|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: На колку години ја изгубивте невиноста?
7.9.2009 19:56:41   
karla
Vi se voshituvam na site sto ste ja izgubile nevinosta so svoite sopruzi. Jas imam prilicno loso iskustvo okolu ovaa tema. Nevinosta ja izgubiv na 18 god. so covek so koj bev godina i pol do togas i postojano me forsirase da imame odnosi a jas ne sakav da cujam, bar dodeka ne napolnam 18g. E koga napolniv nemase so sto da se vadam i morase da se sluci i toa. Voopsto ne mi bese ubavo iskustvo, a posebno i poradi toa sto edna nedea krvarev posle toa (normalno koga se stegav) i nikogas ne se cuvstvuvav ubavo so toj covek(mozebi bas poradi nacinot na koj se sluci prviot pat so nego) E zatoa otkako sum so covekot koj denes mi e soprug uzivam vo sekoj moment i mnogu mi e zal sto tokmu toj "prv pat" ne go zacuvav za nego. 

(Одговор на членот bibi)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: На колку години ја изгубивте невиноста?
7.9.2009 20:12:44   
bibi
карла, никогаш немој да жалиш по веќе направеното и не се врти назад. Ако на твојот сопруг не му пречело тоа, тоа е тоа. Не треба да жалиш, зошто животот ти дава секогаш втора шанса само треба да знаеш да ја препознаеш и да ја искористиш . А, ти како што кажуваш, тоа и ти се случува. Ете, сега уживач во сексот со твојот сопруг а, тоа е нешто со што се мери големината на љубовта, не дали си се зачувала за сопругот. Така што ич да не му се секираш Уживај во животот и секој момент од него што ти се пружа.user posted image

_____________________________

Бракот понесен од силите на љубовта станува полесен товар

(Одговор на членот karla)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: На колку години ја изгубивте невиноста?
20.10.2009 21:32:18   
nelka
jas sega sum 29godini a nevinosta ja izgubiv na 27 godini so mojot segasen soprug so kogo eve sega imame prekrasna kerkickauser posted image .i voopsto ne se kaam sto toa go nemam napraveno porano,tuku mnogu mi znaci sto toa go napraviv tocno kako vo starite vreminja na denot na vencavkata.inaku nie prethodno 2 meseci ziveevme sami no dokraj ne otidovme..se cuvavme za vencavkata.toa bese moja dea sto mojot soprug ja prifati.

(Одговор на членот bibi)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: На колку години ја изгубивте невиноста?
20.10.2009 21:48:53   
BEBICA
има ли уште такви кои ја загубиле невиноста со својот сегашен сопруг?


Ima eve i jas sum ednma od niv.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: На колку години ја изгубивте невиноста?
20.10.2009 22:09:51   
stela
има ли уште такви кои ја загубиле невиноста со својот сегашен сопруг?


Da i jas sum edna od niv, so mojot soprug na 22-godisna vozrast...ne odev prethodno dolgo so nego , no dolgo se znaevme i znaev deka e pravilno...bev sigurna vo sebe i mi beshe preubavo, ne bese bash prijatna bolkata, tuku cuvstvoto deka si vo racete na vistinskiot mazz zasto znaes deka te saka, nezzen e so tebe duri i se plasi da ne te povredi, pa i pogledot vo negovite oci koi pokazzuvaat gordost i srekja sto mi e prv user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: На колку години ја изгубивте невиноста?
21.10.2009 1:00:25   
nutelizza
ИЗВОРНА ПОРАКА: nelka

jas sega sum 29godini a nevinosta ja izgubiv na 27 godini so mojot segasen soprug so kogo eve sega imame prekrasna kerkickauser posted image .i voopsto ne se kaam sto toa go nemam napraveno porano,tuku mnogu mi znaci sto toa go napraviv tocno kako vo starite vreminja na denot na vencavkata.inaku nie prethodno 2 meseci ziveevme sami no dokraj ne otidovme..se cuvavme za vencavkata.toa bese moja dea sto mojot soprug ja prifati.


user posted image не ми оди ова во глава, што чувавте
user posted image
user posted image

(Одговор на членот nelka)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: На колку години ја изгубивте невиноста?
21.10.2009 9:49:10   
mother 29
на 18 год. со дечко со кој бевме заедно од прва средно.........до факултет и раскинавме!

