|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  4 5 [6] 7 8   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Паричен надоместок II
5.9.2013 19:06:57   
snowbool
Slonce 1103, sto se sluci so fondot , pustija li nesto? Lele ,moze nie so patoloskava se vodime na drugi spisoci i ke se iznacekame....user posted image

(Одговор на членот slonce1103)
Непосредна врска до пораките: 126
   RE: Паричен надоместок II
6.9.2013 8:49:57   
temjanuska2
Jas sum pod kumanovski fond,i vrskata mi kaza deka od skopski im e prfrleno na kumanovski fond pari i za juni i juli ,a zaso ovie ne gi prefrlaat na nasite smetki ne se znae,treba da mi se javat da mi kazat dali gi podbrale malku.Kako ne im e sram so tugi pari da si igraatuser posted image

(Одговор на членот snowbool)
Непосредна врска до пораките: 127
   RE: Паричен надоместок II
6.9.2013 9:47:06   
slonce1103
snowbool kaj mene od fondot seuste nemaat pusteno pari, no denovive potegnav odredeni vrski i jas kako temjanuska2 i dobiv haoticen odgovor od site strani.JAs sum od prilep no sum pod skopski fond. Vo fondot vo prilep mojot prijatel vo sredata sabajleto mi rece deka nalog za realizacija na sredstavata kaj mene nemalo, a podocna vo tekot na denot otkako se javil kaj negovite kolegi vo sk mi rece deka nalogot bil realiziran i pustile pari koi sto seuste gi nema kaj mene na smetka.Od kaj mene od rabota dobiv potvrda deka site dokumneti se dostaveni i treba samo da se poceka. E sega jas samo si cekam i se dumam koga ke stigne toj famozen prilivuser posted image Vednas stom mi pustat pari ke vi pisam, za da reagirate negde ako treba.

(Одговор на членот temjanuska2)
Непосредна врска до пораките: 128
   RE: Паричен надоместок II
6.9.2013 13:04:06   
snowbool
Fala vi ....
Ke cekame sto da se pravi , nikoj ne dava pari taka lesno....user posted image

(Одговор на членот slonce1103)
Непосредна врска до пораките: 129
   RE: Паричен надоместок II
6.9.2013 20:39:13   
temjanuska2
Mamicki moite pari se pusteni duri denes vo 14h,a na smetka ke gi imam duri vo vtornik user posted image koga ke gi dobijam na smetka ke vi pisam.Iskreno da ne fatev vrski kojznae koga ke bea pusteni,a mi rekoa od skopje deka vo vtornik ke odat vo kumanovo da im kazat za toa kako se osmeluvaat parite za porodilno da gi drzat tolku dolgo user posted image .Taka im treba ,neka gi podberat,i oni neka ostanat kako nas 3 meseci bez pari pa da vidam dali taka ke si igraat drugpat user posted image

(Одговор на членот snowbool)
Непосредна врска до пораките: 130
   RE: Паричен надоместок II
6.9.2013 20:46:23   
temjanuska2
Snowbool odi vo fondot vidi dali te ima na spisok,dali tvojot smetkovoditel od rabota gi ima odneseno rekapitularite,bitno e i dali imas dobieno resenie.Pa otkako ke go dobies resenieto se ceka 15 dena pa duri potoa trebuvaat pari ako kaj tebe vo firma gi imat podmireno site davacki kon fondot.Drugo zavisi dali si na spisok stavena za toj period bidejki ne gi pustaat za site odednas,odnosno za tie sto dobivaat prvpat,podocna koga ke se vleze vo sistemot polesno e.Pa koga ke te ima na spisok parite odat vo trezor,pa od tamu vo narodna banka za najposle da legnat na tvoja smetka user posted image I vlasta ke mi kazuva deka gi poednostavila rabotite vo javnite ustanovi user posted image user posted image user posted image ma nemoj.poslozeno od ova mislam deka nema nemoze ni da ima .
Pozdrav do site sto cekaat pari ,ke si dobieme ama nervozite koj da gi istrpi user posted image

