|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Пијанството на нашите мажи
11.7.2009 23:38:27   
Еца
Какви се кога ќе се напијат?
Добри...агресивни...напорни...?
Како го поднесуваат алкохолот, само со главоболка или и со повраќање?user posted image user posted image user posted image

Многу зависи од ситуација, ретко се случува да се напие, ама кога ќе се напие, е тогаш е крај.Збори,(онака уста не отвора), само се смее(онака и тоа ретко од него да дочекаш), и само се вртка околу мене,а како за беља па баш тогаш не сакам да се мазам и гушкам. user posted image user posted image user posted image user posted image Инаку обично поминува со главоболка и мамурлак наредниот ден, но на два пати му носев легенче.Е па така кога не знае за доста.(Среќа ретко се случува)user posted image


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Пијанството на нашите мажи
11.7.2009 23:41:46   
Nikolina
и мојот е таков мил и целиот разнежнет и тогаш можам ама баш за се да разговарамuser posted image user posted image user posted image user posted image а богами и она друготоuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Пијанството на нашите мажи
11.7.2009 23:50:44   
Палешка РР
Не пие никогаш. Во овие 16 години откако сме заедно, само еднаш сум го видела напијан и ми беше многу симпатичен и духовит user posted image  user posted image  user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Nikolina)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Пијанството на нашите мажи
12.7.2009 0:36:28   
mis.
И мм сум го видела само еднаш пијан многу збореше и се смееше дури чудно за него.Знае да се напие една чашка за мерак но никогаш не претерува си знае граница.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Пијанството на нашите мажи
12.7.2009 1:52:21   
biljanaM
Јас неможам да поднесувам пијани мажи.....уф ме ежи самата помисла....незнам зошто ама многу се нервирам кога мм пие....изгледа за разлика од вашите тој многу повеќе пие.....user posted image

_____________________________

Ил смо само ту због рамнотежа меџу звездама.....

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Пијанството на нашите мажи
12.7.2009 8:44:29   
mami
мојот не пие воопшто, една чаша вино за ручек или вечера и толку..така да изгледа никогаш немада дознаам каков е кога е пијанuser posted image user posted image

(Одговор на членот biljanaM)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Пијанството на нашите мажи
12.7.2009 10:39:35   
niki
I jas mojov go nemam videno pijan, moze da ispie pivo dve za nekoj praznik ili vino, no od toa ne se opiva. Ednas na pocetok, jas vo Skopje a toj tuka i se napil so prijatelite i mi se javuva u 4 sabajle, nasmean, razneznet, slatki muabeti, ama mnogu me isplasi go proveruvav dali stignal bezbedno doma i utredenta  imasse sobrakajka go lupnal nekoj pijan so motor, nisto ne mu bese i ne bil kriv on tuku drugiv, ama  mu se iznavikav togas.
Drug pat ne se povtorilo i ne veruvam deka pak ke se povtori, ednostavno ne pie covekot. Inaku i jas pijani luge mreazam i da piel ne bi se mazela za nego, ne bi mozela ja da pocuvstvuvam nesto za nekoj koj stalno ke go gledam pijan.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Пијанството на нашите мажи
12.7.2009 17:32:09   
denicka
i mm ne pie. epten koa ke dojdat moite na gosti i toa samo edna caska rakija i tolku. a go imam videno pijan (on vika deka ne biluser posted image ) koga dojde da me bara od moite user posted image  dali bese premnogu vozbuden pa od 3 caski go fati. stvarno ne znam sto mu stana ama mnogu bese smesen. vo takvi situacii kazuva vicovi user posted image i se smee a posle saat vreme odi da si legne i tolku. nareden den nisto ne mu e. user posted image

_____________________________

Bless and you will be blessed!

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Пијанството на нашите мажи
12.7.2009 21:43:23   
agnes77
и мм не пие алкохолuser posted image

(Одговор на членот denicka)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Пијанството на нашите мажи
12.7.2009 23:09:14   
biljanaM
Девојки значи само мм пие...мора да се превземе некоја иницијатива......user posted image

_____________________________

Ил смо само ту због рамнотежа меџу звездама.....

