|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  6 7 [8] 9 10   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Детски досетки
2.11.2012 12:46:15   
miana

ИЗВОРНА ПОРАКА: majka na eva


ИЗВОРНА ПОРАКА: miana

Kerkami -
mamo jas nema da se mazam,ke imam samo deca a maz nema da imam user posted image
Zosto ? Pa da ne me nervira user posted image

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image хаххахаххахахха ама ме изнасмеаuser posted image срцушкаuser posted image


Da da, inace muabetot bese posle raspravijata pomegu mene i mm ..I koga go rece ova,mm se zamisli malku a jas i vikam - E pametno od tvoja strana user posted image Ima 4 ipol godini

(Одговор на членот majka na eva)
Непосредна врска до пораките: 176
   RE: Детски досетки
3.11.2012 16:26:35   
Snowhite RR
Со Михаил вчера се враќаме на кај дома и на еден тротоар имаше паркирано од тие малите количина Смарт што се за двајца и тој ми вика „Мамо онаква кола сакам да купиме“, Ами мама му викам, она е мала кола, само за тебе и за мене, ќе нема место ни за тато, ни за бебето кај да седи во неа“, ами ми вика, „За тебе, за мене и за бебето, ама нема да има место за бебето му викам, а тој, ами бебето си го носиш ти овде“ и покажа на мојот стомакuser posted image

А некни вечерта ми вели „Мамо јас ќе те чекам да ти го извадат бебето, дома ќе те чекам со баба“, мислев дека свекрва ми, му има нешто вака зборувано, ја прашав и ми вика, НЕ, ништо му немам речено такво, е сега од кај му текна да кажи такво нешто, дека јас треба да одам некаде, да ми го вадат бебето, а дека тој треба да чека дома, појма немам

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 177
   RE: Детски досетки
3.11.2012 17:51:26   
mmbucko
Dojdeni dvete kerkicki vo bolnica za prvpat da go vidat bato koj shtotuku se rodil. Pogolemata ima 10 a pomalata 5 god. Pomalava me gleda mene pa bato, pa pak vo mesheto i me prashuva:
-Mamo od kade ti go izvadija bebeto?
- Pa od mesheto sine, demek odgovaram a ona mrtva ladna mi vika
- Aha a jas mislev deka od dundeto iskaca!!!!!!

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 178
   RE: Детски досетки
3.11.2012 20:48:59   
SkCura77
Кога едно утро го носев син ми во градинка (јасли, 15 месеци) позади мене едно девојче оди со баба му ама нешто кенка, се лути, потплачува, не и се одеше во градинка. И бабава за да ја смири и расположи, и вика ајде ќе броиме колку цветчиња има на прозориве од градинкава. И девојчево почна да брои:
-Еден, два, три... МНОГУНАЕСЕТ! user posted image

(Одговор на членот mmbucko)
Непосредна врска до пораките: 179
   RE: Детски досетки
5.11.2012 0:28:59   
Martins mom
На челото имав брунче што си го раскрварив и Мартин цел ден ме гледаша,му бодеше очи и ми вика “Мамо ќе ти го извадам бото(се што боли е бо) и ќе му го ставам на тато“.Е зошто,го прашав и ми вика “Па него нека го боли,нејќам тебе“ :-) Сонце мајкино,колку ме жалиuser posted image

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот SkCura77)
Непосредна врска до пораките: 180
   RE: Детски досетки
5.11.2012 7:47:15   
arh_diz
Go nosev M na ortoped i toj go prasuva ,koj te izgreba po liceto.M mu odgovara macinja i kokoski user posted image

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 181
   RE: Детски досетки
5.11.2012 18:57:16   
Snowhite RR
Денеска отидовме кај мајка ми, само татко ми беше дома и стави кафе да се вари ама му претече и извика Иии што направив и Михаил му вели „Како баба?“ (мајка ми вечно го претекува кафето, до него стои и пак ќе и претече)

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 182
   RE: Детски досетки
9.11.2012 9:42:11   
miana
Vcera jademe pizza i jas deka mojata posledna ja izvadiv od rerna ,bese mnogu vrela,.Mu vikam na mm - daj od tvojata edno parce ladna,zemi od vrelava ..Kerkami se vrti i mi vika - kakva si ja napravila,takva ke si ja jades user posted image a mm vika - lele se prejadov a taa - nema mrdanje od masa dodeka ne si izedes se!!!
I drugo nesto na koe sto neznam dali da se smeam ili placam..Sveki ja zima od gradinka i obicno ako e ubavo vremeto se lulaat na lulaskite..I sega moevo dete se lula na lulaskite a podaleku od nea na nekoja si durga lulaska se lula devojce od nejzina grupa i vika po nea - miiiiiaaaaaaaaa,miaaaaaaaaaa i i mavta..Mojava ne reagira,..Svekrvami i rekla - mafni i be sine na drugarkati..A ovaa - Ostaj ja ma babo,se dere ko nezdrava... Mene ednas mi vika - mamo sto cekame ovde ? Sme zastnale kako nezdravi user posted image

