|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  8 9 [10] 11 12   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Лето 2012
20.6.2012 13:59:51   
dostickage
ИЗВОРНА ПОРАКА: Fiao

Nie sme od 01.08 vo nea Vrasna, ama iskreno pojma neam dali e toa blisku ili ne user posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: libra.n

Nie sme od 03.08. vo Nei Pori, ako ima nekoj vo blizina ke se druzime user posted image





Epten ste daleku. Mozete na pola pat da se sretnete negde kaj Solun user posted image

(Одговор на членот Fiao)
Непосредна врска до пораките: 226
   RE: Лето 2012
20.6.2012 14:23:34   
arh_diz
Dosticage vo koj hotel bevte, znam deka tuka nekade ni se decata sakam i nie da odime so M i mm.

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 227
   RE: Лето 2012
20.6.2012 14:26:12   
dostickage
Vo Hotel Tropical preku TA PET.

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 228
   RE: Лето 2012
20.6.2012 18:08:53   
Fiao
user posted image user posted image user posted image Kuti sea vidov na mapa kaj bilo toa
ИЗВОРНА ПОРАКА: dostickage

ИЗВОРНА ПОРАКА: Fiao

Nie sme od 01.08 vo nea Vrasna, ama iskreno pojma neam dali e toa blisku ili ne user posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: libra.n

Nie sme od 03.08. vo Nei Pori, ako ima nekoj vo blizina ke se druzime user posted image





Epten ste daleku. Mozete na pola pat da se sretnete negde kaj Solun user posted image


(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 229
   RE: Лето 2012
20.6.2012 18:42:06   
kikicka
user posted image Достичка е инака натурал црна па сега и исончана ехеее мозам да замислам!
Инаку кофето се надевам дека утре ке биде,ама прво секако пенкалото ке ти го грабнам пак-Скопски пазар= среќно пенкалоuser posted image

ИЗВОРНА ПОРАКА: temjana RR

ООоо малечка ајде наздравје нека ви е одморот, се надевам дека повеќе боја имаш фатено од Кикичкаuser posted image Сега ми беше студентот кој полага без пенкало па ја чекам да заврши и ќе ја частам едно кафе во ладната ми канцеларијаuser posted image



_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 230
   RE: Лето 2012
23.6.2012 19:09:20   
ane.d
Aj i jas da prasam,dali nekoj ima odeno vo Toroni na vtoriot krak,nie ke odime na 10.07 so bebe od 7 meseci i mnogu mi e strav kako ke pominime rezerviravme preku Iguana

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 231
   RE: Лето 2012
27.6.2012 13:42:19   
mila 3
mm zapnal pak da nea vrasna ama mene nekako ne mi se odi pak tamu, pa se staviv vo akcijauser posted image najdov ponuda za Hanioti vo Hotel. Grand Victoria epten mi fati oko i so cenite se dobri, ama nemozam da najdam sliki od plaza samo od bazeniuser posted image a i malku e podaleku od plaza okolu 200 metri, ne deka e nesto mnogu ama so bebe nataka- navaka. Da ne bil nekoj?

(Одговор на членот ane.d)
Непосредна врска до пораките: 232
   RE: Лето 2012
27.6.2012 14:26:14   
Andriance

ИЗВОРНА ПОРАКА: mila 3

mm zapnal pak da nea vrasna ama mene nekako ne mi se odi pak tamu, pa se staviv vo akcijauser posted image najdov ponuda za Hanioti vo Hotel. Grand Victoria epten mi fati oko i so cenite se dobri, ama nemozam da najdam sliki od plaza samo od bazeniuser posted image a i malku e podaleku od plaza okolu 200 metri, ne deka e nesto mnogu ama so bebe nataka- navaka. Da ne bil nekoj?


Дури и малку пешанка имаш до ханиоти...убав гоелм хотел...ама па Ханиоти баш и нема некоја убава плажа за со бебе...не знам колкави сте...ама посекако тебе ќе ти треба што поблиску да можеш буквално да идеш по сок ако треба за бебе

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот mila 3)
Непосредна врска до пораките: 233
   RE: Лето 2012
27.6.2012 14:38:51   
Fiao
Ako se resite za Nea Vrasna nie sme tamu od 31 Juli user posted image . Ja izbravme zosto ima smestaj na sama plaza i e prilicno mirna za so bebe i plazata e ubava, pa i moreto. Mene mi prai keif kako za so bebus
ИЗВОРНА ПОРАКА: mila 3

mm zapnal pak da nea vrasna ama mene nekako ne mi se odi pak tamu, pa se staviv vo akcijauser posted image najdov ponuda za Hanioti vo Hotel. Grand Victoria epten mi fati oko i so cenite se dobri, ama nemozam da najdam sliki od plaza samo od bazeniuser posted image a i malku e podaleku od plaza okolu 200 metri, ne deka e nesto mnogu ama so bebe nataka- navaka. Da ne bil nekoj?


