|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  11 12 [13] 14 15   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Во која градинка?
10.5.2012 14:46:40   
mec21
Zdravo na site mi treba privatna gradinka vo Kisela Voda ili Arodrom nikako ne mozam da najdam a mi treba brzo.Dali nekoj znae nekoja pisete .Pozdrav i fala vi od napred na site...

(Одговор на членот libra.n)
Непосредна врска до пораките: 301
   RE: Во која градинка?
14.5.2012 12:53:50   
*Elena*

ИЗВОРНА ПОРАКА: mec21

Zdravo na site mi treba privatna gradinka vo Kisela Voda ili Arodrom nikako ne mozam da najdam a mi treba brzo.Dali nekoj znae nekoja pisete .Pozdrav i fala vi od napred na site...


Nikoj ne znae privatna gradinka vo aerodrom ili kisela voda???user posted image
I mene me interesira, treba da go zapisuvam user posted image od septemvri vo jasli, pa seuste se mislam za gadinkata Buba mara vo N.Lisice, posto mi e do doma, nekoja gradinka vo Aerodrom (jaslite vo gradinkara Cekorce mi gi falea), ili nekoja privatna gadinka...
aj poiskusni mamicki dajte nekoj sovet vo vrska so ovie gradinki. Fala i pozz user posted image

(Одговор на членот mec21)
Непосредна врска до пораките: 302
   RE: Во која градинка?
14.5.2012 13:02:38   
Luci

ИЗВОРНА ПОРАКА: *Elena*
Nikoj ne znae privatna gradinka vo aerodrom ili kisela voda???user posted image
I mene me interesira, treba da go zapisuvam user posted image od septemvri vo jasli, pa seuste se mislam za gadinkata Buba mara vo N.Lisice, posto mi e do doma, nekoja gradinka vo Aerodrom (jaslite vo gradinkara Cekorce mi gi falea), ili nekoja privatna gadinka...
aj poiskusni mamicki dajte nekoj sovet vo vrska so ovie gradinki. Fala i pozz user posted image

Малку оф топик ама ти си ми ептен комшика изгледа, јас сум во плавата куклаuser posted image Е сега што се однесува за градинката зошто не го запишеш во Буба Мара чим ти е толку блиску? Искуство ко искуство, секое е различно, сите деца не се исти посекако тоа ама ако не пробаш нема да знаеш. Син ми е во јасли во таа градинка и јас сум задоволна

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот *Elena*)
Непосредна врска до пораките: 303
   RE: Во која градинка?
14.5.2012 13:16:31   
Tanjat7880
Mojot sin odeshe vo privatnata gradinka LINGVA FAN vo Aerodrom,tamu primaat deca od 3 godishna vozrast i rabotnoto vreme na gradinkata e od 9-14casot

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 304
   RE: Во која градинка?
14.5.2012 13:24:59   
*Elena*
Dovolno e da se cue deka ima nekoj zadovolen od jaslite vo taa gradinkauser posted image , znam deka imalo mnogu guzvi, a moevo ke bide 9 meseci koga ke treba da go ostavam, vo septemvri...zatoa sum tolku na misla.
A inace luci jas sum vo visokite zgradi na bulevar, karsi ramstor...ti si poblisku do gradinkata user posted image

< Поракaта ја уредил *Elena* -- 14.5.2012 13:26:07 >

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 305
   RE: Во која градинка?
14.5.2012 13:28:22   
*Elena*

ИЗВОРНА ПОРАКА: Tanjat7880

Mojot sin odeshe vo privatnata gradinka LINGVA FAN vo Aerodrom,tamu primaat deca od 3 godishna vozrast i rabotnoto vreme na gradinkata e od 9-14casot


Toa slicno nesto kako sto cuvaat deca po igroteki...

(Одговор на членот Tanjat7880)
Непосредна врска до пораките: 306
   RE: Во која градинка?
14.5.2012 13:33:06   
Viktori

ИЗВОРНА ПОРАКА: libra.n

Denes zedov prijava za vo Orce Nikolov- Karpos3, od septemvri planirame da ja nosime, ke ima godina i dva meseci.


