|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  8 9 [10] 11 12   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: РР дневна соба
1.3.2012 16:13:06   
AnnaMolly RR
За ориз ако треба и до Австралија ќе дојдам. Мислам дека секој ден да има ориз за ручек, нема да ми досади!

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 226
   RE: РР дневна соба
1.3.2012 16:31:08   
kikicka
Иканаа дај бе бројче од тебе да си имама за вакви случаеви ако ми треба user posted image некој да отерам у пм ,тебе веќе ти тргнало user posted image се зезам малку ,ама стварно па да тикажам и мене ме нервираат такви што се умислуваат дека можат да манипулираат донеси ги тие документи не овие па псоле зошто не си ги донела тие кој вака ти кажа . Мене денес на пасошка еден ми вика зошто си вадела полномошно за детето кога пасошот ти е сменет ? а пред тоа не саакаа без полномошно да ме пуштат ама мепуштија и убаво ми кажаа без разлика ако патува мајката самасо дете без м.обавезно полномошно имало мајки што бегале со деца бла бла а овој денес лееее пуфло едне ради него ќе закаснев последна се качив .

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 227
   RE: РР дневна соба
1.3.2012 16:58:51   
Ikana
Kikicka nema koj da misli izgleda, namesto da stavat edna lista na net kako sto e segde u svet i da ti navedat se po red, ovie nokti turpijaat i jadat tulumbi i kafinja i pushat u kancelarija na pauza......
Tek ako treba da patuvam so dete....kojznae sto peripetii kje mi se desat!
Inaku ti samo kazi ako ti prai nekoj problem hihihihuser posted image

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 228
   RE: РР дневна соба
1.3.2012 20:00:35   
temjana
охохох Икана како иста мајка да не раѓалаuser posted image Јас редовно се расправам со шалтерски и бирократски глуповштини, пцујам, викам ама дур не си го кажам своето не отстапувамuser posted image Затоа мм оди и ми завршува работа јас само потпис ставам доколку требаuser posted image

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 229
   RE: РР дневна соба
1.3.2012 20:55:50   
Ikana
Hahahah i jas zatoa go prakjam mm, za da nema sceni, ama na kraj i po telefon gi podbrav! A sto e najtragicno, i jas imam status na drzaven sluzbenik, a posle mi tekna i taa taktika utre ke im ja primenam, derman nema da vidat od mene sega. Jas si rabotam honorarno za Naroden pravobranitel, super si stojam so lugjeto tamu, bas kje gi pobaram na telefon da mi kazat sto i kako, mada znam deka sum u pravo poso i vencanica im odnesov na uvid da imaat, bas posto licnata karta mi e so mominskoto prezime...
Tuku se iznajadov jas pukanki, denes skroben den pa butaj pcenki i brokuli user posted image

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 230
   RE: РР дневна соба
1.3.2012 21:10:13   
Mammi
Поздравиuser posted image и овации до храбрата рингерајка Икана. И ти како мене си била, само што јас им седам и не им се тргам и им досадувам дури да си го добијам оној одговор или она што ми треба т.е следува. И верувајте и во странство е како во Мк само што на поцивилизиран начин ќе те вртат во круг, закони нонстоп менување абе главата да ти прсне. Сега треба на контрола да одиме утре со мм и поим немам ни како ни што ќе ми прават. Една колешка ми спомна во првите прегледи некои тестови за дијабетес правеле а др што ме очекува абер немам и сум user posted image . Па, совети мамички од Мк и од не Мк. Се надевам возбудава и некои приглупави прашања и огромна радозналост им се простени на новопечените user posted image мамички

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 231
   RE: РР дневна соба
1.3.2012 21:16:36   
Ikana
Mammi toj testot za dijabet ne e strasen, ti zemaat krv od prst, pa za saat vreme se vrakjas i pies glikoza rastvor, pa za saat vreme pak ides i ti zemaat krv i uste ednas za saat vreme ides i isto krv ti zemaat. Na kraj kje ti gi kazat rezultatite, dali imas skrien seker ili ne.
Aj so lesno, i da kazes kako si pominala, a ako sakas da procitas povekje, eve ti link:
http://www.ringeraja.mk/forum/re-gestacionen-dijabetes/m_8757/tm.htm

(Одговор на членот Mammi)
Непосредна врска до пораките: 232
   RE: РР дневна соба
1.3.2012 21:19:25   
Mammi
Фала мн Икана. Чекајте ме утре за новости и стискајте ми палци

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 233
   RE: РР дневна соба
1.3.2012 22:47:14   
bombica
Мамички од Скопје ќе ве молам за информација. Дали Авицена имаат лабараторија во близина на клиника и каде поточо.Гледам на нивниот сајт локација качанички пат а ми рекоа дека имало сеуште и кај клиникаuser posted image И уште нешто...до колку саат зимаат брис од грло и нос?

