|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Кога да се пробушат ушињата за обетки?
5.4.2010 23:04:47   
nenicka
micko dva na sprat li ok fala za preporakata 

(Одговор на членот caci20)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Кога да се пробушат ушињата за обетки?
6.4.2010 14:00:37   
ikipp
jas i gi dupnav vo cetvrtokot na malata

(Одговор на членот nenicka)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Кога да се пробушат ушињата за обетки?
6.4.2010 14:48:45   
nadica
ајде мамички на лепотици која од вас ќе ја носи лепотицата утре да и стават обетки?
па да ни ги напишете искуствата

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот ikipp)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Кога да се пробушат ушињата за обетки?
6.4.2010 14:54:50   
alex_mo
   И  ние сме со намера утре да ги дупнеме ушињата на Ањаuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Кога да се пробушат ушињата за обетки?
6.4.2010 15:31:59   
ikipp
i jas sakav utre,ama na 1 bese sv daria,i zatoa togas,a taka se vika bebceto moe

(Одговор на членот alex_mo)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Кога да се пробушат ушињата за обетки?
7.4.2010 9:34:19   
mother 29
Благовец е благ ден. Тогаш се верува дека и раната не боли, па на малите деца им ги дупат ушите за обетки.

ајде која мамичка денес ке го носи своето моме да и стават обетки???
ви држам срека на ситеuser posted image

(Одговор на членот ikipp)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Кога да се пробушат ушињата за обетки?
7.4.2010 9:54:58   
Cacko
nie eve sea se vrativme od dupnuvanje uvcinja,i super projdovmeuser posted image user posted image user posted image rano poranivme posto mm e na rabota,pa posle sme na ime,a mi kazaa guzvi bile porucek pa fativme prviuser posted image inace bevme vo zlatara makgold vo beverli kaj drugar od mm,go biva epten

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Кога да се пробушат ушињата за обетки?
7.4.2010 10:06:00   
mother 29
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image за Еленаuser posted image
еве поклон од тета mother 29 hehh

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Кога да се пробушат ушињата за обетки?
7.4.2010 10:10:06   
caci20
Neka e na zdravje. Pa stavi slika od cuca so accessoires

_____________________________

Zivej kako sto mozes koga veke ne mozes kako sto sakas... vazno zivej...

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Кога да се пробушат ушињата за обетки?
7.4.2010 10:12:12   
April
ИЗВОРНА ПОРАКА: mother 29

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image за Еленаuser posted image
еве поклон од тета mother 29 hehh


user posted image  user posted image  user posted image                        user posted image

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Кога да се пробушат ушињата за обетки?
7.4.2010 10:17:30   
Cacko
abe ja slikav ama samo se vrti i nikako da i gi fatam user posted image user posted image user posted image aj ke ja nacekam denoive pa ke stavam

(Одговор на членот April)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Кога да се пробушат ушињата за обетки?
7.4.2010 10:22:42   
Bile
Denes e posebno ubav denot za da se probusat usite ama pusti strav me faka. Stefani ima 6 i pol meseci i site mi velat deka e taman za sega da i gi probusime i celo vreme od sabajle diskutirame i se ubeduvame so mm, ama navistina mene mi e stravuser posted image .

_____________________________

Gorana i Stefani

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Кога да се пробушат ушињата за обетки?
7.4.2010 10:29:38   
Палешка РР
Јас поучена од искуството со внука ми Анастасија, ќе почекам до година. user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Bile)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Кога да се пробушат ушињата за обетки?
7.4.2010 10:33:15   
Cacko
ИЗВОРНА ПОРАКА: Bile

Denes e posebno ubav denot za da se probusat usite ama pusti strav me faka. Stefani ima 6 i pol meseci i site mi velat deka e taman za sega da i gi probusime i celo vreme od sabajle diskutirame i se ubeduvame so mm, ama navistina mene mi e stravuser posted image .

bas praev muabet so drugaro sto i gi dupna usite,i vika od iskustvo deka do 8-9 meseci najdobro,posto taa bolka im ko na vakcina i ke pokenka u momentot i tolku,baska ja manevriras kako sakas,aj koga e pogolemo idi drzi go mirno??baska koga e pomala ne e svesna za niv i ne gi primetuva,pa zatoa i ne gi rcka,a koga e pogolema pa i ne znam bas

(Одговор на членот Bile)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Кога да се пробушат ушињата за обетки?
7.4.2010 11:54:31   
Еца
Еве сега се расправаме со мартина за дупнување на ушите, јас ја спремам за на доктор, таа ми брмчи да ја носам да и ги дупнеле ушите. Иксрено и мене страв ме фаќа, сакав кога беше бебе, ама мм НЕ, НИКАКО, ќе ја болело, дрн, мрн, е сега и на Мила не и ги дупнувам, па кога ќе си пораснат што знаат нека прават. Уф а како бре девојчиња без обетки, нели не одиuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Кога да се пробушат ушињата за обетки?
27.4.2010 17:31:18   
Sarah
Da ve prasam nesto. Mojava princeza e 18 mrseci i sakam da i stavam obetki. Kazete mi od iskustvo kade se najprofesionalni vo toa? ne sakam da i gi utnat dupcinjata. sakam se da si bide ramnomerno i na isto mesto od dvete strani. kako go pravat toa? i dali gledate deka pred da gi dupnat pistolot i obetkite se sterilni? eh mnogu prasanja ama ve molam od iskustvo vase. kako vie se imate odluceno za kade i sto mislite za onaa zlatara vo aerodrom kaj biser(karsi tinex) ako nekoj nosel dete tamu?