либра, бабите што работат таму во јасли се прекрасни user posted image
Така ги викаше ќерка ми и ги редеше со нејзините баби некој кога ќе ја прашаше како се вика баба ти user posted image

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот libra.n)
Непосредна врска до пораките: 307
   RE: Во која градинка?
14.5.2012 14:09:46   
mama toci
Nikoj ne znae privatna gradinka vo aerodrom ili kisela voda???user posted image
I mene me interesira, treba da go zapisuvam user posted image od septemvri vo jasli, pa seuste se mislam za gadinkata Buba mara vo N.Lisice, posto mi e do doma, nekoja gradinka vo Aerodrom (jaslite vo gradinkara Cekorce mi gi falea), ili nekoja privatna gadinka...
aj poiskusni mamicki dajte nekoj sovet vo vrska so ovie gradinki. Fala i pozz user posted image


i jas mojata kerkicka ja nosam vo Buba mara vo N.lisice i zadovolna sum od vospituvackite...

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 308
   RE: Во која градинка?
14.5.2012 14:39:30   
vezilka RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: mec21

Zdravo na site mi treba privatna gradinka vo Kisela Voda ili Arodrom nikako ne mozam da najdam a mi treba brzo.Dali nekoj znae nekoja pisete .Pozdrav i fala vi od napred na site...


Пред некој ден слушнав за некоја приватна градинка во Кисела Вода. Во игротека Дамбо се наоѓала. Една пријателка била да види, рече дека работат од 8 до 16:30, имало по 7-8 деца од секоја група, чисто убаво.. и не се плаќало многу. Е сега јас лично не сум била за да коментирам ама планирам да појдам. И ние од септември се запишавме во Буба Мара, ама во населбата Лисиче.

(Одговор на членот mec21)
Непосредна врска до пораките: 309
   RE: Во која градинка?
14.5.2012 14:39:56   
Luci

ИЗВОРНА ПОРАКА: *Elena*

Dovolno e da se cue deka ima nekoj zadovolen od jaslite vo taa gradinkauser posted image , znam deka imalo mnogu guzvi, a moevo ke bide 9 meseci koga ke treba da go ostavam, vo septemvri...zatoa sum tolku na misla.
A inace luci jas sum vo visokite zgradi na bulevar, karsi ramstor...ti si poblisku do gradinkata user posted image

Гужва има, ама поголема гужвата ја прават и самите негувателки верувај со муабети у стилот дека се по 40 деца во група во што искрено се сомневам. Што и да одлучиш само имај на ум дека мораш во најкратко време да поднесеш молба што веќе за Буба Мара и ти е малце касничко. За почеток бебе ќе биде во група со макс.10-тина дечиња зашто јасли се сега две групи заради просторот. Само биди спремна дека кај и да ја запишеш на почеток ќе се соочиш со болести, бактерии, плачење и слично

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот *Elena*)
Непосредна врска до пораките: 310
   RE: Во која градинка?
14.5.2012 14:46:31   
Mihaela 2010
Nie ja zapisavme M po vtor pat vo gradinka vo nase maalo,i samo sto dobiv informacija deka ke bidat okolu 10 tina decinja,od 2 do 3 godinki,taka da iskreno se nadevam deka ovoj pat ke ni uspee i nema da se pritresuvame mnogu...

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 311
   RE: Во која градинка?
14.5.2012 14:49:21   
mama toci
И ние од септември се запишавме во Буба Мара, ама во населбата Лисиче.

Uste poubavo,za taa gradinka vikaat deka e uste podobra od ovaa vo n.lisice i so pomalku deca.Inaku vo potpolnost se soglasuvam so postot na Luci,kaj i da go nosis bidi spremna deka vo pocetokot moze pocesto da se razboluva.edno vreme i jas i Luci cesto pisuvavme vo temata "Bolesti sto gi nosi gradinkata",zivotot mi se skrati,sega da ne se podrecam podobri sme

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 312
   RE: Во која градинка?
14.5.2012 14:55:02   
vezilka RR
Па ние првично ги запишавме во Буба Мара, Ново Личиче и навистина ми извадија список од 40 деца, па се префрливме тука (мислам на Никола и внука ми user posted image ) Внука ми веќе месец ипол иде во градинката и се околу 20тина деца, задоволни сме сега за сега..