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 183
   RE: Детски досетки
12.11.2012 16:04:36   
vezilka RR
Пред некој ден облекувам јас тексас јакна и Никола ме прашува, мамо што е тоа? Јас му викам јакна, а тој нееее, не е јакна, тоа се фармерки!

Го прашувам јас каде живее баба, тој ми одговара, кај живее тете, тој одговара и се така за сите за кои знае каде живеаат. И молчи секунда две и вика, а Ане(учителката) живее во градинка user posted image

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 184
   RE: Детски досетки
12.11.2012 16:37:46   
Beatris
Доаѓа А позади мене во кујна (јас мијам садови) и вика - Мамооо ѕенткаааа, јас не се вртам само и реков - добро, сега ќе ти дадам зденка само да домијам, и ете ти ја пак - мамооо ѕенткааа, викам ок еве сега сега, само да домијам и ќе ти дадам. И почнува да ме влече за нога и пак се дере, се вртам и што да видам, ставила наочари поголеми од неа цела, на криво-лево, и ми покажува - Гејјј Ѕенткааа user posted image Она женска била бре, каква зденка какви бакрачи user posted image

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 185
   RE: Детски досетки
12.11.2012 16:42:32   
Bilence2
Sin mi videl nekoe devojcence vo gradinka se sobleklo da mocka doaga doma i mi vika...Mamo mamo Lea nema pipe..pa velam" e sto ima de ako nema pipe?"... I toj veli "malo gaze"

_____________________________

A baby makes love stronger, the days shorter, the nights longer, savings smaller and a home happier.

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 186
   RE: Детски досетки
14.11.2012 9:51:19   
vezilka RR
Никола сабајлево ми ги гледа чизмите така навалени, нели кога не се на нога не исправени, и ми вика, мамо чизмите се издишани, треба да дојде мајстор да ги поправи со алати user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Bilence2)
Непосредна врска до пораките: 187
   RE: Детски досетки
14.11.2012 10:16:05   
AnnaMolly RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: vezilka RR

Никола сабајлево ми ги гледа чизмите така навалени, нели кога не се на нога не исправени, и ми вика, мамо чизмите се издишани, треба да дојде мајстор да ги поправи со алати user posted image user posted image user posted image user posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Е ме насмеа од сабајле!

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 188
   RE: Детски досетки
16.11.2012 15:10:39   
Pepelaska *
Пред некој ден бевме на слава и го носевме и Мартин.Се опушти нешто и почна да кажува се што знае, го задираа сите , го прашуваа за алати дали има ( тато е мајстор ) и ја му викам ај кажи сега
Кој ти купи шублер?
Мартин ладнокрвно : Па еден чичко .
Мм: Кој чичко бе сине?
Мартин : па еден бе
Гостите се пресмеаја , татко му вика а мора ја да проверам кој иде домаuser posted image

После си одиме со кола и му викаме кој ти купи шублер
Тато.user posted image

< Поракaта ја уредил Pepelaska RR -- 16.11.2012 15:25:32 >


_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 189
   RE: Детски досетки
17.11.2012 12:36:54   
miana
Kerkani utrovo pojaduva i koga se najade mi vika-mama gledaj pu pu masala se sum izela :-)

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 190
   RE: Детски досетки
23.11.2012 22:03:32   
Maca25
Пред некој ден и викам на Н: голема си ти, не требаше тоа да го направиш, а итрицава моја ми вика: Мамо, јас сум мала, само патиките ми се големи!! user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 191
   RE: Детски досетки
17.12.2012 13:37:57   
miana
Moeto dete izgore od temperatura izminative denovi...
Mm sedese do nea i i vika ' ajde be sine daj mi ja temperaturata na mene,teb eda ti bide podobro
Taa mu vika : ne tato,jas ke pominam polesno,tebe ako ne ti e dobro sto ke pravime nie?
Da ja izede covek

