|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  9 10 [11] 12 13   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Лето 2012
18.7.2012 11:20:17   
Annet
NIE SME ODELE NEKOLKU PATI,VO PRIVATEN SMESTAJ ,ZA SOBA SO ZAEDNICKO WC I KUJNA PLAKAVME PO 250,SEGA MOZE I 300 DEN DA E,AMA NA GLAVNA ULICA BLIZU PARTIZAN PLAZATA,USTVARI DO SE E BLISKU,NEMA MN KAJ DA SE SETA,ZA APARTMAN NEZNAM CENA,POARNO U HOTEL KE ODIME ZA 30 EVRINJA HEHEHE

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 251
   RE: Лето 2012
18.7.2012 11:28:41   
*Elena*
A dali nekoj znae nesto za na Prespansko, ceni, smestaj, kako e?

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 252
   RE: Лето 2012
18.7.2012 21:41:59   
Polzav
Здраво мајки, имам уплатено двокреветно студио во Вила Рита во Неа Врасна, за период од 31.07 - 10.08 преку агенција Ин Травел. Бидејќи искрснаа некои приватни обврски не сум во можност да го искористам, па ако има некој заинтересиран нека ми пише пп.
Поздрав

(Одговор на членот *Elena*)
Непосредна врска до пораките: 253
   RE: Лето 2012
18.7.2012 22:48:41   
elenak
Ako se resite za Nea Vrasna nie sme tamu od 31 Juli user posted image . Ja izbravme zosto ima smestaj na sama plaza i e prilicno mirna za so bebe i plazata e ubava, pa i moreto. Mene mi prai keif kako za so bebus

Фиао јас имам долгогодишно искуство од Неа Враснаuser posted image Убава плажа ептен, широка, колку и да има гужва не се осеќа, ама морето не е баш, последниве години водата знае во некои денови да биде ептен за никаде, матна и многу нечиста. Се надевам убав период ќе погодите па да се изнабањате. Јас лично оваа година баш заради бебе ја ,,откачив,, Неа Врасна. Нема везе, убаво да си поминете,релацијата Неа Врасна - Аспровалта пеш е супер рекреација, местото е многу средено, целото шеталиште поплочено, нема многу гужва, кафичи, мирно е, супер.
Само ако имате можност, ако дозволи времето и г-ѓица Ангелина user posted image посетете ја дивата плажа близу Олимпијада (така ја викаат ама не е толку дива има и лежалки, шанк, тоалет) прекрасна вода со тиркизна боја, карпи од околу, убавини.

(Одговор на членот Fiao)
Непосредна врска до пораките: 254
   RE: Лето 2012
20.7.2012 11:43:38   
livi
decki bebuskata mi e 5 meseci neznam dali da ja noseme vo ohrid mi e strav iskustvo ima li nekoj

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 255
   RE: Лето 2012
20.7.2012 11:48:23   
AnnaMolly RR
Водете ја и ич око да не ти трепне. Убаво да си поминете и да си уживате!

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот livi)
Непосредна врска до пораките: 256
   RE: Лето 2012
20.7.2012 11:50:30   
livi
of blagodaram anna molly mi bese strav da ne e malo za tamu ama na ovie gorestini mislam ke uzivauser posted image

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 257
   RE: Лето 2012
20.7.2012 11:51:30   
Mihaela 2010
decki bebuskata mi e 5 meseci neznam dali da ja noseme vo ohrid mi e strav iskustvo ima li nekoj

Nie M ja nosevme u Ohrid koga imase 4 meseci,da ti kazam ako nisto drugo detevo mi se iznaspa,a bogami i jas,abe po celi nokji i preku den spiese mirno ubavo...Normalno na plaza ne idev posto bese epten toplo,ama pa i ne mi ni trebase plaza.Taka da slobodno idete,po svezo e i eoten ke mu prija na bebusot..

(Одговор на членот livi)
Непосредна врска до пораките: 258
   RE: Лето 2012
20.7.2012 11:54:18   
livi
e pa super togas ponedelnik letame so ovie starcite nemozes da se razberis ke go nastinete ke go izrazbolite mislis na aljaska ke ja nosimeuser posted image

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 259
   RE: Лето 2012
20.7.2012 15:24:50   
Ljubovce
Uf konecno denes uplativme a utre odime :) edvaj najdovme slobodno mesto za vaka kratok period. Aleksandros palas se vika hotelot na ATOS tretiot krak e, ima li nekoj so iskustvo od tamu da mi podraskaze nesto?

