|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  6 7 [8] 9 10   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: РР дневна соба
29.2.2012 19:25:23   
Snowhite RR
user posted image
Еве јас ќе почестам винце

Ај некој нека ја уреди не знам што е работава

< Поракaта ја уредил Viktori RR -- 29.2.2012 19:41:39 >


_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 176
   RE: РР дневна соба
29.2.2012 19:43:04   
Viktori
Јас ќе си земам едно винце, да се згреам, може и кока кола да си ставам, па бамбус да мавнам user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 177
   RE: РР дневна соба
29.2.2012 23:51:18   
Teonicka
user posted image Еве и јас ќе си земам една чашка од винцево, ама нешто слабо ве нема во дневнава изгледа user posted image сите сте се бутнале во спаланаuser posted image .

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 178
   RE: РР дневна соба
1.3.2012 8:53:54   
Maca25
Што сте се успале сите?!?! Ајде у дневна на утрински кафе-муабет!

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Teonicka)
Непосредна врска до пораките: 179
   RE: РР дневна соба
1.3.2012 8:54:46   
Felly RR
Доброутро рингерајки, имајте убав ден. Уште еден ден па викенд.user posted image
user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Teonicka)
Непосредна врска до пораките: 180
   RE: РР дневна соба
1.3.2012 8:55:38   
Felly RR
Не сме успани Мацо, туку работиме од 6 сабајле. Затоа се радувам на викендот.user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 181
   RE: РР дневна соба
1.3.2012 8:55:59   
Luci
Добро утро, абе никој кафе не ставил? А јас онака се натокмив со цигарата и викам кафе да си земам а тие уште спијатuser posted image Инаку да ви кажам вчера го носевме М. на хомеопат и сум ептен задоволна. Сега се исклучувам бидејќи имам еден тон работа user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот Teonicka)
Непосредна врска до пораките: 182
   RE: РР дневна соба
1.3.2012 9:04:18   
Felly RR
Јас дека сите на диета, еден диеталвен појадок ставив, ама ете - гледаш, ич не видов дека ми фали кафе. user posted image Еве го и кафенцето
user posted image

< Поракaта ја уредил Felly RR -- 1.3.2012 9:05:41 >


_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 183
   RE: РР дневна соба
1.3.2012 9:26:54   
Maca25
Што убаво кафе!!! мммм.... Фала фели!

Јас денес Нина (после 2 недели дома) ја однесов во градинка. Колку се израдува кога ги виде другарчињата..срциња мали!

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 184
   RE: РР дневна соба
1.3.2012 9:27:55   
Beatris
Шмрк од ова убавово кафе, кај мене на работа има само филтер и нес (ама  ме мрзи да си правам) user posted image  Ова тука ми е боља варијантаuser posted image  А и појадоков легнува

Него кој ќе мие садови од ова што се изеде и испи деновиве? user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 185
   RE: РР дневна соба
1.3.2012 9:35:46   
Maca25
па во кујна имаме машина user posted image

user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 186
   RE: РР дневна соба
1.3.2012 9:59:40   
Beatris
Жени ај и од мене едно кафенце, да частам, си купив ваучер од Колектива за миење, фенирање и 5 електро стимулации за 225 денари. Белив ит ор нот user posted image user posted image user posted image  На здравје!

[img]user posted image [/img]

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 187
   RE: РР дневна соба
1.3.2012 10:23:58   
vezilka RR
Добро утро жени како сте? Арни сите? user posted image Имајте убав и пријатен ден..

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 188
   RE: РР дневна соба
1.3.2012 10:48:25   
Andriance
ИЗВОРНА ПОРАКА: Beatris RR

Жени ај и од мене едно кафенце, да частам, си купив ваучер од Колектива за миење, фенирање и 5 електро стимулации за 225 денари. Белив ит ор нот user posted image user posted image user posted image  На здравје!

[img]user posted image [/img]


user posted image user posted image user posted image bravo...ja pa pred nekoj den od grouper kupiv tandem masaza (za 2)za 500 od saaaaaaat vreme pf...top i toa u salon vo koj vekje idam..ubaini

< Поракaта ја уредил Andriance -- 1.3.2012 10:49:13 >


_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 189
   RE: РР дневна соба
1.3.2012 11:39:25   
kikicka
Цуцкиии јас сум во Хр конечнооо и да дојдам при себе мм тон прашина ми оставил па ќе се вратам во дневнава а и општо на рр user posted image

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 190
   RE: РР дневна соба
1.3.2012 11:58:12   
penelopa
Добар ден и од мене, и јас прв пат во дневнава да влезамuser posted image и одма на кафенцеuser posted image Ау Веатрис добра зделка си направила малку да се опуштиш. Јас конечно се решив т. е свекрвица ме наговори да одам малку на курс по сло. и конечно да го направам тој државен испит барем на папир да имам дека знам да зборувам никогаш не се знае кога ќе ми притреба. Така да user posted image за мојата свеки стварно е душа од човек.

