|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Перење на капути и јакни
17.4.2011 10:12:49   
Snowhite RR
Пред некој ден сакав да си го исперам платото, сакав во машина да го ставам и гледам на нашивната етикета, знак да не се пери во машина и знак само за суво чистење и не го исперив, дали вие имате некој ваков капут или палто, не знам што да правам, ми е страв да го перам да не го расипам, а од друга страна сакав малку да го освежам зашто оваа сезона почесто го носев

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Перење на капути и јакни
17.4.2011 11:08:00   
Pepelaska *
Можеш да го однесеш на хемиско ќе ти го светнат , е сега ќе те кошта поскапо од дома ама подобро отколку да го расипиш

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Перење на капути и јакни
17.4.2011 19:51:51   
anedespo
Jasimav takva jakna(demek ne se pere so voda ) samo so suvo perenje. Po podolgo vreme brisenje so poluvlazna krpa, ja piknav u masina. I se ispra i e poubava od bilo koga. Ja perev so ladna voda od 30 stepeni, i so centrifuga od 100 vrtenja.

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Перење на капути и јакни
17.4.2011 21:26:54   
Natuska85
ИЗВОРНА ПОРАКА: Snowhite

Пред некој ден сакав да си го исперам платото, сакав во машина да го ставам и гледам на нашивната етикета, знак да не се пери во машина и знак само за суво чистење и не го исперив, дали вие имате некој ваков капут или палто, не знам што да правам, ми е страв да го перам да не го расипам, а од друга страна сакав малку да го освежам зашто оваа сезона почесто го носев


Јас не би ти препорачала да го переш во машина, пошто така си имам зафркнато еден многу убав капут.Од тогаш памет во глава и си ги носам на хемиско,ем светнати,ем испеглани.


_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Перење на капути и јакни
12.3.2013 11:25:45   
arh_diz
Otkako isfrabav jakna nosam se na hemisko

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Перење на капути и јакни
12.3.2013 11:30:17   
Tanjicka
jakni peram vo masina, a kaputi nosam na hemisko

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Перење на капути и јакни
22.5.2014 9:24:35   
Mila mamicka
И капутите и јакните ги перам во машина, од причина што нема хемиско во нашиот град. Ама, од наредната сезона, ќе почнам да ги носам на хемиско во Скопје, и онака ни се фаќа еднаш месечно да одиме, па ќе ми бидат поубаво испрани.  

_____________________________

Најдобрата работа што еден татко може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка.

(Одговор на членот Tanjicka)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Перење на капути и јакни
22.5.2014 9:29:08   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Mila mamicka

И капутите и јакните ги перам во машина, од причина што нема хемиско во нашиот град. Ама, од наредната сезона, ќе почнам да ги носам на хемиско во Скопје, и онака ни се фаќа еднаш месечно да одиме, па ќе ми бидат поубаво испрани.  


Верувај како дома што ќе испереш ниедно хемиско така не пере, освен ако немаш флеки. Домашно перено си е домашно перено и нема конкуренцијаuser posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Mila mamicka)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Перење на капути и јакни
22.5.2014 9:36:13   
Defne90 RR
И ние немаме хемиско во нашиот град па затоа и јас ги пуштам во машина.Кога од 30 кога од 40.За среќа не се случило да има флеки што не се перат по нив па да мислам како да ги вадам.user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Перење на капути и јакни
22.5.2014 9:56:07   
nataly86
Јас јакни перам дома во машина на 30-40 запетлани и свртени однопаку..додека капути исклучиво на хемиско..еднаш мое капутче кратко го исперив дома и после не беше за носењеuser posted image и затоа после тоа капут исклучиво хемиско...

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Перење на капути и јакни
22.5.2014 10:20:03   
princessa
Jakni peram na 30stepeni i sum nemala problem da mi se rasipat. Kaputi ne sum nosela na hemisko zasto sestra mi ednas si go odnese na hemisko i postaro i go vratija. Gi cistam so vlazna krpa, gi luftiram a i sto ke gi nosam na hemisko koga ne gi ni upotrebuvam kojznae kolku cesto a i stalno gi menuvam skoro sekoja godina.

_____________________________

All of us have our own beliefs, opinions. These inner assumptions rule and govern our lives. A suggestion has no power in and of itself. its power arises from the fact that you accept it mentally!

(Одговор на членот nataly86)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Перење на капути и јакни
22.5.2014 13:16:46   
mommy_angels RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: nataly86

Јас јакни перам дома во машина на 30-40 запетлани и свртени однопаку..додека капути исклучиво на хемиско..еднаш мое капутче кратко го исперив дома и после не беше за носењеuser posted image и затоа после тоа капут исклучиво хемиско...

Исто и јас ,јакна немам однесено на хемиско успешно си ја врши работата машината,а капутот само на хемиско и задоволна сум.Убаво ме потсетивте,заборавив да го однесам да си биде спремен за зима

(Одговор на членот nataly86)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Перење на капути и јакни
22.5.2014 13:30:37   
deluxe
Јас се си перам домаuser posted image Доколку ми е сумливо ќе го исперам на раце,во млака вода со благ детергент и готовоuser posted image До сега не сум утнала ништо.Се си е супер,потоа едно убаво пеглање му правам на сакоата или палтото и спремно е за носење.Никогаш ништо не сум однесила во сервис за Хемиско чистење.Флеки вадам со Арис или Венишuser posted image user posted image

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Перење на капути и јакни
20.11.2014 19:14:29   
scared RR
Јас лани сите капути ги шибнав во машина и добро е живи останааuser posted image Едино еден црн што имав ама тој беше така троа постар почна да пушта нешто црно, па така цела облека под него ми беше со црни влакна и го баталив не го носам повеќе. user posted image

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Перење на капути и јакни
20.11.2014 19:23:16   
gina
i jas gi peram doma ednas odnesov kaput bese bel i imase nekoja fleka i go odnesov na hemisko si go zedov za nekolku dena mi ga dadoa spakuvan i koga pojdov doma koga go izvadiv bese istiot i od togas rekov ne sama si go pokisnav vo mlaka voda so tecen detergent i koga cutna i sega i vo masina go peram i jakni i kaputi a sako go peram na race ce gi ispeglam i nisto ne sum rasipala dosega

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Перење на капути и јакни
20.11.2014 19:27:06   
caciana
Се во машина перам, или ќе го биде или не user posted image

(Одговор на членот gina)
Непосредна врска до пораките: 41
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2]
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Оди на:






Анкета

Што да дознаете.
пеперутка16

Кога би носеле тројки, што би направиле?