|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Дали на маж ви му пријавувате се што сте купиле?
23.9.2009 11:55:09   
profesorica
Незнам дали сум единствена user posted image user posted image user posted image а мислам дека не сум!!!
Не дека ќе ми забрани да купувам ама стално ми вика дека сум трошаџика user posted image и навистина многу купувам!неможам да стигнам се да облечам, повеќето работи ми се нови...

Ајде да ве видам???


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Дали на маж ви му пријавувате се што сте ...
23.9.2009 11:57:55   
big_mama817
ne sekogas sto mora da zne sto sve sum kupila user posted image

_____________________________

Децата се најголемо богаство :)

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Дали на маж ви му пријавувате се што сте ...
23.9.2009 12:02:02   
arh_diz
ИЗВОРНА ПОРАКА: profesorica

Незнам дали сум единствена user posted image user posted image user posted image а мислам дека не сум!!!
Не дека ќе ми забрани да купувам ама стално ми вика дека сум трошаџика user posted image и навистина многу купувам!неможам да стигнам се да облечам, повеќето работи ми се нови...
I ke zaboravam deka gi imam :) :):)




(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Дали на маж ви му пријавувате се што сте ...
23.9.2009 12:06:16   
srnicka
Mu prijavuvam zosto nikogas ne kupuvam bez nego, nikogas ne mi rekol aj ne za nesto, sto sakam toa si dobivam, a baram i jas premnogu i skapi raboti, za srekja si kupuvame

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Дали на маж ви му пријавувате се што сте ...
23.9.2009 12:12:04   
mother 29
ne prijavuvam niti jas,nitu toj...samo koga se falime..vidi sto si kupiv?!ima za nekoi raboti sto ne gi znae deka sum gi kupila,ke prasa novo ti e?a na mene od pred mesec dena i taka.

(Одговор на членот srnicka)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Дали на маж ви му пријавувате се што сте ...
23.9.2009 12:34:18   
katence
nikogas ne prijavuvam, osven ako nekogas sum mnogu srekna za nesto sto sum kupila pa da mu kazam.

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Дали на маж ви му пријавувате се што сте ...
23.9.2009 12:42:20   
Maca25
Не пријавувам, само му се фалам што сум си купила.
А во последно време многу си се запоставив, ништо не си купувам за мене, само за бебушот. Искачам јас да си купам нешто а на крај ќе се вратам дома со кеси полни со работки за нина.

(Одговор на членот katence)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Дали на маж ви му пријавувате се што сте ...
23.9.2009 13:57:21   
Bogdancanka
Jas ne prijavuvam,kako i site i jas moze za nesto da mu se pofalam i taka,a ponekogas koga ke kazam e ova go sakam ili ova nemam se zeza so mene auu kako ti da go nemas toa, sto si cekala do sega i taka....a za nego sve jas kupivam on recisi nikogas ne kupuva jas sum trosadzikatauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Дали на маж ви му пријавувате се што сте ...
23.9.2009 14:09:04   
vezilka RR
Јас не пријавувам во смисла на тоа дека треба да кажам што сум купила и колку сум потрошила..туку јас по карактер сум таква фалбаџика и башка љутка..па да не се случи јас да облечам нешто наово..а мажле не дај боже не примети..си кажувам веднаш дека имам нешто ново..оти ќе има караници:))))))) Не пријавувам само за книги и ташни (за нив не се фалам) оти на глава ќе ми качат после сите, не само мажле..па што си купувала уште, милиони имаш..кај ќе ги ставиме..немаме веќе место и така дрн,дрн јариња..затоа си ќутам:))

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Дали на маж ви му пријавувате се што сте ...
23.9.2009 14:13:12   
Natasha5
Не никогаш не пријавувам освен ако се работи за нешто што тој е заинтересиран па да му кажам дека сум го купила и колку и каде сум го нашла.Иначе нема потреба да пријавувам хаха не сме на царина.

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Дали на маж ви му пријавувате се што сте ...
23.9.2009 14:13:50   
profesorica
ИЗВОРНА ПОРАКА: vezilka

на глава ќе ми качат после сите, не само мажле..па што си купувала уште, милиони имаш..кај ќе ги ставиме..немаме веќе место и така дрн,дрн јариња..затоа си ќутам:))


потпишувам!


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Дали на маж ви му пријавувате се што сте ...
17.5.2011 7:41:34   
Палешка РР
Интересна статија поврзана со оваа тема. КЛИК

Дали сте "неверни"? user posted image user posted image Јас да, понекогаш. user posted image


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Дали на маж ви му пријавувате се што сте ...
17.5.2011 9:01:30   
skorpijana
ako ova e neverstvo da neverna sumuser posted image user posted image user posted image
no vo posledno vreme ne kupuvam mnogu za mene poveke za decata a za bebusite najveke ali vcera izlegov i potrosiv i na meneuser posted image user posted image

_____________________________

zivej go sekoj dena kako posleden

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Дали на маж ви му пријавувате се што сте ...
17.5.2011 9:06:04   
AnnaMolly RR
Не сум по купувањето. Ама баш воопшто! Немам „фенси“ ташни, чевли, скапи облеки... Едноставно не ми го прават меракот. Единственото скапо нешто што сум си го дозволила се „мартинки“ од 7.000 денари и ич не ми беше криво што ги дадов парите.
Ама на мм се му кажувам. Ние до душа заедно одиме во шопинг, ама најчесто за него се купува user posted image . За мене купувам ако тој ме натера и ако почне да збори дека сум се облекувала како девојче, ми требале „подотерувачки“ работи како што вика тој.


