|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Ултразвучно мерење на тежината на плодот
17.2.2010 23:34:00   
JUKI
денеска бев на преглед кај мојот гинеколог и ми кажа дека се е во ред и дека бебето тежи 3600 грама а јас сум во 35 недела . МНОГУ крупен плод ми рече.


(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Ултразвучно мерење на тежината на плодот
18.2.2010 0:08:32   
ananikol
Nie na 26-tata nedela tezevme 1.158  ni rekoa deka sme 2 nedeli ponapredni user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот JUKI)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Ултразвучно мерење на тежината на плодот
27.3.2010 20:46:50   
marina82
Jas sum 28 nedela , bebeto 1450 grama. Bilo ponapredno za okolu 5 dena.

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Ултразвучно мерење на тежината на плодот
27.3.2010 22:54:14   
lukas
moeto spored ultrazvuk vo mene tezese 3.200 a go rodiv 2890...pa neznam kolku e tocno seto toa sto vi go kazuvaat...no vazno e zdravo pravo da se rodi...pozz

(Одговор на членот marina82)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Ултразвучно мерење на тежината на плодот
28.3.2010 0:37:08   
mama maca
Jad da vi kazam deka ne veruvam mnogu vo ehata koga se rab za tezinata.So prvoto dete se porodiv vo 37 nedela i pred poragaj mi vikaa deka bebeto tezi okolu 3500 gr.a se rodi 2900.sega so vtoroto sum vo 35 nedela i malce mi zaostanuva vo razvoj(okolu 2 ned.vo stomaceto)i dr. veli deka tezi okolu 2000gr.jas znam deka e toa malku no sepak imam nadez deka do kraj ke kaci uste nek. gr.velat malite deca se poprgavi i pogolemi junaci tie se borat za da ja postignat normalnata tezina i deka so cicanje se ke se sredi.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Ултразвучно мерење на тежината на плодот
28.3.2010 12:38:34   
lukas
jas go rodiv so polni 38 nedeli i mi veleja deka tezi 3.200 pa se rodi 2890.a za cicanje i za napredvanje ic da ne se sekiras ke si nakreni ete go moeto napraj mesec so mleko adaprtirano  i so cicanje masala si napredva...

(Одговор на членот mama maca)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Ултразвучно мерење на тежината на плодот
28.3.2010 13:32:25   
BILE.F
Последниот пат кога бевме, 33недели и 1 ден бебушот тежеше 2200гр, утре одам на контрола кај матичниот и баш ме интересира да слушнам за една недела колку ставило!user posted image user posted image user posted image user posted image  

_____________________________

Пред да скокнеш, кажи оп!

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Ултразвучно мерење на тежината на плодот
29.3.2010 0:13:47   
ananikol
I mene me intersira kako napreduva  mazeto user posted image


(Одговор на членот BILE.F)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Ултразвучно мерење на тежината на плодот
29.3.2010 7:36:28   
Палешка РР
Многу интересно е што пред породување на 4Д Миа ја измерија 2900 гр, а бабицата која ме породи од око ми кажа дека бебето е 3100..и точно до грам, замислете user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Ултразвучно мерење на тежината на плодот
29.3.2010 10:16:16   
BILE.F
Сега се враќам од кај матичниот и мажето за 6 дена ставило 100гр, значи сега е 2300гр user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Пред да скокнеш, кажи оп!

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Ултразвучно мерење на тежината на плодот
29.3.2010 10:24:43   
pacuvce
user posted image user posted image user posted image за твоето бебувче,БилеФ...Само растете и бидете добри...А кога ќе се роди,ќе правиме големааааааа журка тука на РР...user posted image user posted image

_____________________________

Love is in the air

(Одговор на членот BILE.F)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Ултразвучно мерење на тежината на плодот
29.3.2010 13:00:33   
arh_diz
user posted image user posted image za bebeto na BileF neka raste

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот pacuvce)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Ултразвучно мерење на тежината на плодот
17.4.2010 15:42:22   
денвер
Нашиот бебуш на последната контрола во 38недела тежеше 4400 

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Ултразвучно мерење на тежината на плодот
17.4.2010 17:02:21   
ananikol
Lele Denver ova mi trebase da go slusanam i da se utesam malku,
Jas sum vo 35 nedela i user posted image  e 3.800kg

(Одговор на членот денвер)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Ултразвучно мерење на тежината на плодот
17.4.2010 17:33:09   
Палешка РР
Машала, арни сте двете user posted image
Така треба, да има што да фатиш кога ќе го капишuser posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Ултразвучно мерење на тежината на плодот
18.4.2010 21:49:22   
gvenda
a moeto 36 i tri dena bev vo petokot koga bev na pregled i bese 2200 plus minus dvesta grama taka mi rece inaku na GAK bev pa neznam nekako malo mi e a doktorkata vika taman si e ne se sekiraj a jas bas naprotiv si mislev deka ke bide golemka na tatko i heheh iako jas sum se rodila so 2500


(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Ултразвучно мерење на тежината на плодот
18.4.2010 22:00:56   
BILE.F
Мила, битно да е добар user posted image , не е важно што е послабичко, па гледаш и ти си се родила 2500гр.
Кај мене 35недела и 4дена беше 2800гр.
Кажи ми се спремаш пополека, беше на ЦТГ?
Ситно броиме!