(Одговор на членот temjanuska2)
Непосредна врска до пораките: 131
   RE: Паричен надоместок II
6.9.2013 23:08:32   
snowbool
Temjanuska 2 nemas pretstava kolku sum ti blagodarna user posted image
navistina fala ti.........Bas sega posle praznikov ke se rastrcame da proverime........user posted image user posted image

(Одговор на членот temjanuska2)
Непосредна врска до пораките: 132
   RE: Паричен надоместок II
9.9.2013 16:43:59   
temjanuska2
Snowbool vo sekoe vreme user posted image kolku mozam ke pomognam,znam kako e da se cekat pari user posted image

(Одговор на членот snowbool)
Непосредна врска до пораките: 133
   RE: Паричен надоместок II
10.9.2013 11:21:14   
snowbool
Da navistina retko koj denes nesebicno pomaga , vo sekoj slucaj sepak se uste ima LUGE vo prav smisol na zborot.
Denes samo sto sakav da se javam vo fondot i mi stasa preku posta od fondot deka sepak od firmata nesto nemalo dostaveno i da se dostavi vo rok od 8 dena od priem na pismoto, sluzbeno lice od firma da dostavi....
Znaci sepak rabotat, ama bavno,,,,i ako nesto fali pak od firmata ete ti zastoj....user posted image user posted image

(Одговор на членот temjanuska2)
Непосредна врска до пораките: 134
   RE: Паричен надоместок II
10.9.2013 15:01:54   
slonce1103
snowbool и кај мене б еше истата ситуација, не бери гајле ќе се среди само ќе треба да почекаш повеќе време. Јас сеуште чекам пари за јуни иако документот кој што недостигаше беше однесен на почетокот на јули.

(Одговор на членот snowbool)
Непосредна врска до пораките: 135
   RE: Паричен надоместок II
10.9.2013 22:05:24   
temjanuska2
Mamicki prvo ednouser posted image konecno gi dobiv platite za juni i juli,a sega edno user posted image zatoa sto veke se potroseni.
Snowbool imas 'sreka' da recam zatoa sto od fondot sepak te izvestile deka ne e kompletna dokumentacijata,a sto da recam jas za kumanovskiot fond ,ako nekoja od rr e vrabotena tamu neka mi izvini ama krajno bezobrazni se i mrzlivi.I kaj mene navodno ne bile kompletirani dokumentite i gi zafrlile po fioki pa posle fateni vrski gi nasle i ustvari bile vo red,znaci kojznae kolku vreme ke bea vo fioka,i da se nekomplet javi se izvestime pa jas ke sredam natamu.Potoa ja cekav rakovoditelkata da mi izgotvi resenie bila na odmor(kako da nemoze nekoj drug da go sredi toa) otkako go dobiv resenieto cekav 15 dena zakonski vo slucaj da ne se zalam.I potoa si cekam ,cekam i cekam se dodeka pak vrskata ne im zazvoni da vidi do kaj e rabotava za na kraj da izleze deka postarot ne mi go donel na vrata pismoto i jas ne se potpisav i taka nepotpisano go vratile vo fondot i na mesto da mi se javat da me izvestat deka treba moj potpis za da pustat pari niv gi nikade nema.Togas vsusnost bese kriv postarot bidejki go mrzel da se kaci do 5 sprat za da se potpisam.Pa ajde go srediv i toa,pa utreto trebuvale pari i me stavile na spisok.Pa cekav 1 nedela i pak vrskata im se javi lom gi napravi zatoa sto doznavme deka pari od skopje i se pusteni a tie gi drzat,pa konecno posle 1 nedela da gi pustat(navodno nekoj drug sega bil na odmor i go cekale nego toj da gi pusti parite) i denes da stignat(od Avstralija pobrzo ke stignea user posted image ) Toa e nasio 'brz' sistem i javna administracija ......klati vrata zimaj plata toa e toa mamicki nazalost user posted image

