|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Модни трендови за есен/зима
30.10.2009 12:04:39   
arh_diz
So crno belata kombinacija nikogas nikogas nemoze da pogresi super e.Mislam deka postojano se nosela i ke se nosi

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Модни трендови за есен/зима
30.10.2009 17:20:16   
Bogdancanka

ИЗВОРНА ПОРАКА: arh_diz

So crno belata kombinacija nikogas nikogas nemoze da pogresi super e.Mislam deka postojano se nosela i ke se nosi

Се согласувам

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Модни трендови за есен/зима
30.10.2009 17:23:06   
lidijas
Se soglasuvam za crno i belo, a ovaa sezona mnogu ke se nosi sivata boja koja nekoi ja narekuvaat i "novata crna". Jas licno najmnogu gi sakam ovie tri boi.

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Модни трендови за есен/зима
30.10.2009 17:24:15   
ripce
Јас и најчесто сум во црно и бело, и кафеаво и сиво доста често

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Модни трендови за есен/зима
30.10.2009 17:27:52   
Bogdancanka
И јас сум многу често во црно,сиво, кафено а бела носам најчесто во лето.

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Модни трендови за есен/зима
31.10.2009 11:03:58   
profesorica
и јас ептен почнав да носам црно во последно време а сега купив и некои сиви парчиња.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Модни трендови за есен/зима
31.10.2009 12:19:30   
profesorica
ИЗВОРНА ПОРАКА: anica

Ги следите актуелните модни трендови? Што ви се допаѓа и би го облекле на себе? Може и да ставаме слики од некои модели што ни се допаѓаат, или да посочиме веб сајтови кадешто има модели кои ни се допаѓаат

Јас кога сакам нешто да шијам најчесто го посетувам веб сајтот http://www.asos.com/ и таму наоѓам модел кој ми се допаѓа, па ги принтам сликите и одам кај шивачката.



_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Модни трендови за есен/зима
31.10.2009 12:21:43   
profesorica
аница user posted image user posted image user posted image user posted image има многуубави моделчиња на овој сајт што го посочи.


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Модни трендови за есен/зима
31.10.2009 12:26:02   
Enika
sakam od cizmite nad kolena dali moze nekoj da mi kaze kade mozam da kupam tuka u sk...ima edni u bata ama cenata e bash ko za recesijavauser posted image inace mn sakam dolgi dzemperi, mdava so cizmive epten mi se bendicuva...ali po moznot niski zaso mn sum visoka..inace sea si kupiv temno lila cizmi niski od kara...mn dobro stojat:)iskinati hulahopki nikako ne mi se sviga, ai bermudi ne nosam bash...

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Модни трендови за есен/зима
31.10.2009 12:27:05   
profesorica
Еника колку ги купи чизмите од кара???

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Модни трендови за есен/зима
31.10.2009 12:28:30   
Enika
1890...ama epten mi se svigaat...isti takvi drveni obetki od kara za 150 den...od cizmite ima crni, lila zeleni...ne sum sigurna za kafeni!

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Модни трендови за есен/зима
31.10.2009 12:33:27   
mis.
Има и зелени?Ниски или високи се?Мислам до глижд,под или над коленица?По која цена?

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Модни трендови за есен/зима
31.10.2009 12:39:24   
Enika
niski mislev na ramni ama i do gluzd...a ima i viskoki do kaj kolena na shtikla ama neznam od visokite  osven crna so dr boja ima...e neznam ni koja cena se tie.

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Модни трендови за есен/зима
31.10.2009 13:25:35   
mother 29
Во тренд се неправилни фризури

user posted image
Природниот изглед на косата е превило број еден кога се во прашање фризурите за оваа сезона. Долгокосите тоа ќе го постигнат со природен пад на косата разделена на средина, а оние кои скаат кратка коса можат необично да се потшишаат. Бојата на косата мора да биде колку што може поприродна.