(Одговор на членот livi)
Непосредна врска до пораките: 260
   RE: Лето 2012
20.7.2012 15:31:22   
Fiao
Hmmm user posted image Nie sme sekoja godina vo Nea Vrasna neznam kolku godini unazad... Sekogas vodata i plazata bile super. Ocigledno e do periodot, moze taka vi se pogodilo, jas od dete odam tamu so moite godina nemame ispusteno...
ИЗВОРНА ПОРАКА: elenak

Ako se resite za Nea Vrasna nie sme tamu od 31 Juli user posted image . Ja izbravme zosto ima smestaj na sama plaza i e prilicno mirna za so bebe i plazata e ubava, pa i moreto. Mene mi prai keif kako za so bebus

Фиао јас имам долгогодишно искуство од Неа Враснаuser posted image Убава плажа ептен, широка, колку и да има гужва не се осеќа, ама морето не е баш, последниве години водата знае во некои денови да биде ептен за никаде, матна и многу нечиста. Се надевам убав период ќе погодите па да се изнабањате. Јас лично оваа година баш заради бебе ја ,,откачив,, Неа Врасна. Нема везе, убаво да си поминете,релацијата Неа Врасна - Аспровалта пеш е супер рекреација, местото е многу средено, целото шеталиште поплочено, нема многу гужва, кафичи, мирно е, супер.
Само ако имате можност, ако дозволи времето и г-ѓица Ангелина user posted image посетете ја дивата плажа близу Олимпијада (така ја викаат ама не е толку дива има и лежалки, шанк, тоалет) прекрасна вода со тиркизна боја, карпи од околу, убавини.



(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 261
   RE: Лето 2012
20.7.2012 18:11:36   
Maca25
Ние сме од недела во дојран. конечно одмор!

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Fiao)
Непосредна врска до пораките: 262
   RE: Лето 2012
21.7.2012 7:57:00   
Палешка РР
Син ми утрово замина со друштво во Градиште Охрид user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 263
   RE: Лето 2012
21.7.2012 10:37:58   
Maca25
Јас и мм сме толку спонтани, да не речем неорганизирани, што ниту имаме најдено смештај во Дојран ни ништо. Уште немаме ни превоз до таму, али ние битно утре ќе одиме. Нина ми е некако чудна, цел ден се тегне, некако топличка е, уште да се разболи и можам одма да се пријавам на рехабилитација во Бардовци.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 264
   RE: Лето 2012
27.7.2012 11:11:32   
Luci
Минатата недела отидовме во Охрид со надеж да поседиме 4 дена, од сабота до вторник. И ќе беше супер да испаднеше се по планот, арно амаааа по пат во кола М се истури од повраќање, па имаше проливче и ништо не јадеше за во неделата да добие инфекција на очите и пут под нозе и правец во Ск назадuser posted image Значи се измалтретиравме до максимум, климата во кола ко за беља ни се расипа 2 дена пред да одиме и беше стварно хорор во кола без клима
Ама да ви кажам за Охрид....водата за чудо беше топла и тоа во 09ч сабајле што за мене лично беше изненадувачки бидејќи во главном секогаш е ладна. Времето за мерак, навечер ладничко мфмфмфффф милина
На одмор(може ова веќе сум го пишала во некој пост погоре) одиме во Пефкохори, во вила Стела од 26 август до 02 септември преку Пилот травел. Мене од сега уплав ме фаќа да не, не дај Боже, ми се разболи детево тамуuser posted image

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 265
   RE: Лето 2012
27.7.2012 11:30:02   
Тања РР
И јас да го споделам нашето искуство од оваа година:
Од 23.06 бевме во Неа Пори. Не знам дали затоа што не е во екот на сезоната или заради кризата во Грција не беше премногу гужва. Сместување можеше да се бира а цените беа багателни. Ние за студио со поглед на море, на прв ред, плаќавме 25 евра а наши пријатели на третиот ред за апартман (тројца во апартман за шестмина) плаќаа 35 евра. Лежалка со пијалок на плажа чинеше 3 евра. Плажата пространа, водата кристално чиста и многу топла. Шеталиштето не е којзнае што, можности за шопинг скоро никакви, рестораните и таверните со цени вообичаени за Грција а детски игралишта повеќе од доволно.
Најлош момент од целата приказна се комарците. Последната вечер ја бевме заборавиле вратата од тераса отворена додека шетавме па кога се вративме мм беше во лов на комарци. Улови 9, останатите се гостеа со нас до сабајле.
Ако споредам со Неа Врасна мислам дека е за нијанса полошо но тоа е само мое мислење.

