|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  5 6 [7] 8 9   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Детски досетки
7.7.2012 17:30:59   
Maca25
Сладолед во букетче!user posted image user posted image user posted image ВО корнет мислеше!

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Maria)
Непосредна врска до пораките: 151
   RE: Детски досетки
7.7.2012 22:48:12   
Natuska85
user posted image user posted image user posted image во букетче бе,цуцка таааuser posted image user posted image

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 152
   RE: Детски досетки
9.7.2012 22:58:15   
Felly RR
А од Матеа „газирано“ лижалче е всушност со вкус на кока кола. Се изначудив какво е, се дури не го пробав.user posted image Дека не пие газирано, и само тој вкус и останал од газиран сок.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 153
   RE: Детски досетки
10.7.2012 10:10:18   
vezilka RR
Вчера си седам јас долу во двор, а Никола на спрат на тераса и се довикуваме и се ѕиркаме. После јас се качив на терасата и Никола ѕирка долу и прашува: „А каде е таа мама?“ user posted image user posted image user posted image Нешто не му беше јасно на детево..

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 154
   RE: Детски досетки
10.7.2012 14:19:41   
AnnaMolly RR
Завчера го пуштаат компјутерот со мм за да гледаат Ноди, ама малку споричок ни е додека се уклучи.
И Филип вика „Што чекаш, лимон?“ user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 155
   RE: Детски досетки
10.7.2012 14:42:53   
cevlice
Ова моево кога е луто вика по нас копук , тока (стока)
се погледнуваме со маж. од каде сега ова?

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 156
   RE: Детски досетки
10.7.2012 14:44:22   
Mihaela 2010
Ова моево кога е луто вика по нас копук , тока (стока)
се погледнуваме со маж. од каде сега ова?

Hahaha cevlice me iznasmea?da ne go cuva detevo tvoe nekoja baba??

(Одговор на членот cevlice)
Непосредна врска до пораките: 157
   RE: Детски досетки
10.7.2012 14:49:53   
nadica
ili pak gi gleda novive prikazni user posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: Mihaela 2010

Ова моево кога е луто вика по нас копук , тока (стока)
се погледнуваме со маж. од каде сега ова?

Hahaha cevlice me iznasmea?da ne go cuva detevo tvoe nekoja baba??



_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 158
   RE: Детски досетки
18.7.2012 15:26:03   
AnnaMolly RR
Вчера татко ми му ја пее „Во гората едно мече, ваму таму оди“ и Филип: „Се загуби, не знае мама тато да ги најде“ user posted image user posted image user posted image
А треба „Се загуби не знае дома кој пат води“. Си направи своја песна.



_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 159
   RE: Детски досетки
26.7.2012 10:53:56   
Џесика
Сабајлево земав да каснам од вчерашниот ручек- пиза и таман се наместив пред пц и да гризнам, Борјан се нацрта пред мене и јаде ли јаде, ја го гледам и собирам лиги, а свекрва ми вика „ајде Борјан баба да ти направи млеко, бисквити и банана да доручкуваш, после за ручек пица ке јадеш“ детево не па не, и почна свекрва ми да спрема млекото, и малиов се врти „Абе оцај детето јаде пица...“user posted image

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 160
   RE: Детски досетки
26.7.2012 10:56:03   
Џесика
А еве уште една од внука ми... сакала да спие со дада и во кревет и запнала „сакам со дада да спијам“ и сестра ми и рекла „Абе Маце, жешко е, ќе се потите во еден кревет“, на што малава „Ааааа, а ти и тато како се потите во еден кревет??? За вас може, а? user posted image user posted image

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 161
   RE: Детски досетки
26.7.2012 13:10:12   
AnnaMolly RR
Вчера Филип и татко му си играа брканица. И мм му се сокри кај ѕидот, па кога дојде Филип до него го исплаши. И почна да плаче и го гушна мм и му вика: Срам да ти е, тато! user posted image
Мм пукна од мака што го исплаши така user posted image

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 162
   RE: Детски досетки
26.7.2012 14:07:06   
Mihaela 2010
Minatata nedela cela nedela bevme kaj moite,majka mi ja cuvase,i jas i ona spievme vo mojata bivsa soba sami....i edno vreme pocna da mi vika,najverojatnop prethodno sto slusala od muabeti: ovaa soba bila na mama,mama se omazila za tato,pravele svadba i sega sobata e na mama i mihaela...Vikam a kaj bila mihaela za svadbata?vika u stomakot na mama,i slusase muzika,abe sum se zgazila od smeenje,kaj i teknuvaat vakvi raboti..

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 163
   RE: Детски досетки
26.7.2012 14:45:39   
Beatris

ИЗВОРНА ПОРАКА: Mihaela 2010

Minatata nedela cela nedela bevme kaj moite,majka mi ja cuvase,i jas i ona spievme vo mojata bivsa soba sami....i edno vreme pocna da mi vika,najverojatnop prethodno sto slusala od muabeti: ovaa soba bila na mama,mama se omazila za tato,pravele svadba i sega sobata e na mama i mihaela...Vikam a kaj bila mihaela za svadbata?vika u stomakot na mama,i slusase muzika,abe sum se zgazila od smeenje,kaj i teknuvaat vakvi raboti..


user posted image user posted image user posted image user posted image Срце!

