|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Дочек од болница
30.10.2012 14:48:45   
@Mila@
Od bolnica koga iskociv ke pamtam deka iako sredina na dekemvri beshe najubav soncev den iako denovite dur bev vo bolnica beshe oblacno i vrnezlivo e sonceto beshe prvo neshto na sto se izraduvav, od mm dobiv golemo mece so malo mece vo pregratka i mng me izraduva a od majka mi dobiv mng ubavo lace od belo zlato so spoen privezok od onix preubavo e jas ne sakav nishto da mi kupi no ona koga se porodila so mene od majka i odbila lance so privezok sto den denes go nosi i i beshe merak da mi podari i mene neshto takvo,jas dodusha ne mozam sekojdenvno da go nosam zatoa sto e posvecenko no vo sekoja mozna prigoda koga odgovara go stavam i bash mi gi drzi spomenite svezi.Cela ovaa idila mi ja rasipa sveki koja so crven kilim pristigna da si go zeme vnuceto a me imashe videno duri 2 pati vo celata bremenost i se vozdrzav na ignor da bide za da samo ubavite momenti gi zapomnam od toj nastan.

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Дочек од болница
30.10.2012 15:41:51   
meU87
Ние кога се вративме од болница немаше ништо спектакуларно, освен мајка ми и татко ми кои пристигнаа со цвеќиња, подароци, поклони и сл.
Од мајка ми добив пари, а од татко ми ланче сваровски големо срце и во него уште едно мало срце.

(Одговор на членот @Mila@)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Дочек од болница
22.11.2012 15:17:30   
elenak
Нас не пуштија точно на 31-ви декември за Нова Година да си ја дочекаме дома. Ни Н од НГ не видов, кома бев user posted image А мм? Ги частел другарите вечерта на 30-ти. Да ви кажувам каков беше кога дојде по нас или веќе знаетеuser posted image Додека ја чекавме сестрата да го облече user posted image тој си го шлапаше лицето со вода на умивалникот во болничката соба. Инаку јас си одбрав сама што сакав да ми купат, па ми ги донесоа поклоните уште додека бев во болница. Од мм имам наочари а од мајка ми и татко ми рачен саат (тоа што ми требаше)user posted image Како и да е тој ден нема никогаш да го заборавам. 

_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот meU87)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Дочек од болница
3.1.2013 23:27:58   
ivemace
Za prvoto go fativ nespremen, bidejki e rodeno 25dena porano, ama kako i sekogas brzo se snasol user posted image znae deka obozavam prsteni i sekako mi ja podnovi kolekcijata so ishte eden prsten so prekrasna izgravirana posveta, a za vtoroto - nishto user posted image , bidejki si go rodiv na mojot rodenden cesto znae da kaze deka toa e poklonot user posted image

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Дочек од болница
11.8.2014 13:28:17   
Mila mamicka
Од болница дојдоа да ме земат мм и свекрва ми. Мм ми донесе многу убав букет цвеќе и комплет охридски бисери - ланче, нараквица и обетки (отсекогаш велев дека сакам да си купам, па тој запомнил, и ми ги подари тогаш). Многу бев среќна. Кога си дојдов дома од свекор ми, свекрва ми и девер ми добив прекрасно ланче Сваровски, кои го купиле уште одма кога им кажав дека сум бремена. Подоцна кога дојдоа моите, од нив добив букет цвеќе и многу убава торта на која пишуваше Добредојдовте, а син ми секако еден куп подароци.

_____________________________

Најдобрата работа што еден татко може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка.

(Одговор на членот ivemace)
Непосредна врска до пораките: 30
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2]
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Оди на:






Анкета

Што да дознаете.
пеперутка16

Кога би носеле тројки, што би направиле?