|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
[Анкета]

Што сте во хороскоп?


овен
  7% (13)
бик
  10% (18)
близнаци
  7% (12)
рак
  9% (16)
лав
  7% (13)
девица
  11% (20)
стрелец
  6% (11)
шкорпија
  11% (20)
вага
  5% (9)
риба
  7% (13)
водолија
  7% (12)
јарец
  7% (12)


Вкупно гласови: 169


(Последен глас : 21.3.2015 14:05:59)
(Гласањето трае до: -- )
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Што сте во хороскоп?
12.1.2010 12:34:12   
Enika
Јас сум Девица со подзнак Шкорпија, а Лука е Бик

(Одговор на членот zami)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Што сте во хороскоп?
12.1.2010 12:40:03   
profesorica
аууу девиците водат user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Што сте во хороскоп?
13.1.2010 22:31:49   
April
Овен, подзнак Девица user posted image

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Што сте во хороскоп?
13.1.2010 22:41:09   
tereza
ИЗВОРНА ПОРАКА: April

Овен, подзнак Девица user posted image


леле Април исто како и дечко миuser posted image дај те молам кажими некоја поука како да се придобијат повеќе луѓето овен-девицаuser posted image user posted image user posted image  

(Одговор на членот April)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Што сте во хороскоп?
13.1.2010 22:42:19   
niki
Шкорпија во подзнак шкорпија, фатална комбинација, мм вели ти седиш во круг од огин и ја чекаш својата жртваuser posted image
Читам хороскоп од забава или подобро читав порано, како стареам се помалку интерес имам


_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот April)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Што сте во хороскоп?
13.1.2010 22:47:17   
tereza
ИЗВОРНА ПОРАКА: niki

Шкорпија во подзнак шкорпија, фатална комбинација, мм вели ти седиш во круг од огин и ја чекаш својата жртваuser posted image
Читам хороскоп од забава или подобро читав порано, како стареам се помалку интерес имам



богами ники дупла шкорпија фатална комбинација е,јас имам пријателка исто така дупла шкорпија и кај неа не да паѓаат жртви...парампарчињааааuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Што сте во хороскоп?
13.1.2010 22:50:03   
lidijas
Super, Devici ne ima najveke

(Одговор на членот tereza)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Што сте во хороскоп?
13.1.2010 22:54:38   
niki
ИЗВОРНА ПОРАКА: tereza

ИЗВОРНА ПОРАКА: niki

Шкорпија во подзнак шкорпија, фатална комбинација, мм вели ти седиш во круг од огин и ја чекаш својата жртваuser posted image
Читам хороскоп од забава или подобро читав порано, како стареам се помалку интерес имам



богами ники дупла шкорпија фатална комбинација е,јас имам пријателка исто така дупла шкорпија и кај неа не да паѓаат жртви...парампарчињааааuser posted image user posted image user posted image


Неееееееееееее, баш сме фини ние шкорпиите, само погрешно сме разбраниuser posted image


_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот tereza)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Што сте во хороскоп?
13.1.2010 23:01:05   
tereza
eeee за тоа дека сте големи пријатели шкорпиите немам збор,само понекогаш се незгодни ама подносливо еuser posted image
ем погрешно сте разбрани ем на крај пак сте во право-е тоа ми е најинтересен момент кај вас шкорпиитеuser posted image ама во секој случај јас ги ценам многу шкорпиитеuser posted image

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: Што сте во хороскоп?
13.1.2010 23:05:10   
April
ИЗВОРНА ПОРАКА: tereza

ИЗВОРНА ПОРАКА: April

Овен, подзнак Девица user posted image


леле Април исто како и дечко миuser posted image дај те молам кажими некоја поука како да се придобијат повеќе луѓето овен-девицаuser posted image user posted image user posted image  


user posted image тешки сме, знам...перфекционисти и тврдоглави, ама искрени и отворени...

ќе го придобиеш со шарм, смисла за хумор и креативност, а штом си водолија во подзнак, верувам дека тоа не ти недостасува user posted image

(Одговор на членот tereza)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: Што сте во хороскоп?
13.1.2010 23:08:10   
tereza
user posted image user posted image user posted image Април,од утре интензивно ќе го шармирам и ќе го смеам...гарант ќе успеам user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот April)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: Што сте во хороскоп?
16.1.2010 23:34:22   
Bitolcanka
Стрелец со подзнак девица. Оган-земја user posted image Дечкото - шкорпија (не знам што е во подзнак) - вода. Оган + Вода = Војна user posted image user posted image user posted image Навистина Април, вие-шкориите сте тешки, перфекционисти и тврдоглави, ама искрени и отворени ... Но можам да додадам и: непостојани, не секогаш упорни, затворени (недоверливи), шегаџии user posted image Не го оддавате секогаш вашето расположение, поднесувате тага и болка, не ја покажувате, ја прикривате. Големи другари, но за партнер-комплицирани user posted image Не знам дали дека сме знаци еден до друг во хороскопот, но некогаш сме како - и +, а за многу нешта имаме ист став и сосема се разбираме...


