|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  10 11 [12] 13 14   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Детски досетки
13.8.2013 11:50:39   
mommy_angels RR
пред некој ден го земав малово од градинка и си идеме дома.Јас нели уморна од работа , таа полна енергија и ја оставив да си игра,а јас прилегнав на кревет и затворив очи.Во истиот миг малово се створи до мене и со крената рака да ме плесне user posted image .Ми вика" мама нане:,и јас "да мама нане",и таа повторно "нане?" и јас "не мама не нане".Дури тогаш си го спушти рачето и продолжи да си игра.Инаку кај нас нема спиење дури таа е будна.Веднаш си добиваме воспитна по очи user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 276
   RE: Детски досетки
16.8.2013 17:40:37   
Felly RR
Тато и поставува прашања на М, а таа одговара - ко на квизuser posted image И во еден момент си рече да ја збуни, па ја прашува: - Колку се 50+30? а таа ко од пушка - Многу!user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 277
   RE: Детски досетки
17.8.2013 21:54:35   
Snowhite RR
Се пресмеавме вечерва, седнавме да вечераме и М капнат едвај издржа да не заспие на маса и побара вода, татко му му носи вода, а тој во меѓувреме ми кажува дека го болело коленото и наместо да рече коленото „Мамо ме боли водава“ ми вика, кога сум се засмеала и јас па и тој, кај ни се спиеше се расонивме, сепак тој заспа за една минута откако го легнав

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 278
   RE: Детски досетки
18.8.2013 20:41:33   
korisnik
се расположив од досеткиве, еве нешто и од мојот син:
еднаш кога сакаше да му пеам пред спиење, а јас бев уморна, ми вика: немаш батерии?

а кога се омачи мачката и ги гледаше мачињата како цицаат, викаше и јас цицав кога бев маче.

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 279
   RE: Детски досетки
19.8.2013 9:05:37   
Slagjana
Малата повраќаше и и ставив чепче против повраќање.
По еден саат: Ај мамо извади ми го ова, не ме боли повеќе мешето.

(Одговор на членот korisnik)
Непосредна врска до пораките: 280
   RE: Детски досетки
19.8.2013 11:27:50   
vezilka RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Felly RR

Тато и поставува прашања на М, а таа одговара - ко на квизuser posted image И во еден момент си рече да ја збуни, па ја прашува: - Колку се 50+30? а таа ко од пушка - Многу!user posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Мудро дете, браво, таа го надмудрила тато.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 281
   RE: Детски досетки
22.8.2013 10:33:46   
Yummy Mammy
Vcera golemata kerka bese so tatko i vo kino i mi kazuva deka na dva pati i se mockalo, i posto mm e mnogu pretpazliv po tie masko-zenski prasanja ja prasuvam: "ti vo koe wc bese, vo maskoto ili vo zenskoto?", a kerka mi vika: "jas bev vo toa za bolni."

user posted image user posted image user posted image

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 282
   RE: Детски досетки
23.8.2013 12:51:18   
Snowhite RR
Не сфатив Јами мамиuser posted image

Сабајлево седнавме со М да јадиме и му викам сакаш јогурт, сакам ми вика и пошто имаше еден Битолски од тие розовите, а мм вчера не знаел дека има и купил уште еден во шише пластично, не знам точно каков и М ми вика „за мене од овој машкиов, а за тебе женски тури си“ (јас од розовиот, демек женски бил тој)user posted image

Сега ми текна уште едно, пред некој ден свекрва ми донесе мед, ама во мало кутивче спакуван и го дала некоја жена на гробишта и јас на М му го давам и му викам „Види баба ти донесе мед, и го дала некоја тетка за тебе, сакаш да го јадиш?, и се кандисавме да го изеде со лајче му сркам и ми вика, Пчелите даваат мед, не теткитеuser posted image user posted image

