|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  10 11 [12] 13 14   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Лето 2012
31.7.2012 16:02:10   
elenak
Nie planirame na odmor od 3 septemvri i toa vo Grcija. E sega dilemata ni e Nea Vrasna ili Sarti (na vtor krak). So povketo sto pravev muabet, od nivno iskustvo mi go preporacuvaat Sarti kako podobra opcija, bidejki Nea Vrasna imalo mnogu komarci, i nikakvi sredstva ne pomagale, a godinava i vodata ne bila tamu mnogu cista.
Pa sea, gi zamoluvam tie sto se vratile ili od Nea Vrasna ili od Sarti neka pisat kako pominale, za konecno da se odlucime.
Pozz

Ванеса јас погоре пишував за Неа Врасна, од таму имам искуство и водата стварно не е баш убава, уствари за кого како, еве Фиао вика супер. А во Сарти не сум била ама од она што го имам гледано на слики од оние што биле има прекрасна вода, и мене веќе повеќе години ми е желба ама никако да си ја остварам user posted image Сепак со мало дете не би одела оти многу дувало на плажа по цел ден. Ама ајде подобро некој со искуство од таму нека ни каже.
Моја препорака за сите со мали деца што сакаат мирно место и убав одмор - Торони на втор крак, многу блиску до Сарти ама малку е така поскапичкоuser posted image

(Одговор на членот vanessa30)
Непосредна врска до пораките: 276
   RE: Лето 2012
31.7.2012 16:15:20   
Natuska85

ИЗВОРНА ПОРАКА: Andriance


ИЗВОРНА ПОРАКА: vanessa30

Natuska ke cekam da pises, bidejki odime vo sopstvena rezija, ne se vrzuvame za agencii, taka da  nema da mi bide docna.pozz


Фиао се враќа од Неа Врасна за 10 дена...ќе ви даде и на двете најточни одговори..Натушке?? шо бидна со Туркиш? user posted image
иначе и ние сакаме 4-5 дена во септември ама ќе видиме...мани мани требаат


Маци за Туркиш мани мани не стигаатuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 277
   RE: Лето 2012
31.7.2012 16:38:22   
Beatris
Е не стигаат гледав и јас user posted image user posted image user posted image Него ние си уплативме пак Фурка, од 2ри септември, истиот апартман, преку Савана и мирна глава. Андријанче ајде бујрум user posted image

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 278
   RE: Лето 2012
7.8.2012 10:56:03   
vanessa30
Zenski, nie dodeka da otideme na odmor, iljada pati ke smenime user posted image . Prvin Nea Vrasna, posle Sarti i sega posledno ni e KRF (Sveti Gorgija). Do septemvri kujzne kade ke zavrsime, ili doma vo Malta user posted image  soba.

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 279
   RE: Лето 2012
7.8.2012 12:48:50   
Natuska85
И јас едвај чекам 20ти да дојде одиме во Неа Врасна,ама овој пат со баба и дедо сервис да биде прав одмор , првиот ни беше замор 2012 user posted image

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот vanessa30)
Непосредна врска до пораките: 280
   RE: Лето 2012
7.8.2012 13:44:44   
elenak
И јас едвај чекам 20ти да дојде одиме во Неа Врасна,ама овој пат со баба и дедо сервис да биде прав одмор , првиот ни беше замор 2012 user posted image

Ние најверојатно на 24-ти идеме во иста комбинацијаuser posted image Не одиме никаде без баба и дедо. Овој пат по нивна желба оти не можат да се помират да не ја видат Неа Врасна оваа година user posted image Ајде па може ќе се видиме да се подружиме.

< Поракaта ја уредил elenak -- 7.8.2012 13:48:11 >

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 281
   RE: Лето 2012
7.8.2012 15:54:52   
Hunny
Ванеса ако мислиш на Агиос Георгиос, јас бев лани таму. Убаво е ама мислам не е за со мало дете. Нон стоп дувка ветерче, водата е постудена од краците. Јонско Море е прекрасно, чисто,ама јас не би одела со дете таму.

