|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: марка на играчки
8.2.2011 0:02:18   
Боцко
ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca25
Гледам дека поскапите играчки кои ги има Нина (на пр. на Fisher Price, Chicco) се уште читави и работат со првите батерии, додека оние `пазарџиските`купени за 100-200 денари после еден месец или се искршени или не функционираат веќе.


потпис.
некои од квалитетните се просто неуништливи - chicco, lego, playmobil.

_____________________________

Sometimes it is the people who no one imagines anything of, who do the things that no one can imagine.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: марка на играчки
9.2.2011 23:43:26   
suzeto
iskreno ne sum kupila kvalitetna igracka bideki mu pusta tatkomi od amerika i stvarno se mnogu kvalitetni iako na niv pisuva made in kina sega dobi stvarno mnogu ubavi od "crayola"boenki so 3-D flomasteri se boi i se gleda kako vo zivo, tabla za pisuvajne za odredeno vreme se brise ,,,od ovde ima sto dobival za rodendeni i dedomu babamu sto mu kupuvaat i za eden den se krsat mu kupuvaat od tie za 100 den.iako se protivam non-stop no ne vredi,stalno im vikam abe prosetaj po prodavnici koga sakas da mu kupis vidi sto e kvalitetno i zanimlivo ama za dzabe me bole ustata od zboruvanje

(Одговор на членот Боцко)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: марка на играчки
9.2.2011 23:46:28   
suzeto
ova e tablata za pisuvanje



< Поракaта ја уредил виктори -- 11.2.2011 13:45:11 >

(Одговор на членот suzeto)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: марка на играчки
9.2.2011 23:54:36   
Viktori
iskreno ne sum kupila kvalitetna igracka bideki mu pusta tatkomi od amerika i stvarno se mnogu kvalitetni iako na niv pisuva made in kina


тоа е затоа што се направени за УС или ЕУ пазар. Кај нас ко и за се, па и за играчките го праќаат џанкот. Безразлика од која марка се. Неспоредлив е квалитетот на изработено за Америка или ЕУ, со изработено за Македонија, Романија Бугарија и сите земји во околинава, од храна, облека, козметика, не знам зошто за играчки би било поинаку...



_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот suzeto)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: марка на играчки
10.2.2011 0:08:42   
suzeto
da i oblekata e prekrasna......ima igracki uste od ko se rodi i seuste se citavi i rabotat

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: марка на играчки
10.2.2011 15:19:10   
penelopa
Уште не сме почнала активно да купуваме играчки ама сигурно ќе купувам само квалитетни и проверени играчки, ко на пример  Fisher Price, Tiny Love, Tomy, Lego, Toyland, Fenh ...Да, поскапи се но кога е во прашање здравјето на син ми нема ништо поважноuser posted image

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот suzeto)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: марка на играчки
10.2.2011 15:35:55   
majka 79
i ja sum za kupuvanje marka igracki i gi kupuvam koga ke gi najdam.
no problemot e vo toa sto nemozes da gi najdis po prodavnicite za igracki. na pr. vo prilep ne se naogaat, se e kinesko proizvodstvo.

_____________________________

mudriot covek ne kazuva se sto misli, tuku misli i razmisluva se sto ke kaze.

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 32
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2]
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?