(Одговор на членот slonce1103)
Непосредна врска до пораките: 136
   RE: Паричен надоместок II
10.9.2013 22:10:34   
temjanuska2
I da zaboraviv da kazam deka mojot smetkovoditel i gi odnese komlet dokumentite uste na 28 juni,pa uste od fondot na mojata vrska i rekle deka mnogu rano gi odnel dok,pa sto im e gajle user posted image kaj mene na rabota se zema plata na 1 a nekogas i pred 1,znaci se e pomireno sprema fondot uste na 1 vo mesecot,a inaku trebase da mi dadat i za avgiust zatoa sto gazdata se platil ama ajde ke gi pocekam tie.so sreka na site sto cekate user posted image

(Одговор на членот temjanuska2)
Непосредна врска до пораките: 137
   RE: Паричен надоместок II
10.9.2013 22:20:23   
slonce1103
Temjanuska user posted image за добиените пари.Знам дека и кај мене кога ќе ги пуштат одма ќе ги потрошам за бебушотuser posted image И јас се борам фондот со скопскиот фонд секој ден но фајде нема, па ќе чекам да видам што ќе биде во текот на оваа недела бидејќи рекоа дека после празникот ќе пуштат пари и за јуни и за јули, иако и ние земаме плата на 1ви и сите сметки спрема фондот се подмирени редовно.

(Одговор на членот temjanuska2)
Непосредна врска до пораките: 138
   RE: Паричен надоместок II
11.9.2013 16:37:09   
snowbool
Cestitki i od mene za Temjanuska 2, toa ti e drzavava.
Se vadat od smetkovodstvo so fondot , fondot so smetkovotstvo itn.Pari dodeka stasaat bogami unapred se potroseniuser posted image ....

(Одговор на членот slonce1103)
Непосредна врска до пораките: 139
   RE: Паричен надоместок II
13.9.2013 21:59:44   
temjanuska2
Pa snowbool najlesno kaj nas vo drzavata e da se prefrla topkata od edni na drugi,a i tie i tie ne rabotat,a patime nie graganite( da ne recam obicnite smrtnici user posted image ) ama drugo me tese se vo zivotot se se vraka ,zivotot e edno golemo trkalo ,trkalo na srekata user posted image

(Одговор на членот snowbool)
Непосредна врска до пораките: 140
   RE: Паричен надоместок II
14.9.2013 11:45:16   
snowbool
Bas taka, ama retko koj od tie sto se tamuse svesni za toa koga covek e na pozicija misli deka se taka ke bide i se zaborava, ama kako sto rece se se vraka...user posted image

(Одговор на членот temjanuska2)
Непосредна врска до пораките: 141
   RE: Паричен надоместок II
25.9.2013 17:45:37   
snowbool
I ete i septemvri pominuva a za avgust koj znae koga ke dadatuser posted image

(Одговор на членот snowbool)
Непосредна врска до пораките: 142
   RE: Паричен надоместок II
25.9.2013 19:35:48   
slonce1103
snowbool i jas seuste cekam za juni, juli i avgust. Se izmoriv od javuvanje, vrski, prijateli i nikoj neznae da kazi koga ke dojdi denot da gi vidam tie famozni pari od fondot na smetka. Go izmoriv i kompjuterot proveruvakji sekoj den smetka. Koga sakaat neka pustat ,a dotogas nie zneme kako pominuvameuser posted image Seuste imam nadez deka ke pustat denovive i ako se sluci toa vednas ke ti pisam.

