|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Лето 2012
2.3.2012 15:54:11   
Andriance

ИЗВОРНА ПОРАКА: Beatris RR

Уплатено за Фурка за 03.06 преку Савана user posted image user posted image user posted image  Ајде арх_диз и Натушке, побрзајте да не ги земат местата user posted image user posted image user posted image

Има да биде Бранот на рр дружењето стигна и во соседна Грција user posted image user posted image user posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image bash sum happy

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Лето 2012
2.3.2012 16:07:09   
Beatris
И јас user posted image  Само да се молиме да ни се погоди времето баш тој период! Инаку убедувањето на мм одеше одприлика вака: Сабајле - Што да правиме за оваа понудава што ти кажав? Он - чекај не сум расонет ќе се договориме! Јас (околу 14ч. - Јас уплатив во Савана, спреми се да спиеш во кујната user posted image user posted image user posted image  

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Лето 2012
2.3.2012 16:10:27   
arh_diz
Ubavo da si pominete Beatris,daj mi link ako sakas od vilata

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Лето 2012
2.3.2012 16:14:32   
Beatris
ИЗВОРНА ПОРАКА: arh_diz RR

Ubavo da si pominete Beatris,daj mi link ako sakas od vilata


Абе како убаво да си поминеме, па ние ве чекаме и вас заедно убаво да си поминемеuser posted image !

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Лето 2012
2.3.2012 16:20:48   
kikicka
Ние лани бевме во ханиоти исто на халкидики,касандра во Апола Маре хотелот тука некаде на почеток јуни и ние одиме ,е сега околу 600е плативме за во хотелот и имавме алл инклузив пиење цел ден што ти душа сака. хотелот е прекрасен и храната исто ханиот е мирноместо и е само фамилјарно нема вака младина лудници и свашта ептен убаво поминавме веќе 2 години одиме. е сеа за ова лето незнам ама ке разгледам што како сте пишеле па да видеме со мм тој само во отел ака ич не сака во вила.

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Лето 2012
2.3.2012 16:25:36   
Beatris
ИЗВОРНА ПОРАКА: kikicka

Ние лани бевме во ханиоти исто на халкидики,касандра во Апола Маре хотелот тука некаде на почеток јуни и ние одиме ,е сега околу 600е плативме за во хотелот и имавме алл инклузив пиење цел ден што ти душа сака. хотелот е прекрасен и храната исто ханиот е мирноместо и е само фамилјарно нема вака младина лудници и свашта ептен убаво поминавме веќе 2 години одиме. е сеа за ова лето незнам ама ке разгледам што како сте пишеле па да видеме со мм тој само во отел ака ич не сака во вила.


Eee што убаво така, ама со мало дете тешко во хотел, па треба да му зготвиш нешто, да му подгрееш млекце, чајче, ти треба кујна, вака во апартман барем кујна има, а за мене и мм мало гајле нема сигурно да земам да готвам таму, ќе се снајдеме user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Лето 2012
2.3.2012 16:31:39   
kikicka
Јас предлани букирав онлајн и тоа прв пат ми беше уплативме се и ја испечативме страницата од интернет за да покажеме на рецепција исто и од уплатата,додека да стигнеме цел пат само мислев што ако не резервирале ова она некоја грешка има,ама ништо како стигнавме кажавме дека сме направиле онлајн резервација листот го покажавме и без проблем беше.

андрианче офф сани бич ти нешто невероватно имам оденото таму со мм тогаш ми беше дечко и преубаво плажа ноу комент чисто почисто здравје ама престојот е скап,ние некако погодивме момент добар цел денбараме на наша рака хотели и ненајдовме и ајде ке видеме во сани бич како се цените и вака нака пошто бевме со грк и тој ни договори и најдовме некоја приступачна цена и така одморивме таму инаку каде ептен е огин.


ИЗВОРНА ПОРАКА: dostickage

ax bravo za temava! kje go sonca meli gazenceto letovo user posted image

jas si napraviv online rezervacija za septemvri za tasos. sekako bez trosoci za rezervacija i besplatno otkazuvanje na rezervacijata dve nedeli pred terminot dokolku se resime za toa neli. :-)

se sme probale,i sami i agencii pa sega resiv da vidam i vaka.

inace po agenciive toa e toa,sekoja godina isto.a i cenite se tuka nekade so lani amo se mi se cini deka godinava sepak gi izvadija cenovnicite malku porano.

Imal li nekoj iskustvo so bukiranje on line?



< Поракaта ја уредил kikicka -- 2.3.2012 16:44:39 >


_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Лето 2012
2.3.2012 16:35:53   
miana
И јас сум за ол инклузив :)
бебето ми е мало ама затоа ке си понесам сокчиња и кашички па сигурно и од тамошната храна ке се најде нешто што ке јаде бебето...Може и во апартман ама да има каде да се јаде ( ресторант и сл) мене не ми е одмор ако треба да трчам да готвам...

