|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Дали на маж ви му пријавувате се што сте ...
13.2.2012 15:43:20   
Luci
Секогаш знаел, никогаш не сум му сокрила. Ама најчесто одам да купувам само зашто имаме многу различни вкусови, стално ми вика дека имам укус-купусuser posted image

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Дали на маж ви му пријавувате се што сте ...
13.2.2012 15:48:07   
Mihaela 2010
Da, nema zosto da krijam,ako si kupam parce obleka normalno e da me vidi da mi kaze kako mi stoi..a cesto i za nego kupuvam taka da nema pricina da se buni ako si kupam nesto.

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Дали на маж ви му пријавувате се што сте ...
13.2.2012 15:52:35   
JovanaJ
Ako e garderoba da, cisto da me vidi kako mi stoi. A ako e kozmetika nesto, smika ne bi go interesiralo pa i ne go pokazuvam. user posted image

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Дали на маж ви му пријавувате се што сте ...
14.2.2012 9:31:23   
vezilka RR
Сеуште не пријавувам..Не гледам зошто би му пријавувала нешто ако е за моја лична употреба. Ако примети дека е ново, пеким, ако не, здравје боже user posted image Башка сме толку опозит во однос трошење-шпарање што ако се пријавувам тој ќе излезе ко за грев, само јас нешто купувам user posted image , дури и за него јас му купувам..ама не сум јас крива што тој така сака..Е сега, кога ќе ја потрошам јас мојата плата а има уште побајаги од месецот, тоа е веќе друга приказна user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот JovanaJ)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Дали на маж ви му пријавувате се што сте ...
14.5.2014 9:08:06   
Mila mamicka
Не би рекла дека пријавувам, туку секогаш му кажувам однапред дека планирам нешто да си купам, а тој никогаш досега не ми рекол ама баш ништо. Секогаш ми вели, како ти сметаш така. Е сега, откако се роди син ни, знае да ми пререче за купувањето, затоа што за синот купувам многу повеќе од тоа што реално му треба, па знае да искоментира дека некоја работа ја носел само еднаш и му се смалила одма. Ама што да правам, пусти мерак.

_____________________________

Најдобрата работа што еден татко може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка.

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Дали на маж ви му пријавувате се што сте ...
14.5.2014 11:33:18   
Kvisko
Се пријавувам. Немам потреба да кријам и не ми е јасно зошто би криела. Често одиме и заедно во шопинг па и тој некогаш ме тера нешто да си купам ако добро ми стои а јас се премислувам околу тоа.

(Одговор на членот Mila mamicka)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Дали на маж ви му пријавувате се што сте ...
17.5.2014 10:05:58   
Defne90 RR
Не пријавувам се,едноставно сметам дека нема потреба да знае за се што сум купила.Тоа си е моја лична работа.Ако ме праша ќе му кажам а ако не ме праша не ни кажувам.Е сега понекокгаш и пријавувам,едноставно некои работи мора да се пријават ако чинат повеќе,а за работи како шминки,долна облека,работи за во домаќинството не пријавувам.И не ми ни рекол ништо дури и да примети дека имам купен нешто а не сум го пријавила тоа нешто.

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот Kvisko)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Дали на маж ви му пријавувате се што сте ...
17.5.2014 10:34:17   
princessa
ne prijavuvam se, se razbira ima nekoi skapi raboti sto sakam na primer da gi kupam i se konsultiram so nego ama za sitni raboti ne doaga vo predvid. Mnogupati me nema nitu primeteno deka imam nesto novo na sebe ako ne mu kazam. Ne sum od tie sto se sminkaat pa namesto da trosam za sminki trosam poveke za obleka i obuvki i garderoba za decata. Nikojpat go nemam nitu izlazeno za toa kolku nesto kosta nitu imam nesto skrieno. Iskrenosta e najbiten faktor vo brakot. Ako nesto kosta 100evra tolku e, ne mamam.

_____________________________

All of us have our own beliefs, opinions. These inner assumptions rule and govern our lives. A suggestion has no power in and of itself. its power arises from the fact that you accept it mentally!

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Дали на маж ви му пријавувате се што сте ...
17.5.2014 10:50:55   
AneLav RR
Па не пријавувам лични работи или нешто што треба да се купи по дома и што е непходно нема потреба да се пријавува. Пријавувам покрупни работи што чинат повеќе пари, фактички не пријавувам туку се договараме дали можеме да си ги дозволиме.

_____________________________

Не плаши се од бавниот чекор, плаши се од стоење во место!

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 34
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2]
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?