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Пијанството на нашите мажи
19.7.2009 21:26:44   
mami
а како би реаграле ако вашиот сопруг почне да конзумира повеке од нормалното алкохол?ако стане алкохоличар?познавам случај каде мажот и жената по 15 години врска и 3 години брак и прекрасно мало девојче се разведоа бидејки тој стана зависен од алкохолот а кога му предложија терапија и психијатар одби па на жената не и остана ништо друго освен да побара развод бидејки не сакаше нездрава средина за својата принцеза

< Поракaта ја уредил mami -- 19.7.2009 21:40:25 >

(Одговор на членот biljanaM)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Пијанството на нашите мажи
19.7.2009 21:38:02   
niki
verojatno taka ko vo slucajot. So pijan krastavici ne bi sadela, nema tuka zivot.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Пијанството на нашите мажи
28.7.2009 19:25:09   
dani85
mojot po kazuvanjata porano so drustvo koga ke ispadnele znaele da ispijat i po nekoja caska fazla ama sega edna godina nemase probano ni kapka alkohol bidejki sledniot den povraka od nego. poslednive nekolku meseci koga odime na sofra saka da se napie edna casa uzo ama od taa casa pie samo pola i posle naracuva dve fanti i uzoto go ostava.

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Пијанството на нашите мажи
28.7.2009 19:44:11   
ripce
и мм не пие, како што вели "2 пива ми се малку, а 3 премногу" user posted image , а еднаш само го имам видено пијан, се згазив од смеењеuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image и за жал или среќа веројатно нема никогаш повеќе да ја имам таа прилика

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Пијанството на нашите мажи
28.7.2009 19:47:46   
Палешка РР
Колку што гледам ниеден маж не пие. user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Пијанството на нашите мажи
28.7.2009 23:23:25   
milijana
Jas i maz mi sakame da se napieme po edna caska rakija za rucek.Gosti koga ni idat pie po dve-tri rakii,a za svadbi i veselbi znae da pretera..ama nisto strasno.Se napil do sega dva pati vo zivotot..ama so ogled na toa deka samo sok piese do 30 godini..jas mislam deka vo red e.Nikogas ne me tepal, udril, maltretiral, pa mislam deka ni pienjeto ne mu e nekoja jaka stana.Ne e ljubitel na alkohol.Tatko mi ima lozje, pa sekoja godina ni dava da si varime rakija.Ja pravime za dusa..i sekogas ni ostanuva.Vo naseto semejstvo otsekogas imalo vino i rakija.Varele i pravele so generacii, i fala bogu nikoj ne bil onoa..ekstremen pijanica..a se znaelo da se napijat za svadbi i veselbi.Ma..neka mi e zdrav i ziv..pa sega.Tesko e da se zivee so alkoholicar.Imav tetka(sega e pocinata)mazot i den denes e pijandura nevidena.Kako taa istrpi cel zivot, samo ona si znae.Pozz

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Пијанството на нашите мажи
12.8.2009 22:40:51   
Natasha5
Mm nikogas ne go imam videno pijan,taka da ne mozam da kazam kakov e.Pie ama se kontrolira,pie samo malku a ne da se opijani.A bas sakam da go vidam pijan.Aj ke go opijanam nekogas pa ke vi kazuvam(ako uspeam)user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот milijana)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Пијанството на нашите мажи
12.8.2009 22:47:31   
milijana
A..da zaboraviv da naglasam mm e kelner..pa znae da se kontrolira.Cel zivot e po kafani.Na rabota nikogas ne pie...a koga ke sedne..go gledam saka da gostira..saka da uziva vo pienjeto..nekako so stil..kako da se izrazam..i bas mi e interesen.Verojatno cel zivot gi gleda lugeto po kafani, restorani(a..veke kaj nema raboteno)go gleda i nivnoto odnesuvanje..i mozebi imitira nekoj..ama neznam koj mu e idol.Interesno e koga imate rabota so kelner. Znae keifski da se raspolozi na site veselbi.Pozz

(Одговор на членот Natasha5)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Пијанството на нашите мажи
12.8.2009 22:51:49   
mimicka
Мм не некој љубител на алхохол. Пие само на некои посебни поводи и тогаш многу внимава. Не дозволува да се напие туку онака да се расположи само. Некогаш знаеме да си се напиеме пивце заедно или по некоја чаша вино.