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Лето 2012
2.3.2012 16:43:02   
arh_diz
Kikicka ne ste platile sakpo za se all ,nie minatata godina krajot na Juni pocetok na Juli plativme okolu 2000 evra vo Sani za all.Imase mani za bebinja den porano poracuvas sto sakas da ti naprva imase bukvalno se i mleko kade da se stopli

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: Лето 2012
2.3.2012 16:43:19   
Beatris
Нормално, само user posted image  да се накркани, мора да имаш кај да измиеш шишенце, да стоплиш, едно друго, а за нас готвење нема шанси. Ресторанче некое под сенка и милина user posted image

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: Лето 2012
2.3.2012 16:55:21   
kikicka
А што мислиш јас не си ја носев мини кујата? ехее ѓезве,мало плинско,сунѓер,сјај за садеви ,чаеви,шишиња,термос,млеко, блендер ,каши од млечните ај за ручек имаше варива зеленчук ке земев или ке дадев во кујна да ми изблендират или во соба блендирав, и така итеравме 7 дена добри само јас бела си се вратив дома user posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: Beatris RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: kikicka

Ние лани бевме во ханиоти исто на халкидики,касандра во Апола Маре хотелот тука некаде на почеток јуни и ние одиме ,е сега околу 600е плативме за во хотелот и имавме алл инклузив пиење цел ден што ти душа сака. хотелот е прекрасен и храната исто ханиот е мирноместо и е само фамилјарно нема вака младина лудници и свашта ептен убаво поминавме веќе 2 години одиме. е сеа за ова лето незнам ама ке разгледам што како сте пишеле па да видеме со мм тој само во отел ака ич не сака во вила.


Eee што убаво така, ама со мало дете тешко во хотел, па треба да му зготвиш нешто, да му подгрееш млекце, чајче, ти треба кујна, вака во апартман барем кујна има, а за мене и мм мало гајле нема сигурно да земам да готвам таму, ќе се снајдеме user posted image user posted image user posted image



_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: Лето 2012
2.3.2012 16:57:49   
kikicka
аа скапо бе сте платиле ние околу 1100 евра ама без бебе бевме и баш на тие ствари не гледав тогаш,викаш се има за бебе во сани бич еххх ај јас да си спотерам работа уште сега за одмор оти мм му текнува денес за утре да одиме секогаш е така денес резервираме утре одеме среќе имаме што барем место наѓамеuser posted image
а за тунис прекуконтики бевме за 1000 евра во хотел 5звезди алл инклузив и авионска карта значи се за 1000евра двајцата што мислам дека е ефтино за толку пари

ИЗВОРНА ПОРАКА: arh_diz RR

Kikicka ne ste platile sakpo za se all ,nie minatata godina krajot na Juni pocetok na Juli plativme okolu 2000 evra vo Sani za all.Imase mani za bebinja den porano poracuvas sto sakas da ti naprva imase bukvalno se i mleko kade da se stopli



< Поракaта ја уредил kikicka -- 2.3.2012 17:02:06 >


_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: Лето 2012
2.3.2012 17:03:43   
Calypso
Isto i na Sitonia, Anthemus Sea Beach e super za mali deca. Hotelot ima privatna pesocna plaza, plitko e, edinstven nedostatok e sto ima mnogu trevi koi vodata gi isfrla postojano, ama ne se opasni za nikogo, plus postojano ima covek po plazata sto ja cisti. Isto, ima soodvetno meni za deca, duri i posebni stolcinja za hranenje, a da ne zboruvam deka ima super zanimacija za malku pogolemi deca, od tipot na teatarski i muzicki grupi koi skoro sekoja vecer imaat svoi nastapi vo maliot amfiteatar, igroteka i zanimalna... ima i za vozrasni razni zanimacii, so ogled na toa deka Marmaras e najbliskoto naseleno mesto, Nikiti e malku podaleku. Vo 2010 posle svadbata otidovme tamu, kako meden mesec ni dojde. Imavme uplateno so mm polupansion (vklucuva dorucek i vecera koi se navistina obilni), a bese 45-50 evra po covek vo septemvri i toa od 20 septemvri natamu. Vo sezona iskreno e mnoooogu poskapo, ama mislam deka navistina vredi.
Mi se dopagjase sto navistina se odmorivme, ama epten ubav odmor si isteravme, bez da se mislime za bilo sto.

Eve nekoja slika od tamu:
user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

< Поракaта ја уредил Calypso -- 2.3.2012 17:04:30 >


_____________________________

All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost;
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by the frost.

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: Лето 2012
2.3.2012 17:33:17   
kikicka
oh vo sani hotelot se e rezerviranouser posted image

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Calypso)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: Лето 2012
2.3.2012 17:43:53   
SkCura77
Ох, Калипсо, што убави слики! Посакав одма да легнам и да се одморам user posted image
Јас, здравје Боже ако имам пари летово, плачам да одам на Јадранско Море, сеедно на кој брег.
Дали Италија, Словенија, Хрватска или Црна Гора, сеедно, морето е најздраво од сите околни.
Или кој било брег на Средоземно море.
Ах, ах, пусти соништа user posted image

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: Лето 2012
2.3.2012 18:40:39   
Melanija RR
Најубаво да си поминете тие што си уплативте и оставете белег дека РР биле таму user posted image

Се супер понуди на време,изборот на слики ви понудите како и секогаш 90% катастрофа па се на нет ги барам, ама не ми е јасен филмот со уплати до март user posted image
Кај и да работите одморите се пишуваат од мај па натака,што значи само тие што си се сами газди или на високи позиции можат од сега да уплатат.Ок има ласт минут но слаб избор и нема место.
Како и секогаш кој си нема си нема.

