|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Мацина трева(очајница)
25.8.2009 21:11:44   
Mamicka3
деничка дај боже на тестот да се појават две црти па да не израдуваш сите.Стискаме палци со среќа

_____________________________

Децата се најголемо богатство
Марио 31.10.2002
Ана Марија 01.11.2005
Трајче 20.09.2009

(Одговор на членот denicka)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Мацина трева(очајница)
25.8.2009 22:41:26   
milijana
Denicka..stiskame palci za tebe..daj boze da si trudnicka..pa da slavime..pisuvaj..
Ocajnica(macina trava)..da sum slusnala se falat zeni sto ja piele..pa cuda se slucuvaat zar ne??Pozz na site..Majcina dusica sum piela..nekako opusteno se custvuvas..moze stvarno smiruva.

(Одговор на членот Mamicka3)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Мацина трева(очајница)
3.9.2009 14:56:23   
delfinka
denicka koj rezultat go imas?
ima bebe ili?

_____________________________

sekoj e blagosloven ako veruva vo boga

(Одговор на членот milijana)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Мацина трева(очајница)
3.9.2009 15:23:04   
delfinka
od kade moze da se kupi?
procitav pogore nekoja od devojkite kupila na bitpazar,pisete tocno

_____________________________

sekoj e blagosloven ako veruva vo boga

(Одговор на членот denicka)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Мацина трева(очајница)
3.9.2009 17:29:37   
denicka
enski mnogu mi e zal sto ke ve razocaram ama user posted image  nema. testot ispadna negativen i vecerta mislam ne se ni prikluciv. ama kako sto rekov pretpostavuvav deka e lazna uzbuna. dobiv na 28.08 (na Bogorodica user posted image ). i toa duri posle 51 den od prethoden menzis.sega ja pijam ocajnicata. mnogu gorci ama brzo se naviknuvas. malku e pogorcliva od pivo, nisto strasno user posted image user posted image user posted image  si zamisluvam deka pijam pivo user posted image user posted image user posted image

delfinka, Viki73 go kupuvala na bitpazar kaj sto ima caevi, ama ke baras ocajnica zasto ima 4 vrsti macina treva. jas go kupiv vo nis. mislam deka viki73 pisala deka e 50den. ako procita neka ti pise podetalno kade se naoga tezgata. POZDRAV MAMI!!!!!!!!

_____________________________

Bless and you will be blessed!

(Одговор на членот delfinka)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Мацина трева(очајница)
3.9.2009 21:16:38   
kiki_riki
od edni prijateli imam slusnato deka nekoja zena od veles davala nekoj caj vrz osnova na medicinska dokumentacija koja i ja nosite da ja vidi i nim im pomognalo sega imaat dve decinja

(Одговор на членот denicka)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Мацина трева(очајница)
7.9.2009 15:03:25   
Bogdancanka
i jas znam za zenata od veles,na edna moja prijatelka i pomogna pa sega ima detence,a mene ne mi pomogna iako mi garantirase deka ke pomogne,zemavme terapija tri meseci i nisto,ali sigurno za sekoj ne e isto kaj prijatelkata pomogna kaj mene ne pa vredi sekoj da proba nikogas ne se znae

(Одговор на членот kiki_riki)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Мацина трева(очајница)
9.9.2009 16:31:37   
ZLATICKO
kade se naoga taa vo veles,ili imas telefon ako znaes nesto kazi

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Мацина трева(очајница)
9.9.2009 18:24:27   
denicka
moram da ja pofalam ocajnicata. denes bev na pregled. pijam caj veke 10 dena, a doktorot misli deka pijam klomifen. i se e kako sto treba. imalo ovulacija veke na 13 den. i se nadevam deka sme go pogodile denot  user posted image  user posted image  vo sekoj slucaj pomaga macina treva. poz user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Bless and you will be blessed!

(Одговор на членот ZLATICKO)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Мацина трева(очајница)
9.9.2009 21:03:03   
hristijana
deneicka samo ocajnica pies ili i nekoj drug caj ili tableti?

