|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Прочистувач на водухот
5.10.2011 13:58:22   
Natuska85
Луци супер е посебно овој период кога се затнати децава,ставаш внатре морска сол и фурашuser posted image

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Прочистувач на водухот
5.10.2011 14:27:05   
Luci
Малово е затнато и ми кашла и највеќе ради него го порачав, а кажи ми колку вода се става отприлика во него и колку морска сол да сум спремна за утреuser posted image

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Прочистувач на водухот
5.10.2011 14:47:12   
AnnaMolly RR
Женски, а колку пари е тој прочистувач?

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Прочистувач на водухот
5.10.2011 15:12:51   
temjana
мислам дека беше околу 2700денари, пред една година го земавме и не сум сигурна но до 3000 беше во секој случај. Наташка како бе сол да ставаш ја за ова прв пат слушам? Мислам кога сум затната обично ставам од капките што ги купувам за инхалација специјални, ама за морска сол????

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Прочистувач на водухот
5.10.2011 15:47:16   
Luci
ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly RR

Женски, а колку пари е тој прочистувач?

2.390 денари е


_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Прочистувач на водухот
8.10.2011 13:46:55   
kikicka
ako mu se zatnuva noseto na bebeto kupete od onie aromite eukaliptis mng e ubavo bebeto si dise bez problem navecer dodeka spie


_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Прочистувач на водухот
10.10.2011 0:10:14   
mamicka_26
kikicka а кај ги има тие аромите да си купам?

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Прочистувач на водухот
10.10.2011 10:16:01   
kikicka
ouunezz za vo mk jas ovde gi kupiv od market sigurno gi ima vo ramstor ako si od sk ili vo apteka ovde gi ima i vo apteka user posted image ,isto mozes da probash i so tecnos za inhalacija sto e i toa deluva.

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот mamicka_26)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Прочистувач на водухот
17.10.2011 21:20:18   
Elce
Натушке85 сакам да те прашам за прочистувачот на воздух од Дормео дали ја троши водата?Дали го навлажнува воздухот? Се јавив во Дормео, за да ни објаснат каков е и како се користи. Тие велат дека не ја троши водата што се става внатре, туку дека таа служи само како филтер низ кој проаѓа воздухот. Ако е така, тогаш јас се прашувам како ќе го навлажнува воздухот?

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Прочистувач на водухот
17.10.2011 21:55:35   
mamicka_26
Elce ние пред недела дена го купивме навлажнувачот на Дормео,и кога отидовме да го купиме таа ни објасни дека собирало околу 300 мл вода и дека се дотурало вода на недела дена дека не ја троши и сл. Ништо од тоа нема врска,прво прочистувачот собира 1,7 литри вода (ние му ставаме околу литар и несто) и за два дена ја троши водата, го дополнуваме,што значи дека го влажни воздухот чим толку брзо ја троши водата а го пустаме само навечер и тоа не на нај јако.Иначе во глобала многу е добар ние сме задоволни.

(Одговор на членот Elce)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Прочистувач на водухот
17.10.2011 22:11:47   
lilicka
Освен на Дормео некој друг прочистувач да ми препорачате?????

(Одговор на членот mamicka_26)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Прочистувач на водухот
17.10.2011 22:57:56   
Natuska85
ИЗВОРНА ПОРАКА: Elce

Натушке85 сакам да те прашам за прочистувачот на воздух од Дормео дали ја троши водата?Дали го навлажнува воздухот? Се јавив во Дормео, за да ни објаснат каков е и како се користи. Тие велат дека не ја троши водата што се става внатре, туку дека таа служи само како филтер низ кој проаѓа воздухот. Ако е така, тогаш јас се прашувам како ќе го навлажнува воздухот?


Елче еве да ти одговорам,да ја троши водата, е сега зависи колку го работиш,ние обично навечер го пуштаме и маж ми ја менува негде на недела време.Значи не е прочистувач,ама го навлажнува и освежува воздухот.Ние сме презадоволни.

ИЗВОРНА ПОРАКА: lilicka

Освен на Дормео некој друг прочистувач да ми препорачате?????


Лиличка дормеото не е прочистувач,само го навлажнува и освежува воздухот.Ние сакавме прочистувач да земеме ама многу се скапи.Многу го фалат на Цептер,негде околу 500 евра е мислам.


< Поракaта ја уредил Natuska85 RR -- 17.10.2011 23:00:14 >


_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Elce)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Прочистувач на водухот
19.10.2011 11:43:11   
Elce
Ти Благодарам Натушка85.

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Прочистувач на водухот
19.10.2011 12:32:11   
temjana

ИЗВОРНА ПОРАКА: Natuska85 RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Elce

Натушке85 сакам да те прашам за прочистувачот на воздух од Дормео дали ја троши водата?Дали го навлажнува воздухот? Се јавив во Дормео, за да ни објаснат каков е и како се користи. Тие велат дека не ја троши водата што се става внатре, туку дека таа служи само како филтер низ кој проаѓа воздухот. Ако е така, тогаш јас се прашувам како ќе го навлажнува воздухот?