(Одговор на членот Mammi)
Непосредна врска до пораките: 234
   RE: РР дневна соба
1.3.2012 23:58:24   
Andriance

ИЗВОРНА ПОРАКА: bombica

Мамички од Скопје ќе ве молам за информација. Дали Авицена имаат лабараторија во близина на клиника и каде поточо.Гледам на нивниот сајт локација качанички пат а ми рекоа дека имало сеуште и кај клиникаuser posted image И уште нешто...до колку саат зимаат брис од грло и нос?


Of course deka imaat...ama kako ds ti objasnam..koga ides od centra orema vodnjanska.,..vrtis desno kako da sakas da ides nakaj zavod za vrabotuvanje..i odma na prvata levo...do kraj...i pred tebe e AVICENA ...me razdra??? a do kolku saat poima nemam ..rabotat do 19h

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот bombica)
Непосредна врска до пораките: 235
   RE: РР дневна соба
1.3.2012 23:59:06   
Andriance

ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana

Mammi toj testot za dijabet ne e strasen, ti zemaat krv od prst, pa za saat vreme se vrakjas i pies glikoza rastvor, pa za saat vreme pak ides i ti zemaat krv i uste ednas za saat vreme ides i isto krv ti zemaat. Na kraj kje ti gi kazat rezultatite, dali imas skrien seker ili ne.
Aj so lesno, i da kazes kako si pominala, a ako sakas da procitas povekje, eve ti link:
http://www.ringeraja.mk/forum/re-gestacionen-dijabetes/m_8757/tm.htm


od prst??? ne be srce...od vena ima da te izbockaat tri pati..barem kaj mene bese taka

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 236
   RE: РР дневна соба
2.3.2012 7:52:24   
bombica
Фала Андрианчеuser posted image Знам каде е Завод за вработување па ваљда ќе се снајдамuser posted image

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 237
   RE: РР дневна соба
2.3.2012 8:40:07   
Tanjat7880
user posted image
Pa devojki dobro utro,eve za site onie koj ke letuvaat vo GR a i za site onie koi nema toa da go pravat nudam FRAPPE,ako?

(Одговор на членот bombica)
Непосредна врска до пораките: 238
   RE: РР дневна соба
2.3.2012 8:45:03   
Mihaela 2010
Dobro utro i od mene sreken denov na site.petocki,me raduva toa sto doagja vikend a uste povekje sto ke bide soncevo pa ke setame malku.Tanjat7880 frappeto ti e prekrasno..

(Одговор на членот Tanjat7880)
Непосредна врска до пораките: 239
   RE: РР дневна соба
2.3.2012 8:50:53   
Luci
ИЗВОРНА ПОРАКА: Tanjat7880

user posted image
Pa devojki dobro utro,eve za site onie koj ke letuvaat vo GR a i za site onie koi nema toa da go pravat nudam FRAPPE,ako?

Ако ако, бива и фрапе за отварање очиuser posted image


_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот Tanjat7880)
Непосредна врска до пораките: 240
   RE: РР дневна соба
2.3.2012 8:52:15   
Felly RR
Fрапето да, ама ружава уште поубав шмек му дава.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 241
   RE: РР дневна соба
2.3.2012 8:59:56   
Annet
Dobroo utrooooo kako si nanavte,ubavko?;-))mmmm ajde da se spremime za vikendov za toplovo sto se ocekuva,osven ako ne ja utnat prognozata hahaha;-)) zeni pa veke navistina od 4 zida mi e dosta;-)))
inaku mn ubavo frape uf uf meraci,eve si pijam jas kafence a I si igra uziva si gleda crtan,inaku miki maus napamet go znam D:
imajte si ubav vikend :)

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 242
   RE: РР дневна соба
2.3.2012 9:13:14   
arh_diz
Jas ke si zemam frape ako ima uste i odam do rabota so M

