|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  47 48 [49] 50 51   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
28.11.2013 14:00:59   
Milicka 30

ИЗВОРНА ПОРАКА: SandraRo

kaj mene nisto novo....veke mnogu se razocarav neznam sto e rabotata ne e dolg period ali sepaj se plasam site okolu mene bremeni so mesinja se nadevam i za nas ke dojde toj den pozdrav i na sote sto ste bremeni neka vi e so les so sreka ubavi i lesni 9 meseci se se najubavo da vi se zdravi i zivi i golemi da rastat pozdrav

tata ne e dolg period ali sepaj se plasam site okolu mene bremeni so mesinja se nadevam i za nas ke dojde toj den pozdrav i na sote sto ste bremeni neka vi e so les so sreka ubavi i lesni 9 meseci se se najubavo da vi se zdravi i zivi i golemi da rastat pozdrav


Потполно те разбирам, ние веке 2 години се обидуваме и никако... а колку повредува што сите околу мене се со бебиња или бремени се. Јас се радувам за сите, но ме растажува што јас немам ништо. Многу е тешко и стално си се тешам дека не дошло уште моето време. Треба да бидеме храбри Сандра и Господ ќе не израдува со user posted image

(Одговор на членот SandraRo)
Непосредна врска до пораките: 1201
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
28.11.2013 14:31:19   
SandraRo
milicka 30 nie skoro 3 god kako se obiduvame ama nisto i pak nisto ama kaj e gospod ne e nikoj ke dojde i nasiot den ti pustam mnogu sreka backi

(Одговор на членот Milicka 30)
Непосредна врска до пораките: 1202
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
28.11.2013 17:20:13   
Vesna I
Sandric neli rekovme GLAVATA GORE!!! Razocharuvanjeto i depresijata moze samo polosho da ni napravi. Jas imav eden takov losh period i za srekja izlegov od nego. Te molam nemoj ti da vleguvash. Ne pravete bebe, vodete ljubov. Znam deka e teshko posle tolku vreme, no morate da se potrudite. Site od srce se raduvame na site so meshinja okolu nas so nadez deka naredniot mesec i nam nekoj kje ni se raduva, no vo isto vreme ni e teshko koga pomislime na user posted image i ushte edno razocharuvanje. Najbitno e da sme zivi i zdravi i da probame da ne si ja unishtime ljubovta i intimniot odnos. SHTO E NASHE KJE SI DOJDE user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот SandraRo)
Непосредна врска до пораките: 1203
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
29.11.2013 14:04:22   
Milicka 30
Девојки и јас сабајле добив user posted image
Ништо од мојата инсеминација.user posted image
Некако си чуствував дека така ке излезе и како да си се подготвив психички, зошто првиот пат ептен се разочарав.
Сега со нови сили и во јануари правам 3 инсеминација .

(Одговор на членот Vesna I)
Непосредна врска до пораките: 1204
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
29.11.2013 15:12:06   
LoveableMe RR
Девојки многу ми е жал, се надевам нашиот ден ќе дојде:

user posted image

cancro , sky diver, lanicka30 , Maja06, Мilicka 30,MademoiselleNina

Hopeful /30 ноемвриuser posted image blond /6 декември user posted image
Sandra Ro /9 декемвриuser posted image
Vesna I /25 декември user posted image anamari /25 декемвриuser posted image



=================
Последни трудници
Mila1user posted image Daci96 user posted image vezilka RR user posted image kate18user posted image bebence19user posted image petra27user posted image u
sonc90user posted image jasmina81user posted image lady bug user posted image kuklickauser posted image jasminagorjandejan user posted image




< Поракaта ја уредил LoveableMe RR -- 29.11.2013 21:22:47 >

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 1205
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
29.11.2013 17:06:07   
MademoiselleNina
user posted image вчера има само некоја капка бледа розева, ама еве денес си добивнајергуларно како и секогаш...
ништо од мојата четврта инсеминација ...

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 1206
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
29.11.2013 17:07:24   
SandraRo
mila za se si vo pravo...ke gledam se da dovedam vo red i da ne se razocaruvam...se nadevam ke dojdat naskoro i nasite 5 min user posted image ......ve guskam

i zaboraviv piset_e me na spisok za nedobivanje na 9 dekemvri......

< Поракaта ја уредил SandraRo -- 29.11.2013 17:09:03 >

(Одговор на членот Vesna I)
Непосредна врска до пораките: 1207
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
29.11.2013 17:08:55   
MademoiselleNina
ајде ќе чекаме hopeful да не израдува сите ...
а нашата борба продолжува ...