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Кога да се пробушат ушињата за обетки?
27.4.2010 18:08:00   
haley
Јас па, нема таа сила небесна што би ме натерала да бушам уши на бебе, или мало девојче...
кај таа традиција баш нас не фати, на целиов свет освен нас , индијци , мексиканци и можеби некои арапи се кладам никој не буши   ;)))

за овие што сакаат ама имаат проблем со бушење.. НЕМАЈТЕ гајле , девојчињата се убави без накити !!! :)

(Одговор на членот Sarah)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Кога да се пробушат ушињата за обетки?
27.4.2010 21:47:14   
Sarah

ИЗВОРНА ПОРАКА: Sarah

Da ve prasam nesto. Mojava princeza e 18 mrseci i sakam da i stavam obetki. Kazete mi od iskustvo kade se najprofesionalni vo toa? ne sakam da i gi utnat dupcinjata. sakam se da si bide ramnomerno i na isto mesto od dvete strani. kako go pravat toa? i dali gledate deka pred da gi dupnat pistolot i obetkite se sterilni? eh mnogu prasanja ama ve molam od iskustvo vase. kako vie se imate odluceno za kade i sto mislite za onaa zlatara vo aerodrom kaj biser(karsi tinex) ako nekoj nosel dete tamu?


Jas is se citiram i pak go postavuvam prasanjevo/ava ako nekoj znae ve molam

(Одговор на членот Sarah)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Кога да се пробушат ушињата за обетки?
28.4.2010 10:35:19   
mis.
ИЗВОРНА ПОРАКА: mis.

Баш во едно списание прочитав дека не е безбедно да се пробушат ушите со пиштол бидејќи не може истиот да се стерилизира и има голема можност да се заработи некоја заразна болест како хепатит.Затоа подобро е да се обратите на лекар)стоматолог) каде тој тоа ќе го направи со стерилна игла.

Се цитирам за да ти одговорам на прашањето околу стерилизацијата на приборот.Друго искуство немам бидејќи имам машки деца.Еве мамичките нека одговорат каде и како се задоволни од пробушените ушиња кај нивните девојчиња.Скоро беше и благовец кој се занови со обетки?

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Кога да се пробушат ушињата за обетки?
28.4.2010 10:46:02   
Cacko
nie sme super, ni placese, ni gi r'cka(mislam deka ne e svesna deka se tukauser posted image ), ni infekcija abe super so eden zboruser posted image user posted image user posted image sea za krstevka ke dobie minjguskio od kumovite pa ke gi trgneme medicinskite.sve e individualno sepak ke kazam.ali koga se pogolemi i zlatarot a i od drugi sum cula deka poise placat,se brkaat niz zlatarauser posted image ,pa gi r'ckaat poise,pa od tamu i moze neso belja da napravat.moe mislenje

_____________________________

Think Pink

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Кога да се пробушат ушињата за обетки?
28.4.2010 11:51:59   
Mila na mama
Што се однесува до стерилизацијата. Медицинските обетки се ставаат во пиштолот кој се чисти со алкохол пред употреба. Барем така беше кога на Мила и ги стававме обетките. Она само по еднаш писна при секое боцнување имаше 5 месеци. Медицинките ни рекоа 15 дена а ги носецме 4 месеци може и повеќе.  Колку се децата помали помалку ги регистрираат обетките и не ги фаќаат. Преходно се обележуваат точки на ресичката за да бидат симетрично дупнати. А што се однесува до златарата кај тинекс немам поим која ти е таа па не можам да ти помогнам.

_____________________________

love u all

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Кога да се пробушат ушињата за обетки?
1.5.2010 20:43:37   
Sarah

ИЗВОРНА ПОРАКА: Mila na mama

Што се однесува до стерилизацијата. Медицинските обетки се ставаат во пиштолот кој се чисти со алкохол пред употреба. Барем така беше кога на Мила и ги стававме обетките. Она само по еднаш писна при секое боцнување имаше 5 месеци. Медицинките ни рекоа 15 дена а ги носецме 4 месеци може и повеќе.  Колку се децата помали помалку ги регистрираат обетките и не ги фаќаат. Преходно се обележуваат точки на ресичката за да бидат симетрично дупнати. А што се однесува до златарата кај тинекс немам поим која ти е таа па не можам да ти помогнам.



A kade i gi stavivte vo koja zlatara? Jas eve ovaa nedela ke i stavam i uste ne mozam da odbram kade. a sakam da bide kade sto znam deka vrsat sterilizacija. fala

(Одговор на членот Mila na mama)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Кога да се пробушат ушињата за обетки?
1.5.2010 23:21:27   
Slagjana
Мене во една златара ми рекоа дека не треба да се бушат ушите пред бебето да направи 6 месеци, бидејќи сеуште се оформувале ушите. Така да ако се пробушат порано потоа може да се изгуби симетријата на дупчињата. А баш сакав ова лето да имаме обетчиња- да се знае дека е девојче.

(Одговор на членот Sarah)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Кога да се пробушат ушињата за обетки?
4.5.2010 18:47:45   
Sarah
Kooooooooooooooooonecno deneska se odlucivme i stavivme obetki user posted image Prekrasni i stojat a i ne gi ni cepka. Fala vi na site sto mi odgovorivte na moive prasanja user posted image

(Одговор на членот Slagjana)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Кога да се пробушат ушињата за обетки?
28.7.2010 10:04:48   
anedespo
На две години. Со алкохол и ги чистев секој ден и ги вртев да не се залепат.

(Одговор на членот Sarah)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?