|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 5 [6] 7   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Што најмногу мразите да работите по дома?
23.5.2014 8:10:03   
Felly RR
ДИлина, исто и јас - кога ме мрзи, се ме мрзи да правам. А пак кога имам желба за работа, од ништо не ми е мака, а ми се случува, почнувам со една работа, на поминување ќе видам нешто друго, па продолжувам со тоа, па со трето, па четврто нешто, и на крај гледам дека тоа прво што сум го почнала ми останало недовршено. user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Dilina)
Непосредна врска до пораките: 126
   RE: Што најмногу мразите да работите по дома?
29.5.2014 18:08:33   
Dilina

ИЗВОРНА ПОРАКА: Felly RR

па со трето, па четврто нешто, и на крај гледам дека тоа прво што сум го почнала ми останало недовршено. user posted image


И на крај кога ќе сватиш, уствари генералка си направила хаха... И јас сум иста user posted image

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 127
   RE: Што најмногу мразите да работите по дома?
29.5.2014 18:51:30   
princessa
Najveke me mrzi da brisam prasina i da ja cistam WC skolkatauser posted image

_____________________________

All of us have our own beliefs, opinions. These inner assumptions rule and govern our lives. A suggestion has no power in and of itself. its power arises from the fact that you accept it mentally!

(Одговор на членот Dilina)
Непосредна врска до пораките: 128
   RE: Што најмногу мразите да работите по дома?
29.5.2014 23:17:05   
Felly RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Dilina


ИЗВОРНА ПОРАКА: Felly RR

па со трето, па четврто нешто, и на крај гледам дека тоа прво што сум го почнала ми останало недовршено. user posted image


И на крај кога ќе сватиш, уствари генералка си направила хаха... И јас сум иста user posted image

Така си е user posted image од непланирано ќе ја средам цела куќа.user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Dilina)
Непосредна врска до пораките: 129
   RE: Што најмногу мразите да работите по дома?
30.5.2014 0:00:52   
Defne90 RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: princessa

Najveke me mrzi da brisam prasina i da ja cistam WC skolkatauser posted image

Да бришам прашина не ме мрзи,ама и јас за ве це школката што да кажам.Не да ме мрзи,туку ме нервира ужасно.А ја бришам после секое одење во ве це на син ми.Ама тоа е што се мора се мора без разлика колку и да не мрзи.user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 130
   RE: Што најмногу мразите да работите по дома?
30.5.2014 0:20:39   
elenak
Пеглање,пеглање и само пеглање!user posted image

_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 131
   RE: Што најмногу мразите да работите по дома?
30.5.2014 6:39:42   
princessa
pa i kerka mi isto, pa ednas ke i tekne da sedi na noksir pa ednas na adapter na solja, pa mora ednas ednoto da go cistam i dezinficiram pa drugpat drugotouser posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: Defne90


ИЗВОРНА ПОРАКА: princessa

Najveke me mrzi da brisam prasina i da ja cistam WC skolkatauser posted image

Да бришам прашина не ме мрзи,ама и јас за ве це школката што да кажам.Не да ме мрзи,туку ме нервира ужасно.А ја бришам после секое одење во ве це на син ми.Ама тоа е што се мора се мора без разлика колку и да не мрзи.user posted image



_____________________________

All of us have our own beliefs, opinions. These inner assumptions rule and govern our lives. A suggestion has no power in and of itself. its power arises from the fact that you accept it mentally!

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 132
   RE: Што најмногу мразите да работите по дома?
30.5.2014 7:31:15   
mommy_angels RR
Да мијам садови и да пеглам.Од првото се спасив,да и дава Господ здравје на свекрва ми,ми купи машина,а за второво изгледа ми нема спас user posted image

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 133
   RE: Што најмногу мразите да работите по дома?
30.5.2014 7:39:04   
princessa
mommy jas peglam ona sto e najneophodno, naprimer farmerkite i sportskite pantaloni od mm ne gi peglam, uste koga se mokri ubavo gi zdipluvam, poseduvaat taka saat vreme i gi dosusuvam i ete on mi e pola resenuser posted image . Kosulite mi ostanuvaat ama sum videla deka vlazni polesno se peglaat ama jas nemozam da istempiram taka od pusti obvrski. Za mene retko peglam epten ako treba.
E i sadovi si mijam na raka ama toa euser posted image , i najveke mrazam zagoreni plehovi da mijam, mora cel den da mi kisnatuser posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: mommy_angels RR

Да мијам садови и да пеглам.Од првото се спасив,да и дава Господ здравје на свекрва ми,ми купи машина,а за второво изгледа ми нема спас user posted image



_____________________________

All of us have our own beliefs, opinions. These inner assumptions rule and govern our lives. A suggestion has no power in and of itself. its power arises from the fact that you accept it mentally!