_____________________________

Пред да скокнеш, кажи оп!

(Одговор на членот gvenda)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Ултразвучно мерење на тежината на плодот
18.4.2010 22:07:51   
ikipp
ИЗВОРНА ПОРАКА: gvenda

a moeto 36 i tri dena bev vo petokot koga bev na pregled i bese 2200 plus minus dvesta grama taka mi rece inaku na GAK bev pa neznam nekako malo mi e a doktorkata vika taman si e ne se sekiraj a jas bas naprotiv si mislev deka ke bide golemka na tatko i heheh iako jas sum se rodila so 2500


ne se sekiraj mojata se rodi 2600,pa ene ja masala samo jadeuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот gvenda)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Ултразвучно мерење на тежината на плодот
19.4.2010 11:23:55   
caci_27
na mojata posledna kontrola 32 nedeli i 4 dena user posted image bese 1950g,doktorkata rece deka ima sansi do 3600 da stigne ,sega sum 40 nedela ,koga ke se porodam ke vi kazam so kolku izlegovme iako mislam deka ke si bide masal taman ,posledniot mesec osekam kako se odi vo user posted image pozdrav

(Одговор на членот ikipp)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Ултразвучно мерење на тежината на плодот
19.4.2010 12:31:10   
Cacko
interesna rabota,jas koga bev bremena na pregledite idev nonsalantno i iskreno da vi kazam mislam i deka ne mi ja merese tezinata na plodot ginekologot,a i so fajde ako ja znaevuser posted image user posted image user posted image samo uste poise ke mi bese strav za toa kako ke izleze zverot na mamauser posted image

_____________________________

Think Pink

(Одговор на членот caci_27)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Ултразвучно мерење на тежината на плодот
19.4.2010 16:15:24   
gvenda
ИЗВОРНА ПОРАКА: BILE.F

Мила, битно да е добар user posted image , не е важно што е послабичко, па гледаш и ти си се родила 2500гр.
Кај мене 35недела и 4дена беше 2800гр.
Кажи ми се спремаш пополека, беше на ЦТГ?
Ситно броиме!


Pa sitno broime da ne bev na ctg ama mi rece sega da odam sekoja nedela na kontrola zanci nakaj petok pak ke odam pa togas ke mi pravi ctg malku me faka veke nekoja trema vsusnost neto kako nestrplivost neznam kako da opisam se mi e normalno i koga ke mi tekne deka se blizi epten momentot brrrr se stresuvam ama pozitivno vo sekoj slucaj. Ti kade ke se poragas jas na GAK resiv pa ako si tamu moze ke se sretneme se dvoumam za apartman dali da zemam izgleda da site vikaat deka e podobro zaradi uslovite posebno toaletot
Ajde pzd so lesno neka ni e

(Одговор на членот BILE.F)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Ултразвучно мерење на тежината на плодот
19.4.2010 17:01:19   
Maca25
Во 37 недела ми рекоа дека тежи 2200, а јас се породив во 42 (ако постои такво нешто) и тежеше 3220. Ден пред породување ме прегледаа и ми рекоа дека е некаде од 3000 до 3200. Ми погодиле.
Кај мене не беше точно погодена гестациската недела, поради нередовниот циклус и задоцнета овулација, па не секој преглед Нина беше помала од тоа што треба да биде.


< Поракaта ја уредил Maca25 -- 19.4.2010 17:02:33 >


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот gvenda)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Ултразвучно мерење на тежината на плодот
19.4.2010 17:03:01   
matushka
I mene epten mi pogodija, 4,5 h pred poroduvanjeto mi rekoa deka e 2500 a se rodi 2530.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Ултразвучно мерење на тежината на плодот
6.5.2010 0:13:11   
lb81
lele maca 25 koga procitav za tvoeto bebce malku mi olesna jas sum 36ned.4 dena a bebeto e tesko 2300 pa iako dok.mi veli deka normalno se razviva jas se plasam deka e malo vo sporedba so se sto procitav ovde inaku sum i jas slaba popravena sum samo 5,6 kg dosega sto nekako me zaplasuva a startuvav so 49,50kg i cel zivot sum slaba.dok.me uveruva deka ako go donosam do kraj ke bide okolu 3 kg a jas molam boga da bide taka  

(Одговор на членот matushka)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Ултразвучно мерење на тежината на плодот
6.5.2010 9:03:32   
Maca25
Ib81 воопшто да не се секираш. Ако нормално си се равива тогаш нема место за паника.


< Поракaта ја уредил Maca25 -- 6.5.2010 9:05:12 >


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот lb81)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?