|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Што пеглате а што не?
26.11.2009 14:56:11   
mami
прво перам, перам, перам..собирам така едно убаво купче и после почнувам да пеглам..ама пеглам само тоа што навистина треба- пешкири, гаќи, маици, чорапи, постелнина(освен на Лука) нема шанса да пеглам.

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Што пеглате а што не?
26.11.2009 15:01:05   
zami
Peglam samo na sin mi alista i na mm uniformata.
Se drugo po potreba.
A corapi ni na sin mi ne gi peglam.

(Одговор на членот topce)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Што пеглате а што не?
26.11.2009 15:01:21   
tea
Mene obicno mi pegla sveki, a koga ponekogas nema da mi gi ispegla alistata jas do peglam samo ona sto mora. Gaki ni slucajno, imam postelina sto ne se pegla, peskiri i pizami isto taka ne. 

(Одговор на членот jovanka)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Што пеглате а што не?
26.11.2009 15:03:32   
profesorica
и мене често ми пеглаат свекор ми или свекрва ми-јас само тоа на рака што см го перела.гаќи и пешкири не пеглам а за Дамјан се!!!


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот tea)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Што пеглате а што не?
26.11.2009 19:55:47   
lanicka
Jas imam eden trik od majka  mi,koga ke gi vadam od masina alistata gi diplam i gi ostavam da odtstojat nekoj polasaat barem, a duri posle gi pruzam.Koga gi sobiram gledam da ne gi guzvam i taka spasuvam dosta od peglanje.Koga se rodi maloto,za nea peglav se, a sega ne bas se.Gaki i corapi nikogas,ako gi peglav moite cipki,ke ostanea na pegla siteuser posted image .

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Што пеглате а што не?
26.11.2009 22:20:31   
Anushka
Лана, трикот е жива вистина!!! И јас потпишувам-проверено.
ЈАС ГО ПЕГЛАМ ММ
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Што пеглате а што не?
26.11.2009 22:22:27   
Bogdancanka
ИЗВОРНА ПОРАКА: lanicka

Jas imam eden dobar trik od majka mi.Koga gi vadam alistata od masina gi diplam i gi ostavam da stojat taka nekoe vreme pred da gi pruzam ,a koga gi sobiram gledamda ne gi guzvam.



Мора да испробамuser posted image

< Поракaта ја уредил Bogdancanka -- 26.11.2009 22:23:17 >
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Што пеглате а што не?
2.12.2009 11:13:12   
profesorica
Аууууу ова добар трик било а особено за крпи и пешкири се исплати.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Што пеглате а што не?
5.2.2010 8:57:41   
BILJANA_G
I jas gi stavam vo susara ama i pokraj toa se peglam samo corapi ne.A najmnogu kosuli i kako lesno mi odi,ispraksano mi e i ic ne mi e tesko.Mrazam da peglam samo pantaloni od odelo.

(Одговор на членот topce)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Што пеглате а што не?
5.2.2010 9:01:18   
mami
оделата на мм не ги пеглам, ги носам на хемиско и како нови ми ги враќаатuser posted image а пеглам само тоа што треба- ѓаки, маици, чорапи, пижами, постелнина, пешкири- не доаѓа во предвидuser posted image user posted image

(Одговор на членот BILJANA_G)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Што пеглате а што не?
5.2.2010 9:05:58   
ripce
ИЗВОРНА ПОРАКА: mami
ѓаки, маици, чорапи, пижами, постелнина, пешкири- не доаѓа во предвидuser posted image user posted image


познавам жена што редовно со саати го пегла горе наведенето, дури има и специјална пегла, не пегла со истата пегла која ја користи на пр. за панталони, кошули... user posted image user posted image user posted image


_____________________________

"Кога сте мајка никогаш не сте сами во своите мисли. Мајката секогаш мора да мисли два пати, еднаш за себе и еднаш за своите деца."

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Што пеглате а што не?
5.2.2010 9:51:02   
Cacko
izgleda jas najmrzla sum na forumovuser posted image
uste pred da se porodam zabusavav,mm samo so molba ubava uspevase da me natera da mu ispeglam nestouser posted image a toa da mora(pr.kosuli i sl)a za drugi raboti ubavo ke gi istresam i pruzamuser posted image i posle koa ke se zdiplat ke si legnat super seuser posted image
koga se porodiv mm se nadevase deka radi bebeto poise ke peglam pa i toj ke iskoristi,ama toa bese samo 1-2 meseciuser posted image
koga zaladi pocnav na Elena rabotite da gi susam u masina za susenje i iskacaat skoro ko peglaniuser posted image
e nemate pojma kolku se isporaduvavuser posted image a mm se natazi zosto sea se e po staro ko sto si bese
ali luge stvarno mnogu mrzam da peglam,epten koga moram i togas mi se place