(Одговор на членот Milicka 30)
Непосредна врска до пораките: 1208
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
30.11.2013 21:43:49   
SandraRo
hopeful ti drzime sreka za ubavo da ne izraduvas.....backi

(Одговор на членот MademoiselleNina)
Непосредна врска до пораките: 1209
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
1.12.2013 13:27:02   
Hopeful RR
Ааах, драги мои, многу е тешко ова низ што проаѓаме, кој не го поминал, никогаш нема да разбере... Дај боже да ве израдувам и да ви дадам надеж како што мене ме охрабрија оние меѓу нас што си видоа user posted image , и фала ви најмногу за поддршката!

Знам таму дека стои датумот 30 ноември за мене, ама оди направи тест да те видам user posted image некако не ми дава нешто да отидам и да земам тест, камо ли па да го направам... Плус кога ќе ја видам кутиичката ми се гади user posted image Решив ќе го одложам уште некој ден, пошто еве се уште немам добиено... додуша, јас ионака имам долги циклуси, од по 30 и кусур дена, а денес ми е тек 27. Ништо, пуштајте среќички па да се радуваме сите заедно не само со user posted image , туку и со здрави и живи бепчиња user posted image

(Одговор на членот SandraRo)
Непосредна врска до пораките: 1210
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
2.12.2013 10:14:45   
Milicka 30
Hopeful душо ти ја праќам цела среќа на овој свет, и дај боже да ги видиш твоите user posted image , и да не израдуваш за да добиеме и ние малку верба.
И јас овојпат не правев тест, некако немав храброст, си почекав и добив за жал.

Нина жал ми многуу за тебе, ова ти е четврта инсеминација, ќе правиш уште или одиш на инвитро.
Ме интересира какви испитувања имаш правено?
Сакам совет од вас драги ригејајки дали да правам испитувања за антитета,генетски испитувања, незнам по со време да си ја фатам работата.
Поздрав девојки

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 1211
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
2.12.2013 13:29:06   
Hopeful RR
Milicka30, фала ти за убавите зборови, ете си чекам трпеливо, па што биде нека биде user posted image

Тебе ова ти беше втора инсеминација, така? Мислам дека не мора сега да ги правиш тие испитувања, не дека менуваат додека правиш инсеминации, а може и да им истече рокот ако евентуално ти требаат после за ивф... јас после првата неуспешна инсеминација го гњавев докторот што се треба да испитаме, и ми рече - уживај, кога ќе треба ќе ти кажам, сега за сега нема потреба да фрлаш пари за сенешто. Проверив само пролактин, за секој случај - првиот пат беше висок, вториот нормален. Голем дел од испитувањата се прават тек после евентуално прво неуспешно ивф, или спонтан...

Јас мислам сега за сега, да се олабавип и да продолжиш со инсеминации, и дај боже наскоро да си видиш user posted image user posted image user posted image па ич да не се замараш user posted image

(Одговор на членот Milicka 30)
Непосредна врска до пораките: 1212
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
2.12.2013 14:52:15   
Melanija RR
Ставот на некои доктори а па тоа се испитува после неуспешно ИФВ или спонат ми е и ми бил крајно несфатлив и неприфатлив.Се треба да си тече паралелно во спотивно ќе имате многу изгубено време

Hopeful user posted image user posted image user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 1213
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
2.12.2013 15:09:59   
LoveableMe RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: Milicka 30

Сакам совет од вас драги ригејајки дали да правам испитувања за антитета,генетски испитувања, незнам по со време да си ја фатам работата.
Поздрав девојки



Milicka30, види овде напишав што мене ми бараа да се испита зошто имав бременост која заврши во петтата недела од моето прво ИВФ. Кога им викав дали треба претходно да испитам викаа не, а испадна дека треба, така што јас би те советувала да испиташ (не само пари да ги полниме приватниве болници), па ми рекоа според овие испитувања, после ако треба ќе правам Витамин Д итн. Моја препорака да си направиш да бидеш мирна барем. Позз

Hopeful, Milicka30, вашите постови ќе ги префрлам во Информации за остварување на правото на ИВФ преку ФЗО, таму ќе дискутираме за она што ве интересира. Позз

< Поракaта ја уредил LoveableMe RR -- 3.12.2013 10:55:23 >

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 1214
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
3.12.2013 10:57:39   
LoveableMe RR
Некој да не израдува??

user posted image

cancro , sky diver, lanicka30 , Maja06, Мilicka 30,MademoiselleNina

Hopeful /30 ноемвриuser posted image blond /6 декември user posted image
Sandra Ro /9 декемвриuser posted image
Vesna I /25 декември user posted image anamari /25 декемвриuser posted image



=================
Последни трудници
Mila1user posted image Daci96 user posted image vezilka RR user posted image kate18user posted image bebence19user posted image petra27user posted image u
sonc90user posted image jasmina81user posted image lady bug user posted image kuklickauser posted image jasminagorjandejan user posted image



(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 1215
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
3.12.2013 12:37:18   
Hopeful RR
Уште не се давам! user posted image Се уште немам добиено, и не правам тест, па ќе видиме user posted image

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 1216
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
3.12.2013 15:40:57   
Melanija RR
Hopeful ако ова ти е најдолго каснење направи само тест преку крв.

