|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Чистач на пареа
1.4.2014 23:20:04   
deluxe
Линак јас го имам тој чистач на пареа,и ептен сум задоволна,посебно од чистењето на ламинатот.Не му се плаши чисти си слободно,навистина е одличен.Посебно како чисти залепена храна на ламинатот,експерт еuser posted image user posted image

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Чистач на пареа
27.4.2014 0:39:44   
Defne90 RR
Женски да ве прашам дали може со чистачот на пареа да се исчисти гарнитура за седење.Мојава беше многу светла ама ете веќе 4 години има како е купена и стана многу темна и веќе на ништо не личи.А пробував ете и со вениш да ја исчистам и со арис ама не бидува.Никако да побели.А за несреќе не се вадат ни навлаките од перниците и ниту можам да ги ставам во машина ниту пак смеам многу да ги киснам со вода.Абе нервите ми се искинаа веќе.Не можам да ја гледам таква.Ако може да ја замолам тетка ми да ми ја позајми, а ако не може да не ја малтретирам џабе жената.

< Поракaта ја уредил Defne90 -- 27.4.2014 0:44:05 >


_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Чистач на пареа
27.4.2014 8:21:41   
Felly RR
Мене гарнитурата ми е комбинација еко кожа со штоф и деловите што се со штоф ги поминувам со парочистач откако претходно ќе ги поминам со средство за гарнитури (и за теписи мислам е истото). Исто и перниците. А зошто да не смееш да ги киснеш со вода? Каков материјал се? И парочистачот остава влага на нив, и им треба време да се исушаат. А мора прво со средство да ги поминеш, зошто само со парочистач нема да се исчистат.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Чистач на пареа
27.4.2014 8:39:41   
Defne90 RR
Па од штоф само наслоните се од еко кожа ама страв ми беше многу да не се накиснат па така ќе направам многу пена со вениш и така со пената ги чистев ама ништо не излегува.Ама ете штом може со парочистач во комбинација со средство за гарнитури баш ќе пробам.Добро тоа сепак не би требало ептен да ги навлажни па после една недела да ги чекам да се сушат нели.

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Чистач на пареа
8.1.2015 10:09:50   
Zola
Здраво .. ако може препорака за чистач на пареа кој може да се користи за повеќе намени а не само за под ..на при за прозори купатило , лабавоа..

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Чистач на пареа
24.2.2015 15:28:49   
mamita83
Дали со парочистачот можам да чистам паркет?

(Одговор на членот Zola)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Чистач на пареа
24.2.2015 18:02:45   
Felly RR
Мамита јас немам пробано бидејќи знам дека лакирани површини не се чистат со пареа, некои рингерајки ете имаат пишано дека чистеле и паркет, зависи и каков е парочистачот, дали има регулација на пониска/повисока температура.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот mamita83)
Непосредна врска до пораките: 32
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2]
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Оди на:






Анкета

Што да дознаете.
пеперутка16

Кога би носеле тројки, што би направиле?