|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: DIY [Do It Yourself]-Направете сами
15.12.2014 12:24:56   
deluxe
user posted image
user posted image
user posted image
Eve go moeto delo. user posted image Kamin od karton user posted image

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: DIY [Do It Yourself]-Направете сами
15.12.2014 16:48:16   
caciana
Bravo user posted image user posted image Odlicno izgleda user posted image

_____________________________

Life is party :D :*

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: DIY [Do It Yourself]-Направете сами
15.12.2014 17:27:41   
Bethany
Дури сега ја отварам темава.
Браво Делукс, многу убаво изгледа, прекрасно user posted image

Ова огинот се сијалички, а ова циглите се самолеплива фолика или тапет? И како го направи каминот, од картонски кутији наредени или како?

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот caciana)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: DIY [Do It Yourself]-Направете сами
16.12.2014 0:09:40   
deluxe

ИЗВОРНА ПОРАКА: Bethany

Дури сега ја отварам темава.
Браво Делукс, многу убаво изгледа, прекрасно user posted image

Ова огинот се сијалички, а ова циглите се самолеплива фолика или тапет? И како го направи каминот, од картонски кутији наредени или како?


Oganot e sijalicki,samo sto sega ima naredeno drva,bas kako ogniste I lambickite svetkaat megu drvata.Ciglickite se lepeni edna po edna od crvena hartija.Inaku kaminot go pravev od 5 kartonski kutii (isti po golemina)naredeni vo ovaa forma.Stranite od kaminot se od ispraveni kutii,dodeka nad ognisteto taa kutija e vo normalna lezecka polozba.Taka soedineti I zalepeni kutiite gi zavitkav samo so bela hartija,a potoa gi lepev ciglickite,tapet ne mozev da najdam kaj nasuser posted image

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: DIY [Do It Yourself]-Направете сами
16.12.2014 8:51:47   
Melanija RR
deluxe RR браво за трудот ,супер изгледаuser posted image
Инаку ние дома имаме како длабка во ѕис со ваква цигла тапет ама таму ни стои седмоседот, а ете таман ќе сме имале камин.Тој тапет како шара го имаме 20 и кусур години и кој дојде кај нас се чуди еј цикла тапет user posted image

Има некој цртеж нешто да направам новогодишни украсни они со хартија што се прават како хармоника?

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: DIY [Do It Yourself]-Направете сами
16.12.2014 9:00:49   
AneLav RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: deluxe RR

user posted image
user posted image
user posted image
Eve go moeto delo. user posted image Kamin od karton user posted image

Многу е убаво алал да ти е !!!user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Не плаши се од бавниот чекор, плаши се од стоење во место!

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: DIY [Do It Yourself]-Направете сами
16.12.2014 13:06:16   
caciana
ИЗВОРНА ПОРАКА: Melanija RR

deluxe RR браво за трудот ,супер изгледаuser posted image
Инаку ние дома имаме како длабка во ѕис со ваква цигла тапет ама таму ни стои седмоседот, а ете таман ќе сме имале камин.Тој тапет како шара го имаме 20 и кусур години и кој дојде кај нас се чуди еј цикла тапет user posted image

Има некој цртеж нешто да направам новогодишни украсни они со хартија што се прават како хармоника?


Kakvi ukrasi Melanija? Lampioncinja ili lenti?
TUKA imas link za snegulki, ako ti treba nesto dr baraj me user posted image

< Поракaта ја уредил caciana -- 16.12.2014 13:08:47 >


_____________________________

Life is party :D :*

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: DIY [Do It Yourself]-Направете сами
13.3.2015 23:27:40   
Melanija RR
caciana другата годинаuser posted image

Најдов видео како дома да си украсите шоља за кафе или чај

Watercolor Coffee Mugs

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот caciana)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: DIY [Do It Yourself]-Направете сами
6.11.2015 9:49:15   
Felly RR
Најдов една многу интересна идеја за во детска соба - оние меките мечиња да се искористат за да се наполни една топка, која потоа може да се користи како фотеља. Ем мечињата ќе бидат прибрани кога не се игра со нив, а плус и може да се користи за седење. Најдов и шема, па еве сликите ќе ги ставам овде, за да може да и се најдат на некоја вредна рингерајка. Дефинитивно ќе го направам, само прво треба да најдам соодветен материјал.
user posted image
user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот blond)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: DIY [Do It Yourself]-Направете сами
6.11.2015 12:32:47   
marchi
i jas n ajdov nesto slicno kako ova sto go stavi felly samo da se snajdam kako se stavaat sliki i ke objavam

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: DIY [Do It Yourself]-Направете сами
6.11.2015 17:50:06   
lukajana RR
Колку добра идеа за да се среди хаосот од плишани играчки ,а сигурно ке им биде интересно на децата да седат на нив.

_____________________________

Сакам кога ми зборуваат зад грб зашто тогаш знам дека сум еден чекор пред нив

(Одговор на членот marchi)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: DIY [Do It Yourself]-Направете сами
14.11.2015 10:26:00   
marchi

ИЗВОРНА ПОРАКА: caciana

Е ова е моја тема user posted image .
Еве нешто најново што ќе пробам да го направам . а за резултатите ќе ве известамuser posted image
П.С бидејќи не ми оди со сликите , ќе ви испратам линк user posted image
user posted image
Модератор: Бидејќи надворешни линкови не се дозволениuser posted image

mene ova epten mnogu mi se dopadna samo ne znam b as kakvo lepilo bi se koristelo user posted image ako nekoj probal neka kaze

(Одговор на членот caciana)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: DIY [Do It Yourself]-Направете сами
8.2.2016 12:39:29   
AneLav RR
Еве ТУКА една идеја што можеме сами да си направиме од старите џемпериuser posted image
А ОВДЕ што можеме сами да си направиме од старите градници.user posted image

< Поракaта ја уредил AneLav RR -- 8.2.2016 12:52:09 >


_____________________________

Не плаши се од бавниот чекор, плаши се од стоење во место!

(Одговор на членот marchi)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: DIY [Do It Yourself]-Направете сами
29.2.2016 13:48:40   
marchi

ИЗВОРНА ПОРАКА: AneLav RR


А ОВДЕ што можеме сами да си направиме од старите градници.user posted image

aa anelav ova ti e bas ubavo interesno a i top user posted image

(Одговор на членот AneLav RR)
Непосредна врска до пораките: 39
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2]
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Оди на:


Анкета

Bebce so mnogu iminja :))
Ljubovce

Naset_o malecko za 3 meseci treba da dojde na ovoj svet a nie sme vo mnoguuu golema dilema kako da bide negovoto ime...pa jas i mojot soprug resivme da pobarame pomos od vas :)

Andrej (31%)

Aleksej (17%)

Andrija (8%)

Valentin (6%)

Ivan (18%)

Bojan (19%)


Број на сите гласови: 191

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!