|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  11 12 13 [14] 15   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Кога последен пат си купивте нешто за себе?
11.7.2014 10:01:50   
princessa
Минатиот петок си купив цветни панталони а во вторникот си купив лосион на еуцерин.

_____________________________

All of us have our own beliefs, opinions. These inner assumptions rule and govern our lives. A suggestion has no power in and of itself. its power arises from the fact that you accept it mentally!

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 326
   RE: Кога последен пат си купивте нешто за себе?
11.7.2014 10:41:26   
Defne90 RR
Вчера си купив две летни мајчки едната црна а едната тегет.

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 327
   RE: Кога последен пат си купивте нешто за себе?
12.7.2014 14:24:07   
deluxe
Денесuser posted image Си купив цветно кратко фустанчеuser posted image Утре сум на семејна прослава ,па да си се дотерам.

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 328
   RE: Кога последен пат си купивте нешто за себе?
12.7.2014 15:43:39   
scared RR
денес зедов кошула, сукња и наочари за сонце user posted image

< Поракaта ја уредил scared -- 12.7.2014 15:44:23 >

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 329
   RE: Кога последен пат си купивте нешто за себе?
15.7.2014 11:22:05   
princessa
Вчера конечно си купив сатенски постелнини. Скапички се ама се исплати, одамна сакав да си се подновамuser posted image user posted image user posted image .

_____________________________

All of us have our own beliefs, opinions. These inner assumptions rule and govern our lives. A suggestion has no power in and of itself. its power arises from the fact that you accept it mentally!

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 330
   RE: Кога последен пат си купивте нешто за себе?
8.8.2014 12:32:29   
Mihaela 2010
Denes ja kupiv Poslednata prolet vo Pariz,pa neli se spremam za odmor,a odmor bez procitani knigi ne e odmor...ete toa user posted image

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 331
   RE: Кога последен пат си купивте нешто за себе?
8.8.2014 13:31:14   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Mihaela 2010

Denes ja kupiv Poslednata prolet vo Pariz,pa neli se spremam za odmor,a odmor bez procitani knigi ne e odmor...ete toa user posted image


Баш да ни кажеш дали е добра, јас одамна ја меркамuser posted image . Јас си купив цветни панталони и маичка пред 1 недела, ете тоа се подновив.

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 332
   RE: Кога последен пат си купивте нешто за себе?
8.8.2014 13:42:46   
elenak
Пред една недела на враќање од одмор следи редовна посета на Космос. user posted image Два пара панталони, едни широки како шалвари, три блузи на кратки, две на долги ракави, фустанче, црно-бели балетанки и бели ниски сандалчиња.

_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 333
   RE: Кога последен пат си купивте нешто за себе?
8.8.2014 16:58:17   
Bethany
ИЗВОРНА ПОРАКА: Mihaela 2010

Denes ja kupiv Poslednata prolet vo Pariz,pa neli se spremam za odmor,a odmor bez procitani knigi ne e odmor...ete toa user posted image


Михаела, од каде ја зеде?
Јас еднаш имам пишувано дека имам предрасуди кон неа и затоа никогаш не посакав да прочитам нешто од нејзе, ама кога толку ја фалите сепак ќе ја земам и јас, само не знам некоја од тие претходните Рингишпил или Писмо до госпоѓата Вилма, или пак оваа?

На темава... јас инаку пред два дена купив Последниот чај од Винка Саздова ( Ја земав оваа од Веро, а од Јелена ништо нема тука, па затоа прашувам каде конкретно да ја барам)
Ова е и инаку мојата прва книга од македонскиот автор, па ако ми се допадне има и други нејзини наслови што ги гледам.
Патем, некое мислење некој да сподели во врска со книгава или авторката во соодветната тема, јас се уште не почнав да ја читам, не се рачуна страница-две нели. user posted image

< Поракaта ја уредил Bethany -- 8.8.2014 17:00:26 >


_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 334
   RE: Кога последен пат си купивте нешто за себе?
11.8.2014 9:45:42   
Mihaela 2010
Михаела, од каде ја зеде?
Јас еднаш имам пишувано дека имам предрасуди кон неа и затоа никогаш не посакав да прочитам нешто од нејзе, ама кога толку ја фалите сепак ќе ја земам и јас, само не знам некоја од тие претходните Рингишпил или Писмо до госпоѓата Вилма, или пак оваа?

\Bethany ja imas sekade,sega e bas hit knigava i epten epten ja falat...
Neznam zosto imas predrasudi sprema pisatelkava,ama i Ringispil i Pismo do gospogja Vilma se dve prekrasni knigi...Mnogu mi se dopagja nejziniot stil na pisuvanje...za Ringispil mozam da ti kazam deka e pre prekrasna kniga...



_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 335
   RE: Кога последен пат си купивте нешто за себе?
11.8.2014 10:35:03   
Mila mamicka
Михаела се сложувам со тебе. Рингишпил е книга која многу ми се допадна, па сега сакам да ја читам и Последната пролет во Париз. Само што една колешка ја читаше, и ми рече дека не била баш како за на одмор оти е тажна приказна.