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 192
   RE: Детски досетки
17.12.2012 14:18:50   
AnnaMolly RR
Сега сме во фаза на учење на боите. Ги знаеме сина, розова, зелена, бела и портокалова. А не знам зошто и од каде му текна ова.
Си ги реди чашките што се склопуваат една во друга, во разни бои се. И си ги кажува боите и кога стигна до розовата вика „Ова е женско“.
И вчера јадеше бони топ бонбони и кога сакаше да лапне розово вика „И ова е женско“. user posted image

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 193
   RE: Детски досетки
17.12.2012 14:23:17   
arh_diz
M sinojka isturil voda i odi kaj tatko mu i mu vika tato vidi na obrazov imam nesto me boli:)

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 194
   RE: Детски досетки
21.12.2012 9:42:02   
Mihaela 2010
sabajle pred iskacanje M si ja zede barbikata i i ispadnale sandalite i mi vika:lele mamo vidi kondurite i ispadnale..i kjuti edna dve sekundi i vika off zgresiv de ne se konduri sandali se i se smee...
a stanuvam vo 15 do 7 i se razbudi i ona i stana od spalna i na mm mu vika:Kolku e saat?i mm uste komiran ne i odgovara a taa:dva do eden i pak si legna...lelee decava se koma

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 195
   RE: Детски досетки
26.12.2012 14:52:49   
Mihaela 2010
E sabajle ova moe dete me iznasmea....
Mi kivna dva pati ednas se nakasla,i dodeka ja oblekuvav za vo gradinka na mm mu vikam....ama ozbilna....ova detevo pocna nesto da kiva i kasla...i ona na toa dodava:i da pdi (prdi)user posted image user posted image ...lele umrev od smeenje,kolu bese pospana kaj i teknuvaat vakvi raboti stvarno neznam...

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 196
   RE: Детски досетки
28.12.2012 16:01:41   
Pepelaska *
Повеќе ја сакам сестрата на мајка ми отколку својата. Таа ми е тетка, а сестра ми не ми е ништо!

Мајка ми има бебе во стомакот само не знам како го голтнала, многу е големо.

На мајките не им се вика, тие се корисни.

Кога двајца вљубени ќе се бакнат за прв пат веднаш паѓаат и не стануваат одкревет најмалку еден час, а може и повеќе.

Полустров е остров кој не е докрај направен.

Бабата е дебела затоа што е полна со љубов.

Јас толку многу сака да имам уште еден брат, но мајка ми користи тампони.

Колку е човек постар, толку неговите заби се поскапи.

Девојчињата не можат да мочкаат од стоење затоа што нема за што да се држат.

Кога баба ја болат забите, таа едноставно ги остава во чаша.

Еднаш бев толку болна што имав четириесет кила температура.

Мораат ли и мајките да јадат трева за да и тече млеко од градите?

На Марс има живот. Но тоа е само хипотенуза.

Израелците направиле златно теле бидејќи немале доволно злато за златна крава.

Швајцарските крави се користат за правење чоколадо.

Жителите на Сардинија се викаат сардини.

За да бидеш добра медицинска сестра мора да бидеш потполно стерилна.

Докторите велат дека смртоносните болести се најстрашни.

Кога се роди мојот помал брат мораа да го стават во акумулатор.

Пеперутката е инсект од семејството на хеликоптери.

Најкорисно животно е свињата. Од неа можеме да употребиме се, месото однапред и одназад, кожата за чевли и името за псуење!

Малку да се насмееме

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 197
   RE: Детски досетки
6.1.2013 10:52:26   
Џесика
Деновиве Борјан направи толку бељи, не знаев кај да се свртам, на секое поминување обавезно туркаше чаша со вода, сок, јогурт... Завчера додека вечераше се клацкаше на столчето, секој момент очекував да падне,и на крај му реков
" Седи мирен денес ко тенк си, све живо избутка, ќе треснеш со главата, па ќе славиме роденден во болница!" И господинот увреѓен :
НЕ СЕ СЛАВИ РОДЕНДЕН ВО БОЛНИЦА!!!!! :-)))

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 198
   RE: Детски досетки
10.1.2013 8:41:07   
Pepelaska *
Пред некој ден го преслакав Мартин и му викам ке ти ги изедам буткиве и го штипам.Е вика како ке ги изедиш кога се ЗАКАЧЕНИuser posted image

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 199
   RE: Детски досетки
10.1.2013 9:16:19   
vezilka RR
..хе,хе, закачени. Чиста логика user posted image

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 200
Страница:   <<   < Претходна страница  6 7 [8] 9 10   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  6 7 [8] 9 10   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?