(Одговор на членот nutelizza)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: На колку години ја изгубивте невиноста?
21.10.2009 10:00:51   
niki
ИЗВОРНА ПОРАКА: nutelizza

ИЗВОРНА ПОРАКА: nelka

jas sega sum 29godini a nevinosta ja izgubiv na 27 godini so mojot segasen soprug so kogo eve sega imame prekrasna kerkickauser posted image .i voopsto ne se kaam sto toa go nemam napraveno porano,tuku mnogu mi znaci sto toa go napraviv tocno kako vo starite vreminja na denot na vencavkata.inaku nie prethodno 2 meseci ziveevme sami no dokraj ne otidovme..se cuvavme za vencavkata.toa bese moja dea sto mojot soprug ja prifati.


user posted image не ми оди ова во глава, што чувавте
user posted image
user posted image



Секој со свои идеи. Велат дека кога нешто многу чекаш кога ќе дочекаш било многу убаво, ние што не сме чекале кој ни е крив.  user posted image


_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот nutelizza)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: На колку години ја изгубивте невиноста?
21.10.2009 10:17:55   
Весна
Ихаааа, машала Нелка!
Ни мене некако не ми е јасно што се чува, ама ајде...
Еве јас на 19 години со тогашниот ми дечко со кој бев вкупно 3 години, и двајцата си бевме први user posted image и весело беше user posted image па и крв падна user posted image , бербат направивме user posted image

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: На колку години ја изгубивте невиноста?
21.10.2009 11:30:21   
profesorica
ухууууу на 27 user posted image user posted image user posted image

јас на 19 без 2 месеци со мм кога се запишавме на факултет.чекавме година и нешто па го направивме тој чекор-сексуален чин.а потоа одевме уште 7 ипол години пред да се земеме.


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Весна)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: На колку години ја изгубивте невиноста?
21.10.2009 12:09:36   
Maca25
Јас на 18 и тоа со тогашниот дечко со кого бев 3 години во врска. Иначе јас до тогаш бев во друштвото единствената невина user posted image , сите мои другарки веќе беа сексуално акивни. Се сеќавам на првиот пат - болеше и не ми беше баш убаво, ама тоа е. 

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: На колку години ја изгубивте невиноста?
21.10.2009 12:20:42   
mami
Имав 18 и некој месец, беше тоа дечко со кој одев неколку месеци па раскинавме па по две години пак се смиривме, па пак одевме неколку месеци и се случи...едноставно ми дојде, само, природно без притисоци од негова страна, не ме болеше и ден денес си го паметам како еден убав чин, не се каам ни најмалку, и она од што ми беше најмногу страв- крв- не се ни појави, ни капка...

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: На колку години ја изгубивте невиноста?
21.10.2009 19:18:58   
nelka
e ajde pak zdravo....jas nikogo ne osudiv zosto porano ili podocna,samo se prikluciv kon temata i kazav nesto sto sum go napravila podocna.taka mislev i napraviv i ic ne mi e zal sto cekav ....oti docekav i prekrasen sioprug i mnogu ljubov.se vo zivotot si ima svoe mesto.pozdravuser posted image

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: На колку години ја изгубивте невиноста?
21.10.2009 19:30:51   
Malecka55
user posted image

(Одговор на членот bibi)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: На колку години ја изгубивте невиноста?
21.10.2009 20:03:54   
Enika
na 19 god i 4 meseci so togashen decko so koj idev godina koga ja izgubiv nevinosta i ostanav so nego 4ipol god, mi beshe prva ljubov i sakav so nego da ja izgubam.voopsto ne se kaam, ama bitno mi beshe da bide so nekoj ko koj iam custva ili ljubov zaso ne bi mozela so koj bilo samo kolku da se kaze "ej ja zavrshiv rabota vazno"user posted image

(Одговор на членот Malecka55)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: На колку години ја изгубивте невиноста?
21.10.2009 20:08:50   
arh_diz
Na 20 rodenden so togasniot decko decko so koj odev  skoro 2godini  koga ja izgubiv nevinosta i ostanav so nego 5 god, mi beshe prva ljubov i sakav so nego da ja izgubam.voopsto ne se kaam, ama bitno mi beshe da bide so nekoj ko koj iam custva ili ljubov zaso ne bi mozela so koj bilo samo kolku da se kaze

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: На колку години ја изгубивте невиноста?
21.10.2009 20:11:09   
Enika
arh_diz...me zbuni ova e copy paste od toa so go pisav ili se desi nesto nevozmno pa isti recenici sme pisale(sto ne mi se veruva)

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: На колку години ја изгубивте невиноста?
21.10.2009 20:19:09   
arh_diz
samo godinite bea razlicni a onaka e se isto pa si rekoj daj da zemam copy od enika se nadevam deka ne se lutis
Izvini

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: На колку години ја изгубивте невиноста?
21.10.2009 20:21:17   
Enika
ahahaha ne ne samo me zbuni mn i mislev me zezas neso...a ubavo  e sto isto sme mislele za taa rabotauser posted image ne se lutam nema zaso uzivajuser posted image

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: На колку години ја изгубивте невиноста?
21.10.2009 20:58:33   
beki RR
На 21 со дечкото со кој одев скоро 2 години, и сега се чудам шо ми требало да чекам 2 години.