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 282
   RE: Лето 2012
7.8.2012 15:58:56   
Luci

ИЗВОРНА ПОРАКА: Natuska85 RR

И јас едвај чекам 20ти да дојде одиме во Неа Врасна,ама овој пат со баба и дедо сервис да биде прав одмор , првиот ни беше замор 2012 user posted image

Леле мори Натооо, шо ли ме чека на одморов лелееuser posted image Минатото лето бевме само до Охрид на 4-5 дена и М. си беше супер ама сега како што го интересира све живо и диво, трча летаааааа лелел мајко тешко мене ќе биде осеќам

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 283
   RE: Лето 2012
8.8.2012 12:18:13   
Luci
Ај некоја РР-ка што била со сопствено возило на одмор летово во Грција нека ми каже дали извадила и меѓународна возачка дозвола? Сега се јавив во амсм за зелен картон и ми рекоа дека законски било и меѓународна возачка да се извадиuser posted image

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 284
   RE: Лето 2012
8.8.2012 12:26:54   
vanessa30
Abe znam deka e pocista vodata na jonsko, i deka e poladna, ama so drustvo ke odime parovi so mali deca i oni se zapnale, jas im vikam Sarti, oni Krf, i sega ostaviv kaj ke recat tamu, da nekrsam film. Mojot e uste bebusko, pa nema da go brckam direkno vo more ako e ladno, ke mu stavam voda vo bazence da se stopli na sonce pa posle ke se slapkame. Inaki ima dve Agios Georgios, ednoto e podole, ednoto e pogore(poseverno_ na ostrovot) vo koe bese ti lani???Samo znam deka ima ubava pesocna plaza, a za duvkanje mi rekoa deka i na Sarti dosta duvalo.
Inaku da, treba megunarodna dozvola, i maz mi izvadi bidejki planirame da odime so kola.

< Поракaта ја уредил vanessa30 -- 8.8.2012 12:28:59 >

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 285
   RE: Лето 2012
8.8.2012 12:26:56   
Bububebe

ИЗВОРНА ПОРАКА: luci

Ај некоја РР-ка што била со сопствено возило на одмор летово во Грција нека ми каже дали извадила и меѓународна возачка дозвола? Сега се јавив во амсм за зелен картон и ми рекоа дека законски било и меѓународна возачка да се извадиuser posted image


Да,мора да се има меѓеународна возачка user posted image

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 286
   RE: Лето 2012
8.8.2012 12:38:18   
arh_diz
Megunarodna vozacka mora da se ima za bilo kade ako si nadvor od Mk.
Nie bevme vo Porto Carras super si pominavme , mi se dopadna posebno sto imase kade da go ostavam M bar na polovina cas a jas kafe da ispijam na raat user posted image .

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Bububebe)
Непосредна врска до пораките: 287
   RE: Лето 2012
8.8.2012 17:07:23   
Ljubovce
arh-diz vo koj hotel bevte?nie sakame septemvri vo meliton da odime,da ne bevte vo toj da mi podraskazes nesto poveke...

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 288
   RE: Лето 2012
8.8.2012 17:19:48   
Hunny
Ние бевме во Агиос Горгиос баш кај златните плажи што ги кажуваат. Другиот се вика Агиос Гордис и нашите агенции не нудат аранжмани за таму. Убаво е и мирно место,за семејства, бидејќи не нуди никаква забава. Ако сакате повеќе гужва треба да прошетате по островот.

(Одговор на членот Ljubovce)
Непосредна врска до пораките: 289
   RE: Лето 2012
8.8.2012 17:24:25   
Hunny
А ветрето прави проблем, бидејќи не чувствуваш дека е толку жешко и брзо се гори. Ама ако одите ти препорачувам да одите на крстарење до Паксос и Антипаксос. Има бродчиња што крстарат до овие островчиња кои се рај за очи и душа. Ги викаат Сина лагуна. Кој сака може да се фрли на отворено море да си поужива, мераци.

(Одговор на членот Hunny)
Непосредна врска до пораките: 290
   RE: Лето 2012
8.8.2012 18:24:04   
vanessa30
fala za preporakata, ke gledame da otideme.Bidejki ke odime so koli, sigurno ke proset_ame niz ostrovoto, kolku sto ke dozvolat nasite komandantiuser posted image .
Inaku ke odime od 1 sep, pa se nadevam deka nema da bide mnogu zasko,i nema da izgorimeuser posted image , a se nadevam i deka nema da bide tolku ladno, pa da zamrzneme.

