|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Колку сте (не)уредни?
22.10.2012 11:39:00   
Kockicka
Auuuuuuuuuuu bolna tema se mrazam se sakam da mi bide pod konec ne sakam na site strani rasfrleni raboti ,sadovite mora da mi bidat izmieni,krevetot napraven ronki da nema vo kujnata sekoj den isti gluposti EDNOSTAVNO SE MRAZAM STO SUM DEVICA VO HOROSKOP mislam ima nekoja uloga toa :)

(Одговор на членот @Mila@)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Колку сте (не)уредни?
22.10.2012 12:10:41   
Barbicki2
lele i jas samo sureduvam po doma,nesakam nisto da e rasfrleno,ni igracki,nisto. samo edna mana imam so alistata,sto koga ke gi zdiplam za 3 dena gi rasturam,ete nemozam da se smenam za toa.

(Одговор на членот Kockicka)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Колку сте (не)уредни?
22.10.2012 17:17:00   
Pepelaska *
Порано многу се замарав ама сега, нееее , чистам секако 1 во неделата генералка, а ситниците ( прашина трошки ) скоро секој или секој 2 ден,

Времето за чистење сега за себе ми е , и за детето, порано бев хаос леле, будала сум била

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Barbicki2)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Колку сте (не)уредни?
23.10.2012 20:22:27   
mila 3
e tuka sum od krajnost vo krajnost, ili mi e se po konec ili se ni e haos user posted image

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Колку сте (не)уредни?
14.4.2014 7:24:29   
deluxe
Јас сум чуден створuser posted image user posted image Кога чистам-чистам,и се ми е под конец,не сакам влакно да стрчи на страна.Ама кога ќе ме фати некоја мрза е тогаш ништо не пофаќам,се е хаос ,не знам од кај да почнам и каде да завршамuser posted image user posted image
Денес ми е во план спалната малки да си ја средам,оти ќе ме затрупаат алиштата префрлени на креветчето и столицатаuser posted image user posted image Ама тоа се должи на минатонеделната мрзаааuser posted image

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот mila 3)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Колку сте (не)уредни?
14.4.2014 14:13:17   
Defne90 RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: deluxe RR

Јас сум чуден створuser posted image user posted image Кога чистам-чистам,и се ми е под конец,не сакам влакно да стрчи на страна.Ама кога ќе ме фати некоја мрза е тогаш ништо не пофаќам,се е хаос ,не знам од кај да почнам и каде да завршамuser posted image user posted image
Денес ми е во план спалната малки да си ја средам,оти ќе ме затрупаат алиштата префрлени на креветчето и столицатаuser posted image user posted image Ама тоа се должи на минатонеделната мрзаааuser posted image

Истата сум и јас делукс и јас кога чистам чистам и постојано вардам и една шушка да нема на под,ама кога ќе се подопуштам е тогаш ич не се замарам и се ми е полно и рамно.Претходниот викенд со мм ја исчистивме спалната јас подзачистив така низ другите соби ама до велигден пак треба да се фати нешто.Сега за сега овие два дена малку ќе одморам.Па после ќе му ја мислам.

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Колку сте (не)уредни?
23.5.2014 10:30:12   
Mila mamicka
Ова е моја омилена тема. Значи вака, баба ми беше болна педантерија, мајка ми е исто, и секако и јас на нив, бев таква пред да се роди син ми. Откако имам дете, сакам цело слободно време и внимание да му го посветам нему, а не само да чистам и средувам. Плус тоа, сега кога одам кај мајка ми, на син ми се му е дозволено, и таа ми вели – колку сум била глупава што ви забранував да растурате како мали. А сега на внук ми, се му дозволам. После таа нејзина изјава, јас решив дека ќе се променам. Не сакам и јас кога ќе имам внуци да кажам нешто слично. Е сега, да се разбереме, кај мене никогаш не е нечисто. Ама, правам разлика помеѓу чисто и уредно. Чисто мора да ми биде сeкогаш, а уредно... па најмногу зависи од син ми. Пред да се роди, постојано беше чисто и уредно, се ми беше под конец. Сега ми е чисто, ама уредно не секогаш. Алишта никогаш немам расфрлано наоколу, секогаш ги кревам во шкаф, ама играчки и други ситници да.

_____________________________

Најдобрата работа што еден татко може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка.

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Колку сте (не)уредни?
23.5.2014 10:37:43   
LoveableMe RR
Многу сум уредна, ми смета неред и тоа ми е лоша оосбина според мене, не сакам несредено нечисто неорганизирано, страшно ми пречи...камо да бев малце позаспана и неуредна, поарно ќе си врвев во животовuser posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Mila mamicka)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Колку сте (не)уредни?
20.11.2014 23:40:43   
caciana
Mnogu sum precizna I uredna vo sekojdnevniot zivot.Sakam rabotite DA mi bidat organizirani,pod konecuser posted image Za plakarot ne Mora a objasnuvam toj mi e sekogas vo red

< Поракaта ја уредил caciana -- 20.11.2014 23:41:14 >

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: Колку сте (не)уредни?
21.11.2014 11:37:00   
AneLav RR
Обично сум уредна и кај мене се си има сво е место и зато секогаш знам што кај ми е. И мм е таков. Ретко ми е случува намердно да не приметувам неред кога ми е смачено од се.