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: На колку години ја изгубивте невиноста?
21.10.2009 21:07:17   
Еца
ИЗВОРНА ПОРАКА: nelka

e ajde pak zdravo....jas nikogo ne osudiv zosto porano ili podocna,samo se prikluciv kon temata i kazav nesto sto sum go napravila podocna.taka mislev i napraviv i ic ne mi e zal sto cekav ....oti docekav i prekrasen sioprug i mnogu ljubov.se vo zivotot si ima svoe mesto.pozdravuser posted image


Нелка, мила убаво е што ти си задоволна од она што си го направила и како си го направила.И треба да останеш горда. Едноставно тогаш бил моментот и воопшто да не те чуди ниту еден друг коментар, бидејќи секој мисли или не мисли дека го направил вистинскиот изборuser posted image


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот nelka)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: На колку години ја изгубивте невиноста?
21.10.2009 22:52:06   
nutelizza
niki

Секој со свои идеи. Велат дека кога нешто многу чекаш кога ќе дочекаш било многу убаво, ние што не сме чекале кој ни е крив.  user posted image




Тоа е програмирано, како компјутер. Ке го направиме тоа тој ден.
Мене тоа ми е безвезе да си ги игнорирам чуствата со некој со кој живеам за сметка на традицијата.
Сакав само да кажам дека првиот пат би требало  да дојде спонтано, Природно

Приоритет е девојката да е невина на 18-20 години ама покасно тоа да ти биде приоритет во најмала рака е глупо.

niki
дечкото што мене ми бил прв апсолутно не ми значи ништо во животов.А во моментот кога сме раскинале не ми било воопшто криво затоа што со него сум го направила тоа.


(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: На колку години ја изгубивте невиноста?
24.10.2009 9:26:59   
niki
Во животот ништо не е програмирано, за се имаме избор. Ако некој одлучи дека треба да чека до брак, зошто и да не го направи тоа, зошто е тоа глупо? Јас не се кајам за мојот избор, но баш поради тоа што сум избрала да не чекам до брак, никогаш нема да дознаам како е да чекаш толку долго и дали воопшто вреди да чекаш.
Тоа што нелка толку чекала ми е во најмала рака романтично. Си ја живееле заљубеноста лугето, им посветиле многу внимание на скокоткањата во стомакот, на исчекувањето и планирањето да им се случи нешто убаво, дале акцент на многу поважни работи од што е  подлегнувањето на страста.
На 27 години јас имав 10 години сексуално искуство, но што со тоа, сигурно не го пишувам во биографија кога аплицирам за работа, ниту пак во било кој аспект на мојот живот тоа ми помага нешто. Тоа е исто како дете кое проодело на 9 месеци и друго на година и пол, кое од нив е во предност и како е во предност?
И велиш поттиснување на чувствата за сметка на другиот, па тој другиот никој не го терал да чека можел фино лепо да се спакува и да замине и да најде на друго место секс, ако тоа му било приоритет. Зошто пак за негова сметка би требало некоја да се откаже од своите убедувања и традиција и да направи нешто што не сака.
И уште испаѓа по твојот пост дека невиноста има рок на траење до 18-20 години, но што со тие кои ја губат пред рок, бидејќи овие после рокот се глупи?


_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот nutelizza)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: На колку години ја изгубивте невиноста?
24.10.2009 16:55:49   
emily
na 20 god so mojot segasen soprug

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: На колку години ја изгубивте невиноста?
27.10.2009 17:09:37   
мартин
zdravo... jas sum nov na forumov .. i bi sakal nekoj da mi pomogni .. ne najdov nekoja tema " neuspeshen seks " ili neshto slicno pa resiv ovde da napisam .. a ako dokolku ne sum zabelezal slobodno premestete ja ... imam 17 godini pred 1 nedela napolniv ... pa ova leto so mojata zenska resivme da imame seks .. i dvajcata befme nevini.. no.. imase eden problem.. toa ednostavno ne mozese da se sluci ... znam deka zvuci glupo ama sho se veli ne mozev da ja skinam da se izrazam eve taka.. ako mozi nekoj da mi pomogni.. fala

(Одговор на членот emily)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?