|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Како ја лечите тагата?
18.2.2010 14:17:52   
mami
Си плачам, си плачам, си плачам...и накрај ке ме фати некој бес и почнувам да вријам и тешко на тој што ке ми се најде на патот тогаш

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Како ја лечите тагата?
18.2.2010 14:29:58   
BILE.F
Сакам да бидам сама (2,3часа), да си се изнаплачам, да си размислам, и сама да си се наполнам со позитивна енергија, да си дадам елан и продолжувам натаму. А на никого не кажувам, се си чувам во себе!

_____________________________

Пред да скокнеш, кажи оп!

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Како ја лечите тагата?
5.3.2010 10:04:26   
mami
Поминува времево а мене уште ми се плаче, само си ги гледам неговите слики и мака ми е...незнам на кој друг начин ќе помине..ке си плачем се додека не пресушат солзите, а и после тоа ке стои тој камен во срцето..ми фали паuser posted image user posted image

(Одговор на членот BILE.F)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Како ја лечите тагата?
5.3.2010 18:01:50   
denicka
vo posledno vreme sum stanala golema placka. pa za sekoja sitnica sto ke me iznervira si placam. ama pa taka mi e polesno. stresot go isfrlam nadvor od mene.i posle sledi muabeti so mamicka, normalno user posted image i posle sum kako nova user posted image user posted image user posted image ete vcera bev za nikade, padnata vo nekoja depresija user posted image ama denes sum kako nova user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Bless and you will be blessed!

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Како ја лечите тагата?
5.3.2010 18:18:59   
*Daniela*
Кога сум многу тажна па дури понекогаш дојде и до мала депресија поради било која причина почнувам да си ги правам  вежбите што си ги правам секој ден само со појако темпо од вообичаеното и се чувствувам одлично бидејки преку вежбањето ми излегува целата нервоза, тага или негативна енергија

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Како ја лечите тагата?
5.3.2010 18:23:21   
skorpijana
jas izleguvam setam edno 30 minuti i koga  pomine mi olesneuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот *Daniela*)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Како ја лечите тагата?
5.3.2010 22:37:28   
Bogdancanka
Во последно време кога сум тажна си наогам некоја работа или само редам алишта,бришам чистам.......а до скоро време плачев сега некако нешто почнав да се менам....

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот skorpijana)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Како ја лечите тагата?
5.3.2010 22:54:30   
melody
Koga sum tazna sum tazna i nemozam da si pomognam na nitu eden nacin ni so zborenje so nekogo ni so placenje.Ednostavno cekam da pomine denot vo nades deka naredniot nema da se custvuvam isto.

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Како ја лечите тагата?
5.3.2010 22:59:02   
agnes77
си плачамuser posted image user posted image user posted image
ако би user posted image била олимпијска дисциплина ја би победила медалијо

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Како ја лечите тагата?
6.3.2010 0:47:59   
nadica

ИЗВОРНА ПОРАКА: agnes77

си плачамuser posted image user posted image user posted image
ако би user posted image била олимпијска дисциплина ја би победила медалијо


нема шанси да ме победиш поголема user posted image од мене нема
од што ми се прочистени солзните канали ако дувнам со затворен нос ми излегува воздух од окото user posted image мм вика дека сум вонземјанин кој дише со очите user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Како ја лечите тагата?
6.3.2010 0:50:14   
Mamicka3
user posted image user posted image user posted image да непукнеш бре жено,сите спијат а јас се смеам како .... да не кажам срамота е

_____________________________

Децата се најголемо богатство
Марио 31.10.2002
Ана Марија 01.11.2005
Трајче 20.09.2009

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Како ја лечите тагата?
6.3.2010 13:15:28   
majka 79
ИЗВОРНА ПОРАКА: biser

ако ја видам мајками ,се ќе и изнакажам ,не дека она она може да среди се (како кога сме биле мали) туку да ми излезе од душата.ако не ја видам се фрлам на чистење , перење, и на крај сум толку уморна сто се ми изгледа помалку важно , само да легнам да се одморам.


no vo posledno vreme i nea ja stedam od nervozi, mnogu e povrzana so mene i mnogu se grizi(kako sekoja majka), nesakam da ja rastazuvam i nea.
ili ako i kazam i kazuvam vo poblaga forma.

cistenje, ribanje , cel stan go raskrenuvam.....a vo pozadina glasna muzika.

(Одговор на членот biser)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Како ја лечите тагата?
6.3.2010 13:22:29   
Палешка РР
Некогаш и не ја лечам тагата...некогаш ми е потребно да тагувам.