< Поракaта ја уредил Snowhite RR -- 23.8.2013 12:55:36 >


_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 283
   RE: Детски досетки
23.8.2013 12:55:05   
Yummy Mammy

ИЗВОРНА ПОРАКА: Snowhite RR

Не сфатив Јами мамиuser posted image



user posted image

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 284
   RE: Детски досетки
23.8.2013 13:04:43   
Snowhite RR
Ох леле душичка
Претпоставував, ама не бев сигурна дали на тоа мисли, зашто кај нас нема вакви ВЦ-еа, не сме толку модерниuser posted image
А стварно и јас кога го носам М во ВЦ некаде во кафич секогаш имам дилема во кое да одимеuser posted image

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 285
   RE: Детски досетки
23.8.2013 13:09:58   
Yummy Mammy
Si se snasle oni, samo tamu nemalo nikoj izgleda user posted image

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 286
   RE: Детски досетки
29.8.2013 19:10:27   
masa
Pred nekoj den ja citame Snezana i otkako ja procitavme sledi zaklucok: ako dojde losata baba i ako ti dade tebe otrovno jabolko,ako go griznes i padnes mrtva ke dojde tato i ke te bakne i ke ozivees user posted image
Pak denovive nesto za baknuvanjeto vo usta ne i e jasno zosto nea ne i e dozvoleno baknuvanje vo usta i kazuva samo majki i tatkovci smeat da se baknat vo usta,pa prasuva dali babi i dedovci moze da se baknat vo usta-odgovaram deka moze.Misli malku pa prasuva dali vujko i so devojkata moze da se baknat- odgovaram deka moze.Pak misli i veli babi i dedovci nemoze da se baknat vo usta stari bile user posted image

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 287
   RE: Детски досетки
4.9.2013 14:18:39   
Yummy Mammy
Gledame tv i odi onaa reklamata so Bo kaj sto vika nesto kao "Zaedno za Makedonija" i S. vika "Ej crnec vo Makedonija... kako toa... tato nie crnci sme?!"
user posted image user posted image user posted image

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот masa)
Непосредна врска до пораките: 288
   RE: Детски досетки
4.9.2013 14:44:34   
rina13
ИЗВОРНА ПОРАКА: Yummy Mammy

Gledame tv i odi onaa reklamata so Bo kaj sto vika nesto kao "Zaedno za Makedonija" i S. vika "Ej crnec vo Makedonija... kako toa... tato nie crnci sme?!"
user posted image user posted image user posted image

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Браво за текнувалчево, ме изнасмеаuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 289
   RE: Детски досетки
5.9.2013 6:52:01   
bucko mal
Bebushov mu go ostaviv na golemiov da go pricuva. Go slusham place bebushov.
Jas:Zosho ne go zemesh vo race da go smirish?

Filip:A,ne mamo,go ignoriram.Ako go zememe vo race ke se razgali,ostavigo da place.

Mi idase da se utepam,i on znaela kako se vospituva deteuser posted image


_____________________________

You have to dream if before you can do it.

(Одговор на членот rina13)
Непосредна врска до пораките: 290
   RE: Детски досетки
5.9.2013 9:27:22   
Maria
А. сабајлево ми вели: Знаеш мамо јас кога ќе одам во школо?Кога ќе ми порасне ранчето(што оди со него во градинка)како на бато,големо ! user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 291
   RE: Детски досетки
15.9.2013 15:28:00   
Felly RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Maria

А. сабајлево ми вели: Знаеш мамо јас кога ќе одам во школо?Кога ќе ми порасне ранчето(што оди со него во градинка)како на бато,големо ! user posted image user posted image user posted image

Хехехе, дури сега го прочитав, ме изнасмеа.