(Одговор на членот snowbool)
Непосредна врска до пораките: 143
   RE: Паричен надоместок II
26.9.2013 0:26:58   
temjanuska2
Jas cekam za avgust,a ako pomine i ovoj mesec ke treba i za septemvri da mi dadatuser posted image .Inaku sto ako gi dobiv za juni i juli odamna veke ni denar nema user posted image .Nemam sili veke da se nerviram ,mi doaga da vrisnam user posted image

(Одговор на членот slonce1103)
Непосредна врска до пораките: 144
   RE: Паричен надоместок II
26.9.2013 11:06:48   
slonce1103
Temjanuska2 теши се со мене,јас ќе треба од октомври породилно треба да чекам а боледување сеуште немам земено.знам дека во вакви моменти многу е битно да имаш некој денер плус,ама само се молам user posted image да биде добро па другото се ќе се среди.Мене ми е многу тешко бидејќи тие пари ги планирам за user posted image , а од 10 октомври влегувам во 9ти, а на user posted image моја не и се чека до тогаш.

(Одговор на членот temjanuska2)
Непосредна врска до пораките: 145
   RE: Паричен надоместок II
26.9.2013 15:39:29   
temjanuska2
Slonce1103 i jas ke se molam za tebe da ti gi dadat sto pobrgu,veruvaj znam kako ti e user posted image Nemas li nekoj da im javi.da proveri do kaj si da ti pustat barem nekoj denar treba bebe da cekas a za toa treba pari i pari.Nemozam nikako da ti pomognam tuku mozam da ti dadam sovet bez nervozi ,gledaj da ne se nerviras i da ne bides pod stres zaradi tebe i user posted image
ti prakam topli user posted image

< Поракaта ја уредил elenak RR -- 27.9.2013 0:34:49 >

(Одговор на членот slonce1103)
Непосредна врска до пораките: 146
   RE: Паричен надоместок II
26.9.2013 16:43:26   
snowbool
Mnogu mi e krivo sto vaka slusam sto ni se slucuva , ama toa e. A imame za mislenje mnogu t.e milion raboti i na kraj ete ti stres... i navistina e steta , a na svet nosime zivot.Ama ne smeeeme da se predavame , za niv ziveeme i na kraj ostanuva deka treba bez nervozi....user posted image
I taka ostanalo Gospod da ne cuva od starite amanet, inaku od lugeto user posted image
Pa kaj e Gospod nikoj ne e...user posted image

< Поракaта ја уредил snowbool -- 26.9.2013 16:45:24 >

(Одговор на членот temjanuska2)
Непосредна врска до пораките: 147
   RE: Паричен надоместок II
26.9.2013 17:19:03   
temjanuska2
Taka e snowbool kako gospod nikoj ne e...

< Поракaта ја уредил elenak RR -- 27.9.2013 0:31:31 >

(Одговор на членот snowbool)
Непосредна врска до пораките: 148
   RE: Паричен надоместок II
26.9.2013 19:59:16   
Felly RR
Мамички без нервози, ајде малку релаксирајте се, посетете ги другите теми на форумот, да ја смениме малку темата на муабет. Знам дека парите на сите ни се битни, дали user posted image или мама со user posted image ама не ви требаат стресови и нервози. Ајде, ве чекаме и на другите теми.
темјанушка2, за губење на млекото имаме тема еве ОВДЕ, таму ќе префрлам и дел од твоите постови.

< Поракaта ја уредил elenak RR -- 27.9.2013 0:35:55 >


_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот temjanuska2)
Непосредна врска до пораките: 149
   RE: Паричен надоместок II
26.9.2013 20:05:21   
slonce1103
Devojki ne se nervirajte, jas do pred eden mesec nemozev da spijam od grizi i nervozi no sega voopsto ne beram gajle.Vekje mi se smaci od prijateli pa denes utre, fali ovoj dokument itn.Koga sakaat neka pustat, nie i malite da bideme dobri. Ako ima nesto novo vednas ke ve izvestam.Temjanuska2 zal mi e sto go zagubi mlekoto porano no stom e bebusot dobro drugoto ke se sredi.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 150
Страница:   <<   < Претходна страница  4 5 [6] 7 8   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  4 5 [6] 7 8   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?