Долга коса   
Ако имате долга коса, оваа сезона се препорачува да ја носите пуштена во слободен пад. Од боите се препорачуваат природните тонови, од златна до црна. Темнокафеавата нијанса е повторно „ин", но ако сакате да бидете повпечатливи одберете ја црвената боја. Што се однесува до формата се препорачува рамна коса, но може да биде и степенасто шишана. Шишките можете да ги заборавите сезонава, посебно кога станува збор за долга коса. Значи, без разлика на тоа дали имате права, благо прекршена или кадрва коса, оваа сезона дозволете и природен изглед со патец на средината. Заборавете на тешките гелови и препарати за обликување и дозволете и на Вашата коса да се лелеави!
user posted image

Кратка коса    
Фризурите кои оваа година ги прославија Katie Holmes, Victoria Beckham, Kelly Osbourne, Rihanna, Michelle Obama и Halle Berry, и понатаму се „ин". Кај кратката коса не важи правилото без шишки, па можете да си дозволите прекривање на челото. Најпопуларни сезонава се оние фризури во кои шишките паѓаат дијагонално од едната на другата страна, а остатокот од косата не е строго обликуван. Сезонава апсолутен хит се неправилните фризури, кои нудат безброј можности. 
user posted image   

Собрана коса   
Трендовите кои сезонава ги промовираат врвните стилисти наложуваат посета на салон доколку сакате собрана коса. Имено собраната коса сезонава е малку крута и строго дефинирана. Ако сакате трнеди фризура подигнете ја косата од челото кон темето, па потоа спојте ја во најнеобични облици. Сезонава исто така во тренд остануваат и плетенките, уредни и стегнати, но и пунџите украсени со најразлични додатоци за коса.
user posted image

< Поракaта ја уредил mother 29 -- 31.10.2009 13:26:04 >

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Модни трендови за есен/зима
2.11.2009 8:41:33   
profesorica
Јас сум плетенките и пунџите user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Модни трендови за есен/зима
10.11.2009 14:57:50   
profesorica
Рустичниот твид во мода

Тешката и издржлива ткаенина наречена твид за прв пат е направена во Шкотска, а изворното име и е tweed. Овој материјал е еден од материјалите кои се мошне ценети во Шкотска, но и во останатиот дел од светот.
user posted image
user posted image
Поради рустичниот изглед на материјалот, понекогаш е тешко истиот да се комбинира со модерни парчиња облека. Сепак, во прилог ви нудиме неколку комбинации кои што би можеле да ви послужат како инспирација.

1A Classe за оваа сезона презентираше секси фустан од твид кој што ја следи линијата на женското тело. Во комбинација со високи потпетици, овој фустан се претвора во заводлива облека за вечерните излегувања.
user posted image
user posted image
Mulberry пак, одлучи да внесе малку боја во целата комбинација. На тој начин твидот изгледа разиграно, но и понатаму ја задржува топлината и мекоста.

Дизајнерите покажаа дека твидот може одлично да изгледа кога од него се изработуваат јакни и капути, а истовремено да се следат нови трендови како нагласени рамена.

извор:ИДИВИДИ


< Поракaта ја уредил profesorica -- 10.11.2009 14:59:58 >


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Модни трендови за есен/зима
7.12.2009 22:57:43   
Bogdancanka
Сино-сивите нианси се во доста голем опсег, па така секој може да си пронајде нианса за себе. Доколку овие бои не ви одговараат на тенот, тогаш со нив бирајте и додатоци.   Во мода се и сивите нианси кои се спојуваат со беж боја. Овие нианси добро ќе се усогласуваат и со златната боја. Доколку не сте обожавател на златна боја, тогаш можете да изберете мед боја. Оваа боја преовладува на мантилите и палтата за оваа сезона.  user posted image Виолетовата боја добро се комбинира со другите сезонски тренди бои, така да можете да ја искористите за секоја прилика и на сите делови од облеката. Чанти, фустани, чевли или палта, се оваа сезона може да биде во виолетово. Освен виолетовите, оваа сезона во тренд се и розовите и топло жолто-зелените нианси.  Монокромната палета на бои (сива, црна и бела) нека бидат основа за гардеробата за следната сезона. Можете да ги комбинирате само нив, но и да им додадете некоја од јаките бои.