_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот tereza)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: Што сте во хороскоп?
16.1.2010 23:38:40   
April
 а дома што живеам со дупли Лав user posted image

оган + земја + оган + оган = user posted image

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: Што сте во хороскоп?
16.1.2010 23:40:54   
April
ИЗВОРНА ПОРАКА: Bitolcanka

Навистина Април, вие-шкориите сте тешки, перфекционисти и тврдоглави, ама искрени и отворени ... Но можам да додадам и: непостојани, не секогаш упорни, затворени (недоверливи), шегаџии user posted image Не го оддавате секогаш вашето расположение, поднесувате тага и болка, не ја покажувате, ја прикривате. Големи другари, но за партнер-комплицирани user posted image Не знам дали дека сме знаци еден до друг во хороскопот, но некогаш сме како - и +, а за многу нешта имаме ист став и сосема се разбираме...



Јас сум Овен-Девица user posted image

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: Што сте во хороскоп?
16.1.2010 23:45:19   
Bitolcanka
Извини Април, мислев на Ники user posted image Луѓе сме, грешки правиме - или обратно user posted image user posted image user posted image

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот April)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: Што сте во хороскоп?
17.1.2010 17:07:32   
niki
ИЗВОРНА ПОРАКА: Bitolcanka

Стрелец со подзнак девица. Оган-земја user posted image Дечкото - шкорпија (не знам што е во подзнак) - вода. Оган + Вода = Војна user posted image user posted image user posted image Навистина Април, вие-шкориите сте тешки, перфекционисти и тврдоглави, ама искрени и отворени ... Но можам да додадам и: непостојани, не секогаш упорни, затворени (недоверливи), шегаџии user posted image Не го оддавате секогаш вашето расположение, поднесувате тага и болка, не ја покажувате, ја прикривате. Големи другари, но за партнер-комплицирани user posted image Не знам дали дека сме знаци еден до друг во хороскопот, но некогаш сме како - и +, а за многу нешта имаме ист став и сосема се разбираме...



Оган, земја, вода ги имате сите елементи за хармонијаuser posted image

Јас и мм сме катастрофа и тој и јас шкорпии, два тешки лика во иста куќаuser posted image и тој за мене е комплициран, а јас иста ко негоuser posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 66
   RE: Што сте во хороскоп?
17.1.2010 17:08:47   
Bogdancanka
Јарец

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 67
   RE: Што сте во хороскоп?
17.1.2010 17:45:52   
melody
Jas sum bik ,maz mi devica,a kerka mi rak.

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 68
   RE: Што сте во хороскоп?
18.1.2010 21:07:09   
Bitolcanka
[/quote]

Оган, земја, вода ги имате сите елементи за хармонијаuser posted image

Јас и мм сме катастрофа и тој и јас шкорпии, два тешки лика во иста куќаuser posted image и тој за мене е комплициран, а јас иста ко негоuser posted image user posted image user posted image user posted image

[/quote]


Mozebi Niki, vo pravo si - ima harmonija megu nas, posebno posledno vreme. Prethodno poveke konfliktni situacii, mislev deka sme dva razlicni sveta user posted image Dva isti znaci, bogami, ne e lesno ... Osven toa - dve skorpii user posted image mozam da zamislam user posted image No sepak, imate mnogu zaednicki raboti, dopirni tocki.

P.S. Nema poddrska na ovoj kompjuter, zatoa pisuvam na latinica - me razbirate.

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 69
   RE: Што сте во хороскоп?
1.3.2010 22:34:04   
baby mama
Јас сум дупли Лав, мм е Јарец а Јана е вагичка

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 70
   RE: Што сте во хороскоп?
1.3.2010 22:37:11   
Rossana
Bikce


(Одговор на членот baby mama)
Непосредна врска до пораките: 71
   RE: Што сте во хороскоп?
1.3.2010 22:47:10   
Olga
Jas sum oven, mm-bik, kerkata-jarec, a sinceto-lav :)))

(Одговор на членот Rossana)
Непосредна врска до пораките: 72
   RE: Што сте во хороскоп?
1.3.2010 22:49:44   
viksa
јас су стрелец

_____________________________

Насмевката е единствена крива линија која исправа многу работи.

(Одговор на членот Olga)
Непосредна врска до пораките: 73
   RE: Што сте во хороскоп?
1.3.2010 23:12:41   
Annabel
И јас сум стрелец - најдруштвениот знак user posted image

(Одговор на членот viksa)
Непосредна врска до пораките: 74
   RE: Што сте во хороскоп?
3.3.2010 9:37:12   
Adrijana
user posted image

Devica

_____________________________



(Одговор на членот Annabel)
Непосредна врска до пораките: 75
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?