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Што пеглате а што не?
5.2.2010 9:54:35   
mami
ИЗВОРНА ПОРАКА: ripce

ИЗВОРНА ПОРАКА: mami
ѓаки, маици, чорапи, пижами, постелнина, пешкири- не доаѓа во предвидuser posted image user posted image


познавам жена што редовно со саати го пегла горе наведенето, дури има и специјална пегла, не пегла со истата пегла која ја користи на пр. за панталони, кошули... user posted image user posted image user posted image



нас најголемата караница ни почна со префрлувањето на свеки зошто горенаведеното не го пеглам..мене ми е тоа апсурдно..Дури и ги вадеше пешкирите од фиока за да ги испеглаuser posted image user posted image user posted image

Цацко драга, те разбирам, и јас гледам купот да го сведам на минимум, ме мрзи, наместо тоа јас можам да седам на РР или да си играм со Лука а не да киснам со пеглата в рака

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Што пеглате а што не?
5.2.2010 9:59:00   
Cacko
fala za razbiranjetouser posted image
ja si rekov sea ke mi nagrnete da me karateuser posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Што пеглате а што не?
5.2.2010 10:00:48   
Maca25
Јас скоро ништо не пеглам. Освен некоја кошула на мм ништо друго. Кога се роди нина пеглав се, од лигавче до чорапче.... ама имав некои проблеми со рацете и ми рекоа да не ги оптеретувам. И ги послушав докторите. Затоа од машина вадам, убаво тресам, ги диплам и ги одтавам пола саат здиплени. Се сушат на закачалка. И се изгледа како пеглано.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Што пеглате а што не?
5.2.2010 10:21:08   
majka 79
peglam mnogu malku, samo gornite alista.gledam i masinite sto gi pustam da ne bidat prepolneti za da ne se tutkaat alistata, pomalku alista a poveke omeknuvac , ubavo gi tresam i gi ramnam pred da gi spruzam i se spasuvam od peglanje.
dolen ves , krpi, postelnina , pleteni zimski bluzi, pizami ...nema sansi da peglam. citam gore naveduvaat deka i corapi ne peglale, a zarem nekoj pegla corapi? prvpat slusam.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Што пеглате а што не?
5.2.2010 10:27:29   
mami
пегла пегла мила...свеки моја пегла се, освен свилените хулахопки ( а и за тоа не сум баш најсигурнаuser posted image )

(Одговор на членот majka 79)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Што пеглате а што не?
5.2.2010 10:28:22   
arh_diz
I jas peglav ama uste sega se custvuvam izmorena i od minatata nedela nemam seuste ispeglano . Neznam sto ke pravam ponataka ako bidam vaka vecno nenaspana.

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Што пеглате а што не?
5.2.2010 10:30:52   
Cacko
ИЗВОРНА ПОРАКА: mami

пегла пегла мила...свеки моја пегла се, освен свилените хулахопки ( а и за тоа не сум баш најсигурнаuser posted image )

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Што пеглате а што не?
5.2.2010 10:37:17   
majka 79
mami, izgleda sveki tvoja si gi leci nervite so peglanjeuser posted image

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Што пеглате а што не?
5.2.2010 11:08:41   
mina_m
se peglam dolen ves,maici,postelnini,peskiri,krpi za vo kujna,pogotovo ovie raboti obavezno, peglata se gori ,prava dezinfekcija e....pri potreba peglam sto ke ni zatreba inaku taka da zastanam pola den da gubam vo peglanje alista ,nemam zivci, ne sum takov tip na covek..

(Одговор на членот majka 79)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Што пеглате а што не?
5.2.2010 17:28:12   
Sandric
jas peglam samo toa sto mora i sto se gleda, a gaki ,corapi i krpi ne doaga vo predviduser posted image

(Одговор на членот mina_m)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Што пеглате а што не?
5.2.2010 23:01:48   
delfinka
jas obozuvam da peglam i peglam apsolutno se
ke mi se smeete ama peglam do corapi
ne sum mnogu po drugite domasni aktivnosti ama koga stanuva zbor za peglanje,juhiuuuuuuuuu,pustam muzika i mozam po 5saati da peglam
ako imate za peglanje nosete kaj mene
besplatno:))

_____________________________

sekoj e blagosloven ako veruva vo boga

(Одговор на членот Sandric)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Што пеглате а што не?
4.4.2010 1:29:57   
angels
peglame sve mislam normalno....ali tie sto peglat corapi i tangi pr kako kaj drugarkami nez kako imaat zivci..

(Одговор на членот delfinka)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Што пеглате а што не?
17.9.2010 22:54:11   
mama26
skoro sve.osven kebinja ,corapi ,trenerki i farmerki user posted image

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?