(Одговор на членот mila 3)
Непосредна врска до пораките: 234
   RE: Лето 2012
27.6.2012 16:36:14   
mila 3
Fala Andriance bas me podzamisli za plazava, inace imame 15 meseci a drugoto e 5 godini toa nema gajle ne go ni spomnav, sram da mi e user posted image

Fiao Vrasna e super nie bevme pred 2 godini( togas so edno dete) i pominavme super, plazata e dolga i siroka, vodata e cista, samo nekoj denovi pretezno porucek imase mnogu treva ama ne e srtasnouser posted image Spoeno e so Asprovalta so pesacka pateka taka da ima kade da se seta.mm ima odmor od 15 avgust taka da tesko deka ke mozeme da se druzimeuser posted image

(Одговор на членот Fiao)
Непосредна врска до пораките: 235
   RE: Лето 2012
27.6.2012 17:20:38   
Mama_Iva
Здраво, мамички user posted image . Ова лето, почетокот на август месец, планираме да заминеме на море во Албанија. Бидејќи имам син кој има една годинка user posted image , читав по форуми и се информирав дека едно од најдобрите места за семеен одмор во Албанија било селцето Ксамил, во близина на Саранда. И навистина, проверив на интернет и местото е рај! Никогаш претходно не сме биле на одмор во Албанија, па сакав да прашам ако има некој од вас што бил на ова место, да сподели со мене некои искуства ( дали да резервираме сместување од овде или па да одиме таму па да бараме на своја режија и каков е патот до таму - дали е автопат или па е некој селски друм user posted image ). Ви благодарам многу мамички и се надевам дека ќе се дружиме. Бакнежи до сите :*

_____________________________

*** Мајка - единствениот пријател без интерес. ***

(Одговор на членот mila 3)
Непосредна врска до пораките: 236
   RE: Лето 2012
1.7.2012 11:50:02   
*Elena*

ИЗВОРНА ПОРАКА: Mama_Iva

Здраво, мамички user posted image . Ова лето, почетокот на август месец, планираме да заминеме на море во Албанија. Бидејќи имам син кој има една годинка user posted image , читав по форуми и се информирав дека едно од најдобрите места за семеен одмор во Албанија било селцето Ксамил, во близина на Саранда. И навистина, проверив на интернет и местото е рај! Никогаш претходно не сме биле на одмор во Албанија, па сакав да прашам ако има некој од вас што бил на ова место, да сподели со мене некои искуства ( дали да резервираме сместување од овде или па да одиме таму па да бараме на своја режија и каков е патот до таму - дали е автопат или па е некој селски друм user posted image ). Ви благодарам многу мамички и се надевам дека ќе се дружиме. Бакнежи до сите :*



Zdravo Mama_Iva, mestata se super za odmor, top, najubaviot del od Albanija za letuvanje, baska na Jonsko More...ama patot ne ti go preporacuvam, cela Albanija e katasrtofi so patna infrastruktura, ednino patot Tirana - Drac sto e posovremen. E sega da ti kazam druga opcija, lani starosvaticata moja bese vo Ksamil, ama patuvaa preku Grcija, moze podolg patot ama poaren...pozzuser posted image

(Одговор на членот Mama_Iva)
Непосредна врска до пораките: 237
   RE: Лето 2012
1.7.2012 11:57:52   
*Elena*
ИЗВОРНА ПОРАКА: mila 3

mm zapnal pak da nea vrasna ama mene nekako ne mi se odi pak tamu, pa se staviv vo akcijauser posted image najdov ponuda za Hanioti vo Hotel. Grand Victoria epten mi fati oko i so cenite se dobri, ama nemozam da najdam sliki od plaza samo od bazeniuser posted image a i malku e podaleku od plaza okolu 200 metri, ne deka e nesto mnogu ama so bebe nataka- navaka. Da ne bil nekoj?