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 134
   RE: Што најмногу мразите да работите по дома?
30.5.2014 8:55:55   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: mommy_angels RR

Да мијам садови и да пеглам..............


Исто и јас, машина за садови имам, ама од второто не успеав да се спасамuser posted image


_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 135
   RE: Што најмногу мразите да работите по дома?
2.6.2014 23:13:56   
Snowhite RR
И јас мразам да мијам садови, а за пеглање ако немам време пеглам по потреба

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 136
   RE: Што најмногу мразите да работите по дома?
2.6.2014 23:46:31   
deluxe
ИЗВОРНА ПОРАКА: Dilina


ИЗВОРНА ПОРАКА: Felly RR

па со трето, па четврто нешто, и на крај гледам дека тоа прво што сум го почнала ми останало недовршено. user posted image


И на крај кога ќе сватиш, уствари генералка си направила хаха... И јас сум иста user posted image



И јас ќе се пишам кај "колешкиве"user posted image user posted image Кога ќе ме фати мрза,ме мрзи буквално за се и сешто.Ама кога ке земам залет за чистење,почнувам од едно,завршувам на трети спратuser posted image user posted image Кога ќе се свртам генералка сум направила,и после кулирам неколку денаuser posted image user posted image

< Поракaта ја уредил deluxe RR -- 2.6.2014 23:47:56 >


_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот Dilina)
Непосредна врска до пораките: 137
   RE: Што најмногу мразите да работите по дома?
16.6.2014 14:52:54   
Snowhite RR
Бидејќи само што правев генералка, ќе пишам што мразам да работам најмногу: Кога ќе завршам со чистењето и кога ќе треба се да вратам на свое место
Значи се гледа крајот на работата и си викам еве уште ова и готово и кога ќе го доработам тоа цела среќна и преморена сум завршила и се вртам назад гледам пак хаос, се чисто ама треба да се врати на местоuser posted image

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 138
   RE: Што најмногу мразите да работите по дома?
16.6.2014 15:13:03   
miana
Да диплам и средувам алишта..Ете тоа го мразам најмногуна свет... Децата се соблекуваат и ми расфрлаат по дома алишта, се прават манекенки..мм ке се соблече ке обеси по столиците, па уште и оние исушените алишта од сушарата и јас буквално секој ден морам да диплам алишта по миминум саат време..ете тоа НАЈМНОГУ мразам да го работам по дома

_____________________________

Животот е краток. Крши ги правилата, простувај брзо, бакнувај бавно, сакај вистински, смеј се неконтролирано и никогаш не жали за нешто што те насмеало.

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 139
   RE: Што најмногу мразите да работите по дома?
16.6.2014 15:23:18   
Defne90 RR
Да го чистам електричниот шпорет.user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 140
   RE: Што најмногу мразите да работите по дома?
16.6.2014 15:34:03   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: miana

Да диплам и средувам алишта..


ИЗВОРНА ПОРАКА: Defne90

Да го чистам електричниот шпорет.user posted image


Ете ова и јасuser posted image


_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 141
   RE: Што најмногу мразите да работите по дома?
25.6.2014 9:07:39   
AneLav RR
Да ги редам испегланите алишта по плакари (и додека бев девојка јас ги пеглав,а сестра ми ги редеше), сега морамuser posted image . Да бришам прашина(јас усисавав сестра ми бришеше) сега морамuser posted image и да го чистам шпоретот посебно рерната( тоа мама си го правеше) сега морамuser posted image .

_____________________________

Не плаши се од бавниот чекор, плаши се од стоење во место!