А ние гледаме цртани, и прасето и кучето се качуваат по виножитото и стигнуваат до облаците.
Јас: Еј, гледај се качија на облаците.
Матеа: Не, мамо на пена парти се, не се облаци. user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Maria)
Непосредна врска до пораките: 292
   RE: Детски досетки
16.9.2013 0:06:30   
Snowhite RR
Не знам дали е ова за овде, ама не знаев каде да го пишам, вчера М се мочкаше и дојде кај мене да го облечам и ми вика Мамо што е ова? И му викам К*ре, ама не, вика, ова под к*рево?user posted image Не знаев што да му одговорам и кога ми се запна, што е па што е и на крај ми вели Балон?user posted image
После му кажав, ама му реков срамота е пред други да не спомнува

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 293
   RE: Детски досетки
16.9.2013 10:32:45   
vezilka RR
Вчера Никола зема еден пиштол и вика сега ќе пукам како Борис Трајковски. И јас ми велам, како бе дете, па Борис не се борел со пушка, да, да ми вика се борел, прееска го гледавме со тато на телевизија. На крај открив дека мислел на Лазар Поптрејков user posted image user posted image .

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 294
   RE: Детски досетки
17.9.2013 13:49:10   
Maria
Значи децава се полни со бисери user posted image user posted image user posted image

Еве една и од нас.Нели сега ни е уште период на адаптација,па вчера си доаѓа од градинка и гледам на раката цвет.user posted image
Му велам: Андреј па ти си добил петка!
Тој: Да добив !
Јас: За што доби?
Тој: Па,за песничката.
Јас: Браво,ајде сега да ја слушнам,за која песничка?
Тој: Не ја знам (ама така ладен)
Јас: Е па како си добил петка,а не ја знаеш?
Тој: Е па мамо, учителката ми стави,за да се радувам !!!
user posted image user posted image user posted image

Тоа сигурно воспитувачката,му ставила нели да се адаптира побрзо,да се ослободи...(подоцна и самата ми кажа),ама мојов мудрец ја сватил поентата.user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 295
   RE: Детски досетки
18.9.2013 15:05:51   
miana
Ја однесов колата на перење..Утредента седнуваме со керками да ја носам во училиште и ме прашува -
Мамо ,што ти мириса вака убаво колава?
Јас - па сине ја оставив во перална вчера на шерење
Таа - Мамо,со блага вода ја миеле што мириса вака на јагоди??
Јас - хаххахахаха,да сине со сок од јагоди.
Утредента ја видела елкичката и се сети - аааа ти мене ме зезна,ова мирисало user posted image

(Одговор на членот Maria)
Непосредна врска до пораките: 296
   RE: Детски досетки
22.9.2013 16:16:20   
vezilka RR
Се сретнавме прееска со едни пријатели попраивме муабеѕ и секој си замина на своја страна. И никола ме прашува, мамо ќе.дојдат кај нас? Не му викам, ќе си одат дома. А кад живеат, ме прашува. Па во Кисела вода, му викам. Мамо, а кој живее во обична вода? :)

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 297
   RE: Детски досетки
25.10.2013 0:34:43   
Snowhite RR
Тато блузава ти е како компјутерот ко ќе се расипи (носеше една блуза сива со црно низ нејзе и стварно беше како снег на екран кога нема слика, ако ме разбирате)user posted image user posted image

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 298
   RE: Детски досетки
19.11.2013 17:22:41   
Bethany
Син ми прееска вика: нема цвеќе мама! и гледа во празна чинијата од салата.
А ние имавме салата марула за ручек, па на детето му заличело на цвеќе (или трева user posted image )

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 299
   RE: Детски досетки
20.11.2013 8:32:56   
Mihaela 2010
A nie pred nekolku dena navecer iskacame i gledam polna mesecina,i i vikam na M:vidi polna mesecina e a taa mi vika a so sto e mamo polna???user posted image ...ostanav bez tekst

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 300
Страница:   <<   < Претходна страница  10 11 [12] 13 14   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  10 11 [12] 13 14   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Што да дознаете.
пеперутка16

Кога би носеле тројки, што би направиле?