Nie bevme vo Hanioti pred nedela dena, vo mnogu poubav hotel od Grand Victoria, hotel Naias se vika i e na sama plaza, so bazeni, igralista za deca, barovi i sl. Go imas vo ponuda vo PilotTravel, ponudata e so dorucek, i nema sto nema za jadenje, se sto moze da ti tekne deka ti se jade i poveke od toa, a sobite se celi apartmani so kujna, kupatilo, centralna klima, sekojdnevno cistat, i sadovite vo umivalnik ako gi ostais ke ti gi izmijat user posted image ...arno ama na plazata pred hotelot , vo vodata ima edna odgromna dolga karpa so po nekoja treva ili eze, i mene mi bese jezivo da vlagam, pa tuka se slapkavme vo plitkoto, a na 20 metri imas gratska plaza na Hanioti so pesok, ama i guzva user posted image Inaku hotelot e raj za deca i toplo ti go pretoracuvam, nie bevme so 6 mesecno user posted image ...pozz

< Поракaта ја уредил *Elena* -- 1.7.2012 12:00:39 >

(Одговор на членот mila 3)
Непосредна врска до пораките: 238
   RE: Лето 2012
1.7.2012 12:04:53   
*Elena*
Inace od site mesta za letuvanje vo Grcija, osven ostrovite...najubav del e vtoriot krak Sitonija, kakvi plazi ima ludnica, nie lani bevme vo Sarti, ama skisnavme na plazite po kampovite Platinisi i Amernistis, kako i plazata Portokali...takov pesok i prozirno tirkizna voda mislam deka nema na drugo mesto osven po ostrovite na Jonsko more. Posebno ako sakate kampuvanje, kampovite tamu se raj user posted image

(Одговор на членот *Elena*)
Непосредна врска до пораките: 239
   RE: Лето 2012
3.7.2012 14:36:54   
Melanija RR
Најсвежи вести од Ханиоти user posted image За тие што мислам за Гранд Викторија убаво да се распрашат зошто агенциите почнале да добиваат негативни критики.Ние тој хотел не го видовме ,ама ги има доста долж цел Ханиоти,а добар дел од нив се кон главната улица.
Ние бевме во Вила Ана ,прва сезона ја нудат поради ја држеле србите и е најдобро сместување што сме го виделе досега по агенциите во однос на Вили.
Се наоѓа на една кривина од центарот,што значи во сам центар но избегнуваш вечерна галама,и се на се се води како 250 м од плажа а во превод 8 минути по права улица директно од центар.
За плажата да не е баш целосно песочна а прв ред пред морето е со камчиња а исто и влезот од морето неколку метри но децата буквално не излегуваа од вода од бебиња до големи значи во плиткото им е доволно.Потоа има дел со камења со ежови ама си пливате и ич не ви сметаат,е потаоа доаѓа делот каде го гледате дното околу 1,80 длабоко со чист песок.
На големите камења може да застанат двајца па е невидена романтикаuser posted image

Што ве интересира пишете
user posted image
user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот *Elena*)
Непосредна врска до пораките: 240
   RE: Лето 2012
3.7.2012 18:25:44   
mila 3
ИЗВОРНА ПОРАКА: Melanija RR

Најсвежи вести од Ханиоти user posted image За тие што мислам за Гранд Викторија убаво да се распрашат зошто агенциите почнале да добиваат негативни критики.Ние тој хотел не го видовме ,ама ги има доста долж цел Ханиоти,а добар дел од нив се кон главната улица.
Ние бевме во Вила Ана ,прва сезона ја нудат поради ја држеле србите и е најдобро сместување што сме го виделе досега по агенциите во однос на Вили.
Се наоѓа на една кривина од центарот,што значи во сам центар но избегнуваш вечерна галама,и се на се се води како 250 м од плажа а во превод 8 минути по права улица директно од центар.
За плажата да не е баш целосно песочна а прв ред пред морето е со камчиња а исто и влезот од морето неколку метри но децата буквално не излегуваа од вода од бебиња до големи значи во плиткото им е доволно.Потоа има дел со камења со ежови ама си пливате и ич не ви сметаат,е потаоа доаѓа делот каде го гледате дното околу 1,80 длабоко со чист песок.
На големите камења може да застанат двајца па е невидена романтикаuser posted image

Што ве интересира пишете
user posted image
user posted image

Fala na informacija, jas sakav da uplatam vo Grand Viktorija.Gledam po adenciive celo vreme nudat popus bas za toj hotel. sigurno ima nestouser posted image Ama i mi pisaa deka plazata ne e bas za so bebe taka da mi otpadna Hanioti

< Поракaта ја уредил mila 3 -- 3.7.2012 18:26:34 >

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 241
   RE: Лето 2012
3.7.2012 18:31:36   
mila 3

ИЗВОРНА ПОРАКА: *Elena*

ИЗВОРНА ПОРАКА: mila 3

mm zapnal pak da nea vrasna ama mene nekako ne mi se odi pak tamu, pa se staviv vo akcijauser posted image najdov ponuda za Hanioti vo Hotel. Grand Victoria epten mi fati oko i so cenite se dobri, ama nemozam da najdam sliki od plaza samo od bazeniuser posted image a i malku e podaleku od plaza okolu 200 metri, ne deka e nesto mnogu ama so bebe nataka- navaka. Da ne bil nekoj?