(Одговор на членот mama toci)
Непосредна врска до пораките: 313
   RE: Во која градинка?
14.5.2012 15:39:39   
*Elena*
Vo lisice znam deka ima dve gradinki, klon na Buba Mara..pcelka1 i pcelka2, za koja konkretno mi zborite i kade potocno se naoga taa?...a za bolestite i placenjeto se spremam uste od sega, znam sto moze da ne snajde, ama mislam deka bez razlika dali na 9 meseci ili na 12 meseci, mora toj period da go projde. A za upisuvanje, ke probuvame so vrski vo opstina Aerodrom, zatoa i se rasprasuvam poveke za gradinkive niz opsinava...iako Buba mara najmnogu ni odgovara, kako najbliska do doma...inace bi mozela i centar, karpos, rabotata mi e kaj hyperium...

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 314
   RE: Во која градинка?
14.5.2012 15:44:56   
vezilka RR
Клон на Буба Мара е таа кај бензиската, или мештаните ја викаат „новата“ user posted image user posted image . А другата е кај трговскиот во населбата. Ние збориме за таа „новата“ user posted image

(Одговор на членот *Elena*)
Непосредна врска до пораките: 315
   RE: Во која градинка?
14.5.2012 15:54:40   
*Elena*
Tie dve se ustvari mnogu blisku edna do druga, pretpostavuvam deka se i pomali gradinki,...taa kaj benziskata, ima i edna igroteka tuka vo kukite, e ustvari Pcelka 2, kako sto mozam da vidam od sajtot na gradinkite

Модератор: Линкот е отстранет. Не се дозволени надворешни линкови.


< Поракaта ја уредил Felly RR -- 14.5.2012 20:50:04 >

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 316
   RE: Во која градинка?
14.5.2012 20:55:36   
Felly RR
Тоа со бројот на дечиња во една група, во сите градинки би требало помалите групи да имаат помалку дечиња. Ама еве и нашава група - прва мала - во септември започна со 15 деца, околу Нова Година дојдоа уште 5 нови, а денес кога појдовме (после три недели пауза) - 24 деца.user posted image А што ќе биде во септември, кога ќе дојдат уште нови деца???

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот *Elena*)
Непосредна врска до пораките: 317
   RE: Во која градинка?
15.5.2012 10:22:49   
BILE.F
Na pocetok site vikaat deka imaat mnogu deca, nemaat mesto, a posle nekoe vreme (zboram za bebeskata grupa) ostanuvaat okolu 10 decinja. Dimitar e vo gradinka od nepolni 10meseci, 6 meseci bevme vo Mimoza (kaj sampionce), a sega sme vo Soncogled (malku podole od dom za slepi). I dvete se na Veseli cvetovi! Jas sum prezadovolna, posebno od vospituvackite vo Mimoza.

< Поракaта ја уредил BILE.F -- 15.5.2012 10:23:18 >


_____________________________

Пред да скокнеш, кажи оп!

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 318
   RE: Во која градинка?
15.5.2012 13:04:10   
sandriana RR
Decki, aj i jas da si spodelam so vas: od 1 Juni user posted image ke ide vo gradinka, kaj benziskata vo nas.Lisice ja zpisav, i toa zamislete, so trista kabli i vrski. Togas ke imame polni 9 meseci (porano ne sakaa ni da slusnat da ne primat), a bev da se rasprasuvam za upis uste od Januari. Ima li nekoja od vas iskustvo so ovaa gradinka?

(Одговор на членот BILE.F)
Непосредна врска до пораките: 319
   RE: Во која градинка?
15.5.2012 14:00:48   
vezilka RR
И ние Никола таму го запишавме ама од септември ќе иде. Хи,хи сигурно дебели кабли биле оти нас ни рекоа нема шанси од летово. Се шалам user posted image . Внука ми оди во таа градинка, е во поголема група и задоволни сме сега за сега. Јас слушнав добри муабети за таму.

