|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Во која градинка?
1.4.2010 9:36:25   
aleksandra panevska
i nie sme vo avto komanda ama vo soncogled i prezadovolni sme

(Одговор на членот TRANSTAR)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Во која градинка?
1.4.2010 9:56:02   
Annabel
Ние сме во Капиштец во градинката Кочо Рацин, позади старата дирекција на Жито Лукс.

Многу е убава, скриена е во уличките, некако е интимна.  Има голем двор со детски љуљашки, и тоа многу, па кога е убаво времето се надвор.

Ива оди од 8 месеци таму и сме презадоволним како од јаслите, така и од сегашната група. Топло ви ја препорачувам. 

(Одговор на членот aleksandra panevska)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Во која градинка?
1.4.2010 10:03:15   
TRANSTAR
vo soncogled jas imam odeno kako mal, ama se odluciv za mimoza moi prijateli kako ne im se svigalo tamu ne bile bas zadovolni, no sega otposle mislam deka bese do niv a ne do gradinkata.A i ovaka mi e podobro grad. mi e poblisku

(Одговор на членот Annabel)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Во која градинка?
1.4.2010 11:43:46   
Maca25
Јас Нина ја пријавив во градинката кај школото Пестлаоци во центар. Сакав во козле кај моите затоа што градинката е прекрасна, а и јас таму имам одено ама не може затоа што се оди по општини, не може каде ние сакаме. Значи ако живеете во центер, детето ќе треба да го запишете во градинката најблиску до вашето место на живеење. Една моја пријателка која живее кај универзална сакаше да ја запише ќерка и во истата градника во која ќе оди нина, но и рекоа дека во не може затоа што кај универзална имало др градинка која им е поблиску.
Градинката кај беко е исто  така многу убава, но не знам дали уште имаат јасли. Ми рекоа дека ги укинале или префрлиле во градинката во гтц.


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот TRANSTAR)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Во која градинка?
1.4.2010 13:02:20   
mis.
детенцето на едни пријатели кои живеат во аеродром им оди во градинката кај грчки конзулат,мислам дека нема правило освен ако отишле таму преку пријател

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Во која градинка?
6.4.2010 11:58:40   
mami
Ние од септември треба да одиме во градинка, ама имам проблем- незнам која?
не сакам во таа во радишани, од причина што планираме да се селиме, а пак да тепам пат до таму секој ден не ми се оди...Сакам нешто низ центар, ама таму незнам колку има место...имал ли некој искуство со онаа градинката зад Корчагин? или онаа што е до Средно Уметничко? тие две ми се онака као да би имале место за Лука од септември :)

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Во која градинка?
6.4.2010 12:15:36   
dragana_vane
Nie od cetvrtok odime vo gradinkauser posted image , lele mnogu sum vozbudena, so samo 14 meseci, neznam kako ke se snajdeuser posted image , utre odime za sk, da kupime trenercinja... i razni drugi raboti za nerodenotouser posted image , lele kako ke bide, mi e strav malku, ako ne se navikne.. ke odime vo jasli...imam trema kako jas da odam vo gradinkauser posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Во која градинка?
6.4.2010 12:39:45   
Adrijana
Dragana vo koja gradinka go nosete???

_____________________________



(Одговор на членот dragana_vane)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Во која градинка?
6.4.2010 13:14:54   
dragana_vane
Kaj policijata. Znaes deka e neli? Vita Pop-Jordanova mislam deka se vikase.Jas tamu sum bila zabaviste.user posted image

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Во која градинка?
6.4.2010 13:18:20   
Adrijana
Znam znam kade e.Aj isprobajte ja ubavo, pa da mi kazes kako e sto e.

_____________________________



(Одговор на членот dragana_vane)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Во која градинка?
6.4.2010 13:33:54   
dragana_vane
Oki-Dokiuser posted image

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Во која градинка?
6.4.2010 15:13:54   
Maca25
Мами, денеска ја носев Нина во градинката позади средно уметничко.

Градинката и од надвор изгледа убаво и внатре е многу чиста и прстрана. Сите беа многу фини со мене, ми рекоа да чекам во чекална, дојде секретарката, се фино ми објасни што треба од документи да донесам и за нина што ќе ми треба секој ден. Ми рече дека првата недела ќе ја однесам и јас ќе чекам во чекална, да не плаче или слично, а потоа ќе видиме за цел ден оставање. За спиење ми кажа дека нема правила, кога ќе и се спие тогаш и ќе ја легнат. И тоа беше. Не можев поубаво да разгледам, децата спиеа.  

