|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 5 6 [7]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Што најмногу мразите да работите по дома?
27.6.2014 15:14:38   
deluxe

ИЗВОРНА ПОРАКА: Tanjat7880


ИЗВОРНА ПОРАКА: princessa

Во последно време почнаа да ме нервираат носените алишта што се по еднаш двапати носени и што висат по врати, столови. Незнам како да се справам со нив. Неможам даги перам после секое носењеuser posted image user posted image . А неможам да ги бутнам ни во шкаф со чиститеuser posted image . Што правите вие со таквите алишта?

Na sekoja vrata od spalnite sobi I od kupatiloto imam zakacalka,i na taa zakacalka visat tie alishta koj se ni za tamu ni za vamu,koga pushtam mashina pravam proverka po vratite,sobiram toa shto e za perenje a drugoto ostanuva da visi do naredno oblekuvanje,vo kupatoloto visat banjarkite I golemite peshkiri I taka mi e reshem toj problem.
Nesakam voda pa me nervira brishenje parket pa mienje sadovi pa brishenje prasina pa taka...




Јас за оваа проблематика си набавив една голема метална закачалка(оние што се ставаат в ќош) и на неа си редимеuser posted image И се знае,ако не мислиш веќе да го носиш тоа,автоматски да се фрли во корпата со валкани алишта в купатило,доколку има шанси да се носи,си стои на таа закачалка и готово.Од таму ништо не ставам ниту в плакар,ниту за перење,се додека сопственикт не реши дали ќе се пери и да го депортира в купатилоuser posted image user posted image

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот Tanjat7880)
Непосредна врска до пораките: 151
   RE: Што најмногу мразите да работите по дома?
20.11.2014 15:12:41   
scared RR
Да чистам со правосмукалка, да диплам алишта , плакаров ми е цел натрупан, и да ги здиплам кога барам нешто се растурам user posted image

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 152
   RE: Што најмногу мразите да работите по дома?
20.11.2014 16:50:20   
Ki4iko
Дефинитивно најомразена работа дома ми е миење садови,едвај чекам да си земам машина user posted image

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 153
   RE: Што најмногу мразите да работите по дома?
27.3.2015 16:37:56   
mici92
ПЕГЛАЊЕ И бРИШЕЊЕ ПРОЗОРЦИ.

(Одговор на членот Mila na mama)
Непосредна врска до пораките: 154
   RE: Што најмногу мразите да работите по дома?
27.3.2015 17:08:30   
Defne90 RR
Пеглање и денот ми е смрт user posted image user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот mici92)
Непосредна врска до пораките: 155
   RE: Што најмногу мразите да работите по дома?
27.3.2015 17:11:33   
lukajana RR
И јас се запишувам во клубот на мразачи на пеглаuser posted image

_____________________________

Сакам кога ми зборуваат зад грб зашто тогаш знам дека сум еден чекор пред нив

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 156
   RE: Што најмногу мразите да работите по дома?
30.3.2015 9:54:43   
blue_blue
Се мразам да работам дома освен готвење....затоа и не работам. перам алишта (односно ги ставам во машина и ги пружам и собирам) и готвам.. друго нека ја поживее господ женана

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 157
   RE: Што најмногу мразите да работите по дома?
30.3.2015 10:22:17   
Snowhite RR
Што сакам прашањето е, особено после овие неколку години кога благодарение на децана се чувствувам како роб на куќата, децата и мажот ама апсолутно ништо не сакам да работам

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот blue_blue)
Непосредна врска до пораките: 158
   RE: Што најмногу мразите да работите по дома?
24.11.2015 17:11:37   
marchi
e kako sto gledam po komentarive ne sum sama koja ne saka da pegla user posted image

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 159
   RE: Што најмногу мразите да работите по дома?
24.1.2016 19:14:46   
Палешка РР
Мразам да раскревам маса после ручек НАЈМНОГУ user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот marchi)
Непосредна врска до пораките: 160
Страница:   <<   < Претходна страница  3 4 5 6 [7]
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 5 6 [7]
Оди на:






Анкета

Што да дознаете.
пеперутка16

Кога би носеле тројки, што би направиле?