Елче еве да ти одговорам,да ја троши водата, е сега зависи колку го работиш,ние обично навечер го пуштаме и маж ми ја менува негде на недела време.Значи не е прочистувач,ама го навлажнува и освежува воздухот.Ние сме презадоволни.

ИЗВОРНА ПОРАКА: lilicka

Освен на Дормео некој друг прочистувач да ми препорачате?????


Лиличка дормеото не е прочистувач,само го навлажнува и освежува воздухот.Ние сакавме прочистувач да земеме ама многу се скапи.Многу го фалат на Цептер,негде околу 500 евра е мислам.


Мене дормеото ми е уклучено постојано и водата ја менувам секој ден така и во упатството си пишува бидејќи после еден ден користење, таа вода што останува е кафена. Вие сте повеќето со бебиња и во просториите не ви се пуши, меѓутоа кај мене дома кога ќе се соберат гости е вистинска димница, така да дормеото одлично ми го чисти и освежува воздухот. А некаде и пред тоа споменав мене главоболките ми исчезнаа целосно од кога го имаме јонизаторот Дормео.

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Прочистувач на водухот
19.10.2011 22:49:27   
Beatris
Натушке и јас го имам овој на дормео, како ставаш сол, колку? Смее ли воопшто да се става?

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Прочистувач на водухот
17.12.2011 17:55:18   
lino12
Здраво, ако сакате да купите нешто од некоја онлајн продавница, а таа не врши достава во Македонија , можете да се регистрирате на Viaddress.com, каде што довивате американска адреса на која што ќе пристигнат вашите пратки, а потоа од таму преку брза пошта можете да си ја земете пратката

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Прочистувач на водухот
18.12.2011 22:10:00   
Olivia
Jas go imam Therapy Air od Zepter i pre pre mnogu sum zadovolna, gi procistuva site bakterii i virusi koi gi ima vo vozduhot,vredi za site pari, momentalno i go pozajmiv na komsikata da go koristi za maliot bebus kaj sto spie da mu go procistuva vozduhot bidejki se soocuvame site od momentalnata nepogodba so zagadeniot vozduh, koj go ima kupil zdravje.


_____________________________

"Trust takes years to build , only seconds to break , and forever to repair"

(Одговор на членот lino12)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Прочистувач на водухот
18.12.2011 22:57:25   
Тања РР
Me замисливте со тој Дормео освежувачот на воздух. Ќе си го порачам и јас деновиве изгледа.

_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот Olivia)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Прочистувач на водухот
20.3.2012 22:34:49   
Andriance

ИЗВОРНА ПОРАКА: Тања РР

Me замисливте со тој Дормео освежувачот на воздух. Ќе си го порачам и јас деновиве изгледа.


Ako uste ne si go poracala..eve denes vidov na promocija e ...2150...ja da go naracam za mladenci a??

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Прочистувач на воздухот
20.3.2012 22:42:15   
Natuska85
ИЗВОРНА ПОРАКА: Beatris RR

Натушке и јас го имам овој на дормео, како ставаш сол, колку? Смее ли воопшто да се става?


Сеа дури го гледам ова.user posted image .На почеток ставав сол додека не го зарибам целuser posted image и мм два дена да треба да го чисти со оцет,вода,и што уште не...Сега не го пуштаме деновиве,ама додека работеше парното стававме и по неколку капки за инхалација еднаш во неделата.

< Поракaта ја уредил Snowhite RR -- 21.3.2012 8:23:44 >


_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Прочистувач на воздухот
21.3.2012 8:49:29   
Luci

ИЗВОРНА ПОРАКА: Natuska85 RR



Сега не го пуштаме деновиве,ама додека работеше парното стававме и по неколку капки за инхалација еднаш во неделата.

Какви капки за инхалација Натушка? Физиолошки раствор или нешто друго?

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Прочистувач на воздухот
21.3.2012 9:55:35   
Natuska85
Да ти кажам луци не ми текнува на со фирма се,ќе видам до вечер дома па ќе ти пишам,ама од зегин ги купив баш буквално побарав какпи за инфалација со еукалиптус.Супер работа вршат за ако е затнато user posted image , навечер му го ставав до креветчето и супер се инфалираше.

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Прочистувач на воздухот
21.3.2012 9:59:45   
Beatris
Да бе ни кажа тука сол да бутнеме, сеа никој жив тоа не може да го исчисти user posted image user posted image user posted image  А она фино лепо капки си ставала, ц ц ц

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Прочистувач на воздухот
10.10.2013 13:40:45   
Lady_D
Ајде да ве прашам вас рингерајки гледам сте пишувале од поодамна, па да ја обновам темата,сакам да купам јонизатор и навлажнувач, зашто се грееме на парно и каидае ке го пуштиме ако повеке залади...Па што ми препорачувате???

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Прочистувач на воздухот
23.9.2014 13:14:50   
LoveableMe RR
Dormeo, прочистувач на воздух дефинитивно е мојот избор, прекрасен е, досега го користиме неколку години презадоволни сме и навистина има ефект, онака чувствувате свежина после одреден период на работење. Има и арома се става во водата ако сакате и мирис, а има и светло за романтикаuser posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Lady_D)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Што да дознаете.
пеперутка16

Кога би носеле тројки, што би направиле?