(Одговор на членот Natasha5)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Пијанството на нашите мажи
13.8.2009 0:23:37   
Aleksandra
Interesno, mnogu mazi ne pijat????? A vikaat deka ako mazite ne pijat, togas zenite pijat i za niv!!!! Mala sega, nemoj odma da se lutite.
MM obavezno koga ke dojde od rabota, mu pravam salata i meze i pie 2 caski rakija i posle so rucekot moze da se napie nekoja casa pivo ako saka a ako ne pie sok. Mnogu pati koga ke izlezeme znae da se otpusti i da se napie po nekoja poveke ama togas e najdobriot covek na svetot, site gi guska i bacuva i sto ne gi znae i sto gi znae ( se e pod moja kontrola kogo guska i kogo bacuvauser posted image user posted image ) se smee, pee, se sto ke go prasas ti kazuva, a be SRCE E!!!! I mnogu si go sakam koga e pijan bidejki mozam mnogu da go gmecamuser posted image user posted image

(Одговор на членот mimicka)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Пијанството на нашите мажи
13.8.2009 0:51:15   
nadica
mm neznae da pie user posted image ama bukvalno user posted image user posted image user posted image
vo 8 god sto sme zaedno se ima napieno 3-4 pati ama do kraj pie dodeka moze smesen e i nema nagoni za kavga tuku za ljubenje i za guskanje toj i ne napien zboruva mnogu a pak koga ke se napie usta neznae da zatvori user posted image user posted image user posted image glava go boli uste 3 dena potoa i vika ''nemoze za se da me biva dobar sum vo mnogu raboti ama za pienje ne sum ama ic'' user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Aleksandra)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Пијанството на нашите мажи
10.11.2009 12:44:29   
profesorica
Еве сега пед некоја недела бевме на свадба и испи доста ама како сунѓер е, другите околу него на маса почнаа да се качуваат а мм беше само убаво расположен-user posted image user posted image user posted image ама се раздрдоре на враќање во кола, смешки живи.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Пијанството на нашите мажи
10.11.2009 12:51:31   
Enika
decko mi ne pie a ni ja ne pijam...porano kako pomlada da ama sea ..uf pred nekoj den od edno mohito mi se svrte:)ne sum go videla pijana ama mi imaat kazuvano deka e smeshen i interesen , ne e naporen...i bas sakam da go vidam.jas koga me drmna mohitoto bev epten taka kako mace se mazev so nego mu se upikav skroz celauser posted image

inace eden bivshi beshe otrov luge...OTROV....normalno beshe coek so napnuva go iam pofaleno ovde na rr kakov napor od coek e ama koga ke se nacukashe e toa beshe van site granici...mi se zakacuvashe samo na mene, me butkashe da idam kaj drug nekoj (ako se pogodi nekoj so mi bil, bivshi ili simpatija) cela vecer zamara dali go sakam i toa na 2 sekundi edno isto prashanje, nemozev da mu kidnam ili te rcka neso bezveze ama cela vecer....i zatoa nekam da vidam bash pijan coekuser posted image

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Пијанството на нашите мажи
10.11.2009 12:55:06   
mother 29
мм не пие,ептен слабо со повод , а јас знаев порано по 1-2 џина да испијам ,ама сега не доага во предвид!?и вака главата ми е тапан некои денови ,уште алкохол ми фали?!

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Пијанството на нашите мажи
10.11.2009 13:06:16   
BEBICA
mm ne pie.Za ovie 8 godini kolku go znam od koi 2 godini vo brak samo dva pati ima probano alkohol cisto da nazdravi za svadbata na bratmu i za nasata svadba i toa so sampjanot. Tolku.user posted image user posted image user posted image user posted image
Duri ni kafe ne pie, ne mi pravi drustvo.No zatoa ja znam da se proveselam i malku da pivnam.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
No ne da bidam pijana samo vesela.


_____________________________

Дајте и на жена десет добри совети, таа ќе го следи само еднинаесеттиот - својот.

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?