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 164
   RE: Детски досетки
6.9.2012 12:43:30   
arh_diz
Go lulam jas M , a do nas uste edna zena si go lula deteto priblizna vozrast kako M.I naednas M pocna da mi vika mama ovaa jadela luk fujj ama mirisa, jas mu svrtuvam muabet toj si prodolzuva fujj mirisa lukuser posted image .Verojatno na zenata i stana nezgodno si go zema deteto i si otide

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 165
   RE: Детски досетки
6.9.2012 12:49:16   
Felly RR
Матеа: Дедо, ти мораш да одиш на фризер.
Дедо: Зошто?
Матеа: Па, така, да ти направи фризура, овде да ти стави коса (со раката покажува на челото), овде, вака, вака. Да бидиш со коса.
Мама: И после дедо кога ќе си дојди дома, баба нема да го познае. Ќе рече, кој е овој што дошол.
Матеа: Ами тогаш дедо како ќе се вика?
user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 166
   RE: Детски досетки
6.9.2012 13:18:55   
Barbicki2
ja gledam pomalata si zela lepota i zdravje i otvorila na str kaj so ima sliki od plasticni operacii na gradi,i so prstot odi od levo nakaj desno eden red ko da cita,i pak drug red,zosto cela str e so takvi,i jas i vikam so prais bebicka?,a taja mi vika vidi mamicke cice cice cice cice cice!! i mi pokazuva na site so prstot,se skinav od smeenje

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 167
   RE: Детски досетки
9.9.2012 0:01:14   
nadica
eve najnovta na N
samo sto se vrativme od kavadarci od karnevalot i sekade samo vino, rakija, pivo, i eve ja do mene mi nosi filgjan i mleko i vika
aj te molam stavi mi od bitolskava rakija za mene pred da zaspijam user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот Barbicki2)
Непосредна врска до пораките: 168
   RE: Детски досетки
9.9.2012 0:30:52   
Martins mom
Nekni konecno se zateknavme so mm doma da vecerame i ete ti go M. prv sednuva na masa i mi vika aj davaj cinija i za mene.Sednavme site i jademe i M vika:Ete sega sme kako semejstvooo..Se poglednavme i celi ostanavme prasalnici?!Detevo izglea razbira poveke od sto mislime. Sigurno pratel koga sekojdnevno se raspravam so mm deka nemame sednato da jademe ko familija:) Auu kolku me iznenadi...

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 169
   RE: Детски досетки
29.10.2012 12:42:18   
vezilka RR
Сабајлево се спремаме да излеземе, кој за работа, кој за градинка и ритуал ни да се дотеруваме пред огледало. И се шминкам јас, и ми текна да ставам молив за уста (а досега не сум ставала пред Никола) и тој ме прашува, мамо зошто се пишуваш? user posted image user posted image user posted image Ме изнасмеа сабајлечки!

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 170
   RE: Детски досетки
29.10.2012 12:58:09   
Felly RR
Леле од М има многу во последно време.

На гости сме кај баба и дедо. Дедо ќе ја носи М во продавница, и си облекуваат чевли, а обично дедо носи патики за во продавница, и М го гледа и му вели - Дедо, соблечи ги чевлите, тие ти се за на свадба, не се за во продавница.user posted image

Мама прави ручек, а М ги „суредува“ компирите.
Мама: М дај ми два компири.
М: Чекај, сега овде да ги наредам.
Мама: Ама, дај ми мене два компири и реди ги после.
М: Ама чекај, овде треба да ги редам.
Мама(веќе налутена): Дете, дај ми два компири, и после што сакаш прави.
Наместо два компири, мама добива цело кило компири на подот.
М: Ете, гледаш, дека ми викаше и сега ги истурив компирите. И сега, кој е крив?
Мама: Јас, сум крива.user posted image
М: Не, не си ти крива, јас сум крива.



_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 171
   RE: Детски досетки
29.10.2012 13:38:17   
miana
Kerkami -
mamo jas nema da se mazam,ke imam samo deca a maz nema da imam user posted image
Zosto ? Pa da ne me nervira user posted image

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 172
   RE: Детски досетки
29.10.2012 17:10:22   
majka na eva

ИЗВОРНА ПОРАКА: miana

Kerkami -
mamo jas nema da se mazam,ke imam samo deca a maz nema da imam user posted image
Zosto ? Pa da ne me nervira user posted image

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image хаххахаххахахха ама ме изнасмеаuser posted image срцушкаuser posted image

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 173
   RE: Детски досетки
29.10.2012 18:03:44   
Snowhite RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: miana

Kerkami -
mamo jas nema da se mazam,ke imam samo deca a maz nema da imam user posted image
Zosto ? Pa da ne me nervira user posted image


user posted image user posted image user posted image И јас така би игралuser posted image

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 174
   RE: Детски досетки
2.11.2012 10:06:14   
Mihaela 2010
Pred nekolku dena imalo utakmica u Boris Trajkovski,i zenava sto ja cuva M i kazuvala deka ke ide i deka ke naviva...i M i rekla a kaj ke ides? Tetka: Pa vo Boris Trajkovski,ke navivam,i i rekla aj kazi kaj ke idam,mozes da kazes (mislejki na B.Trajkovski ) i M :pa tamo....e kade de kazi...
M:nemozam da kazam ne gi znam bukvite i pocnala da se smeee...lele se zgaziv od smeenje

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 175
Страница:   <<   < Претходна страница  5 6 [7] 8 9   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  5 6 [7] 8 9   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?