_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 266
   RE: Лето 2012
27.7.2012 11:33:56   
Mihaela 2010
Nie tek od 25 avgust ideme za ohriduser posted image ,pa se se mislam kakva li ke bide vodata toj period,so ogled na toa sto vecerite i sega se svezi i prijatni...M u sekoj slucaj ke se iznaigra na plaza,normalno ako e ubavo vremeto,a za u voda se mislam dali ke ja stavam...

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 267
   RE: Лето 2012
27.7.2012 11:58:15   
amateuress
ние само што се вративме од 6-дневен престој во охрид, и многу убаво беше. максимална дневна беше 28 - милина, под сенка ептен пријатно. водата некои денови беше поладна, некои потопла, ама според мене не беше доволно топла за да го оставам детето внатре подолго време, па само се брцкавме со ноџиња и рачиња, и тоа кон 6-7 навечер, кога е најтопла.
инаку, од мое искуство (а одам охрид секоја година по 2-3 пати откако знам за себе), водата во охрид е најтопла на крај на август, се разбира, ако времето е топло.

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 268
   RE: Лето 2012
27.7.2012 23:03:45   
zelba
jas kako padobranec od tema na tema user posted image
sakav da ve prasam
da li nekoj bil vo Porec i kako e tamu
pisete vasi iskustva , mislam koj bil

ili negde na dr mesto vo Hrvatska a da bilo ubavo

(Одговор на членот amateuress)
Непосредна врска до пораките: 269
   RE: Лето 2012
28.7.2012 8:32:58   
Gardenia
zelba сум била во хрватска само во Макарска и беше преубаво немам ниедна замерка,климата беше прекрасна баш медитеранска,плажите не се песочни ама се со природни каменчиња и не се ни осеќа дека си лежиш на камен, хрватите се гостољубиви посебно спрема македонците, и тогаш кога бев пред две години не беше скапо,цените во рестораните и кафичите беа исто како во скопје,за сега неможам да ти тврдам може и да имаат рипнато
А во Пореч беше една моја пријателка лани исто се пофали дека многу убаво поминала,само мислам нагоре по на север и на истра е малку посолено за цените,ама кај и да отидеш во хрватска нема да зажалиш
Е така на кратко малку ти објаснавuser posted image

(Одговор на членот zelba)
Непосредна врска до пораките: 270
   RE: Лето 2012
31.7.2012 13:50:40   
vanessa30
Nie planirame na odmor od 3 septemvri i toa vo Grcija. E sega dilemata ni e Nea Vrasna ili Sarti (na vtor krak). So povketo sto pravev muabet, od nivno iskustvo mi go preporacuvaat Sarti kako podobra opcija, bidejki Nea Vrasna imalo mnogu komarci, i nikakvi sredstva ne pomagale, a godinava i vodata ne bila tamu mnogu cista.
Pa sea, gi zamoluvam tie sto se vratile ili od Nea Vrasna ili od Sarti neka pisat kako pominale, za konecno da se odlucime.
Pozz

(Одговор на членот Gardenia)
Непосредна врска до пораките: 271
   RE: Лето 2012
31.7.2012 14:14:27   
*Elena*
Jas bev lani Sarti, super e, ima po nekoj komarec, ama nie bevme smesteni vo hotel blizu kanal (mocuriste), plazata e ubava, mnogu siten pesok, ali vo okolinata na Sarti se najubavite plazi na kracite, kampovite Platinisi i Armenistis, Portokali, podole ti e Kalamitsi, taka da steta e da ne gi posetis user posted image

(Одговор на членот vanessa30)
Непосредна врска до пораките: 272
   RE: Лето 2012
31.7.2012 14:29:08   
Natuska85
Венеса ние од 20ти одиме во Неа Врасна,а па ако не ти е веќе касно кога ќе се вратиме ќе ти кажам впечатоциuser posted image

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот *Elena*)
Непосредна врска до пораките: 273
   RE: Лето 2012
31.7.2012 14:34:22   
vanessa30
Natuska ke cekam da pises, bidejki odime vo sopstvena rezija, ne se vrzuvame za agencii, taka da  nema da mi bide docna.pozz

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 274
   RE: Лето 2012
31.7.2012 15:44:15   
Andriance

ИЗВОРНА ПОРАКА: vanessa30

Natuska ke cekam da pises, bidejki odime vo sopstvena rezija, ne se vrzuvame za agencii, taka da  nema da mi bide docna.pozz


Фиао се враќа од Неа Врасна за 10 дена...ќе ви даде и на двете најточни одговори..Натушке?? шо бидна со Туркиш? user posted image
иначе и ние сакаме 4-5 дена во септември ама ќе видиме...мани мани требаат

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот vanessa30)
Непосредна врска до пораките: 275
Страница:   <<   < Претходна страница  9 10 [11] 12 13   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  9 10 [11] 12 13   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?