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 320
   RE: Во која градинка?
15.5.2012 14:45:45   
sandriana RR
E pa ako izdrzi Tina letovo, da se adaptira vo gradinka, od Septemvri ke se druzat zaedno so Nikolauser posted image A, za kabli-ne mi se veruvase deka ke doziveam takvo nesto-za upis u gradinka da gi baram (iako me razubeduvaa i mene za od Septemvri, ama koj ke ja cuva do togas, koga se site na rabota). Kako i da e, "zivi bili,pa videli". Ke spodelam iskustvo tuka :)

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 321
   RE: Во која градинка?
22.5.2012 20:06:31   
ivanaborjan
Dali moze nekoj da mi kaze nesto poveke za gradinkata vo Hipodrom sto e 25ti maj mislam deka se vika/??Sakam Borjanda go zapisam tamu :)

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 322
   RE: Во која градинка?
29.5.2012 15:09:49   
Felly RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Cher



За Т дадов документи во градинката до Универзалната сала, не знам како се вика user posted image . Не знам дали на вистинско место го поставувам прашањево, ама сепак, дали има некој искуство со оваа градинка? Ми изгледаше реновирана и чиста...



_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот ivanaborjan)
Непосредна врска до пораките: 323
   RE: Во која градинка?
31.5.2012 5:37:28   
Emona86
POzdrav mamicki, nie sme 6 meseci, vo septemvri sakam da go pratam sin mi vo gradinka vo nekoja od ovie vo Aerodrom dali se ceka mnogu, dali treba uste od sega da podnesam baranje? Gledam deka mnogu loso se zbori za gradinkite. Majkami raboti kako neguvatelka vo gradinka vo drug grad vekje 30 godini, i ke vi kazam deka sekoj saka da si go cuva svoeto rabotno mesto, ja vrsat rabotata za sto se plateni, sekako ne kako nie majkkite sto grizata za nasite deca ja pravime so golema ljubov- nikoj ne moze da go zameni toa ni najprivatnata i najskapata gradinka, no mislam deka premnogu se zalite (ova opsto, ne sakam da bidam loso razbrana, ova e moe mislenje)- Kaj kolku malce se plakja, pa sega i razno razni muabet, mislam ne e fer, se izgubile kondurchinja, pa se slucuva, se izgrebalo deteto, pa deteto moze da ni se izgreba i nas pred oci. Jas si zboram za majkami koja ima 30 godisno iskustvo deka dosega nema pipnato dete, a i nejzinite koleski se isti, i veruvam deka vo site gradinki e taka, samo roditelite znaat da preteruvaat i da gledaat sitnici, epa toa e gradnikata, da imavme moznost doma ke sedevme, no koj ti go cuva 8-9 saati, so dorucek, rucek 2 uzinki za 1500 den??? Treba da se ima oset i za ucitelkite i pocit, najmiloto go ostavame tamu kaj niv! Ne sakam da me svatite pogresno no sakam da bidete spokojni e da veruvate deka ucitelkite kolku mozat se trudat, i pak ke kazam nikakva nega nema da moze da bide kako majcinskata, no sepak tie ja vrsat svojata rabota... Pozdrav!

(Одговор на членот mec21)
Непосредна врска до пораките: 324
   RE: Во која градинка?
31.5.2012 8:19:01   
Luci

ИЗВОРНА ПОРАКА: Emona86

POzdrav mamicki, nie sme 6 meseci, vo septemvri sakam da go pratam sin mi vo gradinka vo nekoja od ovie vo Aerodrom dali se ceka mnogu, dali treba uste od sega da podnesam baranje?

Се чека да и веќе ти е малце касно бидејќи градинките се преполни со деца кои чекаат на листа. Уште денес ако си во можност појди во посакуваната градинка и види си сама на лице место што одговор ќе ти дадат

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот Emona86)
Непосредна врска до пораките: 325
Страница:   <<   < Претходна страница  11 12 [13] 14 15   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  11 12 [13] 14 15   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?