< Поракaта ја уредил penelopa -- 1.3.2012 11:59:10 >


_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 191
   RE: РР дневна соба
1.3.2012 12:03:08   
Ikana
Kikicka bravo, dobredojde vo drugoto domce! Kako ste zenski? Jas denes resiv da unishtam se sto e grealka doma, pa taka pri cistenje rutinsko, mi padna panelkata, se izmesti od leziste, pa mm ja napravi, a drugata kvarcna grealka koja sto isto taka mi padnauser posted image izgubi edno rebro. Za bitpazarska gralka, odlicno se pokaza i verno me sluzese!
Sega mm kje odi po nekoi dokumenti navaka, nataka, pa jas so bebeto domce kje si se druzam, i normalno so vas! Eve i od mene edno kafence! Na zdravje!
user posted image

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 192
   RE: РР дневна соба
1.3.2012 12:04:45   
mamicka77
ИЗВОРНА ПОРАКА: JovanaJ

Senfot bas taka laden od frizider? user posted image
Moze smesno prasanje ama nozete mu se sekogas mnooogu ladni koga ima T, a i racete zatoa neznam kolku e ok da probam so senf...
Ili mozebi treba senfot malku da otstoi na sobna T?? user posted image

pa jas go izvadiv malku postoja kako 15min ama vrz kapak od tendzere so topla voda sekogas iamm na kaminot voda za parenje na siseto an mila i go obrnav kapakot i go staviv sekako deka ne laden


(Одговор на членот JovanaJ)
Непосредна врска до пораките: 193
   RE: РР дневна соба
1.3.2012 12:05:29   
Ikana
Blaze si vi kako ste uigrani so obvrski, ja edvaj izbegav minatiot vikend do frizer da se shisham posle godina denauser posted image Depilacija i masaza, zdravje za 3 ili 4 meseci hahahahah!

ИЗВОРНА ПОРАКА: Andriance

ИЗВОРНА ПОРАКА: Beatris RR

Жени ај и од мене едно кафенце, да частам, си купив ваучер од Колектива за миење, фенирање и 5 електро стимулации за 225 денари. Белив ит ор нот user posted image user posted image user posted image  На здравје!

[img]user posted image [/img]


user posted image user posted image user posted image bravo...ja pa pred nekoj den od grouper kupiv tandem masaza (za 2)za 500 od saaaaaaat vreme pf...top i toa u salon vo koj vekje idam..ubaini



< Поракaта ја уредил Ikana -- 1.3.2012 12:06:18 >

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 194
   RE: РР дневна соба
1.3.2012 12:07:10   
mamicka77
ИЗВОРНА ПОРАКА: Calypso


ИЗВОРНА ПОРАКА: JovanaJ

Senfot bas taka laden od frizider? user posted image
Moze smesno prasanje ama nozete mu se sekogas mnooogu ladni koga ima T, a i racete zatoa neznam kolku e ok da probam so senf...
Ili mozebi treba senfot malku da otstoi na sobna T?? user posted image


Stapalata i dlankite se ladni dodeka se kacuva temperaturata. Koga ke stanat topli, znaci nema veke da kacuva... i po nekoja logika senfot bi trebalo da se stava na topli race i noze...

na mila i stapalata i racete i bea ogin vriea od toplo  bas i po racete osetiv deka ima T  pa ja fativ za celoto ne znam zosto taka i koga ja soblekov da i izmeram T taa bese celata crvena po teloto i topla vriese

(Одговор на членот Calypso)
Непосредна врска до пораките: 195
   RE: РР дневна соба
1.3.2012 12:14:21   
arh_diz
Jas ke si zemam od se sto ima i jadenje i pienje , nemam nitu jadeno ni pieno nisto a go izmaciv i M
I na kraj mozebi nema da dojdeme sega vo Mart od rabota mi dadoa plus rabota za ista plata ke puknam od maka
Mamicka77 vredi da se proba ova so senfov

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот mamicka77)
Непосредна врска до пораките: 196
   RE: РР дневна соба
1.3.2012 12:14:58   
miana
zdravo devojki.....Ama imence ste i dale na temava,arno mi tekna da ja otvoram.... Jas sum dobra i imam treba za saat vreme poagam na ispit pa posakajte mi sreka user posted image ke mi treba :)

(Одговор на членот mamicka77)
Непосредна врска до пораките: 197
   RE: РР дневна соба
1.3.2012 12:27:45   
AneLav RR
Ај скрши нога и без полозено да не се враќаш. Поздрав!

_____________________________

Не плаши се од бавниот чекор, плаши се од стоење во место!

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 198
   RE: РР дневна соба
1.3.2012 12:29:56   
mamicka77
ИЗВОРНА ПОРАКА: kikicka

Цуцкиии јас сум во Хр конечнооо и да дојдам при себе мм тон прашина ми оставил па ќе се вратам во дневнава а и општо на рр user posted image

dobre dojde kikicka vo drugoto domce sega konecno ke si odmoris mozok od problemite vo Mk i od sveki

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 199
   RE: РР дневна соба
1.3.2012 12:37:31   
AnnaMolly RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: vezilka

Добро утро жени како сте? Арни сите? user posted image Имајте убав и пријатен ден..

komsike, do sabota popladne sum kaj moite, ve cekam so nikola na kafe koga sakate.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 200
Страница:   <<   < Претходна страница  6 7 [8] 9 10   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  6 7 [8] 9 10   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Доење.
пеперутка16

Колку долго доеше?