_____________________________

Не плаши се од бавниот чекор, плаши се од стоење во место!

(Одговор на членот caciana)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: Колку сте (не)уредни?
23.11.2014 12:11:32   
scared RR
Пола пола user posted image Во однос на хигиената секој ден ја гланцам кујната, бањата имам некој уплав од бактерии добиеноuser posted image . Ама па знам да расфрлам алишта, да не го наместам креветот кога ќе станам ( мм за ова се лути постојано), да не раскренам маса и сл.
А, демек ние девиците морало се цакум пакум да ни е, како не, дојдете да ми го видите плакарот и фиоките user posted image
Ај што ме мрзи да ги средувам. туку и баш сакам така нафрлано да ми е се, полесно го наоѓам после user posted image

(Одговор на членот AneLav RR)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: Колку сте (не)уредни?
25.11.2015 17:26:17   
marchi
epa so dete malku potesko moze da bide se pod konec.e sega se znae deka kujnata kopatiloto podovite treba da se cisti,alistata zdipleni krevetite namesteni sadovite izmieni....ama na sekoj cekor se rasfrleni igracki po 3 pati na den se smuka.....

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: Колку сте (не)уредни?
28.11.2015 14:36:20   
MamaKiki
zeni vcera sonot mi go zedovte citajki ja temava user posted image
pa kako toa se pod konec majki...?
jas si priznavam NE sum uredna kako majka user posted image
pred malovo se si bese na mesto a jas na fotelja pred TV user posted image nered me demotiviral , a cistenjeto ne mi e hobi voopsto pa domot kaj mene nema nepotrebni drangulii primer vazni, pajnci ukrasni , ramka so slika imam edna od S i toa sekoro ja zedov... vo dnevnata se 3 polici od koi 2 ukrasni ( so ramkata i satot i drrugata so ikona racno rabotena na porcelan)
prasina brisam sekoj den i masite normalno za nekoi 5 minuti user posted image
e sega koj e neredot kaj mene e sleden :
masickata od dnevnata e kockesta pa ja staviv vo kosh za da ne udira maloto, bez prostor prodolzva garniturata e tuka imam poslano carsavi prvo gi barav 2 isti zedov i prekrivaci a sega i dva rzlicni mozi da bidat , malovo jadi ke seti deka e izvalkano i ic neki salfetki ili vlazni i so trcanje se brisi od garnitura, pa ako jadel cokolino ili nesto crveno pr borovinki nema spas da triulkam pa da se podiscisti samo na toa mesto mora celo na perenje ( imam i komplet so tanteli sveki mi go kupi za da lici sobata user posted image ama od denes do utre se valka pa i deka e kremasta svetla boja ne go biva za 2 dena koristenje)
vo trpezarijata ista prikazna masata turnata do zid oti koga ke se zatrca od dnevnata ne mozi da zakoci koga ke ja vidi masata pred nego i se udira...
kujnata dolniot prostor skoro ispraznat a visacite ke padnat od tezina mi se cini se krevam gore za da ne faka oti se ke iskrsi user posted image
namesto tpisoni si kupivme prirodni ovcki kozi tkaeni so prirodna volna epten ubavi debeli i meki. Dvete ( dnevnata i od trpezarijata) se spoeni vo dnevnata ( prazen prostor e celata ako vi teknuva user posted image ) i malovo sega pocna da gi kubi, pa celo vreme dopolnitelno beram volna koja leta user posted image
ako go ostavam da sedi pred tv moram da mu dam zanimacija biskviti ili krekeri pa da sredam vo kujna , koga ke se vratam najcesto naogam kako gi drobi ( mislis vo secko gi stavil) niz podot, pa ke go stavam vo igralnata za da usisivam site igracki vo meguvreme ke gi isgrli naokolu nadvor od igralna..
duri mijam vo kujna toj po mene ke gi isprazni site fioki so bezopasni kujnski pribor pr tavti kade sto stojat plehovite od furnata, krpi i carsavi za na masa , drvreni lajci, inki, cedilki, shpatuli itn i ke gi raznesi niz cela kuka...
e koga ke zaspie navecer imam sisinja za mienje stereliziranje , mi treba tusiranje, sakam da go vidam mm , alista imam za perenje... i sum umorna kapnata za spienje i taka ke si legnam samo igracki ke rasfatam od pozemja i kolku sto me drzi sila plus uste nesto...
prozorci, vrati , ednas nedelno brisam ama ne se cisti ni pola saat, racete vo usta i so liguskite macka na balkunskata vrata ( od vnatre se razbira )
vratnicki od kujna ednas mesecno prebrisuvam...
e WC sveki mi cisti koga ne sme doma so maloto ednas nedelno generalka vo bremenosta pocna da mi smeta domestos so toa cistev i sega mi e strav za malovo nekam da go disi vozduhot so silna hemija kako varakina ili domestos oti ostetva dishni patista i beli drobovi, nie sme 2jca doma ne go koristat mn luge i smetam deka e dovolno tolku da se dizinficira , umivalnik i tushot , cesmata prebrisuvam so truleks i voda skoro sekoj den

dolg mi e postot ama ne razbiram decinjata- mecinja vasi vaka ne pravat...? koga ke namestite se pod konec mirni sedat...?
btw ova ne e se! pravi uste niza detinski nezgodi....

(Одговор на членот marchi)
Непосредна врска до пораките: 63
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?