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 243
   RE: РР дневна соба
2.3.2012 9:21:05   
mama toci
Dobro utro i od mene,zeni imajte ubav vikend...Jas utre cel den vo Kozle,doktorkata mi e dezurna pa ke ja nosam M na svoja raka,neznam dal ke me primi.Od ova alergijava znaci glava ne krenav,non stop i e noseto rasteceno,oci i solzat,kasla,aman veke

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 244
   RE: РР дневна соба
2.3.2012 9:34:32   
Beatris
Одлично ќе легне фрапево. Како е тмурно надвор, малце за расонување. Јас па видов сонце сабајле и одма почнав да планирам кај да се плеснам на кафе на пауза и види сега.... user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот mama toci)
Непосредна врска до пораките: 245
   RE: РР дневна соба
2.3.2012 9:51:53   
Mammi
Ајде поздрави рингерајки. Бев денес на првата контрола-која контрола кои бакрачи. Само ми рекоа со среќа, тогаш и тогаш би требало да се породиш, еве книга за да си се информираш, во 9 недела за ден и пол си , со убаво со лесно за месец и нешто ќе си дојдиш пак, со примерок од урина. Не знам што да мислам. А странство си викаш, демек поинаку. Ич. До последно ќе те тегнат. Вие рингерајки каков ви беше првиот преглед? И на здравје фрапето,иско мн не ми е препорачливо да го пијам, е море баш ќе си се напијам кога душа сака не можеш противuser posted image

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 246
   RE: РР дневна соба
2.3.2012 9:59:28   
dostickage
ИЗВОРНА ПОРАКА: mama toci

Dobro utro i od mene,zeni imajte ubav vikend...Jas utre cel den vo Kozle,doktorkata mi e dezurna pa ke ja nosam M na svoja raka,neznam dal ke me primi.Od ova alergijava znaci glava ne krenav,non stop i e noseto rasteceno,oci i solzat,kasla,aman veke


Kje te primi , i jas taka sin mi na poslednata kontrola go odnesov na svoja raka popladne u 6.Osven so ni rece nemojte po ladnovo niso dr ne ni rece user posted image
Jas si otidov so krvna slika prethodno napravena u Sistina za da izbegnam da me vrati po krvna slika.
Moj sovet e da ja odneses malata da ja bocnat od prste pred da odis , za 10 minuti imas gotovi rezultati.

(Одговор на членот mama toci)
Непосредна врска до пораките: 247
   RE: РР дневна соба
2.3.2012 10:09:55   
mama toci
Dostickage,ti blagodagam mnogu za ova so krvnava slika,ke i napravam popladne obavezno

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 248
   RE: РР дневна соба
2.3.2012 10:55:23   
kikicka
Мамиии и мене нешто сл прегледо ми беше ништо посебно не кажаа а во мк бев на преглед ,така јас доаѓање дома и квакнување на нет и информирање за се user posted image .Добро утро и од нас јас пернав фрапе уште сабајле Л.кашла цела вечер и кенка и денес ќе барам чаре за тоа цефалексинот не погама блгмчиња има и голта само бисолвон незнамдали има овде ама ако има и зимам ако не ке видеме докторката што ке каже. ајд КИСС user posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: Mammi

Ајде поздрави рингерајки. Бев денес на првата контрола-која контрола кои бакрачи. Само ми рекоа со среќа, тогаш и тогаш би требало да се породиш, еве книга за да си се информираш, во 9 недела за ден и пол си , со убаво со лесно за месец и нешто ќе си дојдиш пак, со примерок од урина. Не знам што да мислам. А странство си викаш, демек поинаку. Ич. До последно ќе те тегнат. Вие рингерајки каков ви беше првиот преглед? И на здравје фрапето,иско мн не ми е препорачливо да го пијам, е море баш ќе си се напијам кога душа сака не можеш противuser posted image



_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Mammi)
Непосредна врска до пораките: 249
   RE: РР дневна соба
2.3.2012 10:58:37   
vezilka RR
Ајде добро утро девојки. Хе,хе, Mammi и другарка ми кога беше трудна, во Лондон иначе живее, првите три месеци и рекоа дека нема да ја прегледуваат, демек само и констатираа, да бремена си и дојди по третиот месец. Таа се упрпа и си дојде дома, па си седеше три месеци тука.

(Одговор на членот mama toci)
Непосредна врска до пораките: 250
Страница:   <<   < Претходна страница  8 9 [10] 11 12   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  8 9 [10] 11 12   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Градинка.
Admin

Во која градинка посетува вашето дете?