< Поракaта ја уредил vanessa30 -- 8.8.2012 18:26:02 >

(Одговор на членот Hunny)
Непосредна врска до пораките: 291
   RE: Лето 2012
9.8.2012 2:31:35   
Nadezna
Ve citam i se cudam...
Trcankata 90 % od vas vo Grcja....
Dobro be zeni, imate li malku oset bre, pa ve gazat re cela godina, u leto vi gi krsat kolite....A vie gi punite pari.....
PO NIEDNA CENA I NIKOGAS!
PA I DA MI PLATAT, NEMA DA ODAM TMU!
Mizerija....

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 292
   RE: Лето 2012
9.8.2012 8:31:52   
arh_diz

ИЗВОРНА ПОРАКА: Ljubovce

arh-diz vo koj hotel bevte?nie sakame septemvri vo meliton da odime,da ne bevte vo toj da mi podraskazes nesto poveke...

Vo Sithonia bevme

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Ljubovce)
Непосредна врска до пораките: 293
   RE: Лето 2012
9.8.2012 9:39:30   
Andriance
ИЗВОРНА ПОРАКА: Nadezna

Ve citam i se cudam...
Trcankata 90 % od vas vo Grcja....
Dobro be zeni, imate li malku oset_ bre, pa ve gazat re cela godina, u leto vi gi krsat kolite....A vie gi punite pari.....
PO NIEDNA CENA I NIKOGAS!
PA I DA MI PLATAT, NEMA DA ODAM TMU!
Mizerija....


Однапред ќе ти се извинам ако те навредам ама, олкава малограѓанштина оддамна не сум прочитала...
вака...јас пред се одам таму кај што ми е мене убаво. кај што ми одговара за џебот и пред се за детето..

море кое е толку топло, чисто и пред се блиску..се разбира и ефтино...мене ама ич не ме интересираат политичките работи во земајата
поготово што истите ГИ НЕМА во туристичките места..таму бре веќе се е прилагодено за македонци и срби како најбројни гости..

ама целата ситуација се подгрева баш од вакви луѓе кои се ограничени ...

И ДА, ќе им ги дадам парите на грците се додека за малку пари ми даваат море, комоција и уживање...а не да се јавам на РАДИКА у Маврово и да ми кажат дека и покрај тоа што ќе ручам кај нив ( кафе е 200 денари инаку ако не сте знаеле) да ми кажат дека само за надворешниот базен да го користам треба да платам 900 денари???? мислам важи нема проблем

< Поракaта ја уредил Andriance -- 9.8.2012 9:41:42 >


_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот Nadezna)
Непосредна врска до пораките: 294
   RE: Лето 2012
9.8.2012 10:00:25   
Cipi Ripi
Леле леле Андрианче кај ме потсети за Радика, уште ме боли за парите за кафето што ги дадов. Еднаш и никад више!!!

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 295
   RE: Лето 2012
9.8.2012 10:24:15   
Luci

ИЗВОРНА ПОРАКА: Andriance

ИЗВОРНА ПОРАКА: Nadezna

Ve citam i se cudam...
Trcankata 90 % od vas vo Grcja....
Dobro be zeni, imate li malku oset_ bre, pa ve gazat re cela godina, u leto vi gi krsat kolite....A vie gi punite pari.....
PO NIEDNA CENA I NIKOGAS!
PA I DA MI PLATAT, NEMA DA ODAM TMU!
Mizerija....


Однапред ќе ти се извинам ако те навредам ама, олкава малограѓанштина оддамна не сум прочитала...
вака...јас пред се одам таму кај што ми е мене убаво. кај што ми одговара за џебот и пред се за детето..

море кое е толку топло, чисто и пред се блиску..се разбира и ефтино...мене ама ич не ме интересираат политичките работи во земајата
поготово што истите ГИ НЕМА во туристичките места..таму бре веќе се е прилагодено за македонци и срби како најбројни гости..