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот dragana_vane)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Во која градинка?
6.4.2010 18:49:11   
mami
Maco a kako? pravea problem za mesto ili?

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Во која градинка?
6.4.2010 19:04:52   
Maca25
не, ама јас бев со препорака од воспитувачка која работела во градинката. зошто не отидеш, не прашаш што ќе ти кажат

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Во која градинка?
6.4.2010 19:08:17   
mami
ke moram, od utre se stavam vo pohod po site gradinki sto ke i padnat na pamet okolu centar sto se...a taa mi se dopaga deka ne e na glavna ulica, tuku zatskriena taka...

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Во која градинка?
6.4.2010 19:16:44   
Maca25
да ти помогнам мами: имаш уште една градинка кај кружниот тек, после позади универзална, др. убава градинка има кај жито лукс фабриката во капиштец, кај беко е убава и знам дека двете градинки во козле се убави. едната е франкофонска, таа е помала. има германска градинка на водно кај кочо рацин, ама од 3 години. јас планирам после нина да ја префрлам таму.




_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Во која градинка?
6.4.2010 19:46:24   
Annabel
ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca25

др. убава градинка има кај жито лукс фабриката во капиштец



Можеби сум кажала и претходно, Ива оди во оваа градинка, и многу сме задоволни....добри воспитувачки, добра хигиена, прекрасен двор со многу лулашки, и некако е интимна, во центар, а скриена.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Во која градинка?
7.4.2010 10:00:35   
Cacko
jas vcera bev vo gradinkata majski cvet kaj kataster kaj mene i bas mi se vide super,i dvor i vnatre i vaspitacki.treba drugata nedela nekoja prijava da popunam i da ne staat na lista ,za septemvri nema problem,a posto im kazav deka baram rabota pa deka moze i porano,rekoa nema problem

(Одговор на членот Annabel)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Во која градинка?
7.4.2010 10:03:38   
April
Мајски цвет user posted image  

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Во која градинка?
7.4.2010 10:07:21   
riba79
kerka mi odi vo gradinkata Srnicka -lale vo Aerodrom eve veke 3 godini i sum zadovolna i od higiena i od vospituvackite a taa e prezadovolna saka da odi ne pravi nikakov problem nitu sega nitu koga pocna da odi..

(Одговор на членот April)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Во која градинка?
7.4.2010 10:11:52   
Olga
Nie odevme vo gradinkata kaj socijalno, no nekako ne me bendisa: po 30 deca vo grupa a samo 2 ucitelki (ucitelka i vospituvacka), od koi ednata bese zena vo godini ( prikazna za sebe), Vo edna prilika ni vikaaat "Ne barajte da im oblakame pizami?" Pa jas ne baram, no 5 godisni deca mozat i sami da se oblecat pizami odnosno da se naucat edno od drugo... No kako i da e sepak vo drzavnite gradinki imam doverba, imaat red na ishrana, programa za ucenje, a ako se pogodi i ucitelkata togas e vistinski pogodok i seto toa za samo 1.500denari.

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Во која градинка?
7.4.2010 10:19:45   
Cacko
ИЗВОРНА ПОРАКА: April

Мајски цвет user posted image  

imas iskustvo tamu????

(Одговор на членот April)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Во која градинка?
7.4.2010 10:23:22   
April
па мислам дека ти имам кажано дека и ние одиме во мајски цвет, ама во тафталиџе 2...многу сум задоволна...се надевам дека тој клон таму е како нашиот

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Во која градинка?
7.4.2010 10:25:03   
Cacko
pa zatoa se zacudiv ,znam deka vo taftalidze 2 bese tiuser posted image nema veze,valda e ok i ovde,taka mi izgleda

(Одговор на членот April)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Во која градинка?
7.4.2010 10:25:43   
pacuvce

ИЗВОРНА ПОРАКА: riba79

kerka mi odi vo gradinkata Srnicka -lale vo Aerodrom eve veke 3 godini i sum zadovolna i od higiena i od vospituvackite a taa e prezadovolna saka da odi ne pravi nikakov problem nitu sega nitu koga pocna da odi..


Син ми одеше во Лале и сум многу задоволна од воспитувачката Вања и негувателката Магде...Голем поздрав до нив...user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Love is in the air

(Одговор на членот riba79)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Што да дознаете.
пеперутка16

Кога би носеле тројки, што би направиле?