|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Имате ли во семејството близнаци?
25.2.2010 18:02:39   
none
sestra mi ima bliznaci i se e ok uste kako mali i pomagavme no mislam se e navika taka da ne  bese tesko da se porasnat sega se 20 godini da se zivi i zdravi na tetauser posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Mucka)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Имате ли во семејството близнаци?
28.2.2010 10:43:33   
skorpijana
bravo vavi neka se zivi i zdravi
i jas cekam bliznacinja ednoto e masko a drugoto ne se gleda
me interesira kako se porodi prirodno ili carski rez pozdravuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Mucka)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Имате ли во семејството близнаци?
12.3.2010 14:06:09   
simona_popovska
jas sakam bliznaci:(

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Имате ли во семејството близнаци?
25.3.2010 11:12:17   
Vavi
Izvini skorpijana sto ne ti odgovoriv do sega. Ti blagodaram za cestitkata. Se porodiv so carski.Inaku doktorot mi rece deka dokolku jas sakam moze i prirodno,ama moja odluka bese sepak da odam so carski.Otidov na zakazano i se bese ok.A baska i decata ne mea izmaltretirani.

(Одговор на членот simona_popovska)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Имате ли во семејството близнаци?
25.3.2010 11:16:42   
Maca25
Свекрва ми има брат близнак. Можно е и мм да има близнаци, односно да имаме??! Знае некој?

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Vavi)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Имате ли во семејството близнаци?
25.3.2010 18:57:27   
none
sestra mi ima bliznacinja maskko zensko,mozno i jas da imam

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Имате ли во семејството близнаци?
25.3.2010 19:15:03   
Палешка РР
Ајде дај Боже да се облизните ноне и маца user posted image  user posted image user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот none)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Имате ли во семејството близнаци?
25.3.2010 22:20:01   
Maca25
Уф уште близнаци ми фалат user posted image user posted image

Брат ми многу сака да има близнаци, ама кај нас во фамилија нема. Мислам дека кај идната снашка има, па може ќе му се оствари желбата. Ај прво да реши да се ожени па после да мислиме на близнаците user posted image


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Имате ли во семејството близнаци?
26.3.2010 9:53:05   
dostickage
lele,kaj mene vo familija ima vo sekoe koleno po edni bliznaci a ima i nekoja zicka od kaj maz mi.
Koga ostanav bremena doktorot ne bese siguren dali e edno ili dve,lelel kakov sok bese toauser posted image user posted image
posle izleze deka e edno,batko

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: Имате ли во семејството близнаци?
26.3.2010 9:58:32   
baby mama
Девер ми има близнаци, ама по колено на жена му. А инаку кај мене во маало тука има тројка. Ги гледавме родителите како си ги шетаат дечињата. Некаде околу 2-3 години имаа. Сигурно им е весело дома user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Always kiss your children goodnight - even if they''re already asleep.

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: Имате ли во семејството близнаци?
21.10.2010 14:56:39   
velikadepolovska
KAJ MENE I OD DVETE STRANI IMA BLIZNACI I OD NA MAZ MI STRANATA E IMALO BLIZNACI TAKA DA NISTO CUDNO I JAS DA IMAM BLIZNACI 

(Одговор на членот none)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: Имате ли во семејството близнаци?
21.10.2010 16:25:48   
mama26
ima bliznaci od kaj mm....user posted image

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот velikadepolovska)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: Имате ли во семејството близнаци?
21.10.2010 16:34:58   
AnnaMolly RR
Кај мм нема близнаци, а мајка ми абортирала близнаци помеѓу мене и сестра ми. Откако веќе абортирала и кажале дека се близнаци.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: Имате ли во семејството близнаци?
21.10.2010 16:39:32   
etiopija
jas sum bliznacka. ednojajcani sme i zatoa mnogu si licime, koga sme dvete zaedno togas ne prepoznavaat koja koja a koga sme oddelno ne ne prepoznavaat ne mesaat. kaj nas vo fam na sekoe vtoro koleno ima bliznaci pozz

_____________________________

Eve deset_______ pravila za uspesen den: Odi i napravi nekoe dobro delo. Povtorigo toa uste devet pati.