_____________________________

Најдобрата работа што еден татко може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка.

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 336
   RE: Кога последен пат си купивте нешто за себе?
11.8.2014 10:36:22   
Mila mamicka
Инаку последен пат си купив нешто за себе во саботата, фустан и апостолки, се спремаме за на одмор, па да се подновиме нешто.

_____________________________

Најдобрата работа што еден татко може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка.

(Одговор на членот Mila mamicka)
Непосредна врска до пораките: 337
   RE: Кога последен пат си купивте нешто за себе?
11.8.2014 12:55:05   
scared RR
Јас вчера од Охрид си зедов макси сукња user posted image

(Одговор на членот Mila mamicka)
Непосредна врска до пораките: 338
   RE: Кога последен пат си купивте нешто за себе?
17.9.2014 16:43:32   
Mihaela 2010
Zavcera si kupiv mnooogu ubavki kondurcinja bas za periodov i mislam deka letam so niv..denovive sum se iznaodela peski i ni da me bolat noze ni nisto..

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 339
   RE: Кога последен пат си купивте нешто за себе?
17.9.2014 19:05:34   
Dilina
Кога се породив си купив неколку пари бели гаќи за на вриење да ги пуштам ради раната, и од тогаш ништо си немам купено, (социјално уште не пуштиле пари значи тоа)
а баш пред некој ден пројдов низ КОТОН и има убавиии попустииииии и само си ги исплакнав очите и така user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 340
   RE: Кога последен пат си купивте нешто за себе?
17.9.2014 22:42:37   
Felly RR
Јас последно си купив кошула и панталони, да се подновам за на работа после одморот.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Dilina)
Непосредна врска до пораките: 341
   RE: Кога последен пат си купивте нешто за себе?
18.9.2014 14:11:10   
Bethany
Vcera si kupiv farmerki i eden kup sminki. Kje ja imam do krajot na zivotot, ne znam sto ke mi e tolku.
Ne mozev da odoleam, posle na kasata pri plakanjeto malku se sepnav, sakav da ja prasam da ne mi nesto naplati povekje, frliv pogled na monitorot, se bese toa sto go imav vo kesata kolku sto uspeav da vidam. Dobro e sto ne i se pustiv na kasierka da mi gi procita proizvodite, kje se izblamirav, i nema da mi e prv pat. user posted image


< Поракaта ја уредил Bethany -- 18.9.2014 14:13:08 >


_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 342
   RE: Кога последен пат си купивте нешто за себе?
18.9.2014 16:41:00   
scared RR
Posledno no ne skoro si kupiv dve kosulki krem i crna na popust od calliope po 200 denari user posted image pudra,karmince i najtaze zedoiv mleko za lice i tuferi za cistenje na liceto. :)

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 343
   RE: Кога последен пат си купивте нешто за себе?
22.9.2014 12:37:31   
LoveableMe RR
Ги меркав неколку дена и денес си купив марами има во ВЕРО убави декоративно ко за на работа да ги искомбинираш и тоа има убави дезени по 119 денари, си купив три различни и многу си се израдував, ако се евтиниuser posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 344
   RE: Кога последен пат си купивте нешто за себе?
7.10.2014 12:12:47   
Mihaela 2010
Ete denes si kupiv nova kniga- Princ na bell konj od Djud Devero

a za doma kupiv tegla slatko od zreli smokvi i tegla Peperonata-nesto ko lutenicauser posted image

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 345
   RE: Кога последен пат си купивте нешто за себе?
7.10.2014 12:18:28   
Bethany
пред два дена си купив убави кратки браон кожни чизми и многу ми се шик. user posted image
и црна чанта и лак и кармин пак.

а да, и јас купив книга ама стручна: British classical authors and literary works user posted image

< Поракaта ја уредил Bethany -- 7.10.2014 12:21:23 >


_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 346
   RE: Кога последен пат си купивте нешто за себе?
7.10.2014 12:56:15   
Felly RR
И јас не сум си се пофалила user posted image Си купив џемпер и фармерки.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 347
   RE: Кога последен пат си купивте нешто за себе?
7.10.2014 13:08:49   
LoveableMe RR
Две блузи, сукња и панталони, сега пред една недела, ете за зима да се има да се комбинира, така покомотни

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 348
   RE: Кога последен пат си купивте нешто за себе?
8.10.2014 12:19:15   
bucko mal

Minatiot vikend si kupiv patiki I baletanki.

_____________________________

You have to dream if before you can do it.

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 349
   RE: Кога последен пат си купивте нешто за себе?
24.10.2014 13:11:13   
mamicki

ИЗВОРНА ПОРАКА: Mila na mama

Јас во саботата купив 2 книги и јавачки панталони.


А од каде ги зеде јавачките панталони?

(Одговор на членот Mila na mama)
Непосредна врска до пораките: 350
Страница:   <<   < Претходна страница  11 12 13 [14] 15   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  11 12 13 [14] 15   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?