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот skorpijana)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Дали на маж ви му пријавувате се што сте ...
17.5.2011 9:07:57   
anedespo
Pa da zosto da ne. Nie sakame da imame kontrola na sekoj potrosen denar. I dvajcata kazuvame sto sme si kupile i kolku sme go kupile. 

(Одговор на членот skorpijana)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Дали на маж ви му пријавувате се што сте ...
17.5.2011 9:16:57   
Yummy Mammy
Kaj mene e obratno, mm krie od mene pa posle jas mu naogam po plakari user posted image  user posted image  user posted image

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот anedespo)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Дали на маж ви му пријавувате се што сте ...
17.5.2011 9:35:15   
Maca25
Јас не лажам ниту за цената, ниту од каде сум го купила. Ниту пак тој. Кога јас купувам за себе одам со другарка или мајка ми, може и сама, а мм кога купува секогаш ме вика мене да го видам user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Дали на маж ви му пријавувате се што сте ...
17.5.2011 10:59:20   
prettygirl
ИЗВОРНА ПОРАКА: mother 29

ne prijavuvam niti jas,nitu toj...samo koga se falime..vidi sto si kupiv?!ima za nekoi raboti sto ne gi znae deka sum gi kupila,ke prasa novo ti e?a na mene od pred mesec dena i taka.


_____________________________

Ona sto moze da go donese momentot, ne moze ni celiot zivot

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Дали на маж ви му пријавувате се што сте ...
17.5.2011 11:10:03   
Тања РР
Aууууу јас шнола да си купам, мм ќе дознае. Никогаш не ми рекол да не си купувам нешто кога ми треба но тој е таков по природа, знае секој денар каде отишол. Професионална деформацијаuser posted image user posted image user posted image  Јас од друга страна пак, појма немам. Може секој месец одело да си купува а јас да не забележам дека потрошил пари.
За цената никогаш не лажам, понекогаш се запрепастува како сум дала толку пари за еден „партал“ но јас едносатвно не можам да му ја намалам вредноста кога го „пријавувам“user posted image

_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Дали на маж ви му пријавувате се што сте ...
17.5.2011 11:18:55   
Octavia
Не пријавувам, ама сакам да му се пофалам user posted image . А него најчесто му е сеедно, не коментира никако, па ни убаво е/не е убаво. user posted image Ама ако претерам, како минатиот месец (потрошив околу 12 000 за гардероба, ама не само за мене, за сите дома јас купувам, и плус најмногу купив и потрошив за мм) е тогаш може да изреагира да не забегувам user posted image . Инаку, тој не е толку фер со мене и не пријавува дома, ама и тешко да забележам, оти си купува ново ова-она за во компјутер, за телефонот и сл. Тоа го дознавам од муабетите негови со „другарчињата“, ама реагирам ако е нешто навистина скапо (како кога си сменил дел од компјутерот што го чинело 200 евра, ама не сметал дека треба да каже затоа што „Па му требало“ user posted image ). За мали суми не трзам одамна, ме истренирал.

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Дали на маж ви му пријавувате се што сте ...
17.5.2011 11:54:58   
Bjanka
Ne krijam, ama i koga mu pokazuvam mnogu ne obraka vnimanie user posted image , ne ni znae mnogu sto mi e novouser posted image

(Одговор на членот Octavia)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Дали на маж ви му пријавувате се што сте ...
16.6.2011 8:43:15   
Nadezna
ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca25

Не пријавувам, само му се фалам што сум си купила.
А во последно време многу си се запоставив, ништо не си купувам за мене, само за бебушот. Искачам јас да си купам нешто а на крај ќе се вратам дома со кеси полни со работки за нина.


I jas slicno, duri me kara deka sum bila zapustena user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Дали на маж ви му пријавувате се што сте ...
16.6.2011 10:36:07   
mama26
jas sum si cudna,,ke kazam deka ke si kupam nesto [ a nema da go kupam ] ama pak nesto drugo ke mi se zasviga pa toa ke go zemam..i mm ke mi kaze abe neli rece ova a sega sasvim treto zemauser posted image

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот Nadezna)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Дали на маж ви му пријавувате се што сте ...
16.6.2011 10:40:18   
dostickage
Nie zaedno si odime da kupuvame i zaedno si birame taka da nemame gajle edniot od drugiot:)

(Одговор на членот Nadezna)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Дали на маж ви му пријавувате се што сте ...
16.6.2011 13:10:23   
penelopa
Најчесто не но секогаш кога ќе види дека носам нешто што не го видел знае дека е новоuser posted image

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?