|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Што пеглате а што не?
17.9.2010 23:13:14   
lukas
osven na mm mi bluzite,jas se peglam koga ke izlegvam ako e tutkano,zs na mm mi se e na kremestare,i da ne se trastam koga ke izlegva..iance drugo nisto imam drugarka pegla ama apsolutno se...

_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Што пеглате а што не?
17.9.2010 23:13:30   
ananikol
 


Alistata gi susam vo masina taka da nemam potreba se da peglam,dodeka se topli ke gi zdiplam i ne se poznava deka ne se peglani user posted image .
Kosulite na mm,tie se obavezni a sega i oblekkata na user posted image  obavezno.
Drugo e cisto po potreba...user posted image

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Што пеглате а што не?
2.10.2010 22:27:41   
petra27
Peglam se osven corapi...........imam takva navika....

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Што пеглате а што не?
16.10.2010 23:07:41   
Annet
јас сакам да си пеглам ама само кога нема никој до мене.пеглам се освен гаќи и чорапи,но во последно време во неколку разговори со роднини ,пријатели дознав дека пеглаат гаќи,заради тоа што кога ке се поминело со пегла врз кутелот на гаќите се убивале некои бактерии...и ај сега пеглај да те видам хахаххахахахха user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот petra27)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Што пеглате а што не?
16.10.2010 23:24:49   
Viktori
за да испеглам нешто, значи стварно било изџвакано.
Не ми се медитира на пегла и даска. user posted image Не можам многу да се замарам! Мама ми викаше ти си најважна и здравјето твое после се друго user posted image user posted image user posted image user posted image

Се е измазнето на жица, ептен кошили или нешто така, ама нема шанса пешкири, чаршави, гаќи, чорати, маици обични летни...


< Поракaта ја уредил виктори -- 16.10.2010 23:26:39 >


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Што пеглате а што не?
17.10.2010 0:17:43   
amelbebe
peglav na vremeto do gaki ,corapi,sega mi e preku takuser posted image vo ,peglam pred izlaganje da ne bideme zguzvani

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Што пеглате а што не?
28.11.2010 20:05:05   
Pepelaska *
Koga sum besna peglata si znae user posted image
a inaku samo od Martin peglam , ke peglam sega corapi kako ne

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот amelbebe)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Што пеглате а што не?
28.11.2010 20:08:06   
Maca25
ги диплам алиштата кога ги вадам од машина и ги оставам да постојат едно пола саат па после на сушење. И нема потреба од пеглање. Единствено некоја кошула на мм, ама и тоа ретко (повеќето му се такви што не се пеглаат). А и пеглата не знам кај ми е (ако ми затреба)user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Што пеглате а што не?
6.12.2010 17:03:48   
mila mama
Kosuli samo, ili pred izleguvanje eventualno, i se razbira peglam se za bebuskata.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: Што пеглате а што не?
7.12.2010 10:01:15   
strelec 8
zavisi kolku vreme imam.na decata se peglam.a na nas najcesto nesto ako e zbrckano za na rabota,ili ako izleguvame.ali corapi,gaki,peskiri,carsafi ne

(Одговор на членот mila mama)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: Што пеглате а што не?
7.12.2010 11:06:18   
lukas
sega nisto ne peglam ,,apsolutno nisto..

_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот strelec 8)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: Што пеглате а што не?
7.12.2010 11:12:12   
***Lide***
zavisi od vremeto ama alistata od Angel gledam da gi peglam za nasite toa sto treba go peglam a na primer pizami i slicnio ne

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: Што пеглате а што не?
4.4.2011 11:02:02   
penelopa
Се за user posted image за нас само постелнина и алиштата кога ми изгледаат ептен изгужвани- гледам што помалкуuser posted image

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот ***Lide***)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: Што пеглате а што не?
4.4.2011 14:07:07   
ole2004
Nesto sto najmalku sakam da rabotam e peglanjeto.Gi peglam site alista na user posted image ,a nasite kolku mozam pomalkuuser posted image

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: Што пеглате а што не?
17.4.2011 21:55:49   
mamicki
Kako mlada domakjinka peglav se, ama za nekolku godini se opasuljiv, sfativ deka ima mnogu pozabavni nacini kako da se pomine slobodnoto vreme, pa sega peglam samo toa sto morauser posted image

