|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 [4]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Сопругот присутен на породувањето
22.6.2012 16:10:22   
Hunny
Не би рекла дека мажите што не присуствуваат на тој чин не се мажи или пак дека некој ги правда. Кај нас воопшто и не падна ваква тема на муабет, зошто се породив во ГАК И мислев дека таму нема ваква можност, а и да има не би ја искористилаuser posted image

(Одговор на членот BebyDoll)
Непосредна врска до пораките: 76
   RE: Сопругот присутен на породувањето
22.6.2012 16:27:28   
Sandric
AKO se poragas carski ili so epiduralna da ama na priroden poragaj use tatko faliuser posted image

(Одговор на членот Hunny)
Непосредна врска до пораките: 77
   RE: Сопругот присутен на породувањето
22.6.2012 16:53:21   
Hunny
Бзш така Сандричuser posted image user posted image Мм да беше присутен мислам дека ќе си настрадаше од мене, нели тој е крив заuser posted image user posted image

(Одговор на членот Sandric)
Непосредна врска до пораките: 78
   RE: Сопругот присутен на породувањето
22.6.2012 19:28:05   
amateuress
епа мојот и настрада малку, ама не се жалеше, и многу беше среќен.
а за тоа кој сака и кој не сака да биде присутен на породување, мислам дека сами си бираме луѓе што ни одговараат.
јас од стално знаев дека сакам таков маж што би сакал да биде присутен на таков чин, и таков и со најдов - немаше убедување, уште од пред да сум трудна тој сакаше да сме заедно.
и супер си поминавме user posted image
ама ако некој/а не е спремен - нема гајле, секој како што му е убаво

(Одговор на членот Hunny)
Непосредна врска до пораките: 79
   RE: Сопругот присутен на породувањето
22.6.2012 20:37:33   
meU87
Мореее тука се натегаме дали “сиротиот“ да дојде или не, додека гледам клипови на интернет нема еден без мажот. Што нашите лаковани се па да не се оштетат, да не им биде нешто, тие во странство ненормални па присуствуваат без збор да кажат.
Мореее темава треба да се преименува во “Клиники каде мажот е присутен за време на породувањето“, а не дали да биде или не !!!
И до клиниките треба да се апелира, малку да бидат посовремени, да се обезбедат услови на секое породување и сопругот да е тука, и тоа без да го прашуваат.

(Одговор на членот amateuress)
Непосредна врска до пораките: 80
   RE: Сопругот присутен на породувањето
22.6.2012 20:54:39   
amateuress
да, тоа со клиниките апсолутно се согласувам. кога одев на вежби во гак ни рекоа као болницата поддржувала пракса таткото да е присутен, ама дури после, на само породување сфатив дека ако немав врски немаше шанса да дојде.
тоа МОРА да се промени.
на приватните клиники може да се присуствува во секој момент мислам.
инаку мм беше со мене цело време, и многу, многу ми е драго што беше таму.
а кај нас менталитетот е уште таков, позитивните промени се прифаќаат за мобилни телефони итн, овие работи уште се сметаат за „женска“ работа ;)))
ама сепак, ако некој/а не е спремен за тоа, повеќе штета од ќар ќе има доколку присуствува.
а ако некој се двоуми, од срце препорачувам, ништо не е страшно и се е дупло поубаво.
маж ми си седеше со син ми и со мене некои 2 саати пред да го земат и се топевме од среќа

(Одговор на членот meU87)
Непосредна врска до пораките: 81
   RE: Сопругот присутен на породувањето
22.6.2012 21:17:42   
tanjuskaaa
Definitivno DA! No mora da napomenam deka nie ziveeme vo stranstvo, tuka poveke se cudea na pocetok koga mazotmi se dvoumese dali da bil prisuten. Definitivno ne saka da ja preseci papocnata vrvca, sto e ok I e negov izbor,no za poraganjeto jas odsekogas znaev deka sakam soprugot da e pokraj mene, srekna okolnost e sto sme vo stranstvo, zatoa sto osven vo Sk nikade na dr mesto nemase da mu dozvolat da e prisuten. Jas sum ZA da postoi izbor za onie koi sakaat da prisustvuvaat. Jas mislam deka poprirodno e soprugot da bide prisuten otkolku so mob da go slika majkata novorodenceto, I raganjeto bebe ne e zenska rabota, semejna rabota e. pozdrav

(Одговор на членот amateuress)
Непосредна врска до пораките: 82
   RE: Сопругот присутен на породувањето
23.6.2012 0:04:21   
ananikol



Mojov bese prisuten na poragajot i mnogu mi znacese toa sto e pokraj mene.
Zaedno go zacnuvame,zaedno bi trebalo da bidime i vo raganjeto na noviot zivot kako sto zaedno ke bidime i vo odgleduvanjeto.
Mislam,ima vistina vo ona sto Bocko svoevremeno go napisa deka tatkoto koj prisustvuva na poragajot stvara eden poblizok odnos so deteto.

(Одговор на членот tanjuskaaa)
Непосредна врска до пораките: 83
   RE: Сопругот присутен на породувањето
23.6.2012 1:58:17   
Andriance
Ја не би, фала...воопшто не сакам да ме гледа таква...со може он да ми направи...морална поддршка...user posted image не не..

секако, мое мислење

< Поракaта ја уредил Andriance -- 23.6.2012 2:02:28 >


_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 84
   RE: Сопругот присутен на породувањето
28.7.2012 22:25:48   
Malecka23
мамички дали некој знае дали сега е дозволено мм да е присутен на порагај и која е процедурата.Уште од почетокот има огромна желба во user posted image нон стоп идевме на гинеколог заедно што и да требаше да се прави се правевме заедно па така и за порагајот.Немам апсолутно ништо против,напротив ќе ми биде огромна подршка и многу мило што заедно ќе го истераме тоа

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 85
   RE: Сопругот присутен на породувањето
28.7.2012 22:26:44   
Malecka23
присутен во гак

(Одговор на членот Malecka23)
Непосредна врска до пораките: 86
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 3 [4]
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 [4]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?