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: Имате ли во семејството близнаци?
21.10.2010 16:51:41   
AnnaMolly RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: etiopija

jas sum bliznacka. ednojajcani sme i zatoa mnogu si licime, koga sme dvete zaedno togas ne prepoznavaat koja koja a koga sme oddelno ne ne prepoznavaat ne mesaat. kaj nas vo fam na sekoe vtoro koleno ima bliznaci pozz


user posted image Јас многу сакам близнаци!


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот etiopija)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: Имате ли во семејството близнаци?
21.10.2010 18:56:25   
Idna mamica
И јас многу сакам близнаци!Од кај мене,јас имам две братучетки близначки,а и од кај мм има!

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 66
   RE: Имате ли во семејството близнаци?
21.10.2010 19:26:09   
Martins mom
Ni od kaj mene ni od kaj mm nema bliznaci...user posted image

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Idna mamica)
Непосредна врска до пораките: 67
   RE: Имате ли во семејството близнаци?
21.10.2010 20:56:44   
Natasa981
Od stranata na maz mi mislam deka nema bliznaci, a od moja strana da -moite tetki (na tatko mi sestri) se bliznacki!
I jas sakam bliznaci ,toe e dupla sreka.Daj boze i mene da mi se posreki taka..user posted image user posted image

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 68
   RE: Имате ли во семејството близнаци?
22.10.2010 9:54:14   
Pozitiva
Немаме,ако не се рачуна подалечно колено,да речеме баба ми имала брака близнаци..Кога ќе размислам и не е бас далечно коленоuser posted image

(Одговор на членот Natasa981)
Непосредна врска до пораките: 69
   RE: Имате ли во семејството близнаци?
22.11.2010 20:11:18   
boni25
Zdravo na site, nova sum na forumov, i slucajno go vidov delot so bliznacite, ne sum bremena no vo idnina bi sakala i toa da mi se sluci, posleden pat koga bev na ginekolog, mi kazaa deka namesto po eden , sum imala dva folikuli koi sozrevale naporedno sekoj mesec, a voobicaeno bilo po eden, i ginekologot me prasuvase dali imam bliznaci vo familija posto golema bila sansata koga bi ostanala bremena e da nosam dvojajcani bliznaci, me interesira dali nekoj znae ,dali ima slicno iskustvo, dali e nekoe pravilo ili samo bi mozela da imam, fala odnapred:)

(Одговор на членот Pozitiva)
Непосредна врска до пораките: 70
   RE: Имате ли во семејството близнаци?
18.2.2011 23:42:31   
cleo
Imam, moite vujkovci, na majka mi braka se bliznaci, taka da i jas imam golemi sansi - daj Boze da imam bliznaci zasto velat preku edno koleno se ragale. A uste i ako sum so IVF...Uffff, kolku bi sakala bliznacinja...Ke gi krstam Mihail i Mihaela po mojot doktor koj ke mi go pravi ivf - dr. Mihajlo Popovik od Sistina, a voedno mene i na mojot soprug ni se najomileni iminja. Uste da uspee daj Boze ovoj pat

(Одговор на членот boni25)
Непосредна врска до пораките: 71
   RE: Имате ли во семејството близнаци?
18.2.2011 23:45:46   
Pepelaska *
имаме во семејството на мм свекор ми е близнак , и јас сакам имам едно user posted image ама сакам уште дбе близначиња исто машко и женско и би ги крстила Матеј и Матеа , ама што ќе даде Господ

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот cleo)
Непосредна врска до пораките: 72
   RE: Имате ли во семејството близнаци?
18.2.2011 23:53:15   
misticia
Еден прв братучед има близнаци момче и девојче, веќе се големи, убави ми се многу посебно внука ми личи на модел од списание многу сум си горда тетка

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 73
   RE: Имате ли во семејството близнаци?
18.2.2011 23:55:30   
Tanjat7880
a jas gorda tetka na cetvorka,dve devojcinja i dve mashkiuser posted image

(Одговор на членот misticia)
Непосредна врска до пораките: 74
   RE: Имате ли во семејството близнаци?
18.2.2011 23:57:48   
Pepelaska *
ИЗВОРНА ПОРАКА: Tanjat7880

a jas gorda tetka na cetvorka,dve devojcinja i dve mashkiuser posted image


user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Tanjat7880)
Непосредна врска до пораките: 75
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Што да дознаете.
пеперутка16

Кога би носеле тројки, што би направиле?