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот majka 79)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Како ја лечите тагата?
6.3.2010 14:56:01   
Adrijana
Ja si placam, i toa sama, mnogu vo posledno vreme ne se otvaram, da mu kukam nekomu, sakam sama da si se osplacam i da mi olesniuser posted image

_____________________________



(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Како ја лечите тагата?
6.3.2010 15:00:32   
majka 79
eeeeeee najdobar lek se solzite, za toj sto moze da se iznaplaci.

porano placev i mi olesniuvase. vo posledno vreme nemozam da placam, srceto mi se stega. od lutina moze da pustam nekoja solza i tolku........grutka mi stoi vo grloto

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Како ја лечите тагата?
26.4.2010 14:48:03   
ripce
Си работам, си плачам, дека е ептен скоро постојано ми доаѓаат заеднички ситуации, спомени... user posted image седнавме со тато и брат ми и се договоривме дека мама не е тука, ама ние мораме да продолжиме натамуuser posted image Се трудам да им бидам колку што можам од помош.

_____________________________

"Кога сте мајка никогаш не сте сами во своите мисли. Мајката секогаш мора да мисли два пати, еднаш за себе и еднаш за своите деца."

(Одговор на членот majka 79)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Како ја лечите тагата?
26.4.2010 14:52:29   
Палешка РР
user posted image user posted image user posted image морате рипче user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Како ја лечите тагата?
26.4.2010 14:53:16   
mis.
рипче те мислам многу деновиве.user posted image со тебе.Тагата и болката секогаш ќе ја имаш во себе и нема да помине ни минутка да не се сетиш на неа но верувај најмногу ќе ја ублажиш болката со фамилијата со мажот а посебно само зоки може да ја ублажи твојата болка да те натера да се смееш на глас дури и тогаш кога си најтажна и кога срцето плаче во тебе.Ајде крени ја главата со ведри мисли и мораш да продолжиш понатаму.Ти пишав и пак ќе ти пишам еден дел од твоето срце отиде со неа.Многу болно но вистинито го осетив тоа на моја кожа.

< Поракaта ја уредил mis. -- 26.4.2010 14:54:05 >

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Како ја лечите тагата?
26.4.2010 14:55:24   
ripce
Еве најмногу си мислам... "Значи имаше причина зашто Господ сакаше да се мажам толку млада, да родам, да осети мајка ми како е да има и внуче"user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Кога сте мајка никогаш не сте сами во своите мисли. Мајката секогаш мора да мисли два пати, еднаш за себе и еднаш за своите деца."

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Како ја лечите тагата?
26.4.2010 15:00:19   
nadica

ИЗВОРНА ПОРАКА: ripce

Еве најмногу си мислам... "Значи имаше причина зашто Господ сакаше да се мажам толку млада, да родам, да осети мајка ми како е да има и внуче"user posted image user posted image user posted image user posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image поради тебе а најмногу поради зоки мораш да продолжиш понатаму болката и нејзиното отсуство секогаш ќе ги осеќаш но со тек на време да се сеќаваш само на вашите убаво поминати мигови и така ќе ти биде полесно

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Како ја лечите тагата?
26.4.2010 15:17:25   
ripce
Најмногу ми е тешко кога сум сама дома со Зоки... не можам, се гушам... пошто мајка ми работеше во собранието кое е на 2 минути од нашиот дом и доаѓаше постојано кај нас... сега ништоuser posted image user posted image user posted image излегувам од дома по улицата нагоре минувам покрај собранието, плакати на секоја бандера од неа, уште толку се растреперувам, ама така покрај дуќаните одиме со Зоки, шетаме, некако се смирувам, дома ми е најтешко.

_____________________________

"Кога сте мајка никогаш не сте сами во своите мисли. Мајката секогаш мора да мисли два пати, еднаш за себе и еднаш за своите деца."

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Како ја лечите тагата?
26.4.2010 15:21:53   
mami
Само храбро мила...најтешко додека сфатиш дека всушност нема да се врати никогаш...ако ти олеснува, плачи ни тука на нас...тука секогаш имаш некој што силно ќе те гушнеuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Како ја лечите тагата?
26.4.2010 16:48:32   
Martins mom
плачам, плачам, си се самосожалувам, но и во тие моменти барам како да го решам проблемот што ме прави тажна(мозокот активно ми работи 300 на час) и замислете...тогаш ги наоѓам најдобрите решенија
И најголемата депресија може да биде предуслов за креација


_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Како ја лечите тагата?
29.11.2010 0:13:29   
suzeto
so vas mili moi

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Како ја лечите тагата?
29.11.2010 0:45:04   
Viktori
мене тага да не ме фати... одма ја бркам (не баш одма, ама ќе ми текне по некое време user posted image )  со Скарлет о Хара: "Tomorrow is Another Day"

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот suzeto)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Што да дознаете.
пеперутка16

Кога би носеле тројки, што би направиле?