(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Модни трендови за есен/зима
9.12.2009 14:09:32   
mis.
Чизми – зима 2009/2010
Времето веќе ни покажува дека се ближи првиот снег и многу од нас точно сега тргнуваат во потрага по нов пар чизми. Изборот на чизми варира во зависност од индивидуалните преференции. На некои жени важен им е само изгледот, други бараат квалитет, а трети пак удобност и топлина. Модните трендови за чизми за оваа зима вклучуваат за секого по нешто. Ние ги издвоивме најинтересните и најатрактивните од нив. Ултра високи чизми над коленото Најголем хит оваа зима се ултра високите чизми над коленото. Скоро сите познати дизајнери го поддржаа овој тренд и во своите колекции вклучија екстра високи (over the knee) чизми. Дали ќе изберете високи чизми со висока штикла и платформа или без штикла не е важно, затоа што и во двата случаи ќе бидете во чекор со модата. Особено атрактивни се тесните високи чизми, но ако не се чувствувате удобно да ги носите, изберете пошироки модели. Оваа сезона се истакнуваат темно сината, сивата, темната црвена, виолетовата, темно зелената и класичната црна боја. Нема да погрешите и ако си купите пар чизми во боја на шампањско. До пред некое време овој тип на чизми се асоцираше само со еротика и секс, па затоа треба да бидете многу внимателни со каква облека ги комбинирате. Високите чизми се идеални во комбинација со кратка сукна, фустан или со многу тесни фармерки и хеланки.
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

  UGG чизми Кога станува збор за Ugg чизмите, мислењето кај жените е разделено. Едни се луди по нив, а други ги сметаат за грозни, смотани и велат дека никогаш не би ги ставиле на себе. Овој тип на чизми се изработени од овча кожа и одвнатре се обложени со волна. Ако барате удобност и топлина, овие чизми се идеални за вас. Многу славни личности се страсни обожавателки на Ugg чизмите. Меѓу нив се: Сара Џесика Паркер, Џенифер Анистон, Ева Лонгорија и Памела Андерсон. Освен класичните модели, денес можат да се најдат и плетени Ugg чизми во различни бои.
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Гумени чизми
Ако ги сметате Ugg чизмите за грозни и смотани, нема како да ги сакате гумените чизми. Навистина овие чизми си имаат свои предности поради тоа што ги заштитуваат нозете од снег и дожд, но нивниот изглед не е баш примамлив за префинетото женско око. Во почетокот гумените чизми се произведувале само од специјализирани фирми како Evercreatures, Aigle, Joules и Hunter. Денес, како што расте нивната популарност сè повеќе модни брендови како Versace, Burberry, Benetton имаат свои модели на гумени чизми. Сепак, ако ги комбинирате со соодветна облека, гумените чизми може да ве направат модна кралица. Ако решите да носите гумени чизми, комбинирајте ги со хеланки или фармерки и внимавајте да ви одговараат на стилот на облекување.
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



< Поракaта ја уредил mis. -- 9.12.2009 14:10:36 >

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Модни трендови за есен/зима
26.12.2009 9:29:13   
Bogdancanka
Цевчести шалови тренд за оваа сезона

Еден од омилените зимски модни детали кој и оваа сезона е особено актуелен е шалот. Но, оваа зима освен класичните шалови кои на различни начини се мотаат околу вратот, во продавниците ќе пронајдете и интересни шалови во облик на цевка.
user posted image
Таквиот тип на шалови се носат на неколку начини и тоа може слободно да паѓаат околу вратот, но најактуелни се кога се носат  преку главата, и на тој начин го покривата целиот горен дел од телото.