Чекањето со повеќе каснење и неправење тест не е пожелно,важно е навремено да се утврди бременост.

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 1217
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
4.12.2013 8:49:55   
SandraRo
hopeful na tebe i na site koi cekaat isprakam mnogu mnogu sreka pa da dobieme najubavi novogodisni pokloncinja ( user posted image ) ve guskam i prakam mnogu sreka

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 1218
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
4.12.2013 10:22:37   
blond
Женчиња, минатиот месец добив на 6ти, месецов би требало да добијам (ако гледам по претходните мензиси) околу 1ви, ама секогаш оставам место до датата на добивање. Не сум добила уште, се надевам нема ни да добијам user posted image . Не се осеќам трудно, ама ни со првото не се осеќав на почетокот user posted image
Една работа ме разведрува, на сите им сум разубавена нешто, типично за трудница. Ќе чекам една недела ако не добијам, правам тест.
Од друга страна, и месецов пак еден куп нервози и стресни периоди, па така да не ми е многу за верување дека ќе видам user posted image . Ама не се откажувам!

(Одговор на членот SandraRo)
Непосредна врска до пораките: 1219
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
4.12.2013 10:42:05   
Mihaela 2010

ИЗВОРНА ПОРАКА: blond

Женчиња, минатиот месец добив на 6ти, месецов би требало да добијам (ако гледам по претходните мензиси) околу 1ви, ама секогаш оставам место до датата на добивање. Не сум добила уште, се надевам нема ни да добијам user posted image . Не се осеќам трудно, ама ни со првото не се осеќав на почетокот user posted image
Една работа ме разведрува, на сите им сум разубавена нешто, типично за трудница. Ќе чекам една недела ако не добијам, правам тест.
Од друга страна, и месецов пак еден куп нервози и стресни периоди, па така да не ми е многу за верување дека ќе видам user posted image . Ама не се откажувам!

cekame ubavi vesti blond....misli samo pozitivno i se ke bide
I jas koga ostanav trudna ne se osekjav na trudna ama zatoa blistav,preubava bevuser posted image

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот blond)
Непосредна врска до пораките: 1220
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
4.12.2013 11:23:07   
Hopeful RR
Melanija, скроз си во право за раното откривање, но кај мене не само што не е големо доцнење, туку не е ни доцнење се уште... Денес ми е 30 ден од циклус, а најдолгото доцнење ми било 38 дена, така што не спијам на тоа уво... Ако потрае ова уште некој ден, ќе направам тест преку крв, да... Фала ти user posted image

blond, ајде, ти држам среќа!!! user posted image user posted image user posted image

< Поракaта ја уредил Hopeful -- 4.12.2013 11:24:54 >

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 1221
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
5.12.2013 0:37:11   
Melanija RR
Hopeful јас според листата мислев user posted image тогаш си во право и 38 ден е оптимално а наводно со редовен циклус тест покажува меѓу 33 и 35 ден,а преку крв одма user posted image баш сакам да се радувашuser posted image
blond баш тоа чуство е најчесто тоа е тоа user posted image

SandraRo за тебе user posted image

Ајде една по една user posted image user posted image user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 1222
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
5.12.2013 8:04:19   
SandraRo
ringerajki kaj mene se sluci nesto cudno i prv pat....user posted image znaci na 9 treba da dobija a nokeska zaprimetiv sosem malku krv koga se brisam bolka ni vo stomak ni vo gradi nikakva a i imam vreme....zbuneta sum sto mozi da e toa user posted image se nadevam nisto loso? ako nekoj imam nekalva pojma sto mozi da e kazete mi pozdrav

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 1223
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
5.12.2013 13:56:49   
SandraRo
ima li nekoja nekoj sovet ve molam????

(Одговор на членот SandraRo)
Непосредна врска до пораките: 1224
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
5.12.2013 14:00:34   
LoveableMe RR
Sandra Ro, не паничи, или порано ќе добиеш ова како во најава, или... можеби на тоа ќе остане па ќе не израдуваш. Ајде, те бодриме за user posted image

(Одговор на членот SandraRo)
Непосредна врска до пораките: 1225
Страница:   <<   < Претходна страница  47 48 [49] 50 51   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  47 48 [49] 50 51   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Dali ziveete vo zaednica?
Admin

Dali ziveete vo zaednica?

da (51%)

ne (49%)


Број на сите гласови: 90

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!