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 142
   RE: Што најмногу мразите да работите по дома?
27.6.2014 10:08:27   
Bethany
да бришам прашина дефинитивно user posted image

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот AneLav RR)
Непосредна врска до пораките: 143
   RE: Што најмногу мразите да работите по дома?
27.6.2014 10:30:11   
Hopeful RR
Лелееее, диплење и средување алишта колку мразам!!! user posted image
Ајде двои што каде, што чие е, па реди по плакари... ич нејќам тоа да го правам!

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 144
   RE: Што најмногу мразите да работите по дома?
27.6.2014 10:54:12   
princessa
Во последно време почнаа да ме нервираат носените алишта што се по еднаш двапати носени и што висат по врати, столови. Незнам како да се справам со нив. Неможам даги перам после секое носењеuser posted image user posted image . А неможам да ги бутнам ни во шкаф со чиститеuser posted image . Што правите вие со таквите алишта?

_____________________________

All of us have our own beliefs, opinions. These inner assumptions rule and govern our lives. A suggestion has no power in and of itself. its power arises from the fact that you accept it mentally!

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 145
   RE: Што најмногу мразите да работите по дома?
27.6.2014 11:38:17   
Hopeful RR
Уф, и мене исто! Ги оставаме така надвор, на столче, на една клупа што ни е пред кревет, или на закачалка на врата, и си ги носиме. Едно време толку ме нервираа така расфрлени што одвоив место во плакар за да ги ставам тука сите мои на куп, за да си ги доносам user posted image

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 146
   RE: Што најмногу мразите да работите по дома?
27.6.2014 12:25:08   
Tanjat7880

ИЗВОРНА ПОРАКА: princessa

Во последно време почнаа да ме нервираат носените алишта што се по еднаш двапати носени и што висат по врати, столови. Незнам како да се справам со нив. Неможам даги перам после секое носењеuser posted image user posted image . А неможам да ги бутнам ни во шкаф со чиститеuser posted image . Што правите вие со таквите алишта?

Na sekoja vrata od spalnite sobi I od kupatiloto imam zakacalka,i na taa zakacalka visat tie alishta koj se ni za tamu ni za vamu,koga pushtam mashina pravam proverka po vratite,sobiram toa shto e za perenje a drugoto ostanuva da visi do naredno oblekuvanje,vo kupatoloto visat banjarkite I golemite peshkiri I taka mi e reshem toj problem.
Nesakam voda pa me nervira brishenje parket pa mienje sadovi pa brishenje prasina pa taka...

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 147
   RE: Што најмногу мразите да работите по дома?
27.6.2014 14:01:12   
princessa
И јас имам закачалки скоро секаде ама 4ца дома многу работи се собираатuser posted image . Ќе си висат-друго немаuser posted image

_____________________________

All of us have our own beliefs, opinions. These inner assumptions rule and govern our lives. A suggestion has no power in and of itself. its power arises from the fact that you accept it mentally!

(Одговор на членот Tanjat7880)
Непосредна врска до пораките: 148
   RE: Што најмногу мразите да работите по дома?
27.6.2014 14:04:04   
Tanjat7880

ИЗВОРНА ПОРАКА: princessa

И јас имам закачалки скоро секаде ама 4ца дома многу работи се собираатuser posted image . Ќе си висат-друго немаuser posted image

E pa kje visat,shto im e drugo rabota I na alishtata I na zakacalkite,ma ajde,ic ne gi mislam ne pa da im se sekiram

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 149
   RE: Што најмногу мразите да работите по дома?
27.6.2014 14:59:24   
miana

ИЗВОРНА ПОРАКА: Hopeful

Уф, и мене исто! Ги оставаме така надвор, на столче, на една клупа што ни е пред кревет, или на закачалка на врата, и си ги носиме. Едно време толку ме нервираа така расфрлени што одвоив место во плакар за да ги ставам тука сите мои на куп, за да си ги доносам user posted image


На сите ни е ова најголема мака user posted image user posted image

_____________________________

Животот е краток. Крши ги правилата, простувај брзо, бакнувај бавно, сакај вистински, смеј се неконтролирано и никогаш не жали за нешто што те насмеало.

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 150
Страница:   <<   < Претходна страница  3 4 5 [6] 7   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 5 [6] 7   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?