ама целата ситуација се подгрева баш од вакви луѓе кои се ограничени ...

И ДА, ќе им ги дадам парите на грците се додека за малку пари ми даваат море, комоција и уживање...а не да се јавам на РАДИКА у Маврово и да ми кажат дека и покрај тоа што ќе ручам кај нив ( кафе е 200 денари инаку ако не сте знаеле) да ми кажат дека само за надворешниот базен да го користам треба да платам 900 денари???? мислам важи нема проблем

ПОТПИС

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 296
   RE: Лето 2012
9.8.2012 10:24:47   
Beatris
Се согласувам потполно со Андријанче! Ако бирам помеѓу апартман од 30-40 евра на море, и истиот у Охрид, епа извинете, јас ќе го носам детето на море првенствено од здравствени причини, а потоа и за да може да ужива и да се шлапка. Во Охрид ја не се бањам, па камоли дете да пуштам. Радика е посебна прикаска, мислам хелоуу, ама ако додека има овци нека ги стрижат, не 200, ја 500 ден кафе би напраила.

Ако некој има проблем со ова од патриотски причини и му смета, слободно нека ми уплати еден all inclusive аранжман со чартер во Турција, па и Црна Гора, ич нема да се лутам. А за солење памет за МОИ пари, фала, не треба, задржете си го мислењето за себе.

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Cipi Ripi)
Непосредна врска до пораките: 297
   RE: Лето 2012
9.8.2012 10:40:11   
Cipi Ripi
Да се произнесам за темава. Оваа година прв пат после мнооогу години отидов во Охрид, на една недела, престојувавме кај кумата наша (без пари) и сфатив зошто не сум отишла во Охрид уште од мала: водата грч, едвај влегов два пати, маж ми ако не ми купеше онакви гумени папучи ко за децата нозете партал ќе ми беа исеченици од камењата, прљаво, македонци мешлаци викаат на сите страни, Охриѓани нељубезни, скапо изгор. И таму(исто како и во Радика) никад више, можеби само за викенд, но повеќеод 2 дена НЕ!
Од друга страна, златно море, убавина, песок, не премногу скапо, онолку колку што можам да си дозволам а да бидеме среќни јас и мојата фамилија. Секоја година одиме на море и ги трошиме истите пари што некој ги троши за во Охрид.

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 298
   RE: Лето 2012
9.8.2012 10:52:40   
Mihaela 2010
Eden moj komsija vika stalno:I naj ruznoto more e podobro od ezero :))
Se soglasuvam so andrijance,beatris pa i cipi ripi...
Nie od opravdani pricini ovaa godina ke ideme vo Ohrid a ne na more,prvo imam kukja tamo,pa taka smestaj ne plakjam,vo ezero nemam namera da vlezam nitu pak detevo da go stavam,mada od drugi luge slusnav deka bilo toplo pred 2-3 nedeli,mozebi ke ideme na plaza cisto M da si igra malku da se brcka vo voda i da si igra so kamcinja no povekje od toa NE..
Ohrid go sakam i idam sekoja godina na kratko poradi toa sto mi prija klimata,ubavo spienje,prosetki i sl,no koga ni trebala da plakjam smestaj mojot odgovor za idenje u Ohrid e NIKOGAS...
More si e more i e nezamenlivo...

(Одговор на членот Cipi Ripi)
Непосредна врска до пораките: 299
   RE: Лето 2012
9.8.2012 11:01:59   
Beatris
... а бидејќи е најблиску, воала!!! Нека ми даде државава пари, стандард и можност да купам авионска карта за било каде по пристојна цена, тогаш да, нема да одам во Грција, ама до тогаш баш ме заболе и за политика и за се! Малтене сум пораснала во Грција, и ниеднаш, ама буквално ноеднаш не сум имала проблем, дури кога прашале од каде сте, нормално сум одговорила - Македонија и разговорот продолжил како што треба.

Ако можам да бидам на море за 3-4 саата, и да трошам свои заработени пари, зарем треба некому да поднесувам сметка за тоа, или да имам грижа на совест??? Ај важи...

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 300
Страница:   <<   < Претходна страница  10 11 [12] 13 14   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  10 11 [12] 13 14   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?