Nie bevme vo Hanioti pred nedela dena, vo mnogu poubav hotel od Grand Victoria, hotel Naias se vika i e na sama plaza, so bazeni, igralista za deca, barovi i sl. Go imas vo ponuda vo PilotTravel, ponudata e so dorucek, i nema sto nema za jadenje, se sto moze da ti tekne deka ti se jade i poveke od toa, a sobite se celi apartmani so kujna, kupatilo, centralna klima, sekojdnevno cistat, i sadovite vo umivalnik ako gi ostais ke ti gi izmijat user posted image ...arno ama na plazata pred hotelot , vo vodata ima edna odgromna dolga karpa so po nekoja treva ili eze, i mene mi bese jezivo da vlagam, pa tuka se slapkavme vo plitkoto, a na 20 metri imas gratska plaza na Hanioti so pesok, ama i guzva user posted image Inaku hotelot e raj za deca i toplo ti go pretoracuvam, nie bevme so 6 mesecno user posted image ...pozz

Gi vidov slikite sto si gi stavila na FB, stvarno e super, toa so sadovite mi se sviga najvekeuser posted image Ama cenite za vo avgust mi se solenki malce

(Одговор на членот *Elena*)
Непосредна врска до пораките: 242
   RE: Лето 2012
3.7.2012 19:23:26   
*Elena*
mila 3 zatoa nie vo juni otidovme, zdravje Avgust moze nesto drugo ke izleze user posted image A vie poubavo Sarti fatete user posted image ...pozz

(Одговор на членот mila 3)
Непосредна врска до пораките: 243
   RE: Лето 2012
11.7.2012 12:30:32   
mila28
Nie uplativme za vo Pefkohori od 23 avgust, 9 noki preku oskar travel. Pred 3 godini beme tamo so soprugot, togas ne bevme seuste zemeni i bese preubavo, cista plaza pesocna, vodata bistra, bebinja mali i decinja vriese, ima kade da prosetas, smestajot ni se pogodi mnogu, taka da sega odime povtorno na istoto mesto vo istata vila :D samo sega so user posted image koj togas ke ima za 2 dena nepolni nepolni 8 meseciuser posted image

_____________________________

Your children will become what you are; so be what you want them to be

(Одговор на членот *Elena*)
Непосредна врска до пораките: 244
   RE: Лето 2012
17.7.2012 15:46:14   
Ljubovce
aj nekoj neka mi preporaca sto veke bil,sakame hotel,na bilo koj od kracite ama da e so ubava plaza pred samiot hotel. Jas pa se cudam kogo da prasam a ustvari rr-jki najubavo moze da mi kazat,so bebce sme od 9 meseci.

(Одговор на членот mila28)
Непосредна врска до пораките: 245
   RE: Лето 2012
17.7.2012 21:46:31   
Maca25
Ај некој ако може да ми пише во пп некој контакт или искуство од апартман во Дојран. Сакаме да одиме викендов!

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Ljubovce)
Непосредна врска до пораките: 246
   RE: Лето 2012
18.7.2012 0:17:19   
moni teo
маца јас сум од дојран апартманите се движат од 25-30евра(во зависност од големината) со кујничка и вц а собите се по 250-300 денари за кревет со заедничко вц и кујна со др соби user posted image најубави соби има во куќите што се до главна улица а оние што се понагоре на рид не се толку убави и да се пофалам оваа година има повеќе туристи и многу е убаво

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 247
   RE: Лето 2012
18.7.2012 0:46:16   
Melanija RR
Мони а за колкави апартмани се работи штом се до 30евра?Некако многу ми изгледа,веројатно се за до 6 до 8 луѓе

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот moni teo)
Непосредна врска до пораките: 248
   RE: Лето 2012
18.7.2012 11:00:49   
*Elena*
Cenive za apartmanite kako vo grcka isto user posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 249
   RE: Лето 2012
18.7.2012 11:10:00   
Beatris
Леле цена Дојран еј! Па дали се нормални бре??? У Грчка се толку апартманите. Е стварно невероватно user posted image user posted image user posted image 30 евра да дадам за у тиња и треви да се бањам, и комарци да ме изедат. Не, фала!

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот *Elena*)
Непосредна врска до пораките: 250
Страница:   <<   < Претходна страница  8 9 [10] 11 12   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  8 9 [10] 11 12   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?