled pa ce ti pisam utre kolku sum platila



Gina da mi pises bas za cenata, da ne si odam jas so 2000 den pa da se sramam.

(Одговор на членот gina)
Непосредна врска до пораките: 144
   RE: Кај кој доктор за IVF?
7.11.2012 15:53:46   
gina
cacisk mila plativ samo 800 den za eden bris za bakterija a za dr neplativ izgleda deka preku fond ivf ama ti koga ce odis nosisi poveke pari nemozez da znaes

(Одговор на членот cacisk)
Непосредна врска до пораките: 145
   RE: Кај кој доктор за IVF?
7.11.2012 16:37:27   
cacisk
Fala mnogu za odgovorot, ce zemam obavezno.

(Одговор на членот gina)
Непосредна врска до пораките: 146
   RE: Кај кој доктор за IVF?
11.11.2012 9:29:44   
Tajci_pp
Zdravi RR eve i jas spremam dokumenti za IVF cekam da mi zakazat uste za histeroskopija i dokumentacijata da mi bide celosna pa da ja podnesam vo fondot pa sakav da ve prasam dokolku nekoj znae dali na klinika vo skopje se pravi IVF i koj doktor e najstrucen vo taa oblast.Dokolku nekoj ima nekoja informacija ke ve molam da mi odgovorite.

(Одговор на членот cacisk)
Непосредна врска до пораките: 147
   RE: Кај кој доктор за IVF?
12.11.2012 11:54:11   
Bogdancanka
ете ме и тука за совет размислувам од лазаревски да се префрлам на попович колку е во ред од моја страна да ги менам лекарите од иста клиникаuser posted image многу сакав да одам кај таше во плодност али мм несака да чуе за таму, и сега размислувам за попович...

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот Tajci_pp)
Непосредна врска до пораките: 148
   RE: Кај кој доктор за IVF?
12.11.2012 12:57:04   
verica p
Bogdancanka ne znam zasto mm ne saka da cue za dr. Tase ama toj e najdobar imam prijatelki koi se so neuspesno invitro a od kaj Tase sio imaat veke i user posted image . Jas licno sum prezadovolna i kako i od samiot dr. taka i od celiot tim vo Plodnost. sum bila kaj povekje dr vo ovie 10 god. ama samo kaj nego ne se osekjam kako nekoja ikona za` pari. so srekja bilo kade i da odis i so poskoro so user posted image v race

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 149
   RE: Кај кој доктор за IVF?
12.11.2012 18:28:39   
Bogdancanka
незнам на мм како прв впечаток не му се допадна клиниката(зборувам за старото место)потоа тоа што не не примија на закажаното не дека е некој голем проблем али ете тоа не му се допаднало и несака да чуе за таму...ама ај ќе пробам да го убедам ако не останува за во систина...
ме интересира какво искуство имате со др.М Поповиќ?

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот verica p)
Непосредна врска до пораките: 150
Страница:   <<   < Претходна страница  4 5 [6] 7 8   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  4 5 [6] 7 8   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?