|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Ултразвучно мерење на тежината на плодот
28.6.2010 12:21:09   
arh_diz
Pa neznam kolku da im veruvam sepak mislam 100% tocno nemozat da znaat. Na mene mi rekoa denes deka tezi 34 i deka e vo red. A pred toa mi rekoa deka e za 2 dena ponapredno. Vazno da e zivo i zdravo

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Ултразвучно мерење на тежината на плодот
28.6.2010 12:42:26   
zaklina
den pred da se porodam eden doktor mi kaza deka e tezok 2900 a drug 3000. sin mi se rodi 3500 

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Ултразвучно мерење на тежината на плодот
28.6.2010 13:07:51   
Slagjana
Последен пат се меревме во 38-ма недела и имаше тежина 3200г. Докторката предвиде дека ќе се роди околу 3500, а се роди 3680, во 41-ва надела. Значи мерењето беше приближно точно.

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Ултразвучно мерење на тежината на плодот
28.6.2010 13:32:21   
Палешка РР
Мене најточно ми погоди бабицата од око. Рече бебево е 3100 и до грам толку беше user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Slagjana)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Ултразвучно мерење на тежината на плодот
28.6.2010 15:02:30   
arh_diz
ИЗВОРНА ПОРАКА: arh_diz

Pa neznam kolku da im veruvam sepak mislam 100% tocno nemozat da znaat. Na mene mi rekoa denes deka tezi 34 i deka e vo red. A pred toa mi rekoa deka e za 2 dena ponapredno. Vazno da e zivo i zdravo

Izgleda pak sum spiela koga sum sum ja pisuvala porakata user posted image user posted image user posted image  mnogu greski pravam vo bremenosta .Jas sum 34 nedela i mi rekoa deka tezi 2400

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Ултразвучно мерење на тежината на плодот
5.7.2010 13:20:26   
Martins mom
Не е за 100% верување ова ултразвучно мерење...барем кај мене не погодија (мислам салам згрешија).Рекоа до 2900-3000гр, а Мартин се роди 3600user posted image

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Ултразвучно мерење на тежината на плодот
2.10.2010 21:56:21   
petra27
Mene vo 32+4 bebceto mi tezese 2000kg i doktorot mi rece deka e taman.....sega vo petok na 8mi sum na pregled pa ke vi pisam kolku ke bide.....

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Ултразвучно мерење на тежината на плодот
2.10.2010 22:52:32   
strelec 1982
Moeto bebce samo sto vlegov vo 36 nedela bese 3000.Doktorot mi rece deka do kraj ke stasa do 3500 kila deka nedelno se popravale od 150 do 200 grama poslednite dva meseca od bremenosta i pred se zavisi i od bebceto.Dva dena pred da se porodam mi rekoa na ehoto kolku sto go vidoa deka e 3500 a toa bese vo 40 nedela koga se porodiv po dva dena bebeto bese 3800 a dolgo 55 sm.Malku mi promasija so trista grama pomalku mi kazaa.

(Одговор на членот petra27)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Ултразвучно мерење на тежината на плодот
11.7.2013 10:00:14   
Snow Queen
12+0
57gr .....па ќе видиме за 2недели како ќе биде.user posted image

_____________________________

07.04.2006........до ден денес со саканиот сме лудо вљубени

(Одговор на членот JUKI)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: Ултразвучно мерење на тежината на плодот
25.7.2013 13:19:20   
jasmina81
mene me interesira od koga pocnuvat so merenje na plodot jas sum vo 13 nedela posleden pat bev vo 12 nedela na skrining i pred toa uste tri pati ednas za potvrda na bremenost i potoa rutinski kontroli do sega nitu ednas dr nee mi kazal kolku tezi plodot a odam vo privatna bolnica kaj mnogu dobar dr ke mi kazi samo sve e vo red taman si e mi odgovara na sekoe moe postaveno prasanje a znam da postavuvam premnogu a za toa ne sum znaela bas ke go prasam nareden pregled user posted image

(Одговор на членот Snow Queen)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: Ултразвучно мерење на тежината на плодот
25.7.2013 14:07:52   
Bethany
Јасмина81, добредојде на РР. Ти посакувам убава дружба тука.
И честитки за бременоста, да имаш најлесна бременост. user posted image

А што се однесува до твоето прашање, еве во постот погору спомнуваат и мерки уште во 12 недела.
Колку што се сеќавам, и мене не ми почнаа со мерките толку рано, можеби некаде околу 20 недела, ако не и покасно, не сум сигурна.
Вероватно се мисли дека е и беспотребно мерење на тежината на плодот толку рано.
Најбитно е оно сега да се развива соодветно а тежината ќе видите, можеби уште на следниот преглед. Уживај во бремоста! user posted image

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот jasmina81)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: Ултразвучно мерење на тежината на плодот
25.7.2013 14:08:02   
Melanija RR
Ако ти дава сликиќка на нејзе пишува тежина ,која недела си а на која недела одговара плодот.
Вид на сликата колку пишува кај EFW - тежина на плодот

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот jasmina81)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: Ултразвучно мерење на тежината на плодот
25.7.2013 14:22:39   
Velena
Моето бебе од првата контрола покажуваше дека напредува со две недели плус по димензиите.Пред да се породам непосредно кога ми направија контрола ми рекоа дека е крупно отприлика 3750-3800 грама.Се роди 4020 грама.Мече user posted image Отприлика може да погодат ама со сигурност не верувам.

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: Ултразвучно мерење на тежината на плодот
26.7.2013 12:02:10   
princessa
i kaj mene isto. Neposredno pred poroduvanjeto mi rekoa deka bebeto e tesko 3460 a toj se rodi 3920user posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: Velena

Моето бебе од првата контрола покажуваше дека напредува со две недели плус по димензиите.Пред да се породам непосредно кога ми направија контрола ми рекоа дека е крупно отприлика 3750-3800 грама.Се роди 4020 грама.Мече user posted image Отприлика може да погодат ама со сигурност не верувам.


(Одговор на членот Velena)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: Ултразвучно мерење на тежината на плодот
16.8.2013 14:26:59   
Snow Queen
ИЗВОРНА ПОРАКА: Snow Queen
12+0
57gr .....па ќе видиме за 2недели како ќе биде.user posted image

Недела: 16+2
Должина: 12cm
Тежина: 127gr

_____________________________

07.04.2006........до ден денес со саканиот сме лудо вљубени

(Одговор на членот Snow Queen)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: Ултразвучно мерење на тежината на плодот
30.8.2013 0:50:54   
Snow Queen
ИЗВОРНА ПОРАКА: Snow Queen
Недела: 16+2
Должина: 12cm
Тежина: 127gr

Недела: 21+1
Должина: 21,2cm
Тежина: 350gr

_____________________________

07.04.2006........до ден денес со саканиот сме лудо вљубени

(Одговор на членот Snow Queen)
Непосредна врска до пораките: 66
   RE: Ултразвучно мерење на тежината на плодот
15.4.2015 20:37:17   
Felly RR
Последната контрола, некаде 17 недела, мислам дека тежината беше 190 гр. Не сум сигурна, треба да проверам на сликичките. Инаку за М баш точно ми ја погоди тежината, како што ми кажа така се роди.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Snow Queen)
Непосредна врска до пораките: 67
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?