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот SkCura77)
Непосредна врска до пораките: 66
   RE: Лето 2012
2.3.2012 18:47:47   
arh_diz
Vo Septemvri bevme vo Crna Gora podetalno vo Igalo imase premnogu deca.So poveketo od roditeli sto se zapoznav rekoa deka doktor im go preporacal ova mesto deka bilo dobro za deca sto lesno fakaat bronhitis.Posle toa se odelo vednas na planina.Imase roditeli koi doagaat po 2-3 pat i kazuvaa deka se mnogu zadovolni od mestoto.Ima i centar za predvremeno rodeni deca .Jas sum zadovolna od masazite user posted image .Cenite vo prodavnica se slicni kako cenite vo Makedonija

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот SkCura77)
Непосредна врска до пораките: 67
   RE: Лето 2012
2.3.2012 19:03:52   
Ljubovce
Abe sto mi napravivte...ni na kraj pamet ne mi pagase odmorot nekako daleku mi se gledase letoto :))) ama od koga ja procitav temava cel den ne prestanav da gledam ponudi..hihi mm se cudi sto mi stanalo oddednas :))))
I nie ganat u gr ke odime malecki sme za podaleku,a i lani posto bev trudna tamu bevme hanioti,imam nekolku pati odeno do tamu ama vaka 10 dena prv pat lani i super si pominavme kolku ubavi plazi imaaa malku se pozabataleni ama prekrasni se,ako nekoj planira natamu da odi neka prasa pa ke go upatam...
Andrijance aj pusti mi link od hotelot kaj sto ke odite,jas nesto sum na um za tasos,zasto tamu ne sum bila nikogas a mi vikaat demek za so dete bilo super a i vodata bila dosta topla,ama uste neznam...

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 68
   RE: Лето 2012
2.3.2012 19:30:23   
kikicka

ИЗВОРНА ПОРАКА: Ljubovce

Abe sto mi napravivte...ni na kraj pamet ne mi pagase odmorot nekako daleku mi se gledase letoto :))) ama od koga ja procitav temava cel den ne prestanav da gledam ponudi..hihi mm se cudi sto mi stanalo oddednas :))))



Хехе исто мм уште не е дојден ама кога ќе го прашам сигурно ке рече што ти текна уште сега user posted image има време !

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Ljubovce)
Непосредна врска до пораките: 69
   RE: Лето 2012
2.3.2012 21:42:56   
Natuska85
И ние утре одиме да уплатиме за во Фурка за од 03.06 user posted image user posted image user posted image . Ќе биде веселоuser posted image .

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 70
   RE: Лето 2012
2.3.2012 21:57:44   
bebe82
A vo koja vila uplakate?
Nekoj bil licno i imate preporaka ili ??

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 71
   RE: Лето 2012
2.3.2012 22:17:45   
Natuska85
Во вила Лица. По препорака на наша Андрианче,а она по препорака на пријател од Савана. user posted image

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот bebe82)
Непосредна врска до пораките: 72
   RE: Лето 2012
2.3.2012 23:31:07   
Andriance

ИЗВОРНА ПОРАКА: Ljubovce

Abe sto mi napravivte...ni na kraj pamet ne mi pagase odmorot nekako daleku mi se gledase letoto :))) ama od koga ja procitav temava cel den ne prestanav da gledam ponudi..hihi mm se cudi sto mi stanalo oddednas :))))
I nie ganat u gr ke odime malecki sme za podaleku,a i lani posto bev trudna tamu bevme hanioti,imam nekolku pati odeno do tamu ama vaka 10 dena prv pat lani i super si pominavme kolku ubavi plazi imaaa malku se pozabataleni ama prekrasni se,ako nekoj planira natamu da odi neka prasa pa ke go upatam...
Andrijance aj pusti mi link od hotelot kaj sto ke odite,jas nesto sum na um za tasos,zasto tamu ne sum bila nikogas a mi vikaat demek za so dete bilo super a i vodata bila dosta topla,ama uste neznam...


Ljbovce...so tolku mali bebuvcinja kako nashive ne e bas preporaclivo ostrov...ajde neshto poblisku

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот Ljubovce)
Непосредна врска до пораките: 73
   RE: Лето 2012
2.3.2012 23:40:14   
Melanija RR
Никој нема искуство од Тасос?user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 74
   RE: Лето 2012
3.3.2012 0:21:20   
mamicka_26
Ние бевме на Тасос пред 3-4 години,и супер си поминавме,местото е многу тивко и мирно претежно фамилијарно место нема дискотеки и врева,плажата е убава супер е,а и во околината какви плажи има ако сакате да прошетате лудница-преубави

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 75
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?