Модната куќа "Missoni" на пистата покажа одлични примероци на цевчести шалови во плетени варијанти, кои се дискретни и нијансирани во боја на бело кафе, песок и земја.
user posted image
Кога станува збор за колекциите на „Burberry Prorsum" и „Fendi“, нивните модели на шалови се далеку поелегантни и може да се носат и на свечени прилики. Тие се изработени од свила и или сатен и најчесто се во црвена боја, за да бидат уште повпечатливи.

Доколку се определите за шал цевка, избегнувајте беби нијанси, бидејќи тие дефинитивно се надвор од мода.



дали би носеле вие нешто вакво еве за оваа сезона тренд се и цевчестите шалови


_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Модни трендови за есен/зима
16.1.2010 14:20:12   
BEBICA
Најпознатиот дизајнер на чевли, Маноло Бланик, секогаш им нуди нешто возбудливо и интересно на своите обожавателки ширум светот. Затоа, не постои жена која не сонува да носи чевли создадени од неговиот генијален ум. " Чевлите на Маноло се подобри од сексот и траат подолго. Мадона
Секоја негова колекција носи нешто свежо и ново, а сепак изгледа класично и вечно убаво.
Ако сè уште не сте ги виделе најновите креации на модниот гениј Бланик, не пропуштајте сега да ги видите прекрасните чевли, во кои нема како, а да не се вљубите. Со понудените фотографии ви нудиме шанса да оцените дали изјавата на Мадона за чевлите на Бланик е точна.
Подолу се дадени двете најактуелни колекции на големиот дизајнер.

user posted image
user posted image
user posted image     user posted image
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
user posted image
user posted image
    user posted image   user posted image user posted image         user posted image   user posted image
user posted image       user posted image   user posted image user posted image
user posted image         user posted image user posted image
user posted image            user posted image
            user posted image
             user posted image
              user posted image
user posted image                user posted image
user posted image                 user posted image
user posted image                  user posted image
user posted image                  user posted image
                  user posted image
                    user posted image user posted image
user posted image                       user posted image

Незнам за вас но ја сум манијак за чевли.И мака ми е сто немам од каде да си купам барем еден пар Маноло Бланк.user posted image user posted image user posted image user posted image




< Поракaта ја уредил Еца -- 16.1.2010 14:38:19 >


_____________________________

Дајте и на жена десет добри совети, таа ќе го следи само еднинаесеттиот - својот.

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Модни трендови за есен/зима
16.1.2010 16:26:31   
Bogdancanka
user posted image
user posted image
user posted image

ги сакам овие еве и јас сум уште еден манијак за чевлиuser posted image user posted image user posted image сега замо чизми си избарав а за сандали рано ми еuser posted image user posted image user posted image






_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Модни трендови за есен/зима
16.1.2010 23:54:05   
sanja02
najmnogu mi se domagaat cizmite nad kolena!!!!!!!!imame naj ubava moda ovaj period!!!!!

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Модни трендови за есен/зима
8.2.2010 14:19:53   
TWETTY
ZDRAVO NA SITE JAS SUM NOVA NA OVOJ FORUM .........PREKRASEN E......VE POZDRAVUVAM SITE A POSEBNO ,,PROFESORICA,, KOJA IMA MNOGU DOBAR VKUS ZA MODA. TE MOLAM AKO SAKAS PISI NEKOI STRANICI OD KADE GI VADES..........OBOZAVAM VAKVI VKUSOVI PA I TAKAVA MI E RABOTATA KREATORuser posted image POZDRAV

(Одговор на членот sanja02)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Модни трендови за есен/зима
10.2.2010 21:47:09   
theone
mnogu mi se svigaat parcinjata obleka od mango :))

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Модни трендови за есен/зима
10.2.2010 22:28:28   
mother 29
user posted image
user posted image

(Одговор на членот theone)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Што да дознаете.
пеперутка16

Кога би носеле тројки, што би направиле?