(Одговор на членот denicka)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Мацина трева(очајница)
9.9.2009 21:13:28   
Bogdancanka
mozam da ti dadam i broj i adresa imam ajde ke ti pratam privatna poraka poz

(Одговор на членот ZLATICKO)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Мацина трева(очајница)
9.9.2009 21:14:42   
Bogdancanka
ej devojki moze da mi kazete kade se naoga toj caj od ocajnica i za sto tocno e pozzzzzz

(Одговор на членот hristijana)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Мацина трева(очајница)
9.9.2009 22:15:02   
arh_diz
Bogdancanka ako ne ti e tesko  pisi mi i na mene kontakt od zenata vo Veles

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Мацина трева(очајница)
9.9.2009 23:48:57   
Bogdancanka
нема проблем еве вака жената се вика Чупчева Масинова Лила ул,Славе Петков бр 26   адресата. јас бев кај неа пред можеби две год така да ако се променети пиши ке се потрудам да ви најдам нови поз се надевам ке помогнам со информацијата.На една моја пријателка г-Лила и помогна се надевам и на вас кај мене немаше резултати али не се знае за секој е различноuser posted image

< Поракaта ја уредил Bogdancanka -- 23.2.2011 12:47:07 >

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Мацина трева(очајница)
10.9.2009 0:02:08   
denicka
samo ocajnica. ama koga ja kupiv zemav ocajnica (toa e cvetot) i stebloto od macina treva.  i gi izmesav i stebloto dava nekoja interesna aroma.

_____________________________

Bless and you will be blessed!

(Одговор на членот hristijana)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Мацина трева(очајница)
10.9.2009 15:17:01   
hristijana
denicka neli ocajnica i macina treva e edno isto.

(Одговор на членот denicka)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Мацина трева(очајница)
10.9.2009 17:15:09   
denicka
da da isto e. znci macina treva e caj koj go ima vo 4 vida. a ocajnicata e za ginekoloski problemi najveke. e sega drugite 3 vrsti na macina treva neznam tocno za sto se. user posted image

_____________________________

Bless and you will be blessed!

(Одговор на членот hristijana)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Мацина трева(очајница)
10.9.2009 18:30:32   
ZLATICKO
denes kupiv macina treva,dali nekoj znae dali moze da se pie vo isto vreme  koga se pijat hormonalni tableti potocno diane35 ili treba posebno eden period ednoto drug period drugoto

(Одговор на членот denicka)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Мацина трева(очајница)
10.9.2009 18:56:11   
denicka
jas trebase da pijam klomifen (i tie se neli hormonalni) ama namesto klomifen piev ocajnica, a d-r misli pijam klom. i rezultatite se super. mi bese strav na svoja raka da gi pijam i dvete, a koga go prasav d-r mi rece vo caevi ne se mesa. i taka jas si odluciv da si pijam ocajnicaaaa user posted image user posted image  i mnogu mi e milo poradi toa.
ti preporacuvam da probas i neka ti e so sreka user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Bless and you will be blessed!

(Одговор на членот ZLATICKO)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Мацина трева(очајница)
10.9.2009 19:32:36   
hristijana
denicka od koj den ja pies ocajnicata,za vreme na ciklus pies?

(Одговор на членот denicka)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Мацина трева(очајница)
10.9.2009 19:52:07   
ZLATICKO
fala za sovetot,prvo ke probam so cajot 20 dena taka mi kaza taa na pazar pa ke odam na kontrola pa posle ako treba so tabletite

(Одговор на членот denicka)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Мацина трева(очајница)
10.9.2009 20:28:07   
denicka
pocnav da ja pijam na 5 den od menstruacija. i na 13 den otidov na pregled i prethodniot den (12-ti) imalo ovulacija. kolku za informacija mene mi doagase na 50 dena taka da ovulacijata nikako nemozev da ja reguliram. za vreme na mens ne ja piev. ova mi e prv mesec kako ja pijam. i bas d-r mi rece "daj boze da ste zavrsile rabota" user posted image  user posted image  user posted image  ako sme zavrsile rabota toa ke bide blagodarenie na ocajnicata! (ama d-r ne znae, ne mu kazuvajte HAHHAHHAHAH) 

poz i so sreka na siteeeeeeeee user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Bless and you will be blessed!

(Одговор на членот ZLATICKO)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Мацина трева(очајница)
10.9.2009 22:32:37   
delfinka
za 2nedeli ke dojdam vo skopje i jas ke si kupam od cajcinjava pa se nadevam naskoro ke se vrodi sorezultata nekoe bebce

_____________________________

sekoj e blagosloven ako veruva vo boga

(Одговор на членот denicka)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Мацина трева(очајница)
10.9.2009 22:40:29   
Bogdancanka
klomifen denicka poseti me zasto se tie nekako mi se poznati ali nekako ne mi teknuva od mnogu terapii se mi e ispomesano

(Одговор на членот denicka)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Мацина трева(очајница)
13.9.2009 0:03:24   
ZLATICKO
denicka kako go podgotvuvas cajot  macina treva,taa na pazar mi rece sekoj den po edno paketce

(Одговор на членот denicka)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Што да дознаете.
пеперутка16

Кога би носеле тројки, што би направиле?