(Одговор на членот ole2004)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: Што пеглате а што не?
17.4.2011 22:03:38   
humana
Све пеглам,буквално све,и не дека сега тука како млада домакинка,туку и кога небев мажена.Незнам зашто и све си викам више непеглам све и кога ке дојде ред пак о 2 сата на пегла окапувам

(Одговор на членот mamicki)
Непосредна врска до пораките: 66
   RE: Што пеглате а што не?
18.4.2011 0:36:54   
ikki
epten nesto sto mora da se pegla, sto e mnogu izguzvano. Inaku edna od rabotite sto mnogu me nerviraat e da peglam, podobro generalka cel den otkolku da peglam

(Одговор на членот humana)
Непосредна врска до пораките: 67
   RE: Што пеглате а што не?
18.4.2011 0:40:41   
Џесика
Ништо не пеглам.



_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот ikki)
Непосредна врска до пораките: 68
   RE: Што пеглате а што не?
18.4.2011 9:38:14   
anedespo
Само работи за одозгора. (кошули, панталони, блузи)

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 69
   RE: Што пеглате а што не?
18.4.2011 10:38:47   
Octavia
Ги пеглам сите работи на децата. Од постелнина пеглам навлаки за перници, чаршафи користам од оние со ластик (баталив се што е за пеглање), па не ги пеглам. Завеси немам user posted image . Од нашата облека обично пеглам се, ама ако сум ептен кнап со време, ескивирам на долната облека, ги пеглам маиците, а ако немам време, гаќите само се замазнуваат и во фиока user posted image . Пешкирите на малиот ги пеглам, оние за нас како кога (не сушам надвор, на балкон, или дома на сушара или во машина, па се тешам дека не собираат нечистотија од надвор). Кујнски крпи некогаш пеглам, некогаш не. Вака-така, излегува дека скоро се пеглам...

(Одговор на членот anedespo)
Непосредна врска до пораките: 70
   RE: Што пеглате а што не?
18.4.2011 10:56:18   
Maca25
Пеглањето го избегнувамна сл. начин - перам, вадам од машина и одма диплам и после ги закачувам на закачалки и така се сушат. нема потреба од пеглање. Се би правела само не би пеглала.


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Octavia)
Непосредна врска до пораките: 71
   RE: Што пеглате а што не?
30.4.2011 15:01:38   
lady m
Алиштата од син ми ги пеглам комплетно сите.Ги пеглам и неговите пешкири,па ги диплам и ги ставам во неговиот шкаф.А од мм и моите само по потреба и тоа блузи,пантолони,кошули,а пешкири,гаќи и такви работи не.Можеби е убаво да се пеглаат,но понекогаш ми изгледа како залудно потрошено времеuser posted image .

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 72
   RE: Што пеглате а што не?
30.4.2011 15:10:20   
mama26
znaci preeska se iznervirav za ova..peglam skoro se i ne mi e maka..ama maka mi e koga ispeglano pa zdipleno i kako bilo zdipleno taka linija ke ostane...e ova od takt me vadi..i da odime do grad so sinot za edna linija morav da vadam pegla i nesto sto e peglano  pak go peglam. [mrzam linija bilo kakva ],...i ke se otkazam od diplenje ke zemam sve na zakacalki ke moram uste mnogu da kupamuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот lady m)
Непосредна врска до пораките: 73
   RE: Што пеглате а што не?
30.4.2011 16:47:29   
Maca25
Мама26 купи си и уште 2-3 плакари за алиштата што ќе ти висат на закачалки, затоа што ако се ставиш едно до друго тие пак ќе најдат начин како да се изгужваат. А и што се замараш за една линија?!?! 

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 74
   RE: Што пеглате а што не?
30.4.2011 18:26:59   
mama26
do negde si vo pravo maco,mi falat plakari..eve sega dokupiv zakacalki sve prepeglav i edno do drugo user posted image user posted image .inaku mi fali plakar ovoj mi e mal..ama sega neplaniram da kupam pa ke teram vaka dodeka se kupi nesto poolemo..pozdrav odam sega pak jas user posted image

< Поракaта ја уредил mama26 -- 30.4.2011 18:27:41 >


_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 75
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Што да дознаете.
пеперутка16

Кога би носеле тројки, што би направиле?